193 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Maurycy Apfelbaum(1887-1931) Jerozolima sygn.p.d. olej, tektura, 40x50 cm Estymacja: 5.700 - 6.900,- |
2. Heinrich Rudolf Armbruster(1862-po 1914) Portret dziecka[Heinz Berghoefer w wieku 4 lat](1914) sygn.na odwrociu olej, płótno, 50.5x39 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
3. Alfred Bergren?(XIX w.) Starzec sygn.na odwrociu olej, płótno, 80x61 cm Estymacja: 3.200 - 4.300,- |
4. Jacek Bigoszewski(1945-1997) Bez tytułu(1994) sygn.dat.na odwrociu technika mieszana, płótno, 46x38 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
5. Angelo Brombo(1893-1962) Wenecja sygn.p.d. olej, płótno, 70x90 cm Estymacja: 3.800 - 4.800,- |
6. Janusz M.Brzeski(1907-1957) Ponad miastem(1929) sygn.p.d.dat.l.d. drzeworyt, 12.2x12.3 cm Estymacja: 400 - 600,- |
7. Janusz M.Brzeski(1907-1957) La bourdelle(1929) sygn.p.d.dat.l.d. drzeworyt, 12.2x12.1 cm Estymacja: 400 - 600,- |
8. Janusz M.Brzeski(1907-1957) Portret Żyda(1930) sygn.p.d.dat.l.d. drzeworyt, 12.2x12.2 cm Estymacja: 400 - 600,- |
9. Janusz M.Brzeski(1907-1957) Apollinaire-wspomnienie[Cmentarz](1929) sygn.dat.p.d. drzeworyt, 12.3x12.1 cm Estymacja: 400 - 600,- |
10. Tadeusz Brzozowski(1918-1987) Kamerjunker i Jego Fochy(1965) sygn.dat.p.d. tusz, akwarela, papier, 48x63 cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
11. Jan Dobkowski(ur.1942) Pejzaż wyobraźni(1988) sygn.dat.na odwrociu olej, pilśnią, 39x61 cm Estymacja: 6.500 - 8.500,- |
12. Wacław Drozdowski(1895-1951) Ilustracje do komiksu „Wicek i Wacek”(1947) nsygn. 2 szt., tusz, karton, 12x42 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
13. Edward Dwurnik(ur.1943) Nikifor-Dwurnik(2017) sygn.u dołu,dat.p.śr. akwarela, gwasz, papier, 25.5x19 cm Estymacja: 1.600 - 2.000,- |
14. Edward Dwurnik(ur.1943) Pomarańczowe tulipany(2017) sygn.dat.p.d. akryl, płótno, 30x24 cm Estymacja: 3.200 - 3.900,- |
15. Edward Dwurnik(ur.1943) Wadowice(2013) sygn.dat.l.d. akryl, płótno, 40x40 cm Estymacja: 5.500 - 6.800,- |
16. Maksymilian Fajans(1827-1890) Wizerunki polskie-5 planszy(1851-1863) sygn.na kam. litografia, 34x24 cm (w św.p-p, każda) Estymacja: 2.500 - 4.200,- |
17. Dariusz Fiet(ur.1960) Miedziany horyzont(2015) sygn.p.d.dat.l.d. olej, płótno, 80x100 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
18. Mieczysław Filipkiewicz(1891-1951) Pejzaż górski sygn.p.d. gwasz, tektura, 16.5x32 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
19. Wiesław Garboliński(1927-2014) Sen o raju Mahometa(2004) sygn.dat.l.d. offset (13/100), 36.5x55.8 cm Estymacja: 250 - 350,- |
20. Hélène Gevers(1848-1932) Młoda kobieta w welonie(1911) sygn.dat.p.d. pastel, papier, 49x33 cm Estymacja: 4.200 - 5.600,- |
21. Jerzy Gnatowski(1928-2012) Droga sygn.p.d. olej, tektura, 29.5x20.5 cm Estymacja: 500 - 800,- |
22. Jerzy Gnatowski(1928-2012) Zbiór ziemniaków(1963) sygn.dat.p.d. olej, blacha, 38x65 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
23. Krzysztof Gocek(ur.1964) Pejzaż(2016) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, akryl, płótno/pilśnią, 20x30 cm Estymacja: 1.900 - 2.500,- |
24. Stanisław Ibis Gratkowski(1923-1988) Ilustracje do komiksu „Porwany za młodu”-32 plansze od nr 41 do 72(1964) nsygn. tusz, papier, 8.5x26.5 cm (każda plansza) Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
25. Alfred Jensen(1859-1935) Statek wpływający do portu(1907) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 56x86 cm Estymacja: 19.000 - 24.000,- |
26. Barbara Jonscher(1926-1986) Brązowa ryba na różowym tle(na odwrociu szkic kobiecej głowy) nsygn. flamaster, akwarela, papier, 23x32.5 cm Estymacja: 1.800 - 2.300,- |
27. Barbara Jonscher(1926-1986) Akt nsygn. tusz, papier, 40x29.5 cm Estymacja: 1.400 - 1.800,- |
28. Teofil Jóźwiak(1926-1996) Zbrodnia(1965) sygn.dat.p.d. linoryt (5/70), 50.5x36 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
29. Zygmunt Kaczówka(1915-1996) Limba nad Morskim Okiem sygn.p.d. olej, płótno, 70x50 cm Estymacja: 2.300 - 2.900,- |
30. Zygmunt Kaczówka(1915-1996) Górski potok sygn.p.d. olej, płótno, 50x77 cm Estymacja: 2.300 - 2.900,- |
31. Antoni Kierpal(1898-1960) Klasztor(1954) sygn.dat.p.d. akwarela, gwasz, papier, 31x42.5 cm Estymacja: 500 - 800,- |
32. Aleksander Kobzdej(1920-1972) Kompozycja(1959) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 73x60 cm Estymacja: 38.000 - 45.000,- |
33. Antoni Kozakiewicz(1841-1929) Portret chłopca(1867) sygn.dat.p.d. ołówek, kredka, papier, 38.5x32 cm Estymacja: 4.400 - 5.800,- |
34. Jerzy Krawczyk(1921-1969) Dom Beethovena(1957) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 27.5x34 cm Estymacja: 5.500 - 6.500,- |
35. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja(1969) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 91x57 cm Estymacja: 9.000 - 14.000,- |
36. Jan Lebenstein(1930-1999) Figura sygn.l.d. akwarela, tusz, papier/tektura, 29x21.5 cm Estymacja: 3.200 - 4.500,- |
37. Jan Lebenstein(1930-1999) Figura(1969) sygn.dat.p.d. akwarela, tusz, papier milimetrowy, 28.5x20.5 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
38. Jan Lebenstein(1930-1999) Postać-ślimak(1963) sygn.dat.p.d. akwarela, tusz, papier milimetrowy, 42x29.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
39. Jan Lebenstein(1930-1999) Faubourg St. Denis sygn.p.d. litografia barwna (66/100), 43.5x33.5 cm Estymacja: 2.800 - 3.600,- |
40. Krystyna Liberska(1926-2010) Pierrot(1992) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 26x24 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
41. Krystyna Liberska(1926-2010) Pierrot z papugą(1987) sygn.dat.l.d. olej, pilśnia, 28x18 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
42. Antoni Łyżwański(1904-1972) Chata sygn.p.d. olej, tektura, 22x28 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
43. Jacek Malczewski(1854-1929) Pejzaż z okolic Lusławic(1925) nsygn.dat.p.d. kredka, papier, 23x30 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
44. Jacek Malczewski(1854-1929) Pejzaż z pasterzem nsygn. ołówek, kredka, papier, 23x30 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
45. Jacek Malczewski(1854-1929) Szkice trzech postaci nsygn. kredka, papier, 18.5x24.3 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
46. Adam Marczyński(1908-1985) Stocznia sygn.l.d. olej, tektura, 64x49 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
47. Józef Mehoffer(1869-1946) Mężczyzna w stroju samuraja sygn.śr.d. ołówek, papier, 21x34 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
48. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966) Dworek sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 30x40 cm Estymacja: 2.200 - 3.500,- |
49. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966) Martwa natura z owocami(1957) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 30x40.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.700,- |
50. Fritz Muehlen(1907-1981) Pejzaż z kanałem sygn.p.d. olej, płótno, 79x69 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
51. Henryk Musiałowicz(1914-2015) Reminiscencje sygn.na odwrociu technika własna, pilśnią, 27.5x21.5 cm Estymacja: 3.800 - 4.600,- |
52. Jerzy Nowosielski(1923-2011) Ołtarz(1957) sygn.dat.l.śr. akwarela, ołówek, papier, 28x20.8 cm Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
53. Felicja Pacanowska(1907-2002) Kongres Pokoju w Paryżu.- rysunki dokumentalne 5 szt.(1949) sygn.dat.l.d. tusz, papier, 20.2x24.2; 20.2x27; 32x22.8; 15x23.5-2 szt.; Siedzący mężczyzna(1947) sygn.dat.l.d. tusz, papier, 17.5x15.5 cm Estymacja: 500 - 800,- |
54. Michał Paryżski(ur.1946) Kompozycja(1994) sygn.dat.p.d. tusz, akwarela, papier 38.5x17 cm Estymacja: 300 - 500,- |
55. Elżbieta Piwek-Białoborska(1922-1989) Kompozycja sygn.na odwrociu technika własna śr.36 cm Estymacja: 500 - 900,- |
56. Kazimierz Podsadecki(1904-1970) Ukrzyżowany(1969) sygn.p.d.dat.l.d. kredka, papier, 30x24 cm Estymacja: 750 - 950,- |
57. Kazimierz Podsadecki(1904-1970) Projekt witraża(1965) sygn.p.d.dat.l.d. ołówek, papier, 35x25 cm Estymacja: 750 - 950,- |
58. Rafał Pomorski(1921-1974 ) Kompozycja II sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 109x70 cm Estymacja: 5.000 - 6.000,- |
59. Andrzej Pronaszko(1888-1961) W wiejskiej izbie sygn.p.d. akwarela, papier, 25.3x20 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
60. Artur Przebindowski(ur.1967) Megalopolis LXXIII(2016/2017) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 100x151 cm Estymacja: 30.000 - 37.000,- |
61. Marian Puchalski(1912-1970) Łazienki sygn.p.d. akwarela, papier, 9.5x11.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
62. Zofia Puszczyńska(1907-1985) Kompozycja sygn.p.d. olej, pilśnią, 58x59 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
63. Armand Rassenfosse(1862-1934) Matka i dziecko(1927) sygn.p.d.sygn.dat.na płycie p.g. litografia, 31.7x24.6 cm Estymacja: 500 - 600,- |
64. Auguste Rodin(1840-1917) Tancerka sygn.p.d. ołówek, akwarela, papier, 45.5x29.5 cm Estymacja: 15.000 - 24.000,- |
65. Jan Rudnicki(1887-1936) Zaduszki sygn.p.d. akwarela, papier, 20x14.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.400 - 2.200,- |
66. Tadeusz Rybkowski(1848-1926) Oficer carski(1914) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 40x20.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
67. Adam Setkowicz(1876-1945) Zaprzęgi zimą sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier, 16x32 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
68. Adam Setkowicz(1876-1945) Na polowaniu sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier, 16.5x31 cm Estymacja: 3.300 - 4.600,- |
69. Halina Sibińska(ur.1950) Projekt okładki do komiksu „Wicek i Wacek w czasie okupacji” + klisza(1986) nsygn. akwarela, tusz, papier, 25x35 cm Estymacja: 900 - 1.400,- |
70. Henryk Stażewski(1894-1988) Relief multiple sygn.na odwrociu technika własna (metal, płyta), 38x25 cm Estymacja: 190.000 - 230.000,- |
71. Subropkin(XIX w.) Szkuner(1881) sygn.cyrylicą, dat.l.d. olej, tektura, 70x55 cm Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
72. Władysław Karol Szerner(1870-1936) Pastuszek sygn.l.d. olej, tektura, 51.5x40 cm Estymacja: 7.500 - 9.000,- |
73. Konstanty Szewczenko(1910-1991) Rozmowa sygn.p.d. olej, płótno, 51x62 cm Estymacja: 4.700 - 5.500,- |
74. Konstanty Szewczenko(1910-1991) Dziewczyna z dzbanem sygn.l.d. olej, sklejka, 20.7x14.5 cm Estymacja: 1.300 - 2.200,- |
75. Tomasz Tatarczyk(1947-2010) Widok z Kazimierza nad Wisłą(1971) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, tektura, 35x49.5 cm Estymacja: 1.800 - 2.400,- |
76. Franciszek Turek(1882-1947) Podwórko na krakowskim Kazimierzu(1931) sygn.dat.p.d. olej, sklejka, 49x40 cm Estymacja: 4.200 - 5.300,- |
77. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, pilśnią, 73x54 cm Estymacja: 8.000 - 15.000,- |
78. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie(1978) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 47x62.5 cm Estymacja: 2.800 - 3.500,- |
79. Antoni Waśkowski(1885-1966) Dziewczynka z doniczką sygn.l.d. pastel, papier, 50.5x35 cm Estymacja: 3.800 - 5.200,- |
80. P. Willis(XX w.) Widok miasteczka sygn.p.d. olej, płótno, 50.5x61 cm Estymacja: 4.200 - 5.900,- |
81. Krystyn Zieliński(1929-2007) XXVIII(1989/1998) na odwrociu nalepka autorska akryl, płyta, 63x63 cm Estymacja: 7.500 - 11.500,- |
82. Krystyn Zieliński(1929-2007) Kostka do gry(1974) sygn.dat.na odwrociu akryl, płyta, 45x45 cm Estymacja: 7.500 - 11.000,- |
83. Stanisław Żurawski(1889-1976) Półakt sygn.p.g. olej, płótno, 50x35 cm Estymacja: 3.200 - 4.500,- |
84. Ilustracje z magazynu mody „Le Gout Parisien”(l.30.XX w.) 4 plansze litografia, 32.1x19 cm Estymacja: 300 - 500,- |
86. Ikona św. Iwan(Rosja, pocz.XX w.) nsygn. tempera, deska, 26.5x22 cm przetarte złocenie, deska lekko wypaczona Estymacja: 900 - 1.500,- |
87. A.N. (XX w.) Hucuł na koniu(1907) sygn.nieczytelnie,dat.p.d. akwarela, gwasz, tektura, 41x28 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
88. A.N.(XX w.) Chata sygn.nieczytelnie p.d. olej, tektura, 48x69 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
89. A.N.(XX w.) Zabudowania nsygn. olej, tektura, 8.5x21.5 cm Estymacja: 250 - 350,- |
90. Album secesyjny na fotografie(pocz.XX w.) nsygn. oprawa płócienna z aplikacją platerową, papier, 34x19 cm Estymacja: 130 - 190,- |
91. Cukiernica(Warszawa, pocz.XX w.) sygn.B.BUCH/W.M.F. GALW. WARSZAWA/21 plater, 11x20x11 cm Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
92. Figura-Dwa tygrysy(Niemcy, Sitzendorf, l.30.XX w.) sygn.S dwukrotnie przekreślone pod koroną fajans malowany, 28x35x16 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
93. Figurka-Chłopiec z wiewiórką(Niemcy, Selb, II poł.XX w.) sygn.Rosenthal/GERMANY/KUNSTABTEILUNG/SELB (proj. Lore Friedrich-Gronau) porcelana biała, malowana, wys.11.5 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
94. Filiżanka(Rosja, XIX/XX w.) sygn.orzeł dwugłowy/cyrylicą: T/wa/M.S.KUZNIECOWA/R.F. porcelana biała, malowana, złocenie, przetarcia, wys. filiżanki 7, śr. spodka 14.2 cm Estymacja: 170 - 250,- |
95. Karafka do octu(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.B/WMF/I/0/OX szkło szlifowane, plater, wys.21.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
96. Kielich mszalny(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.półksiężyc/korona/800/? srebro pr. 800, 262.4 g, wys.22 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
97. Miska szklana (Szwecja, ok.poł.XX w.) sygn.Kosta(Kosta Boda) szkło białe, wys.7.5, śr.11.5 cm Estymacja: 150 - 250,- |
99. Popielnica szklana(Szwecja, poł.XX w.) sygn.Orrefors szkło białe, śr.13.5 cm Estymacja: 350 - 390,- |
100. Puchar miodowy w typie biedermeier(pocz.XX w.) nsygn. szkło kryształowe, barwione, szlifowane, wys.15 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
103. Stolik Gallé(Francja, pocz.XX w.) sygn.Gallé drewno, fornir, intarsja, 75x56x38.5 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
104. Świecznik(Warszawa, l.30.XXw.) sygn. M.ROZENBLATT/3 główka W srebro pr.3, 342.1 g, wys.30 cm Estymacja: 1.500 - 1.900,- |
105. Wazon(Miśnia, II poł.XX w.) sygn.skrzyżowane miecze (czterokrotnie przekreślone, szkliwo na sygnaturze przetarte) porcelana biała, malowana, wys.15.8 cm Estymacja: 350 - 500,- |
106. Wazon szklany art déco(Szwecja, I poł.XX w.) sygn.Orrefors 2028 (proj. Simon Gate) szkło białe, wys.15 cm Estymacja: 200 - 300,- |
107. Wazony-para(Czechy, II poł.XX w.) nsygn. szkło kobaltowe, emalia, wys.31.5 cm (wazon wysoki), wys.16 cm (wazon niski) Estymacja: 500 - 800,- |
108. Zestaw 3-częściowy: dzbanek, cukiernica, mlecznik (Szwecja, pocz.XX w.) sygn.835/półksiężyc/korona/monogram HW/3 korony/S srebro pr. 835, 715.8 g, wys. dzbanka 19 cm Estymacja: 3.200 - 4.400,- |