217 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

217 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 8 maja 2021 r., godz. 12:00

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne liczba miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 7 maja, do godz.16:00.

Mantes-la-Jolie sygn.p.d. Adlen

litografia barwna (2/150), 27,2x39,3 cm

Estymacja: 500-700,-

cena wywoławcza:  400,-

2. Michel Adlen(1898-1980)

Limay-La-Seine sygn.p.d. Adlen

litografia barwna (3/150), 37,3x29,7 cm

Estymacja: 500-700,-

cena wywoławcza:  400,-

3. Jerzy Bandura(1915-1987)

Komar sygn.p.d. JBandura

drzeworyt, 12,9x9,9 cm

Estymacja:  400-600,-

cena wywoławcza:  350,-

4. Jerzy Bandura(1915-1987)

Kolarz sygn.p.d. JBandura

drzeworyt, 15,5x11 cm

Estymacja:  400-600,-

cena wywoławcza:  350,-

5. Jerzy Bandura(1915-1987)

Kino sygn.p.d. JBandura

drzeworyt, 15,4x13 cm

Estymacja:  400-600,-

cena wywoławcza:  350,-

6. Andrzej M. Bartczak(ur.1945)

Życie Warszawy-Most(1982) sygn.dat.na odwrociu A BARTCZAK 1982

papier, polimer, tusz, collage, płótno, 60,5x60,5 cm

Estymacja:  6.000-8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

7. Jacek Bigoszewski(1945-1997)

Z cyklu „Horyzont”(1994) sygn.dat.na odwrociu (monogram) 94

technika mieszana, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  1.200-1.800,-

cena wywoławcza:  1.100,-

8. Constanze von Breuning(1856-1908)

Portret męski(1892) sygn.dat.l.g. C v Breuning 1892

olej, płótno, 79x63 cm

Estymacja:  5.000-6.500,-

cena wywoławcza:  4.800,-

9. Marc Chagall(1887-1985)

Po drugiej stronie lustra(„Derrière le Miroir” no 147, 1964, Mourlot #412) nsygn.

litografia barwna, 35x48 cm

Estymacja:  1.600-2.000,-

cena wywoławcza:  1.400,-

  10. Marc Chagall(1887-1985)

litografia barwna, 32,5x45 cm

Estymacja:  1.500-2.000,-

cena wywoławcza:  1.300,-

11. Marc Chagall(1887-1985)

Wioska w nocy(okładka „Derrière le Miroir” no 27-28, 1950)
sygn.na kam.p.d. MARC CHAGALL

litografia barwna, 26x20,2 cm

Estymacja:  700-1.000,-

cena wywoławcza:  550,-

12. Salvador Dali(1904-1989)

Boska Komedia(Editions d'Art les Heures Claires, Paryż, 1963) nsygn.

wydanie w języku  francuskim, w 6 tomach, egzemplarz nr 2800,
drzeworyty barwne, 100 szt. oraz podwójne, luźne arkusze z tekstem,
 33x26,4 cm (wymiar arkusza)

Estymacja:  100.000-160.000,-

cena wywoławcza:  87.500,-

13. Stanisław Fabijański(1865-1947)

Melancholia(1914) sygn.dat.p.d. Stanisław Fabijański Kraków 1914.

akwarela, tusz, papier, 44x58,8 cm

Estymacja: 6.500-8.000,-

cena wywoławcza:  5.800,-

14. Julian Fałat(1853-1929)

Pochód myśliwych z sankami(z „I Teki myśliwskiej – łosie i niedźwiedzie”, 1919-1920) sygn.na płycie l.d. JFałat

litografia barwna, 20,7x45,3 cm

Estymacja:  2.900-4.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

15. Stanisław Fijałkowski(1922-2021)

18.XI.2015a.psd sygn.p.d. S. Fijałkowski

grafika komputerowa (e.a.), 25,3x18,5 cm

Estymacja:  600-900,-

cena wywoławcza:  500,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Diagonale, Diagonale I(2019) sygn.dat.na odwrociu ANDRZEJ GIERAGA
/ 2019

technika własna, akryl, tektura, płyta, 80x80 cm

Estymacja:  15.000-20.000,-

cena wywoławcza:  13.000,-

17. Oskar Gofman(1851-1912)

Brzegi Krymu(1902) sygn.dat.l.d. Ock. Гoфman /1902

olej, płótno/sklejka, 87,5x58 cm

Estymacja:  6.000-10.000,-

cena wywoławcza:  4.500,-

18. Władysław Gościmski(1904-1979)

Dyliżans sygn.p.d. W.Gościmski

olej, sklejka, 60x71 cm

Estymacja:  4.000-6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

19. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Sadzenie drzew sygn.p.d. Groszang

akwarela, papier, 57x47 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.500-7.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

20. Max Haneman(1882-1944)

Portret górala z Pienin sygn.l.d. M.HANEMAN

olej, płótno, 68x54,5 cm

Estymacja:  7.000-9.000,-

cena wywoławcza:  5.800,-

21. Jerzy Hulewicz(1886-1941)

Świtezianka(1924) sygn.dat.p.d. JHulewicz 924
(reprodukowany w katalogu wystawy „Bunt. Ekspresjonizm Poznański
1917-1925”, MN w Poznaniu 2003, poz.59, s.296)

olej, płótno, 70x100,5 cm

Estymacja:  280.000-330.000,-

cena wywoławcza:  250.000,-

22. Bronisław Jamontt(1886-1957)

Zima na Wileńszczyźnie sygn.p.d. Br Jamontt

akwarela, papier, 15,8x24,1 cm (retusze warstwy malarskiej)

Estymacja:  3.500-5.000,-

cena wywoławcza:  3.200,-

23. Stanisław Jankowski(1876-1948)

Ogród przed chatą(1905) sygn.dat.l.d. St. Jankowski / 1905

akwarela, gwasz, papier/tektura, 53,5x39 cm (w św.p-p)

Estymacja: 2.000-3.000,-

cena wywoławcza:  1.500,-

24. Wassily Kandinsky(1866-1944)

Improwizacja(z „Hommage à Wassily Kandinsky. XXème Siècle”, 1974)
sygn.na klocku p.d.monogramem VK

drzeworyt, 19,1x12,5 cm

Estymacja:  500-700,-

cena wywoławcza:  400,-

25. Marian Kępiński(ur.1942)

Obserwatorium(1977) sygn.monogramem dat.l.d. MK / 77.

akryl, płótno, 33,5x33 cm

Estymacja:  2.300-4.000,-

cena wywoławcza:  1.900,-

26. Antoni Kierpal(1898-1960)

Fala(1947) sygn.dat.na odwrociu Kierpal / 47 r.

olej, płótno/tektura, 15,5x28,8 cm

Estymacja:  300-600,-

cena wywoławcza:  250,-

27. Ludwik Klimek(1912-1992)

Akt na plaży sygn.p.d. KLIMEK

olej, technika mieszana, tektura, 54,5x70 cm

Estymacja:  7.000-9.000,-

cena wywoławcza:  6.000,-

28. Oskar Kokoschka(1886-1980)

Autoportret(1967) sygn.p.d. OKokoschka i monogramem na kamieniu l.d.OK

litografia, 19,6x16,8 cm

Estymacja:  700-900,-

cena wywoławcza:  650,-

29. Edward Konecki(1921-1990)

Portret Tadeusza Kościuszki(1964) sygn.dat.wzdłuż lewej krawędzi
e konecki 1964

akwarela, tusz, gwasz, papier/tektura, 10,7x6,5 cm

Estymacja:  450-600,-

cena wywoławcza:  380,-

30. Stanisław Koszeliński(1876-1968)

Portret kobiety w czerwonych koralach sygn.monogramem l.d. SK

akwarela, papier/tektura, 26,8x21,1 cm

Estymacja:  600-800,-

cena wywoławcza:  500,-

31. Iwan Kulik(ur.1959)

Grajek(2003) sygn.l.d. I.Kulik i sygn.dat.na odwrociu Iwan Kulik 2003.

olej, płótno, 81x65 cm

Estymacja:  6.000-9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

32. Iwan Kulik(ur.1959)

Z cyklu „O winie”: Bractwo winne, Oczarowanie, Odpoczynek,
Po winobraniu, Vino della Pace, Wino z Cormons, Za zdrowie

sygn.p.d. Iwan Kulik

7 linorytów (II 8/8, 5/8, 6/8, 6/8, 7/8, 6/8, 7/8), ok. 50x70 cm

Estymacja: 6.000-8.000,-

cena wywoławcza:  4.400,-

33. Lech Kunka(1920-1978)

Kobieta w fotelu(1950) sygn.dat.p.d. L.Kunka 50 r.

tempera, ołówek, papier, 63,8x49,3 cm

Estymacja:  8.000-10.000,-

cena wywoławcza:  7.000,-

34. Zygmunt Landau(1898-1962)

Portret Stefana Tymowskiego sygn.l.g. dedykacja À St. Tymowski / amicalement / Landau

olej, płótno, 80,5x66,5 cm

Estymacja: 5.500-7.000,-

cena wywoławcza:  4.800,-

35. Ludwik Leszko(1890-1957)

Widok na klasztor w Tyńcu(1941) sygn.dat.p.d. Leszko / 1941

olej, tektura, 54x70 cm

Estymacja: 10.000-13.000,-

cena wywoławcza:  8.900,-

36. Maciej Lewik(ur.1960)

Pejzaż letni sygn.l.d. Maciej Lewik

olej, płótno, 38,5x55 cm

Estymacja: 2.500-3.500,-

cena wywoławcza:  2.300,-

37. Krystyna Liberska(1926-2010)

Pejzaż z kosem(1990) sygn.dat.l.d. LK 90

olej, pilśnia, 50,5x43 cm

Estymacja:  3.000-4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

38. Hipolit Lipiński(1846-1884)

Portret handlującego Żyda sygn.p.d. Hipolit Lipiński

olej, płótno, 49x35,5 cm

Estymacja:  28.000-35.000,-

cena wywoławcza:  25.000,-

39. H.L.(XX w.)

Bukiet polnych kwiatów w wazonie sygn.monogramem p.d. HL
oraz dedykacja Zur Erinnerung /1940

olej, sklejka, 43x32 cm

Estymacja:  700-1.000,-

cena wywoławcza:  570,-

40. George Majewicz(1897-1965)

Potok górski sygn.p.d. G.MAJEWICZ

olej, pilśnia, 80x65 cm

Estymacja: 3.500-5.000,-

cena wywoławcza:  2.800,-

41. Adam Marczyński(1908-1985)

Kobieta sygn.l.g, rys.Marczyński i p.d. A.Marczyński

tusz, papier, 31,5x22 cm

Estymacja:  1.600-3.200,-

cena wywoławcza:  1.300,-

42. Joan Miró(1893-1983)

Sculptures(„Derrière le Miroir” no 186, 1970) nsygn.

litografia barwna, 38x55,5 cm

Estymacja:  1.000-1.500,-

cena wywoławcza:  950,-

Świt(1935) sygn.dat.p.d. StefMrożewski35 i monogramem na klocku MS

drzeworyt, 9,1x7,1 cm

Estymacja:  400-600,-

cena wywoławcza:  350,-

44. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń V sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku monogramem p.d. MS

drzeworyt, 32,3x25 cm

Estymacja: 1.500-2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

45. Stefan Mrożewski(1894-1975)

Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Piekło, Pieśń XI sygn.p.d. StefMrożewski i sygn.na klocku  monogramem l.g. MS

drzeworyt, 31,9x25 cm

Estymacja: 1.500-2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

46. Napoleon Orda(1807-1883)

Żelazowa Wola[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit. w Lit. M.Fajansa w Warszawie

litografia, tinta, 19x28,8 cm

Estymacja:  700-900,-

cena wywoławcza:  600,-

47. Napoleon Orda(1807-1883)

Motowidłówka[z „Albumu widoków Polski …” litografowanych przez Alojzego Misierowicza(1825-ok.1905) w Litografii Maksymiliana Fajansa(1827-1890)] sygn.na kam.l.d. Rys. z natury Napoleon Orda, p.d. Lit w Lit. M.Fajansa
w Warszawie

litografia, tinta, 19,8x28,8 cm

Estymacja:  700-900,-

cena wywoławcza:  600,-

48. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Florencji(2021) sygn.l.d. PANFIL, sygn.dat.na odwrociu
2021 / J.Panfil

akryl, płótno/tektura, 24x18 cm

Estymacja: 3.000-4.500,-

cena wywoławcza:  2.600,-

49. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2021) sygn.l.d. PANFIL, sygn.dat.na odwrociu
2021 / J.Panfil

Estymacja: 3.000-4.500,-

cena wywoławcza:  2.600,-

50. Włodzimierz Pawlak(ur.1957)

Notatka o sztuce nr 344 U(2005) sygn.dat.na odwrociu WŁODZIMIERZ PAWLAK 2005

olej, płótno, 33x46 cm

Estymacja: 6.000-10.000,-

cena wywoławcza:  5.600,-

51. Pablo Picasso(1881-1973)

La Comedie Humaine - 30.I.54.II(„Verve” no 29/30, 1954)
nsygn.dat.na kam.l.g.

litografia barwna, 24x32 cm

Estymacja:  700-1.000,-

cena wywoławcza:  650,-

52. Lutka Pink(1906-1998)

Martwa natura z muszlą sygn.p.d. LUTKA PINK

olej, płótno, 33x46,5 cm

Estymacja:  2.700-4.000,-

cena wywoławcza:  2.300,-

53. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Akt w kapeluszu(1993) sygn.dat.l.g. H.Płóciennik 93

tusz, akwarela, papier, 25x32,5 cm

Estymacja:  1.500-2.500,-

cena wywoławcza:  950,-

54. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Akt z krzesłem(1986) sygn.dat.p.d. H.Płóciennik 86

tusz, gwasz, papie, 33x22,8 cm

Estymacja:  1.500-2.500,-

cena wywoławcza:  950,-

55. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Wykopaliska(1964) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1964.

linoryt (e.a.), 40x51,5 cm

Estymacja:  1.200-2.000,-

cena wywoławcza:  1.000,-

56. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Miodowy miesiąc 40(1974) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1974.

autocynkografia (17/50), 39,8x32,5 cm

Estymacja:  1.300-2.200,-

cena wywoławcza:  1.100,-

57. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Tyczka(1972, odbitka późniejsza) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1972.

linoryt, 55,1x37,2 cm

Estymacja:  800-1.200,-

cena wywoławcza:  700,-

58. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Płotki(1972, odbitka późniejsza) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1972

linoryt, 43,5x54,8 cm

Estymacja:  800-1.200,-

cena wywoławcza:  700,-

59. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Golfista-Trening(2008) sygn.p.d. Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 2008

linoryt, 32,5x44,2 cm

Estymacja:  800-1.200,-

cena wywoławcza:  700,-

60. Stanisław Podgórski(1882-1964)

Bretania. Widok na morze w pobliżu Kergroës sygn.l.d. Stanisław Podgórski / Kergroës

olej, tektura, 35x49,5 cm

Estymacja:  4.500-6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

61. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Pejzaż z postacią(1958) sygn.dat.p.d. PODSADECKI / IX. 1958

olej, tektura, 25x35 cm

Estymacja:  3.000-4.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

62. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Pejzaż ze strumieniem sygn.p.d. Pogorzelski

olej, pilśnia, 60x70 cm

Estymacja:  5.000-8.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

63. Zdzisław Przebindowski(1902-1986)

Pejzaż zimowy sygn.śr.d. Z.Przebindowski

olej, płótno/sklejka, 53,5x41 cm

Estymacja:  3.500-5.000,-

cena wywoławcza:  3.200,-

64. Bencion Rabinowicz [Benn](1905-1989)

Portret mężczyzny sygn.śr.d. Benn

olej, płótno/tektura, 55x38 cm

Estymacja:  1.300-2.500,-

cena wywoławcza:  1.100,-

65. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Quickset(2019) sygn.dat.p.d. JRudzHabisiak 2019

technika własna, nacinanka, mapa, papier, 50x50 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

66. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958)

Horizon(2018) sygn.p.d. JRudzHabisiak, dat.l.d. 2018

technika własna, nacinanka, papier (1/10), 106,5x78 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

67. Czesław Rzepiński(1905-1995)

Pejzaż ze stawem(1946) sygn.dat.p.d. Rzepiński 1946

tusz, papier, 23,5x31 cm

Estymacja:  1.500-2.500,-

cena wywoławcza:  1.400,-

68. Zofia Stankiewicz(1862-1955)

Katedra na Wawelu sygn.l.d. Zofia Stankiewicz

akwaforta, 25x33,5 cm

Estymacja:  700-900,-

cena wywoławcza:  650,-

69. Grzegorz Sztabiński(1946-2020)

Dom(1965) sygn.dat.na odwrociu G.SZTABIŃSKI 1965

olej, płótno, 65x45 cm

Estymacja:  1.500-2.500,-

cena wywoławcza:  1.000,-

70. Helena Tchórzewska(1939-1998)

Wiosna(1996) sygn.dat.p.d. H.TCHÓRZEWSKA 96

olej, tektura, 100x84 cm

Estymacja:  6.500-8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

71. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951)

Widok na Ile de la Cité w Paryżu(1929) sygn.dat.p.d. 1929 / W. Terlikowski

olej, płótno, 81,5x100,5 cm

Estymacja:  45.000-55.000,-

cena wywoławcza:  39.000,-

72. Emil Ukleja(1902-1975)

Pejzaż z drzewami sygn.p.d. E.Ukleja

tusz, akwarela, papier, 15,5x10,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  300-500,-

cena wywoławcza:  250,-

73. Marek Wagner(ur.1949)

Poczwórny pejzaż(1989) sygn.dat.p.d. Marek Wagner `89

technika własna, collage, papier, 70x100 cm

Estymacja:  900-1.500,-

cena wywoławcza:  700,-

74. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Drzewo wolności(1964) sygn.p.d. E.Waniek, dat.na odwrociu 1964

olej, płótno, 70x50,5 cm

Estymacja:  17.000-19.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

75. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.p.d. J.WASIOŁEK

olej, płótno, 55,5x38 cm

Estymacja: 3.000-5.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

76. Joanna Wiszniewska-Domańska(ur.1946)

Adam i Ewa-dyptyk(2012) sygn.dat.poniżej kompozycji p.d.
J.Wiszniewska-Domańska 2012 r.

technika własna, kolaż, papier, 28,8x20 cm i 28,5x20 cm

Estymacja:  5.000-8.000,-

cena wywoławcza:  4.400,-

77. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Dziewczyna w stroju ludowym sygn.p.d. W.Wodzinowski

olej, tektura, 49,5x69 cm

Estymacja:  7.000-10.000,-

cena wywoławcza:  5.600,-

78. Jan Wroniecki(1890-1948)

Dorożka(1920) sygn.dat.p.d. J. Wroniecki 1920

pastel, papier, 43x30 cm

Estymacja:  2.500-4.000,-

cena wywoławcza:  1.500,-

79. A.N.(XIX/XX w.)

Pejzaż wiejski sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 80,5x100,5 cm

Estymacja:  7.000-12.000,-

cena wywoławcza: 6.000,-

80. A.N.(XIX/XX w.)

Portret męski nsygn.

olej, płótno, 65x55 cm

Estymacja:  3.000-5.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

81. Łódź - zestaw 14 pocztówek(okres międzywojenny)

Wydawnictwo A.J. Ostrowskiego w Łodzi

offset, ok. 9x14 cm

Estymacja:  350-600,-

cena wywoławcza:  250,-

82. Lwów - zestaw 11 pocztówek(1917-18)

Wydawnictwo Salonu Malarzy Polskich w Krakowie

offset, ok. 9x14 cm

Estymacja:  300-600,-

cena wywoławcza:  200,-

83. Wilno - zestaw 8 pocztówek(okres międzywojenny)

Wydawnictwo G.K.W.

offset, ok. 9x14 cm

Estymacja:  200-400,-

cena wywoławcza:  150,-

84. Akt-Siedząca(Czechosłowacja, po 1970)

sygn. ROYAL DUX / MADE IN CZECHOSLOVAKIA, wycisk 744 / 32

porcelana biała, szkliwiona, wys. 16,5 cm

Estymacja:  300-450,-

cena wywoławcza:  250,-

85. Bomboniera art déco(Niemcy, l.20-30.XX w.)

sygn. wycisk 3392 / fasada dwuwieżowa w otoku, naszkliwnie: 304 3

fajans kremowy, malowany, natrysk, 14x12x17,5 cm

Estymacja:  600-800,-

cena wywoławcza:  500,-

86. Cukiernica art déco(Polska, Warszawa, przed 1931)

sygn. 3 główka W / KiM [Fabryka Wyrobów Złotych i Srebrnych Władysław Krupski i Jan Matulewicz, 1909-1931]

srebro pr.3, wnętrze złocone (znaczne przetarcia), 350,9 g, 11x13,5x11,5 cm

Estymacja:  3.500-4.500,-

cena wywoławcza:  2.900,-

87. Dzban(Niemcy, l.30.XX w.)

sygn. wycisk 3 choinki [Gotha-Keramik, proj. Wilhelm Diebner]

ceramika malowana, szkliwiona, wys. 19,5 cm

Estymacja:  700-1.200,-

cena wywoławcza:  600,-

88. Dzbanek(Chiny, I poł.XX w.)

sygn. znaki chińskie w otoku pięcioliścia

porcelana biała, malowana, nadruk, wys. 17 cm

Estymacja:  300-600,-

cena wywoławcza:  250,-

89. Fajka dekoracyjna(II poł.XX w.) nsygn.

szkło barwione, wys. 19,5 cm

Estymacja:  200-300,-

cena wywoławcza:  100,-

90. Figurka Chart(Niemcy, Selb, II poł.XX w.)

sygn. korona / Rosenthal / GERMANY / KUNSTABTEILUNG / SELB

porcelana biała, malowana, 10x23,5x12 cm

Estymacja:  1.000-1.200,-

cena wywoławcza:  900,-

91. Figurka Madonna z Dzieciątkiem(Austria, Wiedeń, l.20-30.XX w.)

sygn. KWK w trójkącie / KERAMOS / MADE IN / AUSTRIA, wycisk: 999

fajans malowany, natrysk, wys. 8 cm

Estymacja: 450-600,-

cena wywoławcza:  380,-

92. Figurka Tańczące putta(Niemcy, ok.poł.XX w.)

sygn. Hutschenreuther / lew w owalu, L·H·S / Selb·Bavaria / Abteilung für Kunst. / wycisk: K. Tutter [proj. Karl Tutter(1883 Nejdek, Czechy-1969 Selb, Niemcy)]

porcelana biała, złocenie, wys. 12 cm

Estymacja: 200-400,-

cena wywoławcza:  150,-

93. Para filiżanek biedermeier(ok. poł.XIX w.) nsygn.

porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, przetarcia,
wys. filiżanki 7 cm, śr. spodka 14,2
 cm

Estymacja: 1.400-2.000,-

cena wywoławcza:  1.200,-

94. Kaseta na precjoza(pocz.XX w.) nsygn.

metal, szkło kryształowe, wewnątrz tkanina pikowana
(znaczące przetarcia materiału), 9x12,5x12,5
 cm

Estymacja: 600-900,-

cena wywoławcza:  580,-

95. Komplet 12 koziołków do sztućców(II poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, jeden koziołek z niewielkim ubytkiem, 1x1,5x8,5 cm

Estymacja:  250-400,-

cena wywoławcza:  200,-

96. Kubek(Rosja, Moskwa, 1908-1926)

sygn.cyrylicą IH, kokosznik - delta, główka 84

srebro pr.84, 74,2 g, grawerka, wys. 10 cm

Estymacja:  400-600,-

cena wywoławcza:  350,-

97. Lampka wieczna(Polska, Warszawa, po 1888)

sygn. SCHIFFERS & Co. / GALW. / WARSZAWA

plater, przetarcia, dł. z łańcuchem 49 cm, brak wkładu szklanego

Estymacja:  300-500,-

cena wywoławcza:  250,-

98. Papierośnica damska(Niemcy, I poł.XX w.)

sygn. półksiężyc korona 800

srebro pr.800, wnętrze złocone, 61,5 g, 8,7x5,8 cm

Estymacja:  400-550,-

cena wywoławcza:  300,-

99. Patera art déco(l.30.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe przydymione, wys. 9,5 cm, śr. 23,2 cm

Estymacja:  300-500,-

cena wywoławcza:  250,-

100. Patera rocznicowa Rosenthal Molière(Niemcy, Selb, 1929)

sygn. MARKGRAFIN / WILHELMINE / 41 / korona między pałkami berła R. C. / MOLIERE / BAVARIA / 50 JAHRE 50 * DIE WELTMARKE

porcelana biała, wytłaczana, ażur, kalka, złocenie, znaczne przetarcia,
wys. 8 cm, śr. 23,5
 cm

Estymacja:  300-500,-

cena wywoławcza:  250,-

101. Patera w typie Murano(Włochy, II poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe, barwione w masie, 8x32x19 cm

Estymacja:  350-500,-

cena wywoławcza:  320,-

102. Popiersie Tadeusza Kościuszki(II poł.XX w.) nsygn.

biskwit, wys. 21 cm

Estymacja:  1.000-1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

103. Ryngraf z wizerunkami Matki Boskiej Częstochowskiej,
Orła i Pogoni
(Polska, 1917) nsygn.

metal polichromowany, 21,5x21,5 cm, na odwrocie napis: WIELMOŻNEMU PANU / IGNACEMU KARŚNICKIEMU / w SIEMKOWICACH / PRACĘ TĄ POŚWIĘCA / ANTONI KARŚNICKI / RUSIEC / 1917
[Rodzina Karśnickich herbu Jastrzębiec z Siemkowic w województwie łódzkim, ojciec Ignacy Karśnicki i syn Antoni Karśnicki (1894-1939), właściciel majątku Łukomierz, porucznik rezerwy W.P. poległy 8.09.1939, w bitwie pod Brzezinami koło Łodzi]

Estymacja:  1.000-1.500,-

cena wywoławcza:  900,-

104. Taca na czterech nóżkach z dekoracją ażurową
(ok. poł.XX w.) nsygn.

plater, dno ruchome, 7,5x46,5x24,5 cm

Estymacja:  400-600,-

cena wywoławcza:  380,-

105. Talerz dekoracyjny-Marzenie wiejskiej dziewczyny
(Śląsk, Altwasser, l.30.XX w.) sygn. orzeł / C.T

porcelana biała,  malowana, kalka, złocenie, śr. 26 cm

Estymacja: 300-400,-

cena wywoławcza:  250,-

106. Talerz dekoracyjny(ZSRR, Ukraina, Lwów, III ćw.XX w.)

sygn. cyrlicą ŁKSF [Lwowska Ceramiczno-Rzeźbiarska Fabryka]

ceramika malowana, szkliwiona, śr. 35,5 cm

Estymacja: 900-1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

107. Tłok pieczętny(Rosja, XIX/XX w.)

nsygn. na pieczęci: korona, napis cyrylicą: D.E. / Tejuczenko

metal, drewno, powierzchnia pieczęci 1,8x2 cm, wys. 7 cm

Estymacja: 800-1.000,-

cena wywoławcza:  700,-

108. Wazon(Polska, ok. poł.XX w.)

sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE IN / POLAND / 1 wycisk nieczytelny

porcelana biała, malowana, wys. 36,5 cm

Estymacja:  600-900,-

cena wywoławcza:  500,-

109. Wazon-róg obfitości(Polska, Ćmielów, l.30.XX w.)

sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / WA

porcelana biała, kalka, złocenie, wys. 12,5 cm

Estymacja:  400-600,-

cena wywoławcza:  350,-

110. Wazonik(Niemcy, Lettin, przed 1931)

sygn. gwiazda sześcioramienna / L,  94375 / 447 / 8, wycisk: 955 5

porcelana biała, malowana, kalka, wys.10,5 cm

Estymacja: 450-600,-

cena wywoławcza:  380,-

111. Wazonik(NRD, Drezno, l.60.XX w.)

sygn. Strehla / KERAMIK / import

fajans malowany, wys. 18,5 cm

Estymacja: 450-600,-

cena wywoławcza:  380,-

112. Wazonik(l.60.XX w.) nsygn.

szkło barwione, czerwone i białe, wys. 15 cm

Estymacja: 200-400,-

cena wywoławcza:  150,-

113. Widelec do sałat(Rosja, Petersburg, 1892-1908)

sygn. cyrylicą: W.MOROZOW, kokosznik: delta, główka 84, imiennik: M.W.

srebro pr.84, czerpak złocony, 58 g, dł. 18 cm

Estymacja: 600-900,-

cena wywoławcza:  500,-

114. Zestaw deserowy dla 6 osób: łyżeczki do herbaty, łyżeczki do kawy, widelczyki deserowe(Polska, Warszawa, l.30.XX w.)

sygn. 3 główka W / B.W.

srebro pr.3, 186, 95, 173,9 g

Estymacja: 2.500-3.500,-

cena wywoławcza:  2.300,-

115. Broszka z rozetami diamentowymi

srebro, 6.8 g, 3x1.7 cm

Estymacja: 800-1.200,-

cena wywoławcza:  700,-

116. Pierścionek z brylantem

złoto 14 K, srebro, brylant 0.25 ct i 10 rozet 1.1 ct, 4,4 g

Estymacja: 4.000-5.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

117. Pierścionek z 3 brylantami

złoto 14 K, 3 brylanty, łącznie 0.5 ct, 12 rozet, łącznie 0.25 ct, 2,9 g

Estymacja: 3.500-5.000,-

cena wywoławcza:  3.200,-

118. Zegarek damski w złotej kopercie

złoto 14 K, koperta ok.5 g, bransoleta metalowa CLAIRMONT

Estymacja:  1.000-1.500,-

cena wywoławcza:  900,-