196 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Eugeniusz Arct(1899-1974) Ulica(1934) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 60x70 cm Estymacja: 8.200 - 9.800,- |
2. Stanisław Bagieński(1876-1948) Ułan na koniu(1916) sygn.dat.p.g. akwarela, gwasz, papier, 42.5x30 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.300 - 3.200,- |
3. Zofia Carnelli-Jasieńska(1900-1944) Wnętrze Wawelu sygn.p.d. olej, tektura, 24.8x35 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
4. Marc Chagall(1887-1985) Biały Clown(„Derrière le Mirroir” no 147, 1964, Mourlot #411) nsygn. litografia, 37.2x27.5 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
5. Marc Chagall(1887-1985) Bukiet artysty(„Derriere le Miroir” no 147, 1964, Mourlot #410) nsygn. litografia barwna, 38x28 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
6. Marc Chagall(1887-1985) Wioska(„Derrière le Mirroir” no 225, 1977, Mourlot #917) nsygn. litografia barwna, 30.5x41 cm Estymacja: 4.300 - 1.900,- |
7. Stanisław Dąbrowski(1882-1973) Dwór w Glanowie sygn.p.d. olej, tektura, 35x49 cm Estymacja: 3.400 - 4.500,- |
8. Józef Doskowski(1894-1979) Tancerka sygn.p.d. technika mieszana, papier, 29.5x20.2 cm Estymacja: 500 - 900,- |
9. Zbigniew Maciej Dowgiałło(ur.1961) Project of New Architecture z cyklu „New Buildings”(1989) sygn.dat.p.d. ołówek, papier, collage, 45x59.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
10. Zbigniew Maciej Dowgiałło(ur.1961) Bez tytułu z cyklu „New Buildings” sygn.p.d. ołówek, papier, 45x59.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
11. Teodor Durski(ur.1976) Pink(2016) sygn.dat.p.d. serigrafia [6/13 (2/4)], 100x70 cm Estymacja: 800 - 1.400,- |
12. Julian Fałat(1853-1929) Pochód myśliwych z sankami(z „I Teki myśliwskiej - łosie i niedźwiedzie”, 1919-1920) sygn.na płycie l.d. litografia barwna, 20.7x45.3 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
13. Stanisław Fijałkowski(ur.1922) 4.VII.2017(58/2017) sygn.dat.na odwrociu akryl, płótno, 100x73 cm Estymacja: 140.000 - 200.000,- |
14. Andrzej Gieraga(ur.1934) Kwadrat IX(2006) sygn.dat.na odwrociu technika mieszana, płyta, 70x70 cm Estymacja: 8.000 - 12.000,- |
15. Władysław Gościmski(1904-1979) Dyliżans sygn.p.d. olej, sklejka, 60x70 cm Estymacja: 3.800 - 4.900,- |
16. Z.Grabiński(XX w.) Górale-projekty do 2 witraży(1955) sygn.dat.p.d. collage, tusz, akwarela, papier, 35x27 cm (każdy) Estymacja: 600 - 900,- |
17. Tobiasz Haber(1906-1943) Pies(1937) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 41.5x3 cm Estymacja: 400 - 600,- |
18. Adam Hanytkiewicz(1887-1946) Mostek sygn.l.d. olej, tektura, 31x22 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
19. Jan Hrynkowski(1891-1971) Martwa natura z owocami i cyniami w wazonie(ok.1930) sygn.l.d. olej, płótno, 60x75 m Estymacja: 6.000 - 9.000,- |
20. Zygmunt Hyży(1911-1983) Falochron sygn.l.d. olej, płótno, 61.5x53.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.700,- |
21. Klara Joskowicz(1918-?) Pejzaż sygn.l.d. gwasz, pastel, papier, 52x35 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.300 - 2.200,- |
22. Grzegorz Kalinowski(ur.1962) Pejzaż tęczowy III(1998) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 81x100 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
23. Wiktor Korecki(1890-1980) Kaczeńce sygn.l.d. olej, tektura, 49x69 cm Estymacja: 7.000 - 10.500,- |
24. Jan Książek(1900-1964) Kwiaty(1954) sygn.dat.l.g. olej, tektura, 65x54 cm Estymacja: 3.800 - 4.900,- |
25. Ołena Kulczycka(1877-1967) Przed zagrodą sygn.l.d. olej, tektura, 28x21.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.700,- |
26. Iwan Kulik(ur.1951) Folwark zwierzęcy sygn.p.d. gwasz, papier, 70x100 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
27. Lech Kunka(1920-1978) Tygrysy i ludzie nsygn. tempera, werniks szelakowy, collage, papier, 117x93.5cm Estymacja: 9.000 - 12.000,- |
28. Henryk Langerman(1896-1944) Karnawał sygn.p.d. olej, płótno, 65x55 cm Estymacja: 25.000 - 40.000,- |
29. Edmond Le Kimpe(1843-1920) Portret mężczyzny(1894) sygn.dat.l.śr. olej, płótno, 70x56 cm (owal) Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
30. L.Lewandowski(XX w.) Portret młodej kobiety sygn.l.d. ołówek, papier pakowy, 30x26 cm (w św.p-p) Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
31. Krystyna Liberska(1926-2010) Pejzaż z chmurami(1985) sygn.dat.l.d. olej, pilśnia, 39x50 cm Estymacja: 1.700 - 2.600,- |
32. Krystyna Liberska(1926-2010) Pierrot i orchidee(1987) sygn.dat.l.d. olej, pilśnia, 28x19.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
33. Włodzimierz Łuskina(1849-1894) Portret mężczyzny(1891) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 37x25.5 cm Estymacja: 13.000 - 19.000,- |
34. Jacek Łydżba(ur.1966) Dziewczyna i Brahms(2017) sygn.dat.p.d. technika mieszana, papier, 35x26 cm Estymacja: 1.300 - 1.800,- |
35. Soter Jaxa-Małachowski(1867-1952) Burza nad morzem nsygn. gwasz, papier/tektura, 35x49.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
36. Jan Migdalski(1906-1940) Chrystus(1934) sygn.dat.na odwrociu olej, tektura, 48x36 cm Estymacja: 800 - 1.300,- |
37. Jan Czesław Moniuszko(1853-1908) Scena w ogrodzie z amorami sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 45x35.5 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
38. Jan Czesław Moniuszko(1853-1908) Scena w typie „fetes galantes” sygn.p.d. olej, deska, 45x35.5 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
39. Jerzy Nowosielski(1923-2011) Szkice strojów(1957) sygn.dat.p.d. ołówek, papier, 21x14 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
40. Giorgio Oprandi(1883-1962) Wejście do haremu sygn.l.d. olej, płótno, 105x75 cm Estymacja: 9.000 - 15.000,- |
41. Stanisław Paciorek(1889-1952) Pasterka sygn.p.d. olej, tektura, 47x37 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
42. Henryk Płóciennik(ur.1933) Modelki(1964) sygn.p.d.dat.śr.d. technika metalowa (e.a.), 27.5x33.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
43. Henryk Płóciennik(ur.1933) Teatr(1964) sygn.p.d.dat.śr.d. technika metalowa (e.a.), 52.7x41.8 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
44. Zygmunt Radnicki(1894-1969) Widok miasta sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 20.5x43.5 cm Estymacja: 3.200 - 4.200,- |
45. Konstanty Ronczewski(1875-1935) Koń sygn.K. Ronczewski/Fecit/1924 brąz, granit, 18.5x23x10 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
46. Leszek Rózga(1924-2015) Pejzaż wiosenny(1976) sygn.dat.p.d. akwaforta barwna, 32.3x24.8 cm Estymacja: 1.400 - 2.200,- |
47. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953) Parowiec sygn.l.d. olej, tektura, 15.2x19.7 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
48. Tadeusz Sprusiak(1907-1985) Kołobrzeg-port(przed 1967) sygn.p.d. olej, płótno, 60x70 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
49. Marian Szczerbiński(1900-1981) Mimozy sygn.p.d. pastel, tektura, 50x69.5 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
50. Grzegorz Śmigielski(ur.1960) Ósemka sygn.p.d. olej, papier, 29x39 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
51. Grzegorz Śmigielski(ur.1960) Windsurfing sygn.p.d. olej, papier, 29x39 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
52. Tomasz Tatarczyk(1947-2010) Podwórko w Kazimierzu(1968) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, pilśnia, 41x55 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
53. Gustaw Adolf Thamm(1859-1925) Wiosna w Czechach sygn.p.d. olej, płótno, 43x55 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
54. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja z trójkątem sygn.l.d. technika własna, pilśnia, 63x63 cm Estymacja: 10.000 - 18.000,- |
55. Józef Wasiołek(1921-2008) Dom w sadzie sygn.p.d. olej, płótno, 53x71 cm Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
56. Józef Wasiołek(1921-2008) Pejzaż z zatoką(1974) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 57x72 cm Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
57. Georg Wichmann(1876-1944) Zima w górach sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 28x45.5 cm Estymacja: 2.800 - 4.000,- |
58. Marek Włodarski [Henryk Streng](1903-1960) Układ abstrakcyjny(1926) sygn.dat.p.d. akwarela, gwasz, papier, 28.5x34.5 cm Estymacja: 3.800 - 4.800,- |
59. Eugeniusz Wrzeszcz(1851-1917) Pejzaż wiejski sygn.l.d. olej, płótno, 39.5x58 cm Estymacja: 4.400 - 5.500,- |
60. Michał Gorstkin Wywiórski(1861-1926) Roztopy sygn.l.d. olej, płótno dublowane, 68x85 cm Estymacja: 27.000 - 35.000,- |
61. Władysław Zakrzewski(1903-1944) Wawel sygn.p.d. akwaforta, akwatinta, 8.3x10.4 cm Estymacja: 350 - 550,- |
62. Władysław Zakrzewski(1903-1944) Ratusz i Sukiennice sygn.p.d. akwaforta podbarwiana akwarelą, 7.7x7.4 cm Estymacja: 350 - 550,- |
63. Stanisław Żurawski(1889-1976) Kościółek w Zakopanem [na Pęksowym Brzyzku] sygn.p.d. olej, tektura, 31x35 cm Estymacja: 3.200 - 4.200,- |
64. A.N.(XIX w.) według Peter Paul Rubens(1577-1640) Salome z głową św. Jana Chrzciciela nsygn. olej, płótno dublowane, 130.5x110.5 cm Estymacja: 22.000 - 29.000,- |
65. A.N.(Szkoła monachijska, XIX w.) Dojeżdżacz sygn.nieczytelnie l.d. olej, płótno, 62x89 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
66. A.N.(Chiny, pocz.XX w.) Pejzaż (w formie wachlarza) sygn. tusz, papier, 6x19.5 cm Estymacja: 300 - 400,- |
67. A.N.(XX w.) Projekt scenograficzny (Rycerz w purpurowym płaszczu) nsygn. technika mieszana, papier, 40x28.5 cm Estymacja: 400 - 600,- |
68. A.N.(XIX w.) Alegoria młodości nsygn. olej, blacha miedziana, 40x40 cm Estymacja: 3.200 - 4.200,- |
69. A.N.(I poł.XIX w.) Portret mężczyzny z dzieckiem nsygn. olej, płótno, 63x53 cm Estymacja: 8.000 - 12.000,- |
70. A.N.(I poł.XX w.) Scena z polowania par force nsygn. akwarela, papier, 16.8x23 cm Estymacja: 2.500 - 3.200,- |
71. A.N.(XX w.) Posiłek sygn.p.d. olej, pilśnia, 38x59.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.200,- |
72. A.N.(XX w.) Pejzaż z drzewami(1943) sygn.nieczytelnie,dat.l.d. akwarela, papier, 35x28 cm Estymacja: 650 - 800,- |
73. Cukiernica(Rosja, 1873) sygn.cyrylicą MK(imiennik złotnika)/W.S (imiennik probierza)1873/84/orzeł carski dwugłowy srebro pr.84, 286.8 g, grawerka, 13x11.5x11.5 cm Estymacja: 3.800 - 4.800,- |
74. Cukiernica-koszyczek(Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą FI(monogram złotnika)/84 główka IŁ srebro pr.84, 204.3 g, grawerka, 12x12x12 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
75. Cukiernica z tulipanem(Warszawa, ok.1932) sygn.FRAGET/N/PLAQUE, monogram Ż.K, data 8.II.1932 plater, 10.5x13x9.5 cm Estymacja: 1.200 - 1.600,- |
76. Dzbanek(Francja, pocz.XX w.) sygn.A(harfa)S, minerwa 1(925) srebro, 522.2 g, wys.22 cm Estymacja: 3.200 - 4.200,- |
77. Dzbanek do kawy(Warszawa, k.XIX w.) sygn.orzeł carski dwugłowy/BR.BUCH/w WARSZAWIE/407/B plater, grawerka, kość zwierzęca, wys.18.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
78. Dzbanek do wina(k.XIX w.) nsygn.(zatarta dedykacja z datą 7.10.1899 r.) szkło kryształowe, szlifowane, cyna srebrzona (przetarcia), wys. 32.5 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
79. Dzbanek i mlecznik(Anglia, k.XIX w.) sygn.WMH&S/S/EPBM/0106/3 [William Hutton&Sons] metal srebrzony, wys.16.5 i 6.5 cm Estymacja: 380 - 470,- |
80. Dzbanuszek (k.XIX w.) nsygn.na brzuścu: M.E.S./1789 cyna srebrzona, grawerka, skóra, wgniecenie brzuśca, pokrywka zagnieciona, wys.17 cm Estymacja: 380 - 440,- |
81. Figura Diana-bogini łowów (XX w.) sygn.Houdon [wg Jean-Antoine Houdon(1741-1828)] brąz, odlew, wys.59 cm (oryginał w Luwrze) Estymacja: 5.000 - 6.000,- |
82. Figura Pierrot i Kolombina w tańcu(Włochy, XX w.) sygn.P.Balestra [wg Pietro Balestra (1711-1789)] terakota malowana, złocenie, wys.46 cm Estymacja: 1.900 - 2.800,- |
83. Figurka Tancerka w ukłonie(Niemcy, Wallendorf, po 1966) sygn.W/1764/GERMANY porcelana biała, częściowo szkliwiona, malowana, wys.19.5 cm Estymacja: 650 - 800,- |
84. Figurka Chłopiec i dziewczyna(Niemcy, Rudolstadt-Volkstedt, I poł.XX w.) sygn.N pod kapeluszem biskupim porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 14.5 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
85. Grzechotka-gryzak(pocz.XX w.) nsygn. srebro repusowane (brak punc), 22 g, kość zwierzęca, dł.9.5 cm (niewielkie wgniecenia) Estymacja: 900 - 1.300,- |
86. Ikona podróżna Madonna z Dzieciątkiem (ZSRR, ok.poł.XX w.) nsygn. mosiądz, emalia, 11.5x10 cm Estymacja: 400 - 600,- |
87. Ikona podróżna Trójca Święta (ZSRR, ok.poł.XX w.) nsygn. mosiądz, emalia, 11x10 cm Estymacja: 400 - 600,- |
88. Jad(I poł.XX w.) nsygn. srebro pr.? (brak punc), 122.5 g, dł. 23.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
89. Kabaret do przypraw art déco (Niemcy, l.20-30.XX w.) sygn.WMF plater, szkło, wys.17.5 cm Estymacja: 650 - 800,- |
90. Kabaret do przypraw secesyjny(pocz.XX w.) sygn.JUVENTA/PRIMA METAL cyna srebrzona, szkło, wys.21 cm Estymacja: 1.000 - 1.400,- |
91. Kubeczek srebrny(Rosja, 1877) sygn.cyrylicą MD/W.S 1877/84/orzeł carski srebro pr.84, 22.5 g, grawerka, niello (przetarcia), wys.4.5 cm Estymacja: 200 - 250,- |
93. Mlecznik(Rosja) sygn.cyrylicą FI(monogram złotnika)/84 główka IŁ srebro pr.84, 94.3 g, grawerka, wys.9 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
94. Mlecznik Hall&Co(Manchester, Anglia, ok.1880) sygn.HALL&Co MANCHESTER/JEBWJ (w czteroliściu)/lew/maska lwa/q/profil królowej Wiktorii/133 srebro, grawerka, wnętrze złocone, 217.8 g, wys. 16.7 cm Estymacja: 1.600 - 2.200,- |
95. Patera na owoce art déco(l.20.-30.XX w.) nsygn. szkło opalizujące, metal niklowany, drewno egzotyczne, wys.16, śr. 30 cm Estymacja: 1.700 - 2.500,- |
97. Patera secesyjna(Francja, pocz.XX w.) sygn.Legras szkło barwione, złocenie, 11x38.5x14 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
98. Pojemnik na imbir(Chiny, XVIII w.?) nsygn. porcelana szkliwiona, malowana, wys.16 cm Estymacja: 1.400 - 1.900,- |
99. Pojemnik na pot-pourri(Francja, Fontainebleau, 1830-1862) sygn.J.P.[Jacob Petit (1796-1868)] porcelana biała, malowana, złocenie, 31x20x14 cm Estymacja: 4.000 - 7.000,- |
100. Półmisek secesyjny na rybę(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.KMF/3812 cyna, 58x32 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
101. Pucharek kiduszowi(poł.XIX w.) sygn.12, punca mało czytelna? srebro pr.12, 65.9 g, grawerka, wys.10.5, lekko skrzywiony Estymacja: 1.300 - 1.700,- |
102. Szczypce do cukru(Francja, XIX w.) nsygn.grawerowany napis: F. et M./ r 17 Septem/1820. srebro, filigran, 41.7 g, dł.16.5 cm Estymacja: 560 - 650,- |
103. Szklanka z gryfem(Niemcy, 1938) nsygn.napis w języku niemieckim, krój liter mało czytelny szkło szlifowane, biało-miodowe, wys.11.5 cm, niewielki ubytek Estymacja: 250 - 380,- |
104. Szklanka z rogiem obfitości(Niemcy, l.30.XX w.) nsygn.napis: Gesundheit. Glück. u. Frende szkło szlifowane, biało-rubinowe, wys.11 cm Estymacja: 250 - 400,- |
105. Świecznik chanukowy świątynny(poł.XX w.) nsygn. mosiądz srebrzony, wys.147.5, szer.70.5 cm Estymacja: 25.000 - 30.000,- |
106. Tabakiera z motywem sanny(Polska) nsygn. drewno, laka?, 3x10x6 cm Estymacja: 250 - 400,- |
107. Taca z uszami (Meksyk, II poł.XX w.) sygn.STERLING/925/MRR/MEXICO/(twarz w trójkącie) srebro, 1219.1 g, 44.5x27.8 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
108. Tkanina żakardowa z tańczącymi amorami (pocz.XX w.) nsygn. żakard barwiony, 88x111 (tkanina w oprawie) Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
109. Wazon secesyjny(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.B/WMF/I/0 szkło białe kryształowe, szlifowane, cyna srebrzona, wys. 35 cm Estymacja: 2.200 - 3.200,- |
110. Wazon(pocz.XX w.) nsygn. szkło iryzowane, perłowe, metal, wys.21.5 cm Estymacja: 600 - 800,- |
111. Widelczyki do zakąsek-6 szt.(Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą AG/84 trzonki srebrne, pr.84, 115.7 g, ostrza stalowe ze śladami złocenia, dł.14.3 cm Estymacja: 450 - 650,- |
112. Zegar kominkowy secesyjny(Francja, pocz.XX w.) obudowa sygn.mało czytelnie:.a.Irep (?) cyna patynowana, wys.35.5 Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
113. Żyrandol szklany(Włochy, Murano, XX w.) nsygn. mosiądz, szkło opalowe, 8-świecowy, zelektryfikowany, wys.100, rozpiętość ramion 84 cm, niewielki ubytek Estymacja: 15.000 - 20.000,- |