212 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Sylwester Ambroziak(ur.1964) Taniec(2001) sygn.dat.na podstawie brąz, 21x38x9.5 cm Estymacja: 8.000 - 10.000,- |
2. Sylwester Ambroziak(ur.1964) Para(2004) sygn.dat.na podstawie brąz patynowany (1/1), 16x16x7 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
3. Szczepan Andrzejewski(1892-1950) Portret mężczyzny z profilu(1946) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 10x8.5 cm Estymacja: 350 - 500,- |
4. Antoni Bachur(ur.1948) L'aqua gardien sygn.p.d. technika mieszana, płyta, 35x25 cm Estymacja: 1.200 - 2.200,- |
5. Jan Berdyszak(1934-2014) APRÈS PASSE PAR TOUT(2003) sygn.dat.l.g. i na odwrociu technika własna, akryl, papier, 77x56.5 cm Estymacja: 10.000 - 16.000,- |
6. Maurice Blond(1899-1974) Moulin Rouge sygn.p.d. olej, płótno, 40x50 cm Estymacja: 5.500 - 7.500,- |
7. Agnieszka Borkowska(ur.1978) Girls just wanna have fun(2016/2017) sygn.l.d. olej, płótno, 100x120 cm Estymacja: 6.500 - 8.500,- |
8. Marc Chagall(1887-1985) Frontispis. Para(„Chagall Lithographe III”, 1969, Mourlot #578) nsygn. litografia barwna, 31.8x24 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
9. Marc Chagall(1887-1985) Hommage à Marc Chagall(„XXe Siècle”, 1969, Mourlot #572) nsygn. litografia barwna, 31.1x24 cm Estymacja: 850 - 1.500,- |
10. Bronisław Chromy(1925-2017)
Smok wawelski nsygn. brąz patynowany, wys. 25 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
11. Bronisław Chromy(1925-2017) Paw nsygn. brąz patynowany, agat, wys. 20 cm Estymacja: 2.200 - 3.300,- |
12. Roman Cieślewicz(1930-1996) Mona Lisa(„Opus” Affiche, by Georges Fall, Paris 1968) sygn.na płycie l.d.serigrafia, 54.8x82 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
13. Wanda Czaicka-Fidor(ur.1939) Matka z dzieckiem(1968) sygn.p.d.dat.l.d. mezzotinta, 12.5x10.2 cm Estymacja: 200 - 400,- |
14. Teodor Durski(ur.1976) Grey Płonie(2007) sygn.dat.p.d. serigrafia [18/19 (1/1)], 55.8x50 cm Estymacja: 700 - 900,- |
16. Samuel Finkelstein(1890-1942) Gdańsk(1930) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 60.5x50 cm Estymacja: 6.000 - 9.000,- |
17. Samuel Finkelstein(1890-1942) Pejzaż górski sygn.p.d. akwarela, tektura, 28x35.5 cm Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
18. Zofia Garbaczewska-Pawlikowska(1922-2017) Kościół Mariacki w Krakowie sygn.p.d. akwarela, papier, 30x24 cm Estymacja: 400 - 700,- |
19. Wiesław Garboliński(1927-2014) Dziewczyna z różą(1986) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 60x87.5 cm Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
20. Andrzej Gieraga(ur.1934) Relief I(2018) sygn.dat.na odwrociu technika własna, akryl, tektura, płyta, 80x80 cm Estymacja: 15.000 - 22.000,- |
21. Andrzej Gieraga(ur.1934) Italla I(1986) sygn.śr.d.dat.p.d. mezzotinta, relief (e.a.), 14.8x11.8 cm Estymacja: 450 - 750,- |
22. Andrzej Gieraga(ur.1934) K.św.(1993) sygn.śr.d.dat.p.d. mezzotinta, relief (e.a.), 14.8x11.7 cm Estymacja: 450 - 750,- |
23. Chaim Goldberg(1917-2004) Rabin i uczeń sygn.p.d. litografia barwna (8/300), 54x41 cm Estymacja: 700 - 1.300,- |
24. Władysław Grudziński(1875-1942) Gęsi nad wodą sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 19.5x29 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
25. Władysław Grudziński(1875-1942) Grzybobranie sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 19x29.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
26. Irena Hassenberg Réno(1884-1953) Monaco sygn.l.d. akwarela, papier, 40.5x32.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
27. Irena Hassenberg Réno(1884-1953) Paris par Reno(teka dziesięciu grafik oraz wstęp i opis prac, nr 41) sygn.p.d. litografia barwna (41/100), 45x63 cm (plansza) Estymacja: 5.500 - 8.500,- |
28. Edmund Homa(1927-2017) Róże w wazonie sygn.p.d. olej, sklejka, 24.1x28.9 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
29. Ryszard Hunger(ur.1940) Widok na Grenobl(1991) sygn.dat.l.d. akryl, płótno, 73x65 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
30. Józef Kowner(1895-1967) Martwa natura z paletą i pudełkiem z farbami(1949) sygn.dat.p.g.olej, płótno, 38x47 cm Estymacja: 7.000 - 12.000,- |
31. Witold Krymarys(ur.1948) Maska(2006) sygn.dat.na p-p i na odwrociu fotografia (4/15), 39.5x30 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
32. Utagawa Kunisada(1786-1864) Scena na tarasie sygn.na klocku l.d. drzeworyt barwny, 37x25.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.500,- |
34. Tadeusz Kurek(1906-1974) Zima w Tatrach(1971) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 54.5x70 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
35. Tadeusz Kurek(1906-1974) Na Obidowej(1970) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 49.5x65 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
36. Tadeusz Kurek(1906-1974) Szałasy(1965?) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 54.5x70 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
37. Zygmunt Landau(1898-1962) Portret dziewczynki(na odwrociu szkic przedstawiający kobietę z dziećmi) sygn.p.d. akwarela, ołówek, papier, 63.3x40.5 cm Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
38. Maciej Lewik(ur.1960) Wieczór sygn.l.d. olej, płótno, 38x55 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
39. Ignacy Łopieński(1865-1941) Podwórko(1903) sygn.dat.p.d. akwaforta, 17.7x23.9 cm Estymacja: 600 - 800,- |
40. Anastazja Markovych(ur.1979) Narodziny Wenus sygn.p.d. i na odwrociu olej, płótno, 100x100 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
41. Jacek Maślankiewicz(ur.1955) Renowacja(1988) sygn.l.d.dat.na odwrociu olej, pilśnia, 100x81 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
42. Oleksy Fedorowicz Matiuszenko(ur.1924) Pejzaż sygn.p.d. olej, tektura, 35.5x46 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
43. Stefan Mrożewski(1894-1975) Madonna z Dzieciątkiem(1929) sygn.dat.p.d. drzeworyt, 8.7x5.8 cm Estymacja: 400 - 700,- |
44. Stefan Mrożewski(1894-1975) Opactwo Cystersów w Jędrzejowie-rekonstrukcja[Kapitularz](1941) sygn.dat.p.d.sygn.na klocku p.d. drzeworyt, 24.8x29.8 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
45. Stefan Mrożewski(1894-1975) Portret Gilberta Keitha Chestertona(1936) sygn.dat.p.d. drzeworyt, 27.5x17.7 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
46. Stefan Mrożewski(1894-1975) Akt siedzącej kobiety sygn.śr.d. tusz, papier, 43.8x35.3 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
47. Orłowski(pocz.XX w.) Akt siedzącej kobiety sygn.p.d. olej, płótno, 74x54 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
48. Orłowski(pocz.XX w.) Żołnierze w pałacu sygn.l.d. olej, płótno, 100x72 cm Estymacja: 18.000 - 25.000,- |
49. Marek Paluch(ur.1954) Struktura przestrzenna VI(2017) sygn.dat.na odwrociu technika mieszana, płyta, 100x100 cm Estymacja: 5.500 - 7.000,- |
50. Józef Panfil(ur.1958) Martwa natura sygn.p.d. olej, płótno, 27x33 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
51. Adam Pełczyński(1865-1926) Pejzaż zimowy sygn.p.d. olej, tektura, 65x93 cm Estymacja: 11.000 - 16.000,- |
52. Wojciech Piekarski(ur.1980) Martwa natura(2018) sygn.dat.l.g. olej, płótno, 54x41 cm Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
53. Kazimierz Pochwalski(1855-1940) Dzieci w ogrodzie sygn.p.d. olej, płótno dublowane, 49.5x40 cm Estymacja: 15.000 - 20.000,- |
54. Józef Popczyk(1890-1971) Orkiestra jazzowa sygn.l.d. olej, płótno, 54x61 cm Estymacja: 14.000 - 18.000,- |
55. Aleksiej Andrejewicz Prokopenko(ur.1926) Portret młodej kobiety sygn.l.d. olej, tektura 28x21 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
56. Zofia Rydet(1911-1997) Bałtyk na odwrociu pieczątka autorska fotografia, 29.8x39.7 cm Estymacja: 400 - 900,- |
57. Zofia Rydet(1911-1997) Beskidy na odwrociu pieczątka autorska fotografia, 29.5x39.3 cm Estymacja: 400 - 900,- |
58. Barbara Szajdzińska-Krawczyk(1925-2005) Relaks(1980) sygn.dat.p.g. olej, płótno, 115x73 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
59. Leon Tarasewicz(ur.1957) Bez tytułu(2020) sygn.dat.na odwrociu akryl, płótno, 100x100 cm Estymacja: 55.000 - 70.000,- |
60. Maurycy Trębacz(1861-1941) Kwiaty na parapecie sygn.p.d. olej, sklejka, 50.5x70.5 cm Estymacja: 14.000 - 18.000,- |
61. Antoni Trzeszczkowski(1902-1977) Czarniecki pod Warką sygn.p.d. olej, płótno, 68x122.5 cm Estymacja: 14.000 - 20.000,- |
62. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, pilśnia, 61x50 cm Estymacja: 15.000 - 25.000,- |
63. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.l.d. olej, płótno, 55x38 cm Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
64. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.l.d. olej, płótno, 55x38 cm Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
65. Józef Wasiołek(1921-2008) Pejzaż z kościołem sygn.l.d. olej, płótno, 46x61 cm Estymacja: 4.500 - 6.500,- |
66. Józef Wasiołek(1921-2008) Dworek zimą sygn.p.d. olej, płótno, 38x55 cm Estymacja: 4.500 - 5.000,- |
67. Józef Wasiołek(1921-2008) Ulica Partyzantów w Starym Sączu(1968) sygn.p.d. olej, płótno, 59.5x72 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
68. Artur Wasner(1887-1939) Martwa natura z zającami sygn.p.d. olej, płótno, 79x109 cm Estymacja: 22.000 - 30.000,- |
69. Jakub Zucker(1900-1981) Kwiaty w wazonie sygn.l.g. olej, płótno, 51x40.5 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
70. A.N.(XIX w.) Powrót do domu nsygn. olej, płótno, 52.5x42 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
71. A.N.(XIX/XX w.) Ewangelista nsygn. olej, płótno, 63x27.5 cm (bez krosna) Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
93. Balsaminka wieżyczkowa(Warszawa, 1899) sygn.cyrylicą MCH / O. S. 1899 / 84 / orzeł carski dwugłowy srebro pr.84, 105.8 g, wys. 22.5 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
94. Broszka z rozetami diamentowymi srebro, 6.8 g, 3x1.7 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
95. Figura Głuszec(Niemcy lub Czechy, l.30.XX w.) sygn.wycisk: 4976 majolika, szkliwo natryskowe, 28x27x17 cm Estymacja: 900 - 1.600,- |
96. Figurka Nosorożec(Rumunia, II poł.XX w.) sygn.CLUJ-NAPOCA (sygnatura częściowo zatarta) porcelana kremowa, malowana, 16.5x33x11 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
97. Paolo Grasso(1876-1957) Grający w karty sygn.GRASSO PAOLO terakota, 11.5x12.5x8 cm Estymacja: 1.400 - 2.300,- |
98. Kieliszki do wina art déco-12 szt.(Polska, I ćw.XX w.) nsygn. szkło bezbarwne i szmaragdowe, dmuchane, wys.17.5 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
99. Lornion w etui(pocz.XX w.) sygn.maska kota złoto niskiej próby, dł.11.5, wym. etui 13.2x5x1.1 cm Estymacja: 500 - 900,- |
100. Medale-Wybitni wodzowie i dowódcy w historii oręża polskiego + inne-zestaw 35 szt. (Warszawa, l.80-90.XX w.) tombak srebrzony oksydowany i tombak patynowany + 2 katalogi medal Estymacja: 2.000 - 4.000,- |
101. Pierścionek z brylantem złoto 14 K, srebro, brylant 0.25 ct i 10 rozet 1.1 ct, 4.4 g Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
102. Pierścionek z brylantem złoto pr.585, brylant 0.2 ct, 2.3 g Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
103. Pierścionek z 3 brylantami złoto 14 K, 3 brylanty, łącznie 0.5 ct, 12 rozet, łącznie 0.25 ct, 2.9 g Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
104. Pucharek art déco(l.30.XX w.) nsygn. szkło kryształowe barwione niebieskie, szlifowane, malowane, wys.12.5 cm Estymacja: 400 - 700,- |
105. Świecznik chanukowy(Kraków, l.30.XX w.) sygn.RB/3 główka K/główka srebro pr. 3, 1.150 g, grawerka, wys.67.5 cm Estymacja: 10.000 - 13.000,- |
106. Wazonik secesyjny sygn.W/3/143 [Wacław Bębnowski(1865-1945) przypisywany] terakota patynowana, wys.15.5 cm Estymacja: 1.200 - 2.300,- |
107. Zegarek damski w złotej kopercie złoto 14 K, koperta ok.5 g, bransoleta metalowa CLAIRMONT Estymacja: 1.000 - 1.500,- |