209 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Isaac Antcher(1899-1992) Ulica w miasteczku sygn.l.d. olej, płyta, 61x46 cm Estymacja: 2.800 - 4.000,- |
2. Edward Charles Barnes(ok.1830-1882) Dziewczyna przy źródle sygn.l.d. olej, płótno, 38x33 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
3. Agnieszka Borkowska(ur.1978) Bez tytułu(2007) sygn.p.d.dat.na odwrociuolej, płótno, 81x100 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
4. Bogusław Brandt(1909-1983) Warszawa sygn.p.d.drzeworyt, 16x28 cm Estymacja: 250 - 450,- |
5. Bernard Buffet(1928-1999) Katedra Notre-Dame(1968) sygn.na kam.p.d.litografia barwna, 56.5x43.5 cm Estymacja: 2.100 - 3.200,- |
6. P. Castner(XX w.) Martwa natura z jabłkami sygn.p.d.olej, tektura, 46.5x34 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
7. Bolesław Cybis wg(1895-1957) Teka „Folio One of American Indian Drawings”(1970, no 173/1000) 9 planszy oraz karta tytułowa z okrągłą plakietą ceramiczną, offset, 58.5x45 cm Estymacja: 3.600 - 5.000,- |
8. |
9. Jan Dziewałtowski-Gintowt(1904-1980) Portret starego Żyda z fajką(1970) sygn.dat.l.d.olej, płótno, 73x60 cm Estymacja: 7.000 - 10.000,- |
10. Erno Erb(1878-1943)
Przekupki sygn.l.d. olej, sklejka, 24.5x35 cm Estymacja: 9.000 - 13.000,- |
11. Stefan Filipkiewicz(1979-1944) Wawel sygn.p.d. drzeworyt barwny, 21.4x18.3 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
12. Andrzej Gieraga(ur.1934) Wariacja na temat progresji A(2007) sygn.dat.na odwrociutechnika własna, płyta, 70x70 cm Estymacja: 8.000 - 15.000,- |
13. Krzysztof Gocek(ur.1964) Nad wodą sygn.l.d. olej, akryl, tektura, 20x30 cm Estymacja: 2.800 - 3.700,- |
14. Chaim Goldberg(1917-2004) Ślub(1960) sygn.p.d.i sygn.dat.na płycie p.d. miedzioryt (55/150), 19.3x25.8 cm Estymacja: 800 - 1.400,- |
15. Chaim Goldberg(1917-2004) Żydowskie wesele sygn.p.d. litografia barwna (19/300), 42x56 cm Estymacja: 1.100 - 1.800,- |
16. Wojciech Górski(ur.1958) Przestrzeń 6(2006) sygn.dat.na odwrociu technika własna, płótno/płyta, 70x100 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
17. Jerzy René Groszang(1929-2004) Pejzaż sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier, 39x50.5 cm (w św. p-p) Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
18. Marceli Harasimowicz(1859-1935) Pejzaż z chatą(1925) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 100x135 cm Estymacja: 25.000 - 35.000,- |
19. Zofia Jarema(1919-2008) Projekty lalek do „Cyrku Tarabumba”: Clowni Gagatek i Kwiatek sygn.p.d. ołówek, papier, 22x17.5 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
20. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Potyczka ze Szwedami(1979) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 115x131 cm Estymacja: 28.000 - 35.000,- |
21. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Wypas koni(1976) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 66x93 cm Estymacja: 12.000 - 18.000,- |
22. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Jeźdźcy-szkic do kompozycji(1982) nsygn. ołówek, akwarela, papier, 49x71 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
23. Wacław Kondek(1917-1976) Madonna(1964) sygn.dat.p.d. tempera, deska, 53x40 cm Estymacja: 8.000 - 10.000,- |
24. Wacław Kondek(1917-1976) Scherzo XXIV(1968) sygn.dat.p.d. tempera, deska, 42x19 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
25. Wiktor Korecki(1890-1980) Pejzaż zimowy sygn.p.d. olej, sklejka, 49.5x69.5 cm Estymacja: 9.000 - 13.000,- |
26. Jerzy Kossak(1886-1955) Spotkanie przy studni sygn.p.d. olej, sklejka, 30x40 cm Estymacja: 14.000 - 22.000,- |
27. Jerzy Krawczyk(1921-1969) Akt z szalem nsygn. olej, tektura, 70x50 cm Estymacja: 7.000 - 12.000,- |
28. A. Kronig(XIX w.) Pejzaż górski z rejonu Pongau(Alpy Salzburskie) sygn.l.d. olej, płótno, 52.5x42 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
29. Iwan Kulik(ur.1959) Jazz(2013) sygn.dat.p.d. gwasz, papier, 100x70 cm Estymacja: 2.900 - 3.500,- |
30. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja z kółkami(1968) sygn.l.d.dat.p.d.technika własna, pilśnia, 122x60.5 cm Estymacja: 17.000 - 23.000,- |
31. Jan Lebenstein(1930-1999) Bill of Health [Świadectwo zdrowia](1973) sygn.dat.p.d. litografia (59/100), 57.5x47 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
32. Jan Lebenstein(1930-1999) Corps de Garde [Straż przyboczna](1973) sygn.p.d. litografia barwna (77/100), 48.5x69.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.800,- |
33. Jan Lebenstein(1930-1999) Folwark zwierzęcy.Prawie niemożliwym było odróżnić człowieka od świni sygn.p.śr. litografia barwna (50/100), 67.5x49 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
34. Benon Liberski(1926-1983) Nie patrzeć w niebo(1972) sygn.dat.l.d. olej, pilśnia, 120x80 cm Estymacja: 11.000 - 16.000,- |
35. Ignacy Łopieński(1865-1941) Linia życia(1905) sygn.dat.p.d. akwaforta, 35.3x35.2 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
36. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Młyn sygn.p.d. gwasz, papier, 25x24 cm (w św. p-p) Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
37. F. Markiewicz(XX w.) Chaty w śniegu(1952) sygn.dat.p.d. akwarela, papier/tektura, 47.5x33 cm Estymacja: 1.800 - 3.000,- |
38. Christo Stefanoff Mendoly(1898-1966) Bukiet kwiatów w niebieskim wazonie sygn.l.d. olej, pilśnia, 52.3x25.3 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
39. Motloch(XX w.) Pejzaż wiejski z krowami(1918) sygn.p.d.dat.l.d. olej, tektura, 27x36 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
40. Stefan Mrożewski(1894-1975) Apokalipsa II(1933-34) sygn.dat.p.d.sygn.dat.na klocku l.d. drzeworyt, 41x36.8 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
41. Stefan Mrożewski(1894-1975) St. Bernard à Paris(1928) sygn.dat.p.d.sygn.na płycie l.d. akwaforta, ruletka, 16.8x19.5 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
42. Stefan Mrożewski(1894-1975) Kobieta z dziećmi(1924) sygn.dat.p.d.sygn.dat.na kam.p.d. litografia, 34.3x21 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
43. Józef Panfil(ur.1958) Motyw z Toskani(2010) sygn.l.d. olej, płótno, 92x73 cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
44. Maciej Pauksztełło(ur.1975) Podróż(2003) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 55x45.5 cm (tondo) Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
45. Jean Peské[Jan Mirosław Peszke](1870-1949) Pomnik Karola Wielkiego w Paryżu sygn.p.d. akwarela, tusz, papier, 50x64.5 cm Estymacja: 2.800 - 3.800,- |
46. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt(1998-2012) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 65x81 cm Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
47. Jerzy Pogorzelski(1926-2003) Pejzaż ze strumieniem sygn.p.d. olej, pilśnia, 60x70 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
48. Jerzy Potrzebowski(1921-1974) Lis na śniegu sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 35.5x48 cm Estymacja: 400 - 800,- |
49. Piotr Stachiewicz(1858-1938) Panna młoda w stroju krakowskim sygn.p.d. pastel, papier/tektura, 47.5x62.5 cm Estymacja: 8.000 - 10.000,- |
50. Antoni Starczewski(1924-2000) CLGMFb(1998) sygn.dat.p.d. serigrafia (8/10), 56.5x57 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
51. Jonasz Stern(1904-1988) Cykl „Semperit. 21. Marzec 1936” nsygn. (odbitki współczesne) 5 szt. drzeworyt, 5.5x19, 35x25.4, 26x20.5, 26.8x15.8, 13x26.2 cm Estymacja: 5.000 - 9.000,- |
52. Franciszek Sunderland(XX w.) Stare Miasto w Warszawie(1928) sygn.dat.p.d. akwarela, papier/tektura, 29x35.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
53. Louis Tauzin(1842-1915) Krowy u wodopoju sygn.l.d. olej, płótno, 65.5x47 cm Estymacja: 2.800 - 4.000,- |
54. Bolesław Utkin(1913-1993) Biały kwadrat na czarnym tle sygn.p.d. olej, płótno, 70x70 cm Estymacja: 16.000 - 24.000,- |
55. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.l.d. olej, płyta, 54.5x38 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
56. Artur Wasner(1887-1939) Corrida w Madrycie(1913) sygn.dat.p.d. olej, sklejka, 35.7x38.3 cm Estymacja: 7.000 - 9.500,- |
57. A.N.(szkoła niemiecka, XVII/XVIII w.) Pijany Sylen wg Antoona van Dycka nsygn. olej, płótno dublowane, 118x102 cm Estymacja: 33.000 - 45.000,- |
58. A.N.(szkoła holenderska, XVIII w.) Pejzaż miejski nsygn. olej, deska, 46.5x77.5 cm Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
59. A.N.(XIX w.) Pejzaż z zaprzęgiem wołów sygn.nieczytelnie l.d. olej, płótno, 36x65 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
60. A.N.(XIX/XX w.) Portret mężczyzny nsygn. olej, płótno, 40x30 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
61. Cukiernica(l.20.XX w.) nsygn. srebro pr.800, 194.2 g, wnętrze złocone, aplikacja, grawerka, 5.5x11x8 cm Estymacja: 1.400 - 2.300,- |
62. Etui na zapałki(Chiny, XX w.) nsygn. srebro pr.900, 55.7 g, relief, grawerka, 7.5x5.2x2.8 cm Estymacja: 250 - 450,- |
63. Figurka Jamnik-podstawa do lampy(III ćw.XX w.) sygn.wycisk 9200 porcelana biała malowana, szkło barwione, 14x15x8.5 cm Estymacja: 300 - 700,- |
65. Figurka Młody buldog francuski(Niemcy, II poł.XX w.) sygn.Korona/pałki berła/Rosenthal/BAVARIA, wycisk:286 [proj. Fritz Diller, 1913] porcelana biała malowana, wys.8.5 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
66. Figurka Sowa(pocz. XX w.) nsygn. metal srebrzony, przetarcia, wys.13 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
67. Kabaret art déco(Austria, Wiedeń, l.30.XX w.) sygn.ARGENTOR plater, szkło, 15.5x16x7.5 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
68. Kaszpot ażurowy(Niemcy?, II poł.XIX w.) nsygn. srebro pr.800, 827.4 g, 19x22x22 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
69. Krucyfiks(pocz.XX w.) nsygn. rzeźba, drewno polichromowane, rozpiętość ramion krzyża 100x59 cm, figura Chrystusa 48x35 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
70. Maselnica-gruszka(Rosja, k.XIX w.) sygn.orzeł carski dwugłowy/cyrylicą: T za/M.S.KUZNIECOWA/D.F. porcelana biała malowana, złocenia, przetarcia, 12.5x18.5x12.5 cm Estymacja: 1.400 - 2.800,- |
71. Miniaturowy zestaw mebli stylizowanych-7 części (Austria, I poł.XX w.) sygn.MADE/IN AUSTRIA metal, emalia, stół otwierany wewnątrz aksamit, wys. kanapy 8.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
72. Miniaturowa lektyka(Chiny, XX w.) sygn.chińskie znaki/ZW srebro pr.900, 16 g, filigran, ułamane oparcie siedzenia, 3x11.8x3 cm Estymacja: 150 - 250,- |
73. Miniaturowy parawan(Chiny, XX w.) sygn.chińskie znaki literowe/78C srebro pr.900, 59 g, filigran, ażur, 8x13 cm Estymacja: 300 - 450,- |
74. Miniaturowe wiaderko(Singapur, XX w.) sygn.L.W. srebro pr.900, 27 g, wys.6.5 cm grawerowany napis: S.R.C. Autumn 1884/Club Fours C.Stepharius [Singapore Recreation Club?] Estymacja: 150 - 250,- |
75. Miniaturowa pagoda(Chiny, XX w.) sygn.znaki literowe chińskie/SM srebro pr.900, 38.4 g, wys.9.5 cm Estymacja: 250 - 350,- |
76. Półmisek z serwisu obiadowego(Polska, Ćmielów, l.30.XX w.) sygn.wycisk: Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/1/G porcelana biała, malowana, złocenie, 43x27.5 cm Estymacja: 400 - 500,- |
77. Solniczka(l.30.XX w.) nsygn.(Ćmielów?) porcelana biała malowana, złocenie, 5x15x9 cm Estymacja: 200 - 300,- |
78. Solniczka z kameleonami(Chiny, XX w.) sygn.chińskie znaki odlew, srebro pr.900, 25.1 g, grawerka, 3x6x6 cm Estymacja: 200 - 300,- |
79. Szczotka do ubrania(Anglia, Birmingham, 1902) sygn.H M/kotwica/lew/C srebro pr.925, drewno, włosie, wys.18 cm Estymacja: 200 - 300,- |
80. Wazon w typie art déco(I poł.XX w.) nsygn. szkło miodowe, wys. 25.3 cm Estymacja: 450 - 700,- |
81. Wazon z amorami(Niemcy, po 1874) sygn. korona/gwiazda/SSH/800 [Storck&Sinsheimer w Hanau] srebro pr.800, 206.9 g, odlew, ażur, wys.17 cm, brak wkładu szklanego Estymacja: 800 - 1.200,- |
82. Wazonik na trzech smokach(Chiny, pocz.XX w.) sygn.chińskie znaki odlew srebro pr.900, 69.2 g, wys.12.3 cm Estymacja: 350 - 550,- |