209 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

209 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 7 marca 2020 r., godz. 12:00

1. Isaac Antcher(1899-1992)

Ulica w miasteczku sygn.l.d.

olej, płyta, 61x46 cm

Estymacja: 2.800 - 4.000,-

2. Edward Charles Barnes(ok.1830-1882)

Dziewczyna przy źródle sygn.l.d.

olej, płótno, 38x33 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

3. Agnieszka Borkowska(ur.1978)

Bez tytułu(2007) sygn.p.d.dat.na odwrociu

olej, płótno, 81x100 cm

Estymacja:  5.000 - 7.000,-

4. Bogusław Brandt(1909-1983)

Warszawa sygn.p.d.

drzeworyt, 16x28 cm

Estymacja:  250 - 450,-

5. Bernard Buffet(1928-1999)

Katedra Notre-Dame(1968) sygn.na kam.p.d.

litografia barwna, 56.5x43.5 cm

Estymacja:  2.100 - 3.200,-

6. P. Castner(XX w.)

Martwa natura z jabłkami sygn.p.d.

olej, tektura, 46.5x34 cm

Estymacja:  1.300 - 1.900,-

7. Bolesław Cybis wg(1895-1957)

Teka „Folio One of American Indian Drawings”(1970, no 173/1000)
sygn.na kam.l.d.

9 planszy oraz karta tytułowa z okrągłą plakietą ceramiczną, offset, 58.5x45 cm

Estymacja:  3.600 - 5.000,-

8.

9. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980)

Portret starego Żyda z fajką(1970) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 73x60 cm

Estymacja:  7.000 - 10.000,-

  10. Erno Erb(1878-1943)

Przekupki sygn.l.d.

olej, sklejka, 24.5x35 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

11. Stefan Filipkiewicz(1979-1944)

Wawel sygn.p.d.

drzeworyt barwny, 21.4x18.3 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

12. Andrzej Gieraga(ur.1934)

Wariacja na temat progresji A(2007) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płyta, 70x70 cm

Estymacja:  8.000 - 15.000,-

13. Krzysztof Gocek(ur.1964)

Nad wodą sygn.l.d.

olej, akryl, tektura, 20x30 cm

Estymacja: 2.800 - 3.700,-

14. Chaim Goldberg(1917-2004)

Ślub(1960) sygn.p.d.i sygn.dat.na płycie p.d.

miedzioryt (55/150), 19.3x25.8 cm

Estymacja:  800 - 1.400,-

15. Chaim Goldberg(1917-2004)

Żydowskie wesele sygn.p.d.

litografia barwna (19/300), 42x56 cm

Estymacja:  1.100 - 1.800,-

16. Wojciech Górski(ur.1958)

Przestrzeń 6(2006) sygn.dat.na odwrociu

technika własna, płótno/płyta, 70x100 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

17. Jerzy René Groszang(1929-2004)

Pejzaż sygn.p.d.

akwarela, gwasz, papier, 39x50.5 cm (w św. p-p)

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

18. Marceli Harasimowicz(1859-1935)

Pejzaż z chatą(1925) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 100x135 cm

Estymacja:  25.000 - 35.000,-

19. Zofia Jarema(1919-2008)

Projekty lalek do „Cyrku Tarabumba”: Clowni Gagatek i Kwiatek sygn.p.d.

ołówek, papier, 22x17.5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

20. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Potyczka ze Szwedami(1979) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 115x131 cm

Estymacja:  28.000 - 35.000,-

21. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Wypas koni(1976) sygn.dat.l.d.

olej, płótno, 66x93 cm

Estymacja:  12.000 - 18.000,-

22. Tadeusz Kokietek(1920-1982)

Jeźdźcy-szkic do kompozycji(1982) nsygn.

ołówek, akwarela, papier, 49x71 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

23. Wacław Kondek(1917-1976)

Madonna(1964) sygn.dat.p.d.

tempera, deska, 53x40 cm

Estymacja: 8.000 - 10.000,-

24. Wacław Kondek(1917-1976)

Scherzo XXIV(1968) sygn.dat.p.d.

tempera, deska, 42x19 cm

Estymacja:  2.500 - 4.000,-

25. Wiktor Korecki(1890-1980)

Pejzaż zimowy sygn.p.d.

olej, sklejka, 49.5x69.5 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

26. Jerzy Kossak(1886-1955)

Spotkanie przy studni sygn.p.d.

olej, sklejka, 30x40 cm

Estymacja:  14.000 - 22.000,-

27. Jerzy Krawczyk(1921-1969)

Akt z szalem nsygn.

olej, tektura, 70x50 cm

Estymacja:  7.000 - 12.000,-

28. A. Kronig(XIX w.)

Pejzaż górski z rejonu Pongau(Alpy Salzburskie) sygn.l.d.

olej, płótno, 52.5x42 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

29. Iwan Kulik(ur.1959)

Jazz(2013) sygn.dat.p.d.

gwasz, papier, 100x70 cm

Estymacja:  2.900 - 3.500,-

30. Lech Kunka(1920-1978)

Kompozycja z kółkami(1968) sygn.l.d.dat.p.d.

technika własna, pilśnia, 122x60.5 cm

Estymacja:  17.000 - 23.000,-

31. Jan Lebenstein(1930-1999)

Bill of Health [Świadectwo zdrowia](1973) sygn.dat.p.d.

litografia (59/100), 57.5x47 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

32. Jan Lebenstein(1930-1999)

Corps de Garde [Straż przyboczna](1973) sygn.p.d.

litografia barwna (77/100), 48.5x69.5 cm

Estymacja: 1.900 - 2.800,-

33. Jan Lebenstein(1930-1999)

Folwark zwierzęcy.Prawie niemożliwym było odróżnić człowieka od świni sygn.p.śr.

litografia barwna (50/100), 67.5x49 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

34. Benon Liberski(1926-1983)

Nie patrzeć w niebo(1972) sygn.dat.l.d.

olej, pilśnia, 120x80 cm

Estymacja: 11.000 - 16.000,-

35. Ignacy Łopieński(1865-1941)

Linia życia(1905) sygn.dat.p.d.

akwaforta, 35.3x35.2 cm

Estymacja: 5.000 - 7.000,-

36. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Młyn sygn.p.d.

gwasz, papier, 25x24 cm (w św. p-p)

Estymacja: 4.500 - 6.000,-

37. F. Markiewicz(XX w.)

Chaty w śniegu(1952) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier/tektura, 47.5x33 cm

Estymacja:  1.800 - 3.000,-

38. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966)

Bukiet kwiatów w niebieskim wazonie sygn.l.d.

olej, pilśnia, 52.3x25.3 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

39. Motloch(XX w.)

Pejzaż wiejski z krowami(1918) sygn.p.d.dat.l.d.

olej, tektura, 27x36 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

Apokalipsa II(1933-34) sygn.dat.p.d.sygn.dat.na klocku l.d.

drzeworyt, 41x36.8 cm

Estymacja: 2.500 - 3.500,-

St. Bernard à Paris(1928) sygn.dat.p.d.sygn.na płycie l.d.

akwaforta, ruletka, 16.8x19.5 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

Kobieta z dziećmi(1924) sygn.dat.p.d.sygn.dat.na kam.p.d.

litografia, 34.3x21 cm

Estymacja:  900 - 1.500,-

43. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw z Toskani(2010) sygn.l.d.

olej, płótno, 92x73 cm

Estymacja:  13.000 - 18.000,-

44. Maciej Pauksztełło(ur.1975)

Podróż(2003) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 55x45.5 cm (tondo)

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

45. Jean Peské[Jan Mirosław Peszke](1870-1949)

Pomnik Karola Wielkiego w Paryżu sygn.p.d.

akwarela, tusz, papier, 50x64.5 cm

Estymacja:  2.800 - 3.800,-

46. Henryk Płóciennik(ur.1933)

Akt(1998-2012) sygn.dat.p.d.

olej, płótno, 65x81 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

47. Jerzy Pogorzelski(1926-2003)

Pejzaż ze strumieniem sygn.p.d.

olej, pilśnia, 60x70 cm

Estymacja:  5.000 - 8.000,-

48. Jerzy Potrzebowski(1921-1974)

Lis na śniegu sygn.p.d.

akwarela, papier/tektura, 35.5x48 cm

Estymacja: 400 - 800,-

49. Piotr Stachiewicz(1858-1938)

Panna młoda w stroju krakowskim sygn.p.d.

pastel, papier/tektura, 47.5x62.5 cm

Estymacja:  8.000 - 10.000,-

50. Antoni Starczewski(1924-2000)

CLGMFb(1998) sygn.dat.p.d.

serigrafia (8/10), 56.5x57 cm

Estymacja: 1.500 - 2.500,-

51. Jonasz Stern(1904-1988)

Cykl „Semperit. 21. Marzec 1936” nsygn. (odbitki współczesne)

5 szt.  drzeworyt, 5.5x19, 35x25.4, 26x20.5, 26.8x15.8, 13x26.2 cm

Estymacja:  5.000 - 9.000,-

52. Franciszek Sunderland(XX w.)

Stare Miasto w Warszawie(1928) sygn.dat.p.d.

akwarela, papier/tektura, 29x35.5 cm

Estymacja:  2.500 - 3.500,-

53. Louis Tauzin(1842-1915)

Krowy u wodopoju sygn.l.d.

olej, płótno, 65.5x47 cm

Estymacja:  2.800 - 4.000,-

54. Bolesław Utkin(1913-1993)

Biały kwadrat na czarnym tle sygn.p.d.

olej, płótno, 70x70 cm

Estymacja:  16.000 - 24.000,-

55. Józef Wasiołek(1921-2008)

Kwiaty w wazonie sygn.l.d.

olej, płyta, 54.5x38 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

56. Artur Wasner(1887-1939)

Corrida w Madrycie(1913) sygn.dat.p.d.

olej, sklejka, 35.7x38.3 cm

Estymacja:  7.000 - 9.500,-

57. A.N.(szkoła niemiecka, XVII/XVIII w.)

Pijany Sylen wg Antoona van Dycka nsygn.

olej, płótno dublowane, 118x102 cm

Estymacja:  33.000 - 45.000,-

58. A.N.(szkoła holenderska, XVIII w.)

Pejzaż miejski nsygn.

olej, deska, 46.5x77.5 cm

Estymacja:  10.000 - 14.000,-

59. A.N.(XIX w.)

Pejzaż z zaprzęgiem wołów sygn.nieczytelnie l.d.

olej, płótno, 36x65 cm

Estymacja:  3.000 - 5.000,-

60. A.N.(XIX/XX w.)

Portret mężczyzny nsygn.

olej, płótno, 40x30 cm

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

61. Cukiernica(l.20.XX w.) nsygn.

srebro pr.800, 194.2 g, wnętrze złocone, aplikacja, grawerka, 5.5x11x8 cm

Estymacja:  1.400 - 2.300,-

62. Etui na zapałki(Chiny, XX w.) nsygn.

srebro pr.900, 55.7 g, relief, grawerka, 7.5x5.2x2.8 cm

Estymacja:  250 - 450,-

63. Figurka Jamnik-podstawa do lampy(III ćw.XX w.) sygn.wycisk 9200

porcelana biała malowana, szkło barwione, 14x15x8.5 cm

Estymacja:  300 - 700,-

64. Figura Uciekinier wg Rudolf Maison(1854-1904)

[Niemcy, Selb, I poł.XX w.] sygn.korona między pałkami berła/Rosenthal/ SELB – BAVARIA  wycisk R. MAISON

porcelana biała malowana, 37x42x11 cm, niewielka naprawa

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

65. Figurka Młody buldog francuski(Niemcy, II poł.XX w.)

sygn.Korona/pałki berła/Rosenthal/BAVARIA, wycisk:286 [proj. Fritz Diller, 1913]

porcelana biała malowana, wys.8.5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

66. Figurka Sowa(pocz. XX w.) nsygn.

metal srebrzony, przetarcia, wys.13 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

67. Kabaret art déco(Austria, Wiedeń, l.30.XX w.) sygn.ARGENTOR

plater, szkło, 15.5x16x7.5 cm

Estymacja:  800 - 1.500,-

68. Kaszpot ażurowy(Niemcy?, II poł.XIX w.) nsygn.

srebro pr.800, 827.4 g, 19x22x22 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

69. Krucyfiks(pocz.XX w.) nsygn.

rzeźba, drewno polichromowane, rozpiętość ramion krzyża 100x59 cm,

figura Chrystusa 48x35 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

70. Maselnica-gruszka(Rosja, k.XIX w.)

sygn.orzeł carski dwugłowy/cyrylicą: T za/M.S.KUZNIECOWA/D.F.

porcelana biała malowana, złocenia, przetarcia, 12.5x18.5x12.5 cm

Estymacja:  1.400 - 2.800,-

71. Miniaturowy zestaw mebli stylizowanych-7 części

(Austria, I poł.XX w.) sygn.MADE/IN AUSTRIA

metal, emalia, stół otwierany wewnątrz aksamit, wys. kanapy 8.5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

72. Miniaturowa lektyka(Chiny, XX w.) sygn.chińskie znaki/ZW

srebro pr.900, 16 g, filigran, ułamane oparcie siedzenia, 3x11.8x3 cm

Estymacja:  150 - 250,-

73. Miniaturowy parawan(Chiny, XX w.) sygn.chińskie znaki literowe/78C

srebro pr.900, 59 g, filigran, ażur, 8x13 cm

Estymacja:  300 - 450,-

74. Miniaturowe wiaderko(Singapur, XX w.) sygn.L.W.

srebro pr.900, 27 g, wys.6.5 cm

grawerowany napis: S.R.C. Autumn 1884/Club Fours C.Stepharius [Singapore Recreation Club?]

Estymacja:  150 - 250,-

75. Miniaturowa pagoda(Chiny, XX w.) sygn.znaki literowe chińskie/SM

srebro pr.900, 38.4 g, wys.9.5 cm

Estymacja: 250 - 350,-

76. Półmisek z serwisu obiadowego(Polska, Ćmielów, l.30.XX w.)

sygn.wycisk: Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/1/G

porcelana biała, malowana, złocenie, 43x27.5 cm

Estymacja:  400 - 500,-

77. Solniczka(l.30.XX w.) nsygn.(Ćmielów?)

porcelana biała malowana, złocenie, 5x15x9 cm

Estymacja:  200 - 300,-

78. Solniczka z kameleonami(Chiny, XX w.) sygn.chińskie znaki

odlew, srebro pr.900, 25.1 g, grawerka, 3x6x6 cm

Estymacja:  200 - 300,-

79. Szczotka do ubrania(Anglia, Birmingham, 1902)

sygn.H M/kotwica/lew/C

srebro pr.925, drewno, włosie, wys.18 cm

Estymacja:  200 - 300,-

80. Wazon w typie art déco(I poł.XX w.) nsygn.

szkło miodowe, wys. 25.3 cm

Estymacja:  450 - 700,-

81. Wazon z amorami(Niemcy, po 1874)

sygn. korona/gwiazda/SSH/800 [Storck&Sinsheimer w Hanau]

srebro pr.800, 206.9 g, odlew, ażur, wys.17 cm, brak wkładu szklanego

Estymacja:  800 - 1.200,-

82. Wazonik na trzech smokach(Chiny, pocz.XX w.) sygn.chińskie znaki

odlew srebro pr.900, 69.2 g, wys.12.3 cm

Estymacja:  350 - 550,-

83. Zestaw sztućców dla 12 osób-104 szt. w skrzyni(Niemcy, I poł.XX w.)

sygn.K.A.półksiężyc korona 800 [Karl Altermann/ Lobau/Saksonia]

ostrza noży sygn.J.A.HENCKELS.SOLINGEN/ZWILLINGSWERK/NICHT ROSTEND

srebro, pr.800, 3793.7 g (z nożami), ostrza stalowe, sztućce środka stołu częściowo złocone, brak 4 łyżeczek do kawy

Estymacja:  15.000 - 22.000,-