200 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Tadeusz Ajdukiewicz(1852-1916) Jeździec z luzakiem(1911) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 40.5x61 cm Estymacja: 38.000 - 46.000,- |
2. Władysław Bakałowicz(1833-1903) Portret Mme Bourgoin(1890) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 58x44.5 cm Estymacja: 18.000 - 25.000,- |
3. Adolf Abraham Behrmann(1876-1942) Mieszkaniec Marrakeszu sygn.p.d. olej, tektura, 23.5x18.5 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
4. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa 60x80 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
5. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60x80 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
6. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60x80 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
7. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 80x60 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
8. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa 80x80 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
9. Georges Braque(1882-1963) Ptak i lotos(1963) nsygn. litografia barwna, 53.8x42.5 cm Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
10. Jan Brzozowski(XX w.) Kwiaty(1935) sygn.dat.p.śr. olej, tektura, 70x50 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
11. Marc Chagall(1887-1985) Malarz i jego sobowtór(„Derriere le Mirroir” no 246, 1981, Mourlot #992) nsygn. litografia barwna, 31.8x47.3 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
12. Bronisław Chromy(1925-2017) Żaba nsygn. brąz patynowany, wys. 21 cm Estymacja: 6.000 - 9.000,- |
13. Tadeusz Cybulski(1878-1954) Pomnik Sobieskiego w Łazienkach(1920) sygn.dat.l.g. olej, tektura, 47.5x62.5 cm Estymacja: 12.000 - 18.000,- |
14. Michał Wiktor Czepita(1884-1941) Przekupki sygn.l.d. olej, płótno/tektura, 39.5x32.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
15. Salvador Dali(1904-1989) Ilustracja do „Boskiej Komedii” Dantego Alighieri - Czyściec, Pieśń 11 nsygn. drzeworyt barwny, 25.8x17.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
16. Jan Dobkowski(ur.1942) Karnawał w Rio XXXXV(2008) sygn.dat.na odwrociu akryl, płótno, 81x60 cm Estymacja: 12.000 - 16.000,- |
17. Jan Dutkiewicz(1911-1983) Róże w wazonie(1974) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 70x53 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
18. Edward Dwurnik(1943-2018) Fajny czajnik(2013) sygn.dat.l.d. i na odwrociu akwarela, tempera, papier, 48x27 cm Estymacja: 3.800 - 6.000,- |
19. Edward Dwurnik(1943-2018) Piękny dzbanek(2012) sygn.dat.p.d. i na odwrociu akwarela, tempera, papier, 46x27.5 cm Estymacja: 3.800 - 6.000,- |
20. Edward Dwurnik(1943-2018) Ananas na Placu Zamkowym(2012) sygn.dat.p.d. i na odwrociu akwarela, tempera, papier, 46x27.5 cm Estymacja: 3.800 - 6.000,- |
21. Edward Dwurnik(1943-2018) Kapusta(2012) sygn.dat.p.d. i na odwrociu akwarela, tempera, papier, 46x27.5 cm Estymacja: 3.800 - 6.000,- |
22. Eugeniusz Eibisch(1895-1987) Pijak sygn.l.d. olej, płótno, 100x70 cm Estymacja: 11.000 - 15.000,- |
23. Siergiej Fedorowsky(XX w.) Widok z Krymu sygn.p.d. tempera, papier, 69.5x54 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
24. Stanisław Fijałkowski(ur.1925) Jedenasta czarna szarfa(1986) sygn.dat.p.d. akwaforta, akwatinta (19/50), 15.5x10.8 cm Estymacja: 1.300 - 2.200,- |
25. Stefan Filipkiewicz(1879-1944) Pejzaż zimowy z Zakopanego sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier, 67x98 cm Estymacja: 18.000 - 23.000,- |
27. Stanisław Gibiński(1882-1971) Rybak sygn.l.d. akwarela, papier, 33x47.5 (w św.p-p) Estymacja: 3.500 - 4.800,- |
28. Andrzej Gieraga(ur.1934) Bez tytułu-Szary(2007) sygn.dat.na odwrociu technika własna, 70x70 cm Estymacja: 10.000 - 17.000,- |
29. Krzysztof Gocek(ur.1964) Pejzaż nadmorski(2015) sygn.p.d. olej, akryl, tektura, 20x30 cm Estymacja: 2.200 - 3.300,- |
30. Leopold Gottlieb(1879-1934) Portret Józefa Andrzeja Teslara sygn.l.d. oraz dedykacja węgiel, kredka, papier 35x35 cm Estymacja: 9.000 - 13.000,- |
31. Magdalena Hoffmann(ur.1955) Tors II(1986) sygn.dat.p.d. mezzotinta (19/50), 15x10.7 cm Estymacja: 300 - 500,- |
32. J. Hofmann(XX w.) Typy Algieru(1946) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 43x31 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
33. Wszechwład Horbaczewski(ur.1914-?) Pejzaż miejski(1979) sygn.dat.p.d. olej, płótno 39.5x49 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
34. François Jousselin(1926-2009) Kobieta we wnętrzu(1971) sygn.dat.śr.d. olej, płótno, 117x88.5 cm Estymacja: 5.000 - 10.000,- |
. |
35. Antoni Kamieński(1860-1933) Olbrzym białowieski, Zawały, Szałas drwali, Wieś Budy (Zagroda) [z teki „Szkice z Puszczy Białowieskiej”, 1912] sygn.na kam.l. i p.d. 4 szt. litografia, tinta, 27.9x21.2, 27.8x21.5, 21.2x27.5, 21.2x27.6 cm Estymacja: 600 - 1.200,- |
36. Eliasz Kanarek(1902-1969) Portret kobiety sygn.p.d. olej, tektura, 33.5x42 cm Estymacja: 9.000 - 13.000,- |
37. Mojżesz Kisling(1891-1953) Pejzaż z Prowansji(Ilustracja do: Jean Giono, Provence) nsygn. litografia barwna, 21.5x26.5 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
38. Oskar Kokoschka(1886-1980) The Action Painter(1959) sygn.dat.na kam.l.d. litografia, 43.5x39.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
39. Wacław Kondek(1917-1976) Madonna(1973) sygn.dat.p.d. olej, deska, 53x40 cm Estymacja: 6.500 - 9.500,- |
40. Wacław Kondek(1917-1976) Św.Anna(1974) sygn.dat.l.g. olej, deska, 43.5x19.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
41. Wacław Kondek(1917-1976) Madonna sygn.p.d. płaskorzeźba, olej, deska, 53x39.5 cm Estymacja: 6.500 - 9.500,- |
42. Theodor Hermann Köppen(1828-1903) Rozbitkowie na brzegu morza(1896) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 24x46.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
43. Wiktor Korecki(1890-1980) Dukt leśny sygn.l.d. olej, płótno, 50.5x61 cm Estymacja: 6.500 - 10.000,- |
44. Karol Kossak(1896-1975) Sanatorium w Ciechocinku-Młoda Gwardia(1972) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 22.8x32 cm Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
45. Franciszek Kostrzewski(1826-1911) Przed burzą(1860) sygn.dat.p.d. olej, płótno dublowane, 63.5x91.5 cm Estymacja: 50.000 - 60.000,- |
46. Jan Erazm Kotowski(1885-1960) Na postoju sań w Warszawie sygn.l.d. olej, tektura 50x70 cm Estymacja: 5.500 - 7.000,- |
47. Adam Kratochwila(1879-1955) Portret kobiety na tle morza w Raguzie(1929) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 46.5x33 cm Estymacja: 4.500 - 5.600,- |
48. Jerzy Krause(1903-1978) Pejzaż z kościołem sygn.p.d. olej, tektura, 24x32 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
49. Jan Książek(1900-1964) Martwa natura z gruszkami(1943) sygn.dat.p.d. akwarela, tektura, 68x48 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
50. Lech Kunka(1920-1978) Meksykański motyl(1977) sygn.dat.l.p.d. akryl, płótno, 100x131 cm Estymacja: 15.000 - 23.000,- |
51. Bolesław Kuźmiński(1880-1976) Portret Józefa Piłsudskiego(1931) sygn.dat.p.d. litografia, 35.5x38 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
52. Ludwik Leszko(1890-1957) Zakole Wisły o zachodzie słońca sygn.p.d. olej, tektura, 32.5x47 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
53. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż letni z łódką sygn.p.d. olej, płótno, 65x81cm Estymacja: 6.500 - 10.000,- |
54. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż letni z jeziorem sygn.l.d. olej, płótno, 56x70 cm Estymacja: 7.000 - 12.000,- |
55. George Majewicz(1897-1965) Szkuner na morzu sygn.l.d. olej, płótno, 60.5x80.5 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
56. Stanisław Mazuś(ur.1940) Nastroje Zwierzyńca(1990) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 50x65 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
57. Józef Mróz(1914-1990) Śmierć grająca na skrzypcach(1959) sygn.dat.p.d. akwarela, gwasz, papier, 21.3x14.2 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
58. E.Müller(XX w.) Martwa natura z langustą sygn.p.d. olej, płótno, 41x54 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
59. Tymon Niesiołowski(1882-1965) Akt sygn.p.d. pastel, papier, 48.5x41 cm (owal, w św.p-p) Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
60. Witold Pałka(1928-2013) Śpiewaczka sygn.p.g. olej, płótno, 50x70 cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
61. Henryk Płóciennik(ur.1933) Golfista(2007) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt, 32.2x44.2 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
62. Henryk Płóciennik(ur.1933) Golfista-Trening(2008) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt, 32.5x44.2 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
63. Henryk Płóciennik(ur.1933) Euro 2012(2012) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt, 39.8x50.5 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
64. Kasper Pochwalski(1899-1971) Portret chłopca(1938) sygn.dat.p.d. olej, płótno/sklejka, 36.5x28 (owal, w św.p-p) Estymacja: 3.800 - 4.500,- |
65. Stanisław Podgórski(1882-1964) Domy nad rzeką sygn.l.d. olej, tektura, 36x57 cm Estymacja: 2.300 - 3.200,- |
66. Stefan Popowski(1870-1937) Zachód słońca(1927?) sygn.dat.śr.d. olej, płótno, 71x71 cm Estymacja: 40.000 - 60.000,- |
67. Leszek Rózga(1924-2015) Macierzyństwo(2010) sygn.dat.p.d. tusz, kredka, papier, 15.8x12.3 cm Estymacja: 500 - 700,- |
68. Jan Lambert-Rucki(1888-1967) Medalik Madonna z Dzieciątkiem sygn.J.LAMBERT / FRANCE / RUCKI / liść klonu w rombie srebro pr.800, 2.02 g, 2.4x1.3 cm Estymacja: 400 - 600,- |
70. Teresa Rudowicz(1928-1994) Portret kobiety sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 21.5x16.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
71. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958) Wariacje nt Celesta I(2010) sygn.p.d.dat.l.d. technika własna, relief, papier (1/5), 35.8x35.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
72. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958) Way, coloris/marine(2011) sygn.p.d.dat.l.d. technika własna, relief, papier (1/20), 27.7x19 cm Estymacja: 600 - 700,- |
73. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953) Brzeg morza we Włoszech sygn.p.d. pastel, papier, 30x30.3 cm Estymacja: 3.500 - 4.800,- |
74. Zofia Rydet(1911-1997) Gdańsk na odwrociu pieczątka autorska fotografia, 29.7x39.8 cm Estymacja: 250 - 400,- |
75. Zofia Rydet(1911-1997) Zamość na odwrociu pieczątka autorska fotografia, 29.8x39.8 cm Estymacja: 250 - 400,- |
76. Otto Serner(1857-1929) Widok na zatokę(1899) sygn.dat.l.d. pastel, papier 18.5x40 cm Estymacja: 2.500 - 3.800,- |
77. Jan Stanisławski(1860-1907) Pejzaż włoski-karta ze szkicownika(praca dwustronna) sygn.p.d. akwarela, papier, 7.5x11 cm Estymacja: 8.000 - 13.000,-
78. Michał Stańko(1901-1969) Pejzaż górski sygn.p.d. olej, tektura, 22.5x33 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
79. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966) Dolina tatrzańska zimą(1943) sygn.dat.l.g. olej, płótno, 120x100 cm Estymacja: 18.000 - 25.000,- |
. |
80. Jonasz Stern(1904-1988) Cykl „Semperit. 21. Marzec 1936” nsygn. 5 szt. drzeworyt (2/4), 5.5x19, 35x24.8, 26x20.5, 27x16, 12.2x26.3 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
81. Józef Szajna(1922-2008) Figura(1998) sygn.dat.p.d. asamblaż, technika własna, 50x35x5.5 cm Estymacja: 12.500 - 16.000,- |
82. Mieczysław Szczerbiński(1900-1981) Kwiaty sygn.p.d. pastel, papier, 32x22.5 cm Estymacja: 1.800 - 2.800,- |
83. Stefan Szmaj(1893-1970) Martwa natura z kobiałką(1943) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 23.5x33 cm Estymacja: 2.300 - 3.500,- |
84. Czesław Tański(1863-1942) Alegoria muzyki(1927) sygn.dat.p.g. olej, płótno, 155x94 cm Estymacja: 35.000 - 43.000,- |
85. Iwan Trusz(1869-1940) Willa Hadriana w Tivoli sygn.l.d. olej, sklejka, 34x36.5 cm Estymacja: 30.000 - 40.000,- |
86. Jan i Richter Van der Bruggen(XVII/XVIII w.) Ecce Homo sygn.na płycie.p.d. akwaforta, akwarela, 30x20 cm (w św.p-p) Estymacja: 800 - 1.500,- |
87. Józef Wasiołek(1921-2008) Tulipany sygn.p.d. olej, płótno, 55x38 cm Estymacja: 2.500 - 3.800,- |
88. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.l.d. olej, pilśnia, 39x29 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
89. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, płótno, 65x50 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
90. Józef Wasiołek(1921-2008) Pejzaż z kościołem sygn.p.d. olej, płótno, 49x63.5 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
91. Józef Wasiołek(1921-2008) Uniejów sygn.l.d. olej, płótno, 80x100 cm Estymacja: 6.000 - 9.000,- |
92. Maurice Vagh Weinman(1899-1986) Tabor cygański sygn.p.d. olej, sklejka, 50x61 cm Estymacja: 2.300 - 3.500,- |
93. Wojciech Weiss(1875-1950) Kwiaty w dzbanku sygn.p.d. ołówek, akwarela, papier, 27.5x19.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 3.500 - 4.800,- |
94. Antoni Wippel(1882-1969) Port w Gdyni sygn.l.d. akwarela, papier, 33.5x48 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
95. Jan Wojnarski(1879-1937) Widok na Dunajec sygn.p.d. olej, tektura, 50x70 cm Estymacja: 6.000 - 10.000,- |
96. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944) Motyw z Capri(1923) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 78x91 cm Estymacja: 40.000 - 52.000,- |
97. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1946/47) Pędzący zaprzęg sygn.p.d. olej, sklejka, 17.5x25 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
98. Kasper Żelechowski(1863-1942) Krakowianka sygn.p.d. olej, pilśnia, 37.5x24.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
99. A.J.(pocz.XX w.) Morze w Nervi(1907) sygn.monogramem,dat.p.d. olej, płótno/sklejka, 24x49 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
100. H.D.B.(XIX w.) Osada rybacka sygn.monogramem p.d. olej, tektura, 18x27 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
101. A.N.(XIX w.) Pejzaż krymski-nokturn nsygn. olej, tektura, 48.5x64 cm Estymacja: 1.100 - 1.800,- |
102. A.N.(XIX w.) Scena targowa na rynku miasteczka nsygn. olej, płótno, 28.5x34 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
103. A.N.(XIX w.) Postacie na tle ruin zamku nsygn. olej, deska, 17x24.5 cm Estymacja: 500 - 1.000,- |
104. A.N.(XIX w.) Wędkarz nsygn. olej, blacha miedziana, 23x32 cm Estymacja: 700 - 1.400,- |
105. A.N.(XIX w.) Rybacy nsygn. olej, blacha miedziana, 23x32 cm Estymacja: 700 - 1.400,- |
106. A.N.(XX w.) Pałac w Łazienkach sygn.nieczytelnie p.d. akwarela, papier, 15.5x10.5 cm Estymacja: 450 - 700,- |
107. A.N.(XX w.) Widok z bramy na kamienice sygn.nieczytelnie p.d. akwarela, papier, 14x10 cm Estymacja: 450 - 700,- |
108. A.N.(XX w.) Kobieta z kwiatami nsygn. pastel, papier/tektura, 68.5x45 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
109. A.N.(XX w.) Portret starego Żyda nsygn. olej, tektura, 27x21 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
110. A.N.(Chiny, XX w.) Ptaki i kwiaty sygn.l.śr. i p.śr. 2 szt. akwarela, tusz, jedwab/papier, 42.8x32.7, 42.7x32.5 cm Estymacja: 1.600 - 2.800,- |
111. A.N.(Chiny, XX w.) Ptaki i kwiaty sygn.p.śr. i p.g. 2 szt. akwarela, tusz, jedwab/papier, 44.7x34.7, 44.8x34.8 cm Estymacja: 1.600 - 2.800,- |
112. Cukiernica(Paryż,1889-1893) sygn.skrzyżowane pałki LC [Louis Coignet] / minerwa srebro, pr.950, 465 g, wnętrze złocone, wys.15.5 cm Estymacja: 3.700 - 4.800,- |
113. Cukiernica(Wiedeń, l.20-30.XX w.) sygn.ARGENTOR plater, szkło, 6x16x16 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
114. Dzban na wino(Birmingham, po 1905) sygn.CSG&Co [Charles S Green & Co Ltd] / kotwica / lew / F srebro pr. 925, grawerka, szkło opalizujące, wys.33 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
115. Ekrytuar secesyjny z figurą orła(pocz.XX w.) sygn.obrazek pelikan / PELIKAN cyna, szkło, 21x33x22 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
116. Kabaret stylizowany(Francja?, pocz.XX w.) sygn.główka z dwiema twarzami / klucz L? / główka w czepcu srebro, pr.2, szkło, wys.31 cm Estymacja: 2.400 - 3.500,- |
117. Patera(Francja, 1840-1879) sygn.punca eksportowa Merkury srebro, pr. (?), szkło (późniejsze), wys.13.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
118. Patera(Niemcy, IV ćw.XX w.) sygn.Rosenthal studio-line szkło, śr.35.2 cm Estymacja: 200 - 350,- |
119. Patera empirowa Sfinks(Warszawa, II poł.XIX w.) sygn.BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA brąz złocony, szkło kryształowe (pasowane), wys.40.5 cm Estymacja: 8.000 - 13.000,- |
120. Plakieta „Widzenie” wg Artura Grottgera z cyklu „Lithuania” (Polska, XIX-XX w.) nsygn. cynk miedziowany, śr.32 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
121. Rzeźba alegoryczna secesyjna-Kobieta i amor (Kusa, Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą: KUSA ZA (mało czytelnie) / orzeł carski dwugłowy (mało czytelnie) [Kusinskij Czugunolitiejnyj Zawod] brąz, 30x25x21.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.500,- |
122. Tabakiera(Wiedeń, przed 1922) sygn.*54*/2 główka A/ME srebro, pr.2, wnętrze złocone, emalia (niewielkie przetarcia), 9.5x7x1.3 cm Estymacja: 1.700 - 2.600,- |
123. Talerz dekoracyjny Polskiego Komitetu Olimpijskiego (Ćmielów, III ćw.XX w.) sygn.Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND porcelana biała, malowana, śr.29.7 cm Estymacja: 300 - 600,- |
126. Wazonik secesyjny(Austria, pocz.XX w.) sygn.C Kauba [Carl Kauba, 1865-1922] / GESCHUTZT / 4889 brąz, wys.13 cm Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
127. Żardiniera secesyjna(Wiedeń, przed 1914) sygn.A.K.&Cie [Albert Köhler u. Cie] cyna srebrzona (przetarcia), szkło, 18.5x43x26 cm Estymacja: 3.500 - 4.800,- |