201 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Otto Axer(1906-1983) Akty(1953) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 150x150 cm Estymacja: 35.000 - 45.000,- |
2. M.Beirnaire?(XX w.) Pejzaż z domem sygn.l.d. olej, płótno, 65.5x60 cm Estymacja: 900 - 1.600,- |
3. Maja Berezowska(1898-1978) Dama z paziem(1970) sygn.dat.p.d. tusz, akwarela, papier, 49.5x40 cm Estymacja: 2.800 - 4.000,- |
4. Zbigniew Bolesławski(1924-1993) Podwórko ze studnią sygn.p.d. olej, płótno, 46x61 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
5. Engelbert Bytomski(XX w.) Pejzaż zimowy ze strugą(1987) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 55x70 cm Estymacja: 1.200 - 2.300,- |
6. Marc Chagall(1887-1985) Biały Clown(„Derrière le Miroir” no 147, 1964, Mourlot #411) nsygn. litografia, 37.9x27.6 cm Estymacja: 1.100 -1.900,- |
7. Marc Chagall(1887-1985) Mistyczne Ukrzyżowanie(„Derriere le Miroir” no 27-28, 1950) sygn.na kam.p.d. litografia barwna, 35.8x51.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
8. Jean-Baptiste Claude Chatelain(1710-1758) wg Gaspar Poussin [Gaspard Dughet](1615-1675) Pejzaż włoski(1741) sygn.na płycie p.d., dat.l.d. akwaforta, miedzioryt, 31.2x40 cm Estymacja: 650 - 1.200,- |
9. Jean-Baptiste Claude Chatelain(1710-1758) wg Gaspar Poussin [Gaspard Dughet] (1615-1675) Pejzaż włoski sygn.na płycie p.d. akwaforta, miedzioryt, 30.6x39.3 cm Estymacja: 650 - 1.200,- |
10. R.D.(XX w.) Orientalna tancerka sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 120x86 cm Estymacja: 14.000 - 23.000,- |
11. Izabela Delekta-Wicińska(ur.1921) Falochron(1954) sygn.dat.p.d. gwasz, papier, 35x45.5 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
12. Stanisław Fabijański(1865-1947) Melancholia(1914) sygn.dat.p.d. akwarela, tusz, papier, 44x58.8 cm Estymacja: 6.500 - 8.000,- |
13. Julian Fałat(1853-1929) Niedźwiedź(z „I Teki myśliwskiej - łosie i niedźwiedzie”, 1919-1920) sygn.na płycie l.d. litografia barwna, 25.5x44.2 cm Estymacja: 700 - 1.500,- |
14. Mieczysław Filipkiewicz(1891-1951) Pejzaż zimowy z rzeką sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 25x41 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
15. Mieczysław Filipkiewicz(1891-1951) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, tektura, 49x34.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
16. Andrzej Gieraga(ur.1934) Kompozycja z kwadratem(2017) sygn.dat.na odwrociu akryl, tektura, płyta, 30x30 cm Estymacja: 6.000 - 9.000,- |
17. Andrzej Gieraga(ur.1934) Relief V(2018) sygn.dat.na odwrociu akryl, tektura, płyta, 70x70 cm Estymacja: 11.000 - 16.000,- |
18. Krzysztof Gocek(ur.1964) Listopad(2014) sygn.l.d.dat.na odwrociu akryl, olej, pilśnia, 18x24 cm Estymacja: 1.600 - 2.500,- |
19. A.J.(XX w.) Zakole rzeki(1924) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 22.5x34.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
20. Władysław Jackiewicz(1924-2016) Obraz IV/2003(2003) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 100x81 cm Estymacja: 16.000 - 25.000,- |
21. Paweł Jocz(1943-2008) Portret męski(1991) sygn.l.d.i sygn.dat.p.d. tusz, akwarela, papier, 45x32 cm Estymacja: 800 - 1.600,- |
22. Zygmunt Kaczówka(1915-1996) Górale na przełęczy nsygn. olej, deska, 26.5x42 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
23. Wassily Kandinsky wg(1866-1944) W czarnym kole(„Derriére le Miroir” no 118, 1960) sygn.monogramem i dat.na kam.l.d. litografia barwna, 28x27.6 cm Estymacja: 900 - 1.800,- |
24. Wolf Kapłański[Wital](1910-1943) Stara Wilejka(1937) sygn.dat.l.d. gwasz, akwarela, tektura, 53x66 cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
25. Jerzy Klat(ur.1943) Krowy u wodopoju sygn.p.d. olej, pilśnią, 42x60.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
26. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Na polowaniu sygn.p.d. olej, płótno, 73x100.5 cm Estymacja: 15.000 - 22.000,- |
27. F.S.Kolar?(XX w.) Widok na morze sygn.l.d. olej, sklejka, 22x40 cm Estymacja: 500 - 1.000,- |
28. Michał Kręcioch(1900-1984) Pejzaż zimowy z potokiem(1932) sygn.dat.p.d. olej, sklejka, 61.5x51 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
29. Zygmunt Król(1899-1983) Kościółek wśród drzew sygn.p.d. autolitografia, 21.5x28 cm Estymacja: 300 - 500,- |
30. Iwan Kulik(ur.1959) Grajek(2003) sygn.l.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 81x65 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
31. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja(1971?) sygn.dat.p.d. technika własna, pilśnią, 96.5x74.5 cm Estymacja: 16.000 - 25.000,- |
32. Lech Kunka(1920-1978) Artyści przed katedrą(ok.1948) nsygn. tempera, olej, ołówek, pastel, papier, 119.5x86 cm Estymacja: 9.000 - 14.000,- |
33. Kazimierz Lasocki(1871-1952) Krowy na pastwisku sygn.p.d. olej, tektura, 29.5x50.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
34. Krystyna Liberska(1926-2010) Pejzaż(1991) sygn.dat.l.d. olej, pilśnia, 40x50 cm Estymacja: 1.700 - 2.700,- |
35. A.M.(XX w.) Pejzaż z jeziorem sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 53x79 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
36. Luc Van Maldeghem(ur.1935) Pejzaż zimowy sygn.p.d. olej, pilśnią, 49.5x60 cm Estymacja: 1.200 - 2.200,- |
37. Adam Marczyński(1908-1985) Kobieta sygn.l.g,i p.d. tusz, papier, 31.5x22 cm Estymacja: 1.600 - 3.200,- |
38. Waldemar Jerzy Marszałek(ur.1960) Postać z pomarańczami(2009) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 37x35 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
39. Sergiej Nikiforow(1920-2005) Zima w mieście Kasimow(1985) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 16.2x36 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
40. Sergiej Nikiforow(1920-2005) Letnia kawiarnia(1996) sygn.dat.l.g.i p.d. olej, płótno/tektura, 21.3x31.8 cm Estymacja: 700 - 1.800,- |
41. Sergiej Nikiforow(1920-2005) Wieś Mordowia(1947) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 25.5x35 cm Estymacja: 700 - 1.800,- |
42. Wilhelm Hendrik Van Norden(1883-1980) Osada nad rzeką sygn.l.d. olej, płótno, 60x100 cm Estymacja: 1.800 - 3.200,- |
43. Marian Nowicki(1904-po 1939) Ułan w mundurze Księstwa Warszawskiego(1933) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 25.5x17.5 cm Estymacja: 1.200 - 2.500,- |
44. Jan Opaliński(1956-2014) Taniec(1997) sygn.dat.p.d. ołówek, papier, 29.7x27.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
45. Józef Panfil(ur.1958) Cyprysy(2002) sygn.dat.p.d. pastel, papier, 50x35 cm Estymacja: 2.500 - 3.800,- |
46. Józef Panfil(ur.1958) Motyw z Castellina in Chianti(2001) sygn.l.d.dat.na odwrociu akryl, płótno/tektura, 33x24 cm Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
47. Bernard Picart(1673-1833) Zwyczaje Meksykanów(1721, z „Cérémonies et coutumes religieuses de tous les peuples du monde …” sygn.dat.na płycie l.d. miedzioryt, 33.5x22 cm Estymacja: 300 - 500,- |
48. Ignacy Pieńkowski(1877-1948) Kołomyja sygn.l.d. olej, płótno, 26x38 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
49. Otto Pippel-przypisywany(1878-1960) Pejzaż z cyprysami nsygn. olej, płótno, 80x100 cm Estymacja: 11.000 - 18.000,- |
50. Henryk Płóciennik(ur.1933) Warcaby(1965, odbitka późniejsza) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt (e.a.), 28.8x35 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
51. Henryk Płóciennik(ur.1933) Trening(2005) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt (e.a.), 34.4x45.8 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
52. Henryk Płóciennik(ur.1933) Łucznik(2012) sygn.p.d.dat.śr.d. linoryt (1/1), 39.8x50 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
53. Kasper Pochwalski(1899-1971) Carmen z wachlarzem sygn.p.g. olej, tektura, 39.5x29.5 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
54. Jerzy Potrzebowski(1921-1974) Pejzaż z chatą sygn.p.d. olej, pilśnią, 42x50 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
55. Zdzisław Przebindowski(1902-1986) Święto ludowe sygn.p.d. olej, tektura, 13.5x21 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.500 - 2.800,- |
56. Zdzisław Przebindowski(1902-1986) Śluza Pakość sygn.na odwrociu olej, tektura, 38x49 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
57. Victor Puciński(1882-1952) Zakole rzeki Ren sygn.l.d. (na odwrociu tytuł „Brzeg jeziora”) pastel, akwarela, papier, 22x31 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
58. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958) Forest, nat.(2018) sygn.p.d.dat.l.d. technika własna, relief, papier (2/10) 29.7x21 cm Estymacja: 600 - 700,- |
59. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953) Portret męski(1917) sygn.dat.p.d. ołówek, papier, 15x11 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.600 - 2.200,- |
60. Henryk Siedlanowski(1906-1979) Martwa natura z kwiatami w wazonie sygn.p.d. olej, płótno, 65x81 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
61. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Wybiła dwunasta sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29.7x21 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
62. Henryk Szczygliński(1881-1944) Zmierzch sygn.l.d. olej, tektura, 27x38 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
63. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja z półkolem sygn.p.d. technika własna, pilśnia, 81x58 cm Estymacja: 13.000 - 20.000,- |
64. Józef Wasiołek(1921-2008) Miasteczko sygn.l.d. olej, płótno, 30x38.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
65. Józef Wasiołek(1921-2008) Pejzaż miejski z kościołem sygn.l.d. olej, płótno, 46x38.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
66. Józef Wasiołek(1921-2008) Uliczka sygn.p.d. olej, płótno, 25x30 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
67. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, płótno, 73x57 cm Estymacja: 3.800 - 5.500,- |
68. Krzysztof Wawrzyniak(1954-2016) Kompozycja sygn.na odwrociu olej, płótno, 40x60 cm Estymacja: 2.000 - 4.000,- |
69. E.Wolski(XX w.) Kościół św. Wojciecha w Krakowie sygn.l.d. olej, tektura, 27x22.5 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
70. Krystyn Zieliński(1929-2007) Panorama Sandomierza(1955) nsygn.(publikowany w katalogu wystawy artysty w Muzeum Miasta Łodzi w 2010) olej, płótno. 71x62.5 cm Estymacja: 6.000 - 10.000,- |
71. Krystyn Zieliński(1929-2007) Metal 2 sygn.dat.na odwrociu technika własna, metal, 39x34 cm Estymacja: 10.000 - 20.000,- |
72. Krystyn Zieliński(1929-2007) III-78(1978) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 19.5x19.5 cm Estymacja: 800 - 1.600,- |
73. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947) Przed zajazdem sygn.p.d. olej, płótno, 67x97 cm Estymacja: 20.000 - 30.000,- |
74. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1947) Martwa natura z winogronami sygn.p.d. olej, płótno, 62.5x158 cm Estymacja: 16.000 - 22.000,- |
75. A.N.(XX w.) Słoneczniki sygn.nieczytelnie l.d. olej, tektura, 80x62 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
76. A.N.(XX w.) Zagroda nsygn. olej, sklejka, 29x52 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
77. A.N.(XIX w.) wg Tycjana Dziewczyna z owocami na tacy nsygn. olej, płótno/deska, 93x73 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
78. Towarzystwo Kredytowe Ziemskie w Warszawie. 6% List zastawny na 1000 franków(1929) projekt Zofia Stryjeńska(1894-1976) Estymacja: 300 - 600,- |
79. Figurka-Królik świętokrzyski(Polska, Ćmielów, 2011) sygn.Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND [proj.Adam Spała] porcelana, biała, malowana, wys.10 cm Estymacja: 300 - 500,- |
80. Figurka-Sarna(Niemcy, 1926-28) sygn.korona z dwiema różami / Rosenthal / Bavaria, wycisk: L.OTTO/311 [projekt Lothar Otto, 1893-1970] porcelana biała, wys.13 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
81. Patera(Niemcy, Bremen, I poł.XX w.) sygn.WILKENS / wieża, półksiężyc, korona, 835 / 8047 srebro pr.835, 267.6 g, 4x28x15 cm Estymacja: 650 - 950,- |
82. Pojemnik z pokrywą(Warszawa, k.XIX w.) sygn.orzeł carski dwugłowy / 2 / FRAGET W WARSZAWIE / GALW. /III / SOLDE / dwa młoty i cyrkiel / N plater, wys.11, śr.22 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
83. Sztućce-komplet na 12 osób + środek stołu(Dania, l.20.XX w.) sygn.3 wieże / CHF / CTC / DTA [Christian F. Heise, czynny 1904-32] 84 sztuki, srebro pr.835, 4.560 g (razem z nożami) Estymacja: 9.000 - 12.000,- |
84. Talerz(Polska, Tułowice, l.60.XX w.) sygn.PT w liściach laurowych / TUŁOWICE / MADE IN / POLAND porcelana kremowa, wytłaczana, kalkomania, śr.31.5 cm Estymacja: 200 - 400,- |
85. Wazon-Noga słonia(Polska, Pruszków, 1963) nsygn. [proj.Wiesława Gołajewska (1929-2015)] porcelit, szkliwo zbiegające, wys.38 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
86. Wazon secesyjny(pocz.XX w.) sygn.nieczytelna cyna srebrzona (przetarcia), grawerka (II w liściach laurowych, 1904/1906), wys.30 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
87. Wazonik turkusowy(Polska, Wałbrzych, l.60.XX w.) sygn.W / Wawel / MADE IN / POLAND / 4 [ZPS Krzysztof w Wałbrzychu] porcelana biała, malowana, wys.18.5 cm Estymacja: 200 - 400,- |