189 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

189 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 22 kwietnia 2017 r., godz. 12:00

1. Szczepan Andrzejewski(1892-1950)

Weteran z wnuczką(1929) sygn.dat.l.g.

olej, tektura, 49x35 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

2. Carl Bowedt(1889-1972)

Tunis sygn.l.d.

olej, płótno, 50x60 cm

Estymacja:  5.000 - 6.500,-

3. Hermann Braun(1862-1908)

Ratusz w Münster sygn.na płycie śr.d.

akwaforta, 45.8x33.5 cm

Estymacja:  400 - 550,-

4. Marc Chagall(1887-1985)

Kompozycja(“XXe Siècle”, 1966, Mourlot #470) nsygn.

litografia barwna, 30.6x45.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

5. Marc Chagall(1887-1985)

Prorok Daniel i lwy(z „Ilustracje do Biblii”, edycja S.P.A.D.E.M., 1985) nsygn.

litografia barwna (1616/3000), 35x26 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

6. Jan Dobkowski(ur.1942)

Z cyklu „Księżyc i moja czereśnia XXIV”(2010) sygn.dat.na odwrociu

akryl, płótno, 55x55 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

7. Edward Dwurnik(ur.1943)

Kraków(2016) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 55x46 cm

Estymacja:  7.700 - 9.800,-

8. Edward Dwurnik(ur.1943)

Złote tulipany(2016) sygn.dat.p.d.

akryl, płótno, 30x30 cm

Estymacja:  3.200 - 4.500,-

9. Henryk Epstein(1890-1944)

Na rynku sygn.p.d.

ołówek, pastel, papier, 22.5x30 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.500 - 4.500,-

10. Erno Erb(1878-1943)

Chryzantemy sygn.p.d.

olej, tektura, 55x37 cm

Estymacja:  10.000 - 13.000,-

11. Ernest Justine Ferrand(1846-1932)

Figurka Amora ze strzałą sygn.FERRAND

metal patynowany na brąz, podstawa marmurowa, wys.35 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

12. Stanisław Fijałkowski(ur.1922)

Droga koło szubienicy(1958) sygn.dat.na odwrociu

olej, płótno, 46x33 cm

Estymacja:  35.000 -45.000,-

13. Jan Filipski(XX w.)

Bałuty(1980) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 22.5x30 cm

Estymacja: 500 - 700,-

14. Jan Filipski(XX w.)

Łódź-Bałuty. Z ulicy Piekarskiej(1987) sygn.dat.p.d.

linoryt, 22.7x30 cm

Estymacja:  250 - 350,-

15. Jan Filipski(XX w.)

Nauką i pracą(1975) sygn.dat.p.d.

linoryt, 26.5x30 cm

Estymacja:  250 - 350,-

16. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Obraz z liniami(2014) sygn.dat.na odwrociu

akryl, pilśnią, 50x50 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

17. Chaim Goldberg(1917-2004)

Nosiwoda sygn.p.d.

litografia (43/45), 55x42 cm

Estymacja:  1.100 - 1.500,-

18. Maria Helena Gralewska(1910-1972)

Terrain III sygn.M.GRALEWSKA/MG (monogram wiązany)

ceramika patynowana, glazurowana, 2.5x16.5x10.5 cm

Estymacja:  350 - 500,-

19. Maria Helena Gralewska(1910-1972)

Bloki skalne sygn.MG (monogram wiązany)

ceramika polichromowana, glazurowana, 10.5x21x11 cm

Estymacja:  550 - 850,-

20. Wolfgang Grässe(1930-2008)

Autoportret z maską(1958) sygn.dat.śr.g./sygn.l.d.

olej, tektura, 48x36 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

21. Wolfgang Grässe(1930-2008)

Jesienny wieczór(1959) sygn.dat.śr.d.

tusz, akwarela, papier, 60x42 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

22. Teodor Grott(1884-1972)

Kwiaty w oknie sygn.p.g.

akwarela, papier, 36x49.5 cm

Estymacja:  4.000 - 5.000,-

23. Władysław Heliodor Gumiński(1822/23-1898)

Ruiny zamku w Ossolinie(1881) sygn.dat.l.d.

ołówek, papier, 16x25 cm

Estymacja: 250 - 350,-

24. Władysław Heliodor Gumiński(1822/23-1898)

W ogrodzie(1893) sygn.dat.l.d.

ołówek, papier, 18x11.3 cm

Estymacja:  200 - 300,-

25. Jan Kanty Gumowski(1883-1946)

Widok starego Gdańska sygn.na kam.l.d.

litografia, 34x50.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

26. Max Haneman(1882-1944)

Portret młodej góralki(1912) sygn.dat.p.d.

pastel, papier, 61x48 cm

Estymacja:  8.800 - 11.500,-

27.  Fr. Hartwich(XIX w.)

Pożegnanie Fryderyka Wilhelma Pruskiego z żoną i dziećmi przed wyjazdem na wojnę w 1870 roku sygn.na kam.l.d.

litografia, 43x51.5 cm

Estymacja:  560 - 730,-

28. Zygmunt Kaczówka(1915-1996)

Róże w wazonie sygn.p.d.

olej, płótno, 50x61 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

29. Maria Kawalerowicz(1916-1996)

Portret dziewczynki sygn.p.d.

olej, płótno, 75x45.5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

30. Marian Kępiński(ur.1942)

Bez tytułu sygn.na odwrociu

olej, płótno, 36x50 cm

Estymacja:  1.300 - 2.200,-

31. Antoni Kierpal(1898-1960)

Łodzie rybackie sygn.p.d.

olej, płótno/pilśnią, 14.5x23 cm

Estymacja:  650 - 850,-

32. Antoni Kierpal(1898-1960)

Radogoszcz(1945) sygn.dat.l.d.

akwarela, gwasz, papier, 11x16 cm (w św.p-p)

Estymacja: 400 - 600,-

33. Mojżesz Kisling(1891-1953)

Kawiarnia La Rotonde sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, akwarela, 35.5x42 cm

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

34. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Port orientalny (Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne. Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959)

sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 27x19.7 cm

Estymacja: 1.000 - 1.400,-

35. Mojżesz Kisling wg(1891-1953)

Wejście do obozu (Ilustracja do: Héron de Villefosse, L'épopée bohémienne. Aux dépens d'un amateur, Paris, 1959) sygn.na kam.l.d.

litografia barwna, 28.2x19.5 cm

Estymacja: 700 - 900,-

36. Ludwik Klimek(1912-1992)

Akt wśród kwiatów sygn.p.d.

olej, płótno, 65x54 cm

Estymacja: 8.300 - 9.800,-

37. Ludwik Klimek(1912-1992)

Śniadanie na trawie sygn.p.d.

olej, tektura, 37.5x45.5 cm

Estymacja:  4.400 - 6.200,-

38. Ludwik Klimek(1912-1992)

Dziewczyna z koszem(1958) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnią, 41x33 cm

Estymacja:  4.400 - 5.800,-

39. Oskar Kokoschka(1886-1980)

Apulia. Antyczny medalion – Kobieta w chuście(1963) sygn.p.d.

litografia (42/50), 37.5x35 cm

Estymacja:  1.900 - 2.500,-

40. Wacław Kondek(1917-1976)

T 118(1975) sygn.dat.p.d.

olej, deska, 50x71 cm

Estymacja: 3.800 - 4.900,-

41. Wacław Kondek(1917-1976)

Dziewczynka z kotem sygn.p.d.

drzeworyt, 22.8x17.7 cm

Estymacja:  250 - 350,-

42. Bronisław Kopczyński(1882-1964)

Dawna Warszawa sygn.p.d.

litografia, 48.5x32.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

43. Janina Królikowska(1903-1990)

Pusta plaża(1964) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 45x61 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

44. Jean Lambert Rucki(1888-1967)

Plakieta z symbolami 4 ewangelistów sygn.J.L.RUCKI/ CHERET/PARIS

brąz patynowany, 12x11 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

45. Jan Lebenstein(1930-1999)

Ilustracja do Eugenio Montale „Cinquante ans de poesie” sygn.p.d.

litografia barwna (78/100), 33.1x22.8 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

46. P. Lehman(XX w.)

Paris(1932) sygn.dat.p.d.

akwarela, tusz, papier, 31x24.5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

47. Leon Lewkowicz(1888-1950)

Portret chłopca sygn.p.d.

olej, płótno, 52x46 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

48. Krystyna Liberska(1926-2010)

Papużki(1973) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 73x122 cm

Estymacja: 4.000 - 5.500,-

49. Tadeusz Łapiński(1928-2016)

Kompozycja(1965) sygn.dat.p.d.

technika własna, płótno, 90x60 cm

Estymacja:  8.000 - 11.000,-

50. Ewa Maria Łunkiewicz-Rogoyska(1895-1967)

Kompozycja kubistyczna(1951) sygn.dat.p.d.

olej, pilśnią, 62x68 cm

Estymacja: 10.000 - 16.000,-

51. Ewa Maria Łunkiewicz-Rogoyska(1895-1967)

Kompozycja kubistyczna sygn.p.d.

olej, technika własna, pilśnią, 50x64.5 cm

Estymacja:  10.000 - 16.000,-

52. C.M.

Projekty do kafli ceramicznych-2 szt. sygn.l.d.

olej, tektura, 48x32.5 cm (każdy)

Estymacja:  3.800 - 5.200,-

53. K.M.(XX w.)

Akt stojący(1925) sygn.dat.p.d.

sangwina, papier, 34x23 (w św.p-p)

Estymacja:  750 - 1.100,-

54. K.M.(XX w.)

Akt(1925) sygn.dat.p.d.

sangwina, papier, 21.5x25 cm (w św.p-p)

Estymacja:  750 - 1.100,-

55. M.Maniński(XIX/XX w.)

Portret Henryka Sienkiewicza(1900) sygn.na kam.p.d.

litografia, 52.2x41.5 cm

Estymacja:  650 - 850,-

56. Zygmunt Menkes(1896-1986)

Postacie we wnętrzu sygn.p.d.

ołówek, papier, 22x17.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

57. Daniel Mróz(1917-1993)

Do i od Redakcji (projekt winiety do „Przekroju”) nsygn.

tusz, papier, 22x35.5 cm

Estymacja:  1.600 - 2.300,-

58. Józef Mróz(1914-1990)

Plac zabaw(1960) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 70x100 cm

Estymacja:  1.400 - 2.500,-

59. Olga Niewska(1888-1943)

Japończyk-Mnich tybetański-Uśmiech(proj.1921) nsygn.

fajans szkliwiony, wys.21.5 cm

(wewnątrz stopy mało czytelny napis atramentem)

Estymacja:  7.500 - 9.000,-

60. Nowakowska(XX w.)

Żaglówki w zatoce sygn.l.d.

tusz, papier, 37x44.5 cm (w św-p.p.)

Estymacja:  650 - 900,-

61. Irena Nowakowska-Acedańska(1906-1983)

Gliwice. Kościół Wszystkich Świętych od ul.Wieczorka(1970) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier, 44x31 cm

Estymacja:  1.100 - 1.500,-

62. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Lubiatowa sygn.p.d.

akryl, płótno/tektura, 18x24 cm

Estymacja:  2.200 - 2.900,-

63. E. Pecqueur(Niemcy, Dortmund, 1942)

Głowa Chrystusa w koronie cierniowej sygn.Pecqueur E./DORTMUND.1942

drewno orzechowe, 28.8x15x15.6 cm

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

64. Pablo Picasso(1881-1973)

La Comedie Humaine - 29.I.54 V (“Verve” no. 29/30, 1954) nsygn.dat.na kam.p.d.

litografia barwna, 24x32 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

65. Antoni Piotrowski(1853-1924)

Oddział konny sygn.p.d.

olej, sklejka, 33x43 cm

Estymacja:  25.000 - 32.000,-

66. Henryk Plich(1904-1986)

Brzeg morza sygn.p.d.

olej, tektura, 46x65 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

67. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Zachód słońca(1991) sygn.dat.śr.d.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja:  4.400 - 6.000,-

68. Kazimierz Podsadecki(1904-1970)

Akt(1963) sygn.dat.p.d.

tusz, papier, 23.5x33 cm

Estymacja:  1.500 - 2.000,-

69. Ryszard Rajski(1926-2016)

Pejzaż z wodą sygn.l.d.

olej, płótno, 54x65 cm

Estymacja:  1.500 - 1.900,-

70. Rupiński(XX w.)

Samokrytyka sygn.p.d.

ołówek, papier, 19.8x22.5 cm

Estymacja:  250 - 450,-

71. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953)

Fontanna w ogrodach Borghese w Rzymie(1914) sygn.dat.l.d.

olej, tektura, 32.5x22.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  6.900 - 8.600,-

72. Józef Schiffer(XX w.)

Leśny strumień(1945) sygn.dat.l.d.

gwasz, papier, 38x50.5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

73. Teodor Senk(pocz.XX w.)

Na pastwisku sygn.p.d.

olej, tektura, 24.5x31.3 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

74. Dorota Seydenmann(1900-1942)

Martwa natura z niebieską karafką sygn.p.d.

olej, sklejka, 56x45.5 cm

Estymacja:  7.500 - 10.000,-

75. Henryk Siedlanowski(1906-1979)

Projekt witraża sygn.p.d.

kredka, papier, 44x44 cm

Estymacja: 250 - 400,-

76. Zofia Stankiewicz(1862-1955)

Katedra na Wawelu sygn.l.d.

akwaforta, 25x33.5 cm

Estymacja:  650 - 850,-

77. Władysław Strzemiński(1893-1952)

Fotokopia plakatu propagandowego(l.50.XX w.) nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez H.Modzelewską)

papier fotograficzny, 39.5x28.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

78. Alfred Swieykowski(1869-1953)

Zimowy pejzaż sygn.l.d.

olej, sklejka, 61x80.5 cm

Estymacja:  6.500 - 8.500,-

79. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Projekt kostiumu do baletu „Pan Twardowski” sygn.p.d.

akwarela, papier, 32.7x22 cm

Estymacja:  700 - 1.200,-

80. Jan Marcin Szancer(1902-1973)

Pies i pszczoła sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 29.5x20.7 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

81. Alina Ślesińska(1922-1994)

Kompozycja(1960) sygn.dat.p.d.

litografia barwna, 20.4x19.8 cm

Estymacja:  320 - 480,-

82. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951)

Most na Sekwanie sygn.p.d.

olej, płótno, 73x54 cm

Estymacja:  18.000 - 22.000,-

83. Hugo Ulbrich(1867-1929)

Wrocław. Brama Kluszczana na Ostrowie Tumskim(1917) sygn.dat.na płycie p.d.

akwaforta, 26.8x19.3 cm

Estymacja:  250 - 400,-

84. Bolesław Utkin(1913-1993)

Kompozycja sygn.l.d.

technika własna, pilśnią, 61x57 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

85. Wilhelm Wachtel(1875-1942)

Idylla sobotnia(z teki „Golus“) sygn.monogramem na płycie śr.d.

litografia, 59.3x43 cm

Estymacja:  500 - 700,-

86. Wilhelm Wachtel(1875-1942)

Przechodzień(z teki „Golus”) nsygn.

litografia, 51.5x37.5 cm

Estymacja:  500 - 700,-

87. Józef Wasiołek(1921-2008)

Martwa natura z ikoną sygn.p.d.

olej, płótno, 116x90 cm

Estymacja:  6.500 - 8.500,-

88. Józef Wasiołek(1921-2008)

Portret młodej dziewczyny(1971) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 84x68 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

89. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.p.d.

olej, płótno, 35x30 cm

Estymacja:  2.500 - 3.300,-

90. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.l.d.

olej, płótno, 62.5x47 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

91. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty sygn.p.g.

olej, pilśnią, 20x15 cm

Estymacja: 700 - 1.000,-

92. Józef Wasiołek(1921-2008)

Szklarska Poręba sygn.p.d.

olej, płótno, 78x96.5 cm

Estymacja: 4.400 - 6.000,-

93. Józef Wasiołek(1921-2008)

Uniejów sygn.p.d.

olej, płótno, 89x116.5 cm

Estymacja: 4.400 - 6.000,-

94. Józef Wasiołek(1921-2008)

Pejzaż ze Starego Sącza sygn.p.d.

olej, pilśnia      41x27 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

95. Józef Wasiołek(1921-2008)

Wielbłąd sygn.l.d.

ołówek, papier, 19.5x29 cm (w św.p-p)

Estymacja:  250 - 400,-

96. Józef Wasiołek(1921-2008)

Owca sygn.p.d.

ołówek, papier, 18x26.5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  250 - 400,-

97. Nathan Wasserberger(1928-2012)

Rudowłosa sygn.l.d.

olej, płótno, 61x61 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

98. Wojciech Weiss(1875-1950)

Sztorm sygn.l.d.

olej, płótno, 46.5x65.5 cm

Estymacja:  46.000 - 59.000,-

99. Wojciech Weiss(1875-1950)

Akt sygn.p.d.

ołówek, papier, 45.5x31 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

100. Leon Wyczółkowski(1852-1936)

Portret Jacka Malczewskiego(Teka Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików, 1903) sygn.na kam.p.d.

litografia, 43.3x59 cm

Estymacja:  7.500 - 9.500,-

101. Fiedor Zacharow(1919-1994)

Pejzaż sygn.p.d.

olej, tektura, 17x32.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

102. Zygmunt Zagańczyk(1897-1959)

Martwa natura huculska(1954) sygn.l.d.

olej, tektura, 36x50 cm

Estymacja:  600 - 900,-

103. Czesław Zawadziński(1878-1936)

Kobieta na plaży sygn.p.d.

olej, sklejka, 52x22 cm

Estymacja:  2.800 - 3.900,-

104. Kazimierz J.Zielenkiewicz[Caziel](1906-1988)

Łuk triumfalny sygn.p.d.

olej, papier/tektura   52x41 cm

Estymacja:  3.800 - 4.900,-

105. A.N.(XIX/XX w.)

Zatoka sygn.nieczytelnie p.d.

gwasz, papier, 45x59.5 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

106. A.N.(XX w.)

Zima we wsi sygn.nieczytelnie p.d.

olej, sklejka, 39x59.5 cm

Estymacja: 900 -1.500,-

107. A.N.(XX w.)

Pejzaż z bramą sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 50x70 cm

Estymacja: 400 - 800,-

108. A.N.(XX w.)

Scena na targu nsygn.

olej, deska, 23.5x36 cm

Estymacja:  4.300 - 5.500,-

109.  A.N.(XX w.)

Portret żołnierza sygn.dat.nieczytelnie p.g.

olej, płótno/tektura, 40x33 cm

Estymacja:  2.000 - 3.500,-

110. Ikona-Matka Boska Trójręka(pocz.XX w.)

tempera, deska (niewielkie ubytki deski, niewielkie ubytki warstwy malarskiej), 18.3x14.7 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

111. Afisz-Zaproszenie na wieczór muzyczno-literacki w dniu 6 lutego 1943 r.

(Getto w Wilnie?)

Estymacja:  1.000 - 2.000,-

112. Balsaminka(Holandia, pocz.XX w.) nsygn.

srebro pr.2 (835), 49.2 g, wys.10.5 cm

Estymacja: 1.300 - 1.700,-

113. Cukiernica(Warszawa, l.60.XXw.) sygn.FH/MET/304 [Hefra]

plater, 13x18x12 cm

Estymacja:  500 - 700,-

114. Dzban z postaciami świętych(Rosja,1854)

sygn.cyrylicą KI(?)/A.K 1854/84

srebro, pr.84, 479.5 g, wys.28 cm

Estymacja: 3.800 - 4.900,-

115. Karafka(I poł.XX w.) nsygn.

szkło kryształowe biało-różowe, wys.28.5 cm

Estymacja: 500 - 600,-

116. Kufel do piwa z postacią zakonnika(Monachium, pocz.XX w.)

sygn.GESETZLICH/GESCHUTZT/ J.REINEMANN/ MUNCHEN.

ceramika modelowana, malowana, szkliwiona, cyna, wys.20 cm

Estymacja:  1.000 - 1.400,-

117. Lampa gabinetowa(Warszawa, l.30.XX w.) sygn.świecznik 3-ramienny/M/A (monogram wiązany) [proj. Antoni Marciniak]

metal chromowany, wys.42 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

118. Lampa naftowa(pocz.XX w.) nsygn.wycisk: 88R

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.62.5 cm

Estymacja: 1.500 - 2.000,-

119. Łyżeczki srebrne-6 szt.(ok. poł.XX w.) sygn.W/D

srebro pr.800, 70.4 g, dł.11.5 cm

Estymacja:  400 - 500,-

120. Maselnica(Horodnica, przed 1917) sygn.F. SUSSMANN GORODNIZA

porcelana biała, malowana, 9.5x13.5x10 cm

Estymacja:  700 -900,-

121. Misa z medalionami(Rosja,1869)

sygn.cyrylicą E.B 1869/84 (imiennik mało czytelny)

srebro, pr.84, 283 g, 9.5x21.5x21.5 cm

Estymacja:  2.200 - 3.200,-

122. Mlecznik(Miśnia, k.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze,wycisk:4/T29/2

porcelana biała, malowana, wys.9 cm

Estymacja:  200 - 300,-

123. Patera(pocz.XX w.) nsygn.

dedykacja: Myśląc, że w Was Dwóch po czasie, nowa Trójka zebrać da się pozostały Janek Trzeci, życzy szczęścia, dużo... 16/VI 1914

kryształ, srebro?, śr. 30.2 cm

Estymacja:  1.300 - 1.700,-

124. Patera(Selb, Bawaria, I poł.XX w.)

sygn.Modell von Ph.Rosnenthal/Rosenthal/SELB-BAVARIA

porcelana biała, wytłaczana, kalka, złocenie,13.5x18.7x18.7 cm

Estymacja:  650 - 850,-

125. Patera secesyjna z uszami(pocz.XX w.) nsygn. wycisk: 28/VI

mosiądz, fajans, kalka, 6x41x36 cm

Estymacja:  750 - 950,-

126. Paterka owalna ażurowa(Drezno, I poł.XX w.)

sygn.K (w trójkącie)/Dresden

porcelana biała, malowana, złocenie, 3.5x15x9.5 cm

Estymacja: 200 - 300,-

127. Paterka i 6 talerzyków do konfitur

(Śląsk,Tillowitz, l.30/40.XX w.) sygn.RS/TILLOWITZ/EPOS

porcelana kremowa, wytłaczana, malowana, złocenie, paterka 3x19.3x16, śr. talerzyków 9.2 cm

Estymacja: 250 - 350,-

128. Pojemnik kobaltowy(Niemcy, Ilmenau, 1939)

sygn.ILMENAU/Graf von Henneberg Porzellan/Germany/Echt Kobalt/1939

porcelana biała, malowana, kobalt, wys.9 cm

Estymacja: 150 - 250,-

129. Pojemnik kryształowy mały(Niemcy, I poł.XX w.)

sygn.800/półksiężyc/korona, napis: FAHREPRÜFUNG. III Preis

kryształ, srebro pr.800, śr.10 cm

Estymacja:  250 - 350,-

130. Puzderko Louise

(Czechosłowacja, Pirkenhammer, l.30.XX w.)

sygn.EPIAG/ PIRKENHAMMER/ Czechoslovakia/ ”LOUISE”

porcelana biała, malowana, kalka, złocenie, 5x11.5x9.5 cm

Estymacja:  200 - 300,-

131. Solniczka(pocz.XX w.) sygn.E/750

srebro pr.750, 57.5 g, wnętrze miseczek złocone, grawerowany ozdobny monogram AF, 8.5x14.5x6 cm

Estymacja:  650 - 750,-

132. Szkatuła secesyjna(pocz.XX w.) nsygn.

cyna wytłaczana, złocona (przetarcia), wnętrze wykładane drewnem, 7.5x20.5x14.5 cm

Estymacja: 750 - 1.200,-

133. Szkatuła(I poł.XX w.) sygn.WMF?(mało czytelnie)

srebro pr.875, drewno, 6x19.5x11 cm

Estymacja:  2.500 - 3.000,-

134. Wazon(Miśnia, I poł.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze

porcelana biała, malowana, złocenie, wys.16.5 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

135. Wazon(Włocławek, l.50/60.XX w.)

sygn.WŁOCŁAWEK/FAJANS/MADE IN POLAND/33

fajans malowany, wys.26 cm

Estymacja:  400 - 600,-

136. Wazon(Pruszków, l.60.XX w.)

sygn.PRUSZKÓW/MADE IN POLAND

porcelit, szkliwo zbiegające, wys.21 cm

Estymacja:  200 - 300,-

137. Wazon do ikebany(Pruszków, l.60.XX w.)

sygn.PRUSZKÓW/MADE IN POLAND (proj.Wiesława Gołajewska, 1963)

porcelit, szkliwo zbiegające, 10x16x16 cm

Estymacja:  250 - 350,-

138. Wazon w formie secesyjnej(II poł.XX w.) nsygn.

majolika wytłaczana, malowana, fragmentami szkliwiona, wys.35 cm

Estymacja:  1.000 - 1.600,-

139. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.)

sygn.B/WMF/I/0/as

cyna, szkło (szkło pasowane), 15x47.5x15.7 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-