199 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
Cz. I. Wyprzedaż kolekcji prywatnej
1. Paul Ortiou(1807-?) Postój wojska w wiosce sygn.l.d. olej, płótno, 65.5x81.5 cm cena wywoławcza: 1.500,- |
2. A.N.(XX w.) Spacer brzegiem morza(1939) sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 67x97 cm cena wywoławcza: 1.500,- |
3. Jacob Johan Silvén(1851-1924) Zabawa łódkami sygn.p.d. olej, płótno, 60x90 cm cena wywoławcza: 1.500,- |
4. A.N.(XIX w.) Na targu sygn.nieczytelnie p.d. akwarela, tektura, 22.5x35 cm (w św.p-p) cena wywoławcza: 400,- |
5. Janusz Lewandowski(ur.1937) Droga wśród brzóz sygn.p.d. olej, płótno, 77.5x106.5 cm cena wywoławcza: 900,- |
6. Piątkowski(XX w.) Pejzaż zimowy z rzeką sygn.l.d. olej, płótno, 102x132 cm cena wywoławcza: 900,- |
7. S.J.Gottfried(XIX w.) Potok ze szczytem górskim w tle sygn.p.d. olej, płótno dublowane, 105x78 cm cena wywoławcza: 1.500,- |
8. A.N.(XIX w.) Osada nad górskim potokiem(1865) sygn.nieczytelnie l.d.dat.p.d. olej, płótno, 55x65 cm cena wywoławcza: 900,- |
9. Friedrich Mayer-Schulthess-przypisywany(1792-1870) Pejzaż włoski z wulkanem nsygn. olej, płótno, 58.5x70 cm cena wywoławcza: 3.200,- |
10. A.N.(XX w.) Wieczór na zamku nsygn. olej, płótno, 56x76 cm cena wywoławcza: 1.800,- |
11. A.N.(XX w.) Powrót z pola sygn.nieczytelnie p.d. olej, sklejka, 46.5x61.5 cm cena wywoławcza: 1.400,- |
12. Ragueneau(XX w.) Martwa natura z mosiężnymi naczyniami sygn.l.d. olej, płótno, 46.5x54.5 cm cena wywoławcza: 1.100,- |
13. A.N.(XIX w.) Praczki sygn.l.d. olej, płótno, 46.5x69 cm cena wywoławcza: 1.800,- |
14. Albert de Beir(XX w.) Martwa natura z książką i paterą sygn.l.d. olej, płótno, 55.5x47 cm cena wywoławcza: 1.500,- |
15. Ragueneau(XX w.) Martwa natura z owocami sygn.p.d. olej, płótno, 46x54 cm cena wywoławcza: 900,- |
16. D.L.(XIX w.) Pejzaż alpejski ze sztafażem(1838) sygn.nieczytelnie dat.p.d. olej, płótno, 43.5x59.5 cm cena wywoławcza: 900,- |
17. Heinrich Hiller(czynny 1866-1894) Pejzaż z młynem wodnym(1867) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 48x69 cm cena wywoławcza: 900,- |
18. Marcel Jean Brimeau(XX w.) Auray w Bretanii(1901) sygn.dat.p.d. akwarela, tektura, 54x44.5 cm (w św.p-p) cena wywoławcza: 500,- |
19. Kautsh?(XIX w.) Pejzaż alpejski(1867) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 53x47 cm cena wywoławcza: 900,- |
20. A.N.(XX w.) Na łące(1909) sygn.nieczytelnie, dat.p.d. olej, płótno, 55x98 cm cena wywoławcza: 1.400,- |
21. Bogusław Kudelski(ur.1937) Konie pędzące przez pustynię(1996) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 65x100 cm cena wywoławcza: 1.800,- |
22. Adam Królikowski(1903-1988) Kwiaty w wazonie(1947) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 70.5x51.5 cm cena wywoławcza: 900,- |
23. S.B.(XX w.) Spotkanie na moście wg Józefa Brandta sygn.monogramem p.d. akwarela, papier, 41x54 cm cena wywoławcza: 450,- |
24. A.N.(XX w.) Krajobraz z drzewami nsygn. olej, sklejka, 66.5x51 cm cena wywoławcza: 500,- |
25. A.N.(XX w.) Pejzaż z rzeką sygn.nieczytelnie p.d. olej, tektura, 49x68 cm cena wywoławcza: 1.400,- |
26. A.N.(XX w.) Miasto o zachodzie słońca nsygn. olej, płótno, 50x60 cm cena wywoławcza: 500,- |
27. A.N.(XX w.) Martwa natura na granatowym tle nsygn. olej, płótno, 73x60 cm cena wywoławcza: 1.400,- |
28. A.N.(XX w.) Pejzaż jesienny nsygn. olej, płótno, 50.5x70.5 cm cena wywoławcza: 1.500,- |
29. Ate (Auguste) Goichon(1890-1961) Rycerz na koniu sygn.l.d. akwarela, papier, 43x23.5 cm (w św.p-p) cena wywoławcza: 900,- |
30. A.N.(XX w.) Akt kobiecy na krześle nsygn. olej, płótno, 68x50 cm cena wywoławcza: 450,- |
31. Felix Krause(1873-1943) Pejzaż(1925) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 24x33 cm cena wywoławcza: 450,- |
32. Stanisław Paciorek(1889-1952) Pejzaż górski sygn.p.d. olej, tektura, 43x51.5 cm cena wywoławcza: 1.500,- |
33. Carl Büttger(XIX w.) W górach sygn.l.d. olej, deska, 27x35.5 cm cena wywoławcza: 900,- |
34. A. Rauot(XX w.) Wiosenny spacer sygn.p.d. olej, płótno, 27x40.5 cm cena wywoławcza: 700,- |
35. P. Claus(XIX w.) Brzoskwinie i porzeczki(1889) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 27x40.5 cm cena wywoławcza: 450,- |
36. Meurer(XX w.) Martwa natura z owocami z dzbanem sygn.p.d. olej, płótno, 45x40 cm cena wywoławcza: 450,- |
37. Aleksander Kuprin(1880-1960) Pejzaż krymski(1937) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 20x30 cm cena wywoławcza: 900,- |
38. A.N.(XX w.) Pejzaż górski nsygn. olej, tektura, 24.5x34.5 cm cena wywoławcza: 450,- |
39. A.N.(XX w.) Pejzaż jesienny z drogą nsygn. olej, deska, 20x16 cm cena wywoławcza: 300,- |
40. Witold Rzegociński(1883-1969) Miasto nad rzeką sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 15.5x23 cm cena wywoławcza: 500,- |
41. A.N.(XIX w.) Scena alegoryczna nsygn. olej, płótno, 50x37 cm cena wywoławcza: 900,- |
42. Oleksa Nowakiwski(1872-1935) Widok z Osmołody(1909) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 28x39 cm cena wywoławcza: 5.000,- |
43. Konstantin Korovin-przypisywany(1861-1939) Chłopcy nad wodą sygn.p.d. olej, tektura, 19x30 cm cena wywoławcza: 500,- |
44. Jan Hrynkowski(1891-1971) Martwa natura z koszem owoców i kwiatami sygn.p.g. olej, płótno, 48x38 cm cena wywoławcza: 3.600,- |
45. A.N.(XX w.) Droga wśród drzew nsygn. olej, pilśnia, 34x41 cm cena wywoławcza: 400,- |
46. A.N.(XX w.) Drzewa na tle budynków nsygn. olej, tektura, 42x33 cm cena wywoławcza: 450,- |
47. A.N.(XX w.) Odpoczynek w lesie sygn.nieczytelnie p.d. olej, tektura, 26x35.5 cm cena wywoławcza: 450,- |
48. A.N.(XX w.) Kwiaty w wazonie nsygn. olej, płótno, 46x39 cm cena wywoławcza: 450,- |
49. A.N.(XX w.) Krajobraz z morzem i ruinami twierdzy na szczycie góry nsygn. olej, tektura, 20x30 cm cena wywoławcza: 500,- |
50. A.N.(XX w.) Drzewa nsygn. olej, tektura, 36x27 cm cena wywoławcza: 700,- |
51. Henryk Walter(?-1860) Wąwóz w górach [Wąwóz Szopczański w Pieninach?](1844)sygn.dat.l.d. olej, tektura, 42.5x30.5 cm cena wywoławcza: 900,- |
52. A.N.(XX w.) Wiosenne drzewo nsygn. olej, tektura, 30x22 cm cena wywoławcza: 450,- |
53. A.N.(XIX w.) Portret kobiety w czepku nsygn. olej, płótno, 46.5x39 cm cena wywoławcza: 900,- |
54. A.N.(XIX w.) Łodzie w zatoce nsygn. akwarela, tektura, 18x32 cm cena wywoławcza: 400,- |
55. A.N.(XX w.) Domy wśród drzew nsygn. olej, płótno, 50x65.5 cm cena wywoławcza: 400,- |
56. Guillaume Michiel(1909-1997) Martwa natura z kwiatami sygn.l.d. olej, płótno, 60x50 cm cena wywoławcza: 1.200,- |
57. Zbigniew Pronaszko(1885-1958) Portret kobiety sygn.p.g. olej, płótno, 94.5x74 cm cena wywoławcza: 5.000,- |
58. Zbigniew Pronaszko(1885-1958) Martwa natura z owocami sygn.p.g. olej, tektura, 48.5x65.5 cm cena wywoławcza: 5.000,- |
59. A.N.(XX w.) Pejzaż z wieżą kościoła w tle nsygn. olej, deska, 33x23 cm cena wywoławcza: 450,- |
60. Stanisław Paciorek(1889-1952) Snopki zboża sygn.p.d. olej, tektura, 21.5x26.5 cm cena wywoławcza: 700,- |
61. A.N.(XIX/XX w.) Osada w górach(1899) sygn.nieczytelnie, dat.l.d. akwarela, tektura, 28.5x24 cm cena wywoławcza: 400,- |
62. A.N.(XX w.) Martwa natura nsygn. olej, płótno, 36x47 cm cena wywoławcza: 500,- |
63. Léon Victor Dupré(1816-1879) Zatoka rybacka nsygn. olej, płótno, 40x31.5 cm cena wywoławcza: 1.800,- |
64. A.N.(XX w.) Widok miasteczka nsygn. olej, tektura, 34.5x41.5 cm cena wywoławcza: 450,- |
65. T.R.(XX w.) Pejzaż sygn.nieczytelnie p.d. olej, tektura, 39.5x52 cm cena wywoławcza: 450,- |
66. A.N.(XX w.) Akt kobiecy nsygn. olej, sklejka, 31x48 cm cena wywoławcza: 450,- |
67. John Anthony Park(1880-1962) Żaglówki w zatoce sygn.l.d. olej, tektura, 26x33 cm (w św.p-p) cena wywoławcza: 4.500,- |
68. A.N.(XX w.) Martwa natura z dzbankiem nsygn. olej, płótno, 60x80 cm cena wywoławcza: 900,- |
69. A. Herkendell(XX w.) Pejzaż reński z młynem sygn.l.d. olej, tektura, 50x65 cm cena wywoławcza: 900,- |
70. A.N.(XX w.) Akt z mandoliną nsygn. olej, pilśnią, 70x115.5 cm cena wywoławcza: 900,- |
71. Wlastimil Hofman(1881-1970) Spotkanie z aniołem [Widok Krakowa z pracowni artysty] nsygn. olej, sklejka, 54x75 cm cena wywoławcza: 5.000,- |
72. A.N.(XIX w.) Portret mężczyzny z brodą nsygn. olej, sklejka, 96.5x63.5 cm cena wywoławcza: 1.400,- |
73. Maurycy Sztencel(1856-1930) Dziewczyna z koszem róż(1895) sygn.l.g. olej, płótno, 36x26 cm cena wywoławcza: 5.000,- |
Cz. II. Malarstwo, grafika, rzemiosło artystyczne
74. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
75. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
76. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 80x60 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
77. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 80x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
78. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 80x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
79. Julian Cegliński(1827-1910) Widok ulicy Piotrkowskiej(1896) sygn.dat.l.d. akwarela, papier/tektura, 20.4x13.7 cm (w św.p-p) Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
80. Marc Chagall(1887-1985) Słońce z czerwonym koniem(„Derriere le Mirroir” no 235, 1979, Mourlot #945) nsygn. litografia barwna, 31x42 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
81. Marc Chagall(1887-1985) Wędrujący muzykanci(„Chagall Lithographe II”, 1963, Mourlot #396) nsygn. litografia, 31.8x24 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
82. Marc Chagall(1887-1985) Akrobata na trapezie(„Hommage a Marc Chagall”, Berggruen&Cie, 1967, Mourlot #477a) nsygn. litografia barwna, 22x11.3 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
83. Andrzej Gieraga(ur.1934) Progresywny 1A(2011) sygn.dat.na odwrociu akryl, płyta, 100x80 cm Estymacja: 14.000 - 18.000,- |
84. Jakub Gujda(ur.1968) Erotyk(2007) sygn.dat.p.d. drzeworyt (17/3), 23x18.5 cm Estymacja: 350 - 500,- |
85. Klara Joskowicz(ur.1918) Martwa natura z jabłkami sygn.l.d. pastel, papier/tektura, 73.5x53.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
86. Klara Joskowicz(ur.1918) Sad za oknem(1990) sygn.dat.p.d. pastel, papier/tektura, 54.5x67 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
87. Klara Joskowicz(ur.1918) Las sygn.p.d. pastel, akwarela, papier, 32x44.7 cm Estymacja: 500 - 1.000,- |
88. Oskar Kokoschka(1886-1980) Wspinający się koń(1962) sygn.na kam.l.d. litografia, 43x39 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
89. Wacław Kondek(1917-1976) Młyn w Zębodole(1967) sygn.dat.p.d. litografia (8/12), 42.2x58.5 cm Estymacja: 600 - 900,- |
90. Wacław Kondek?(1917-1976) Matka Boska Ostrobramska nsygn. olej, deska, 38x28 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
91. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja(1967) sygn.dat.l.d. technika własna, pilśnia, 123x60 cm Estymacja: 12.000 - 18.000,- |
92. Jean Lambert-Rucki(1888-1967) Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT/RUCKI/FRANCE/liść klonu w rombie srebro pr.800, 2 g, 2.5x1.3 cm Estymacja: 450 -600,- |
93. George Majewicz(1897-1965) Słoń na sawannie sygn.p.d. olej, płótno 61.5x80.5 cm Estymacja: 8.000 - 13.000,- |
94. Samuel Obodowski(1892-1963) Podwórko sygn.p.d. akwarela, papier, 43.7x35 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
95. Henryk Płóciennik(ur.1933) Gimnastyka-Trening(1975, odbitka późniejsza) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt, 38x30.5 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
96. Henryk Płóciennik(ur.1933) Gimnastyka-Trening 2(1975, odbitka późniejsza) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt (3/50) 38x30.5 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
97. Henryk Płóciennik(ur.1933) Gimnastyka-Trening 3(1975, odbitka późniejsza) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt, 30.5x37.8 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
98. Tadeusz Roman(1906-1983) Na spacerze sygn.p.d. olej, płótno, 65x80.5 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
99. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958) Deszcz(2010) sygn.p.d.dat.l.d. technika własna, relief, papier (1/5), 38x27.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
100. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958) Interino, coloris, m(2011) sygn.p.d.dat.l.d. technika własna, relief, papier (1/20), 27.7x19 cm Estymacja: 600 - 700,- |
101. Radosław Sowiak(ur.1950) Bez tytułu(1993) sygn.dat.na odwrociu technika własna, akryl, tworzywo sztuczne, pilśnia, 70x70 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
102. Frantiśek Toman(1886-1942) Ulica w Pradze sygn.p.d. akwarela, pastel, papier, 32x50 cm (w św.p-p) Estymacja: 500 - 800,- |
103. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja z kwadratem i półkolem sygn.p.d. technika własna, pilśnia, 82.5x58.5 cm Estymacja: 12.000 - 17.000,- |
104. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.l.d. olej, tektura, 25x18 cm Estymacja: 1.800 - 2.900,- |
105. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.l.d. olej, tektura, 22x18 cm Estymacja: 1.800 - 2.900,- |
106. Antoni Wippel(1882-1969) Janowiec sygn.p.d. akwarela, papier, 22.5x31.5 cm Estymacja: 300 - 900,- |
107. Antoni Wippel(1882-1969) Peonie w wazonie sygn.p.d. ołówek, akwarela, papier, 68.5x85 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
108. Andrzej Żywicki(1928-1970) Pejzaż tatrzański sygn.l.d. olej, tektura, 22.2x32 cm Estymacja: 300 - 1.200,- |
109. Andrzej Żywicki(1928-1970) Wiejska chata sygn.l.d. olej, tektura, 33.3x44.4 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
110. A.N.(XX w.) Śnieżne Kotły nsygn. olej, sklejka, 10.8x19.8 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
111. A.N.(XX w.) Dwór nad stawem nsygn. olej, tektura, 52x66 cm Estymacja: 300 - 800,-
112. A.N.(XIX w.) Westybul z klatką schodową(1899) sygn.dat.l.d.monogramem EAB olej, blacha, 33.5x24 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
113. A.N.(XIX w.) Wnętrze pokoju(1899) syng.dat.l.d.monogramem EAB olej, blacha, 33.8x23.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
114. A.N.(XIX w.) Kościuszko na koniu(wg Juliusza Kossaka) sygn.p.d.monogramem F.B. olej, płótno, 36x30 cm Estymacja: 5.000 - 6.000,- |
115. A.N.(XIX w.) Dyptyk ze scenami rodzajowymi nsygn. olej, deska, 81x44; 81x44 cm Estymacja: 7.000 - 8.000,- |
116. A.N.(XX w.) D'Artagnan i Portos(1925) sygn.dat.p.d. ołówek, papier, 31.5x17.7; 26.3x14.5 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
119. Filiżanka(Śląsk, Tillowitz, po 1928) sygn.gwiazda /R S w otoku z wieńca laurowego/TILLOWITZ/EPOS porcelana kremowa, wytłaczana, malowana, wys.7, śr.14.5 cm Estymacja: 200 -400,- |
121. Misa Diatret(Polska, l.70.XX w.) nsygn. [proj.Jan Sylwester Drost, Huta Szkła Ząbkowice] szkło barwione w masie, wys.9, śr.25 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
124. Patera Tosca(Niemcy, Selb, II poł.XX w.) sygn.Rosenthal/SELB.GERMANY/POMPADOUR/Tosca porcelana kremowa, wytłaczana, kalka, złocenie, śr.33 cm Estymacja: 500 - 900,- |
125. Sosjerka(Niemcy, Selb, l.30.XX w.) sygn. wycisk: P.M.S.,AXT./*Danzig*/P.M.S. porcelana biała, wytłaczana, malowana, kalka, złocenie, 10x23x15 cm Estymacja: 200 - 400,- |
126. Wazon(Niemcy, Selb, poł.XX w.) sygn.Rosenthal/GERMANY/KUNSTABTEILUNG/SELB/Handgemalt/monogram wiązany WM porcelana biała, malowana, kobalt, wys.33.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
127. Żardiniera secesyjna(Austria, przed 1914) sygn.A.K.&Cie [Albert Köhler u. Cie, w 1900 r. wykupione przez WMF] cyna srebrzona (przetarcia), szkło, 12x38x17 cm Estymacja: 1.500 - 2.300,- |