211 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Stanisław Bergman(1862-1930) Kwiaciarka sygn.p.d. olej, tektura, 76.5x57 cm Estymacja: 9.000 - 13.000,- |
2. Emilie Benes Brzezinski(ur.1932) Kompozycja sygn.l.d. technika własna, papier, 41.5x33.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
3. Léon Joseph Florentin Bonnat(1833-1922) wg François Boucher(1703-1770) Diana po kąpieli(1892) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 90x140 cm Estymacja: 25.000 - 35.000,- |
4. Bronisław Brykner(1884-1969) Fragment Żegocina(1955) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, tektura, 33x40.5 cm Estymacja: 450 - 650,- |
5. Marc Chagall(1887-1985) Po zimie(„Derrière le Miroir” no 198, 1972, Mourlot #651) nsygn. litografia barwna, 32.5x45 cm Estymacja: 1.400 - 2.200,- |
6. Stanisław Chlebowski(1835-1884) Bachmat(1866) sygn.dat.p.śr. (na odwrociu nalepka wystawy TPSP, Kraków 1913) olej, tektura, 21x26 cm Estymacja: 15.000-20.000,- |
7. Zofia Choma(XX w.) Jesień(1967) sygn.dat.na płycie l.d. oraz na p-p linoryt, 22.5x16.5 cm Estymacja: 200 - 300,- |
8. Wawrzyniec Chorembalski(1888-1965) Pejzaż warszawski sygn.p.d. olej, tektura, 25x33 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
9. Teodor Durski(ur.1976) Grey Płonie(2007) sygn.dat.p.d. serigrafia [19/19 (1/1)], 56.3x49.8 cm Estymacja: 600 - 900,- |
11. Andrzej Gieraga(ur.1934) Diagonale, Diagonale(2019) sygn.dat.na odwrociu technika własna, akryl, tektura, płyta, 79.7x79.7 cm Estymacja: 14.000 - 20.000,- |
12. Piotr Grabowski(ur.1933) Martwa natura z antykami(1970) sygn.dat.p.d.olej, płótno, 90x120.5 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
13. Józef Guranowski(1852-1922) Słoneczna polana sygn.l.d. akwarela, papier/tektura, 28.5x41.7 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.300 - 3.200,- |
17. Witold-K [Leszek Wit Kaczanowski](ur.1932) Kompozycja(1967) sygn.dat.l.d. akwarela, papier/tektura, 50x65 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
18. Krzysztof Kiwerski(ur.1948) Okolice Whitney Museum of American Art(2018) sygn.dat.na odwrociu akryl, płótno, 100x140 cm Estymacja: 9.000 - 15.000,- |
19. Wiktor Korecki(1890-1980) Pejzaż sygn.l.d. olej, tektura, 25x35 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
20. Juliusz Krajewski(1905-1992) Powrót do domu sygn.p.d. olej, tektura, 84.5x58 cm Estymacja: 4.000 - 8.000,- |
21. Jerzy Krawczyk(1921-1969) Akt siedzący nsygn. litografia, tinta, 31x26.3 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
22. Stefan Krygier(1923-1997) Kompozycja(1952) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 42x29 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
23. Witold Krymarys(ur.1948) W sieci(2005) sygn.dat.na odwrociu fotografia (4/20), 40x30 cm (w św.p-p) Estymacja: 400 - 600,- |
24. Iwan Kulik(ur.1959) Krawiec(2006) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 140x80 cm Estymacja: 6.000 - 9.000,- |
25. Iwan Kulik(ur.1959) Góra obfitości(2007) sygn.dat.p.d. gwasz, papier, 70x50 cm Estymacja: 1.200 - 2.500,- |
26. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988) Dziewczyna w chuście(wkładka do czasopisma „Arkady”, R. 3, 1937, nr 2) nsygn. drzeworyt, 24x13 cm Estymacja: 600 - 900,- |
28. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja(1967) sygn.dat.l.d. technika własna, pilśnia, 122.5x61 cm Estymacja: 18.000 - 25.000,- |
29. Jan Lebenstein(1930-1999) Affrontement(1973) sygn.dat.p.d. litografia barwna (89/100), 49x70 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
30. Alfred Lenica(1899-1977) Bez tytułu sygn.p.d.gwasz, papier, 61.5x85.5 cm Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
31. Maciej Lewik(ur.1960) Żniwa sygn.l.d. olej, płótno, 38x55 cm Estymacja: 2.300 - 3.300,- |
32. Krystyna Liberska(1926-2010) Dziewczyna(1986) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 60.5x43 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
33. Tadeusz Łapiński(1928-2016) Abstrakcja sygn.p.d. technika własna, tektura, 62x48 cm Estymacja: 8.000 - 14.000,- |
34. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Miasto(1958) nsygn. (reprodukowany w katalogu wystawy „Konstanty Mackiewicz. Malarstwo”, Łódź 1977) olej, płótno, 113x145 cm Estymacja: 28.000 - 35.000,- |
36. Jan Matejko(1838-1893) Drzewa w sadzie sygn.p.d. ołówek, karton, 19x27.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 25.000 - 30.000,- |
37. Lucjan Mianowski(1933-2009) Pejzaż z księżycem(1964) sygn.dat.p.d., l.d.dedykacja dla Henryka Płóciennika litografia barwna (e.a.), 45.8x63 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
38. Antoni Michalak(1899-1975) Klasztor Franciszkanów w Kazimierzu Dolnym(1947) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 52x32.8 cm Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
39. Jan Młodożeniec(1929-2000) Heuresis sygn.p.d. tempera, akwarela, papier, 33x42.5 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
40. Stefan Mrożewski(1894-1975) Dziewczyna w stroju ludowym sygn.monogramem p.d. akwarela, gwasz, ołówek, papier, 37.2x25 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
41. Stefan Mrożewski(1894-1975) Kobieta w stroju ludowym-Góry Świętokrzyskie(1932) sygn.dat.l.g. akwarela, ołówek, papier, 37x25 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
42. Stefan Mrożewski(1894-1975) Ilustracja do „Boskiej komedii” Dantego. Raj-Pieśń III sygn.p.d.sygn.na klocku p.d. drzeworyt, 31.8x24.8 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
43. Stefan Mrożewski(1894-1975) Wróżba Panny Wodnej(z cyklu „Legendy Warszawy”, 1938) sygn.na klocku l.d. drzeworyt, 26.5x20.2 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
44. Gyorgy Nemeth(1890-1962) Zaprzęg przed chatą sygn.p.d. olej, deska, 18x25.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
45. Ireneusz Olszewski(1930-2011) Z cyklu „Stare domy”(ok.1966) sygn.p.d. technika własna, collage, sklejka, 64.5x48.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
46. Aleksander Orłowski(1777-1832) Piwniczy odkorkowujący butelkę(z cyklu „Collection de A.Orlowski”) nsygn. litografia, 55x41.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
47. Wilhelm (Wilk) Ossecki(1892-1958) Kościół św. Marcina(z Teki „Stary Poznań”, 1929) sygn.p.d. miedzioryt (20/24), 24.8x17.7 cm Estymacja: 600 - 700,- |
48. Józef Panfil(ur.1958) Martwa natura z porem sygn.l.d. olej, płótno/tektura, 18x33 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
49. Edyta Pilichowska(ur.1977) Z pamiętnika panny Lulu(2002) sygn.dat.na p-p.p.d. fotografia barwna (3/15), 42x26.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 400 - 600,- |
50. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt leżący(1998) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 65x81.5 cm Estymacja: 6.000 - 9.000,- |
51. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt(1999) sygn.dat.l.d. tempera, gwasz, papier, 35.7x53 cm Estymacja: 2.000 - 4.000,- |
52. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt(1987) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 24.9x17.5 cm Estymacja: 900 - 1.200,- |
53. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt(1987) sygn.dat.l.d. tusz, papier, 24.8x17.6 cm Estymacja: 900 - 1.200,- |
54. Henryk Płóciennik(ur.1933) Miodowy miesiąc I A(1980) sygn.p.d.dat.śr.d. autocynkografia, 46x32.3 cm Estymacja: 1.500 - 2.800,- |
55. Henryk Płóciennik(ur.1933) Zamek szwedzki V(1976) sygn.dat.p.d. autocynkografia (e.a.), 49.7x31.9 cm Estymacja: 1.500 -3.000,- |
56. Wiktor Podoski(1901-1970) Dziewczyny w polu sygn.p.d. drzeworyt, 10.5x15.5 cm Estymacja: 500 - 800,- |
57. Bernhard Schwichtenberg(ur.1938) „Ich hab' Dich lieb”(1996) sygn.dat.p.d. relief, papier, 26x21.5 cm Estymacja: 1.800 - 2.600,- |
58. Eugenia Skwarczewska(1891-1981) Roboty ziemne(1950) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 115x125.5 cm Estymacja: 2.800 - 3.800,- |
59. Antoni Starczewski(1924-2000) CLGMFb(1998) sygn.dat.p.d. serigrafia (6/10), 56.5x57 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
60. Franciszek Starowieyski(1930-2009) Fugere in aeternitas suprema lex esto(2008) sygn.śr.d. serigrafia (51/79), 72x44.5 cm Estymacja: 2.000 - 4.000,- |
61. Henryk Stażewski(1894-1988) Okładka tomiku Andrzeja Partuma sygn.p.d. litografia, 16x16 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
62. Konstanty Szewczenko(1910-1991) Arab sygn.p.g. olej, tektura, 21x15 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
63. Jan Tarasin(1926-2009) Ognisko(1975) sygn.dat.p.d. serigrafia, 36.8x49.2 cm Estymacja: 900 - 1.700,- |
64. Helena Tchórzewska(1939-1998) Relacje końskie(1993) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 49x33.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
65. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951) Widok na Ile de la Cité w Paryżu(1929) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 81.5x100.5 cm Estymacja: 40.000 - 50.000,- |
66. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.l.d. technika własna, olej, pilśnia, 61x61 cm Estymacja: 14.000 - 22.000,- |
67. Czesław Wasilewski(1875-1946/47) W drodze na targ sygn.p.d. olej, płótno, 45x70 cm Estymacja: 15.000 - 19.000,- |
68. Józef Wasiołek(1921-2008) Bukiet kwiatów w wazonie sygn.l.d. olej, płótno, 53.5x38.5 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
69. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.l.d. olej, pilśnia, 40.5x30 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
70. Artur Wasner(1887-1939) Martwa natura sygn.p.d. olej, płótno, 49x64.5 cm Estymacja: 9.000 - 10.000,- |
71. Wojciech Weiss(1875-1950) Kwiaty w dzbanku sygn.p.d. ołówek, akwarela, papier, 27.5x19.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
72. Feliks Kazimierz Wygrzywalski(1903-1966) Strumyk w lesie sygn.l.d. olej, pilśnia, 38.5x49 cm Estymacja: 4.500 - 6.500,- |
74. Krystyn Zieliński(1929-2007) Z cyklu „Nieobrazy”(1973-75) sygn.opisany na odwrociu olej, pilśnia, 61x71 cm (sześciobok) Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
75. Krystyn Zieliński(1929-2007) Biały romb(ok.1975-80) sygn.opisany na odwrociu tusze, tempera, papier/tektura, 70x80.5 cm (sześciobok) Estymacja: 4.500 - 6.500,- |
76. Krystyn Zieliński(1929-2007) Przenikanie(l.80.XX w.) sygn.opisany na odwrociu tusze, papier/tektura, 50.5x58.5 cm (sześciobok) Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
77. A.N.(XIX w.) Scena w karczmie sygn.nieczytelnie p.d. olej, deska, 35x26 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
78. A.N.(XX w.) Zaułek nsygn. akwarela, papier/tektura, 33.5x44.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
79. A.N.(szkoła niemiecka, XVIII w.) Dziewczyna z kogutem(1754) sygn.nieczytelnie, dat.l.d. olej, płótno dublowane, 60x45 cm (duże wypełnienia konserwatorskie) Estymacja: 5.500 - 7.000,- |
80. A.N.(szkoła holenderska, XVII w.) Młodzieniec z fletem nsygn. olej, płótno dublowane, 94.5x82.5 cm Estymacja: 26.000 - 38.000,- |
81. A.N.(szkoła włoska, XVII/XVIII w.) Pejzaż z antycznymi ruinami nsygn. olej, płótno dublowane, 58x72.5 cm Estymacja: 15.000 - 23.000,- |
82. A.N.(XIX/XX w.) O zachodzie słońca [Praca w polu] nsygn. olej, płótno, 52.5x98.5 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
83. Amfora(Czechosłowacja, ok.1930) sygn.92, wycisk: 100(?), wyblakła naklejka ceramika wytłaczana, malowana, szkliwiona, wys.32 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
84. Cukiernica art déco(Niemcy, l.20-30.XX w.) sygn.W.M.F. plater, 11x18.5x9.5 cm; brak kluczyka Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
85. Figurka Harmonistka(Katowice, po 1955) sygn.„STEATYT”/ZB/KATOWICE [Zygmunt Buksowicz] porcelit malowany naszkliwnie, wys.21 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
86. Figurka Słoń(Niemcy, Rudolstadt-Volkstedt, pocz.XX w.) sygn.N pod koroną [naśladownictwo Neapolu] porcelana biała, malowana, złocenie, wys.19.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
88. Karafka biedermeier(II poł.XIX w.) nsygn. szkło rubinowe, szlifowane, złocenie, przetarcia, wys.32 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
89. Karafka secesyjna-kaczka(Francja, pocz.XX w.) sygn.S' Clement/France majolika, wys.32.5 cm Estymacja: 500 - 800,- |
90. Lampy nocne secesyjne-para(I ćw.XX w.) nsygn. brąz, szkło, wys.40.5 cm Estymacja: 3.500 - 4.800,- |
93. Miniatura Dama z kwiatami we włosach (pocz.XX w.) sygn.l.d.Jaisy akwarela na porcelanie, 8x6.5 cm owal, ramka prostokątna drewniana Estymacja: 1.000 - 1.800,- |
94. Musztardniczka(Francja, pocz.XX w.) nsygn.punca: Minerwa 1 srebro pr.1 (925), szkło kobaltowe, wys.10.5 cm Estymacja: 1.200 - 1.600,- |
96. Para świeczników(Warszawa, pocz.XX w.) sygn.NORBLIN i SKA/GALW./WARSZAWA/C/154 cyna srebrzona, wys.23 cm Estymacja: 400 - 800,- |
97. Patera art déco(I poł.XX w.) sygn.9Gr/drugi znak obrazkowy mało czytelny plater, wys.11.5, średnica 34.5 cm; znaczne przetarcia Estymacja: 900 - 1.400,- |
98. Patera trójkątna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn. 800/półksiężyc, korona/JH (JB?) srebro pr.800, 597.7 g, 27x28 cm, grawerka: herb (odmiana herbu „Prus”)/B. C. Estymacja: 2.000 - 2.500,- |
99. Przycisk do papieru(Polska, l.20.XX w.) nsygn. szkło barwione, szlifowane, wys.7, śr.10 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
100. Serwetniki art déco(Kraków, l.30.XX w.) sygn.SS/3 główka K[Salomon Sturmwind] srebro pr.3, 46 g, 2.6x3.9 i 2.9x3.9 cm Estymacja: 600 - 900,- |
101. Solniczka(poł.XX w.) sygn.OPPINI/800 srebro, pr.800, 58 g, 3x13x5.5 cm Estymacja: 400 - 600,- |
102. Solniczka z wkładem szklanym(Anglia, poł.XX w.) sygn.lew/maska/HM/profil główki kobiecej srebro pr.925, 36.4 g, grawerka, szkło kobaltowe, 3x5.5x5.5 cm Estymacja: 350 - 500,- |
103. Solniczki-2 szt.(Warszawa, przed 1896) sygn.FRAGET W WARSZAWIE/GALW./N/skrzyżowane młotki/3223/SOLDE plater, 3x5.2x5.2 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
104. Wazon na stopce(Śląsk, XIX/XX w.) nsygn. szkło kryształowe, barwione biało-miodowe, wys.23.5 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
105. Wazon-Noga słonia(Pruszków, 1963) nsygn. [proj.Wiesława Gołajewska (1929-2015)] porcelit, szkliwo zbiegające, wys.38 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
106. Wazony secesyjne-para(XX w.) nsygn. szkło barwione, malowane, wys.38 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
108. Żardinera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.B/struś/WMF/I/0/as cyna srebrzona, szkło, 16.5x48x16.5 cm Estymacja: 2.200 - 2.600,- |