198 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Michael Adlen(1898-1980) Okolice Honfleur(1929) sygn.p.d. i sygn.dat.na odwrociu olej, tektura, 27x35 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
2. Isaak Antcher(1899-1992) Willa sygn.l.d. olej, płótno, 50x65 cm Estymacja: 3.200 - 4.500,- |
3. Henoch Barciński(1896-1941) Dom rodzinny nsygn.(odbitka l.80.XX w.) sucha igła (IV), 29.7x28.5 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
4. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 80x60.2 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
5. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
6. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60.2x77.5 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
7. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60.2x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
8. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60.2x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
9. Janina Bobińska-Paszkowska(1894-1973) Madonna na łące sygn.śr.d. akwarela, papier, śr.40 cm Estymacja: 4.000 - 5.500,- |
10. B.J. Bomsztein(XX w.) Stara cerkiew sygn.na odwrociu olej, płótno, 40x50 cm Estymacja: 600 - 900,- |
11. Marc Chagall(1887-1985) Kobieta z kozą(„XXe Siecle” no 34, 1970, Mourlot #608) nsygn. litografia barwna, 31.1x23.8 cm Estymacja: 900 - 1.400,- |
12. Marc Chagall(1887-1985) Zielony akrobata(okładka „Derriére le Miroir” no 235, Octobre 1979, Mourlot #946) sygn.na kam.p.d. litografia barwna, 32.3x22.5 Estymacja: 900 - 1.400,- |
13. Marc Chagall(1887-1985) Wieczór(„Verve” vol. 7, no 27-28, 1952, Mourlot #86) nsygn. litografia, 35.4x26.3 cm Estymacja: 650 - 950,- |
14. Tadeusz Cieślewski syn(1895-1944) Miasto(1926) sygn.dat.p.d.sygn.dat.na klocku l.g. drzeworyt, 10.9x9 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
15. Henryk Cytryn(1911-1941) Wioska sygn.p.d. olej, płótno, 62x93.5 cm Estymacja: 9.000 - 14.000,- |
16. Edward Dwurnik(ur.1943) Żółte tulipany(2018) sygn.dat.p.d. akryl, płótno, 46x55 cm Estymacja: 6.000 - 7.500,- |
17. Edward Dwurnik(ur.1943) Kompozycja z cyklu XXV(2017) sygn.dat.na odwrociu akryl, płótno, 40x30 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
18. Antoni Eugeniusz Dzierzbicki(1887-1959) Pejzaż wiejski(1914) sygn.l.d. olej, tektura, 23x33 cm Estymacja: 1.400 - 2.200,- |
19. Stanisław Eleszkiewicz(1900-1963) W ogrodzie [Claude Marie w ogrodzie] sygn.p.g. pastel, papier, 50x65 cm Estymacja: 4.000 - 5.500,- |
20. Samuel Finkelstein(1890-1942) Pejzaż górski sygn.p.d. akwarela, tektura, 28x35.5 cm Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
21. Barbara Gawdzik-Brzozowska(1927-2010) Natalia(1973) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 56x38 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
22. Antoni Gawiński(1876-1954) Dziewczyna w chuście sygn.monogramem l.d. olej, płótno, 50x35 cm Estymacja: 3.500 - 4.700,- |
23. Stanisław Gibiński(1882-1971) Muszkieter sygn.p.d. akwarela, papier, 69x47.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
24. Andrzej Gieraga(ur.1934) Progresja II(2000) sygn.dat.na odwrociu technika własna, płyta, 60.5x120.5 cm Estymacja: 9.000 - 14.000,- |
25. Jerzy Gnatowski(1928-2012) Kwiaty w wazonie(1992) sygn.dat.śr.g. olej, płótno, 39.5x30 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
26. Jerzy Gnatowski(1928-2012) Pejzaż(1992) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 26x37.5 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
27. Jerzy Grabowski(1933-2004) Analiza „Podziału”-strefa B(1985/86) sygn.p.d.dat.l.d. linoryt barwny, relief (19/50), 9x9 cm Estymacja: 450 - 700,- |
28. W. Helger(XX w.) Droga o zmierzchu(1912) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 25.5x32 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
29. Juliusz Holzmüller(1876-1932) Przedwiośnie sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier, 24x35 cm Estymacja: 2.200 - 3.800,- |
30. Jan Hrynkowski(1891-1971) Martwa natura sygn.l.d. olej, płótno, 55x55 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
31. Marie Antoinette Izart(XIX/XX w.) Astry sygn.l.d. olej, płótno, 130x97 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
32. Mieszko [Mieczysław] Jabłoński(1892-1965) Martwa natura z owocami sygn.l.d. olej, płyta, 69.5x80 cm Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
33. Stefan Just(1905-1977) Morze sygn.p.d. olej, płótno, 60x72 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
34. Jan Erazm Kotowski(1885-1960) Arendarz(1925) sygn.dat.p.g. olej, tektura, 100x66 cm Estymacja: 7.000 - 9.000,- |
35. Jan K. Koźmiński(1892-1940) Baszta Batorego w Kamieńcu Podolskim(1920) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 50x36 cm Estymacja: 1.000 - 1.800,- |
36. Utagawa Kunisada(1786-1864) Aktorzy kabuki sygn.na klocku l.d. drzeworyt barwny, 35.5x25.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
37. Utagawa Kunisada(1786-1864) Nad rzeką sygn.na klocku p.d. drzeworyt barwny, 35.5x25.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
38. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja(1969) sygn.dat.śr.d. technika własna, pilśnia, 109x55.5 cm Estymacja: 12.000 - 18.000,- |
40. Jean Lambert-Rucki(1888-1967) Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT/RUCKI/FRANCE/liść klonu w rombie srebro pr.800, 2.02 g, 2.4x1.3 cm Estymacja: 200 - 300,- |
41. Emil Lindeman(1864-1945) Łowiczanie sygn.l.d. olej, tektura, 28x38.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
42. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż miejski z katedrą gotycką sygn.p.d. olej, płótno, 75x75 cm Estymacja: 18.000 - 26.000,- |
43. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Młoda para przed katedrą sygn.l.d. olej, sklejka, 77.5x73.5 cm Estymacja: 18.000 - 26.000,- |
44. Edward Matuszczak(1906-1965) W drodze do kościoła(1947) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 33x46 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
45. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966) Dziewanny na łące(1937) sygn.dat.p.g. olej, tektura, 27.5x34.5 cm Estymacja: 2.200 - 3.800,- |
47. Joan Miró(1893-1983) Le Taureau(„Derriére le Miroir” no 125-126, 1961) nsygn. litografia barwna, 38x83.5 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
48. Jan Młodożeniec(1929-2000) Stragany, gałgany sygn.p.g. gwasz, tempera, papier, 29.5x41.5 cm Estymacja: 5.400 - 6.800,- |
49. Otto Müller-Hartau(1898-1969) Strumień w lesie sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier/tektura, 26x20 cm Estymacja: 650 - 800,- |
50. Adam Myjak(ur.1947) Popiersie nsygn. brąz, wys.30 cm Estymacja: 18.000 - 25.000,- |
51. Adam Myjak(ur.1947) Bez tytułu sygn.p.d. węgiel, papier, 50x41 cm Estymacja: 2.500 - 3.800,- |
52. Adam Myjak(ur.1947) Bez tytułu sygn.p.d. węgiel, papier, 61.5x43 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
53. Georgette Nivert(XX w.) Feérie Espagnole sygn.p.d. litografia barwna (205/350), 53.3x44 cm Estymacja: 500 - 800,- |
54. Witold Pałka(1928-2013) Portret kobiety [Kobieta przy stoliku] sygn.l.g. olej, płótno, 50x40 cm Estymacja: 7.000 - 13.000,- |
55. Henryk Płóciennik(ur.1933) Bez tytułu(1975) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 56x47 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
56. Henryk Płóciennik(ur.1933) Płotki(1972, odbitka późniejsza) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt, 43.5x54.8 cm Estymacja: 900 - 1.300,- |
57. Henryk Płóciennik(ur.1933) Boks(1962, odbitka późniejsza) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt, 40.4x50 cm Estymacja: 900 - 1.300,- |
58. Henryk Płóciennik(ur.1933) Tyczka(1972, odbitka późniejsza) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt, 55.1x37.2 cm Estymacja: 900 - 1.300,- |
59. Stanisław Podgórski(1882-1964) Pejzaż wiejski z krowami sygn.l.d. olej, tektura, 22x27 cm Estymacja: 1.500 - 1.800,- |
60. Bencion Rabinowicz [Benn](1905-1989) Przebudzenie(z teki „BENN. 14 litographies originales en couleurs”, 1964) sygn.na kam.l.d. litografia barwna, 24.3x32.3 cm Estymacja: 600 - 900,- |
61. Tadeusz Radwan(XX w.) Plac Zamkowy sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 34.7x49.8 cm Estymacja: 2.300 - 3.200,- |
62. Leszek Rózga(1924-2015) Elizjum(2000) sygn.dat.p.d. sucha igła, akwarela (20/20), 10x7 cm Estymacja: 400 - 600,- |
63. Jan Rubczak(1884-1942) Pejzaż sygn.l.d. (opinia J.Oczko-Kozłowskiej) olej, płótno, 51x65 cm Estymacja: 18.000 - 25.000,- |
64. Jan Rubczak(1884-1942) Kraków. Mały Rynek sygn.p.d. akwaforta, akwatinta, 27x20.8 cm Estymacja: 1.700 - 2.300,- |
65. Jerzy Rupniewski(1888-1950) Bydgoszcz sygn.l.d. olej, tektura, 50x71 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
66. Tadeusz Rybkowski(1848-1926) Czwórka(1875) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 28x53 cm Estymacja: 25.000 - 30.000,- |
67. Zvi Hirsch Schilis [Szylis](1909-1987) Scena symboliczna sygn.l.g. olej, płótno, 50x73 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
68. Zygmunt Schreter(1886-1977) Martwa natura z makami nsygn. olej, pilśnią, 61x46 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
69. Zofia Sieniawska(XX w.) Portret dziewczynki(1917) sygn.dat.śr.d. pastel, papier/sklejka, 50x39.5 cm (owal) Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
70. Zofia Sieniawska(XX w.) Portret chłopca(1917) sygn.dat.śr.d. pastel, papier/sklejka, 50x39.5 cm (owal) Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
71. Jerzy Skarżyński(1924-2004) Dzieciństwo sępa(1989) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 93x66 cm Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
72. Soccoro(XX w.) Kwiaty i misa z owocami(1978) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 69x57 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
73. Radosław Sowiak(ur.1950) Warcaby z Mondrianem sygn.na odwrociu technika własna 100x100 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
74. Irena Stefanoff(?-2005) Potok sygn.p.d. olej, płótno, 56x81 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
75. Jonasz Stern(1904-1988) Miasto sygn.l.d. linoryt, 11.8x18.8 cm Estymacja: 500 - 900,- |
76. Jonasz Stern(1904-1988) Pejzaż z Ziem Odzyskanych(ok.1950, odbitka późniejsza) sygn.l.d. drzeworyt, 14.7x22.5 cm Estymacja: 500 - 900,- |
77. Franciszek Streitt(1839-1890) Portret Cyganki sygn.l.d. olej, płótno/tektura, 49.5x32 cm Estymacja: 10.000 - 16.000,- |
78. Alfred Terlecki(1883-1973) Jesień pod Giewontem(1924) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 40x50 cm Estymacja: 4.200 - 5.500,- |
79. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja z trójkątem sygn.p.d. technika własna, pilśnia, 80.5x72 cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
80. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.l.d. olej, tektura, 25x18 cm Estymacja: 1.800 - 2.900,- |
81. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty sygn.l.d. olej, płótno, 63x47.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
82. Węgliński(XIX/XX w.) Zaułek warszawski sygn.p.d. akwarela, papier, 49.5x35 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
83. Wyszkowski(XX w.) Łódź na plaży na Helu(1936) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 33.5x49.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
84. Eugeniusz Zak(1884-1929) Włóczęga(z „La porte Lourde. Poémes en prose de René Morand, dessins hors-texte par Eugéne Zak”, Paris 1929) nsygn. miękki werniks, 15.7x9 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
85. Kacper Żelechowski(1863-1942) Krakowianka(1922) sygn.dat.p.d. pastel, tektura, 64.5x50 cm Estymacja: 7.000 - 10.000,- |
86. A.N.(XIX/XX w.) Dziewczyna pasąca gęsi sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno dublowane, 90x69 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
87. A.N.(XIX w.) Kobieta z wachlarzem [Portret kobiety w stroju historycznym] nsygn. olej, płótno dublowane, 101.5x76 cm Estymacja: 6.500 - 9.500,- |
88. A.N.(XX w.) Portret kobiety w kapeluszu sygn.nieczytelnie p.g. olej, płótno, 55.5x46.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.500,- |
89. A.N.(XX w.) Akt kobiecy nsygn. olej, sklejka, 40x27 cm Estymacja: 2.000 - 2.600,- |
90. A.N.(XX w.) Hiszpańska tancerka nsygn. olej, deska, 14x10 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
91. A.N.(XX w.) Babcia nsygn. olej, płótno, 50x30 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
92. A.N.(XX w.) Scena wiejska z wiatrakiem nsygn. olej, płótno, 83x58 cm Estymacja: 2.000 - 2.800,- |
93. A.N.(XX w.) Widok na Giewont sygn.nieczytelnie l.d. olej, tektura, 18x32 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
94. Barometr-termometr(Szwecja, l.20.XX w.) nsygn./Qualitats-Arbeit/Goldene Medaille drewno fornirowane, metal, szkło, 31x14.5x4 cm Estymacja: 300 - 500,- |
95. Dzbanek do herbaty(Anglia, Sheffield, pocz.XX w.) sygn.15 4/DIXON&SON/1617 cyna, rączka drewniana, wys.14 cm Estymacja: 450 - 600,- |
96. Figurka-Młodzieniec(Sitzendorf, ok.poł.XX w.) sygn.przekreślone S pod koroną porcelana biała, malowana, złocenie, wys.22 cm Estymacja: 800 - 1.300,- |
97. Figurka-Pasterka grająca na tamburynie (Sitzendorf, ok.poł.XX w.) sygn.przekreślone S pod koroną porcelana biała, malowana, złocenie, wys.19.5 cm Estymacja: 800 - 1.300,- |
98. Figurka-Para układająca wieniec z kwiatów (Sitzendorf, ok.poł.XX w.) sygn.przekreślone S pod koroną porcelana biała, malowana, złocenie, wys. 13.5 cm Estymacja: 1.100 - 1.600,- |
99. Figura-Scena pasterska(Anglia?, pocz.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze,punkt (naśladownictwo Miśni) porcelana biała, malowana, 23x32.5x18 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
100. Figura-Alegoria wiosny(Francja, XX w.) sygnatura mało czytelna brąz, podstawa marmurowa, wys.62 cm Estymacja: 4.500 - 6.500,- |
101. Ikebana(Pruszków, l.60.XX w.) sygn.PRUSZKÓW/ MADE IN POLAND [proj.Wiesława Gołajewska, ok.1963/64] porcelit, szkliwo zbiegające, wys.13.5 cm Estymacja: 300 - 500,- |
102. Ikebana(Pruszków, l.60.XX w.) sygn.PRUSZKÓW/ MADE IN POLAND [proj.Wiesława Gołajewska, ok.1963/64] porcelit, szkliwo zbiegające, wys. 9 cm Estymacja: 400 - 700,- |
104. Naczynie stołowe do dań gorących z ruchomą pokrywą (Anglia, poł.XX w.) sygn.SHEFFIELD plater, grawerka, 20x29x23 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
105. Naczynie stołowe z pokrywą(Dania, II poł.XX w.) sygn.COHR DENMARK/ATLA/EPNS plater, wys.12, śr.23 cm Estymacja: 300 - 400,- |
106. Pojemnik na ser(Anglia, pocz.XX w.) sygn.BROS TRADE MARK/STOKE ON TRENT /STAFFORDSHIRE/ ENGLAND/7 fajans wytłaczany, kalka, złocenie, 16x24.5x21 cm Estymacja: 400 - 600,- |
107. Popielnica(Szwecja, II poł.XX w.) sygn.GENSE. E.P.N.S. plater, 5.5x13x11 cm Estymacja: 300 - 450,- |
109. Szkatułka stylizowana w kształcie fotela (pocz.XX w.) nsygn. cyna srebrzona (przetarcia), wys.13 cm Estymacja: 800 - 1.300,- |
110. Termos(Mediolan, II poł.XX w.) sygn.THEOS MILANO S.A. STANDARD BREVET. MADE IN ITALY plater, wys.26.5 cm Estymacja: 500 - 800,- |
111. Wazon(Katowice-Bogucice, l.60.XX w.) sygn.B w otoku porcelana biała, kalka, złocenie (przetarcia), wys.28.5 cm Estymacja: 300 - 500,- |
112. Wazonik(Włochy, Murano, II poł.XX w.) nsygn. szkło białe i turkusowe, wys. 12 cm Estymacja: 300 - 500,- |
113. Wazonik Skręcony(Pruszków, l.60.XX w.) sygn.PRUSZKÓW/MADE IN POLAND [proj. Zofia Przybyszewska, ok.1958] porcelit, szkliwo zbiegające, wys. 21 cm Estymacja: 400 - 700,- |
114. Zegarek damski(Szwajcaria, pocz.XX w.) sygn.Dugena koperta złota 0,585/DUGENA, 2.5x1.8, bransoletka współczesna Estymacja: 750 - 650,- |
115. Zestaw toaletowy: dzban i misa(Francja, I poł.XX w.) sygn.SARREGUEMINES/FRANCE/To1 fajans szkliwiony, malowany, wys. dzbana 32.5, śr. misy 43 cm Estymacja: 600 - 900,- |