241 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

241 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI

sobota, 26 października 2024 r., godz. 12:00

Do ceny wylicytowanej doliczana jest 20% opłata domu aukcyjnego oraz do obiektów oznaczonych symbolem „” dodatkowo opłata 5 % z tytułu prawa twórcy i jego spadkobierców do otrzymania wynagrodzenia tzw. droit de suite (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych z tytułu odsprzedaży oryginału utworu).

1. F. Armand(XIX w.)

Praczki nad leśnym strumieniem sygn.p.d. F.Armand

olej, płótno, 61x46 cm

Estymacja: 2.400 - 3.000,-

cena wywoławcza:  2.200,-

2. Stanisław Batowski-Kaczor(1866-1946)

Na targu sygn.p.d. S.Batowski

technika mieszana, tektura, 47,5x69 cm

Estymacja:  22.000 - 27.000,-

cena wywoławcza:  20.000,-

3. Wincenty Brauner(1887-1944)

Kwiaciarka na placu sygn.p.d. VBrauner

olej, tektura, 30,5x45,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

4. Adam Bunsch(1896-1963)

Paryż(1928) sygn.dat.l.d. Adam Bunsch 1928. Paryż
(na krośnie nalepka z Salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z Krakowa)

olej, płótno, 51,5x34 cm

Estymacja:  9.000 - 14.000,-

cena wywoławcza:  7.900,-

5. Izaak Celnikier(1923-2011)

Aneksja Tybetu sygn.l.g. Iz. Celnikier

olej, pilśnia, 39,5x79,5 cm

Estymacja:  6.000 - 8.500,-

cena wywoławcza:  5.000,-

6. Henryk Cytryn(1911-1941)

Wieś sygn.p.d. cytryn

olej, płótno, 32,5x48,5 cm

Estymacja:  4.500 -6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

7. Teodor Durski(ur.1976)

Cisza nocą(2004) sygn.dat.p.d. Teodor Durski 2004

serigrafia (19/25), 100x70 cm

Estymacja:  1.300 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.250,-

8. Henryk Epstein(1890-1944)

Studium do sceny na targu(l.30.XX w.) sygn.p.d. Epstein

akwarela, ołówek, papier, 32x17,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

9. Stanisław Fijałkowski(1922-2020)

G2.CDR - 5 IV 93 / 21 II 95 sygn.p.d. S. Fijałkowski

grafika komputerowa (29/50), 33x49 cm

Estymacja:  1.300 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.000,-

  10. Stanisław Fijałkowski(1922-2020)

Drugi cykl. Autostrada VII b.jpg sygn.p.d. S.Fijałkowski

grafika komputerowa (e.a.), 19x14 cm

Estymacja:  1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  800,-

11. Anatolij Nikiforovicz Fomin-przypisywany(1925-2013)

Pejzaż jesienny nsygn.

olej, tektura, 17,5x26,5 cm

Estymacja:  900 - 1.400,-

cena wywoławcza:  750,-

12. Józef Galewski(1882-1966)

Widok Rynku Starego Miasta w Warszawie z ulicy Jezuickiej

technika mieszana, płótno, 72,5x120,5 cm

Estymacja:  4.000 - 6.000,-

cena wywoławcza:  3.800,-

13. Walter Georgi(1870-1924)

Na polu(1901) sygn.dat.na kamieniu l.d. WGeorgi 1901

litografia, papier/tektura, 70x99,5 cm

Estymacja: 500 - 900,-

cena wywoławcza:  400,-

14. Nathan Grunsweigh(1883-1956)

Nogent sygn.p.d. Grunsweigh

olej, płótno, 46,5x55,5 cm

Estymacja:  28.000 - 36.000,-

cena wywoławcza:  25.500,-

15. Henryk Grunwald(1904-1958)

Uliczka w Kazimierzu nad Wisłą(1956) sygn.l.d. monogramem HG,
dat.na odwrociu 1956 r.

olej, płótno, 52x66 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

16. Mirosław Hochlinger(1936-2023)

Pejzaż morski z żaglówką sygn.p.d. M. HOCHLINGER

olej, pilśnia, 35x50 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

17. Mirosław Hochlinger(1936-2023)

Pejzaż zimowy sygn.p.d. M.HOCHLINGER

olej, płótno, 65x81 cm

Estymacja:  4.000 - 5.500,-

cena wywoławcza:  3.000,-

18. Ryszard Hunger(ur.1940)

Obraz XVII ku pamięci Władysława Strzemińskiego(1993) sygn.dat.p.d. Hunger 93

akryl, płótno, 120x150 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

19. Ryszard Hunger(ur.1940)

Obraz XVIII ku pamięci Władysława Strzemińskiego(1993) sygn.dat.p.d. Hunger 93

akryl, płótno, 120x150 cm

Estymacja:  6.000 - 9.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

20. Mieszko [Mieczysław] Jabłoński(1892-1965)

Martwa natura z owocami sygn.l.d. m. jabłoński

olej, sklejka, 69,5x80 cm

Estymacja:  9.000 - 12.000,-

cena wywoławcza:  8.500,-

21. Kozakowsky(XIX/XX w.)

Akt chłopca sygn.cyrylicą p.d. Kozakowsky

olej, płótno/tektura, 92x58 cm

Estymacja:  6.000 -10.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

22. Zygmunt Landau(1898-1962)

Portret dziewczyny sygn.l.d. Landau

tusz, papier, 44,5x30 cm (w św.p-p)

Estymacja:  4.300 - 5.200,-

cena wywoławcza:  3.800,-

23. Aleksander Laszenko(1883-1944)

Córka Ben Brahima(1938) sygn.l.d. A.Laszenko, dat.p.d. 1938 r

drzeworyt barwny, 49,3x40,5 cm

Estymacja: 1.000 - 1.500,-

cena wywoławcza:  850,-

24. Konstanty Mackiewicz(1894-1985)

Pejzaż z wodą sygn.l.d. K.MACKIEWICZ

olej, płótno, 50x65 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

25. Józef Makowski(1914-1997)

Łodzie nad zatoką w Jastarni(1933) sygn.dat.p.d. J. Makowski 933 / Jastarnia

olej, tektura, 35x45 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

26. Ludwik Misky(1884-1938)

Chryzantemy w wazonie sygn.p.d. L MISKY

olej, tektura, 48x33,5 (w św.p-p)

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

27. Jerzy Murawski(ur.1947)

Bez tytułu nsygn.

aerograf, tempera, płótno, 83x145 cm

Estymacja:  4.500 - 6.000,-

cena wywoławcza:  4.000,-

28. Jerzy Murawski(ur.1947)

Opus 60(1976) sygn.dat.na odwrociu 1976 / Jerzy Murawski

aerograf, tempera, płótno, śr. 120 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.600,-

29. Oleksa Nowakiwski(1872-1935)

Burza [Wieś Kosmacz na Ukrainie] sygn.l.d. cyrylicą Nowakiwski

olej, tektura, 23,5x25,5 cm

Estymacja:  12.000 - 15.000,-

cena wywoławcza:  10.000,-

30. Jan Nusbaum(1881-1927)

Łomża-dachy domów(1919) sygn.dat.p.d. Jan Nusbaum / Łomża / 18 VII 19 oraz dedykacja autorska z 24.XII.1919 na p-p

tusz, akwarela, papier/tektura, 9,5x16 cm (w św.p-p)

Estymacja:  400 - 700,-

cena wywoławcza:  350,-

31. Jan Nusbaum(1881-1927)

Dom w ogrodzie sygn.l.d. Jan Nusbaum

węgiel, papier/tektura, 18,5x26 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

32. Marek Paluch(ur.1954)

S.P. XLVIII(2024) sygn.dat.na odwrociu MAREK JERZY / PALUCH / 2024.

technika własna, 52x52x6 cm (w ramie)

Estymacja: 6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.000,-

33. Marek Paluch(ur.1954)

SPATIUM AREAS XII(2019) sygn.dat.na odwrociu MAREK PALUCH / 2019.

technika mieszana, pilśnia, 120x100 cm

Estymacja:  14.000 - 18.000,-

cena wywoławcza:  12.000,-

34. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic(2021) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 16x12 cm

Estymacja: 3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.800,-

35. Józef Panfil(ur.1958)

Motyw ze Smardzewic-Nokturn(2022) sygn.p.d. PANFIL

akryl, płótno/tektura, 15x20 cm

Estymacja: 3.500 - 4.700,-

cena wywoławcza:  3.200,-

36. Ignacy Pinkas(1888-1935)

Kraków - fragment z Placu Mariackiego sygn.l.d. Ignacy Pinkas
(na odwrociu autorski napis Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego)

olej, tektura, 59,5x49,5 cm

Estymacja: 8.000 - 11.000,-

cena wywoławcza:  7.500,-

37. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Gitarzysta(1958) sygn.dat.na odwrociu H. Płóciennik / 1958 ROK

technika własna, płótno, 100x82 cm

Estymacja:  18.000 - 25.000,-

cena wywoławcza:  15.000,-

38. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Akt we wnętrzu sygn.p.d. H.PŁÓCIENNIK

olej, płótno, 65x81 cm

Estymacja:  6.000 - 8.000,-

cena wywoławcza:  5.600,-

39. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Piramida(1973, odbitka późniejsza) sygn.p.d. (A.P.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1973.

autocynkografia (4/50), 32,3x39,5 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

cena wywoławcza:  1.000,-

40. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Zachód słońca V(1975, odbitka późniejsza) sygn.p.d. (AP.) H. Płóciennik, dat.śr.d. 1975

autocynkografia (e.a. II/VI), 49x32,2 cm

Estymacja: 1.800 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.500,-

41. Henryk Płóciennik(1933-2020)

Miodowy miesiąc I A(1980, odbitka późniejsza) sygn.p.d. (A.P.) Henryk Płóciennik, dat.śr.d. 1980.

autocynkografia (II 16/99), 44,8x32,2 cm

Estymacja:  1.800 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.500,-

42. Józef Rapacki(1887-1929)

Sprzedawca figurek(1926, z teki „Z dawnej i niedawnej Warszawy”)
sygn.na kam.p.d. monogramem wiązanym JR

litografia, 36x24,7 cm

Estymacja:  500 - 900,-

cena wywoławcza:  400,-

43. Karol Rogalski(1878-?)

Akt siedzący(1899) sygn.dat.l.d. KRogalski / 1899

kredka, papier, 62x47,5 cm

Estymacja:  1.800 - 2.600,-

cena wywoławcza:  1.500,-

44. Leszek Rózga(1924-2015)

Taniec(1967) sygn.dat.p.d. LeszekRózga  imp./1967

akwaforta (e.a.), 9,8x14,8 cm

Estymacja: 500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

45. Adam Setkowicz(1876-1945)

Sanie przy kapliczce sygn.l.d. A. Setkowicz

akwarela, gwasz, papier/tektura, 16,5x31 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

46. Wojciech Siudmak(ur.1942)

30 lat Polfarmex SA. Reflection intense(2019) sygn.p.d. W. SIUDMAK

litografia (5/250), 45x60 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

47. Andrzej Smoczyński(1944-2010)

Tobie, Księżyc i pępowina(1986) sygn.dat.śr.d. 1986 / ASmocz (dedykacja)

wypukłodruk (e/a/), 30x31,8 cm (owal)

Estymacja:  500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

48. Andrzej Smoczyński(1944-2010)

Mroczny przedmiot pożądania(1990) sygn.dat.śr.d. 25.06.1990 ASmocz (dedykacja)

wypukłodruk, 35,7x34,8 cm

Estymacja: 500 - 800,-

cena wywoławcza:  400,-

49. Maria Sperling(1898-1995)

Bukiet w wazonie(1929) sygn.dat.p.d. Sperling. 29

olej, płótno, 68x53 cm

Estymacja:  16.000 - 20.000,-

cena wywoławcza:  14.500,-

50. Stanisław Jerzy Suder(1951-2015)

Dziwaczny ptak szczęścia sygn.p.d. S.J.Suder

olej, pilśnia, 30x24 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

51. Rufin Gawriłowicz Sudkovski-przypisywany(1850-1885)

Przed burzą sygn.nieczytelnie p.d.

olej, płótno, 80x142,5 cm

Estymacja:  20.000 - 30.000,-

cena wywoławcza:  18.000,-

52. Konstanty Szewczenko(1910-1991)

Arab sygn.l.d. K.SZEWCZENKO

olej, sklejka, 21x15 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

53. Eugeniusz Waniek(1906-2009)

Pejzaż miejski z kominem sygn.p.d. E. waniek

olej, tektura, 32,5x21 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.500,-

54. Stanisław Wasik(ur.1952)

XZ(2010) sygn.dat.na odwrociu Stanisław Wasik / 2010

olej, płyta HDF, 100x81 cm

Estymacja:  3.000 - 4.000,-

cena wywoławcza:  2.500,-

55. Joachim Weingart(1895-1942)

Kobieta w kwiatach [na odwrociu Kompozycja z dwoma kobietami] sygn.l.d. Weingart

gwasz, pastel, papier, 60x45 cm

Estymacja:  7.000 - 9.500,-

cena wywoławcza:  6.500,-

56. Krzysztof Wieczorek(1954-2022)

Granice-Przenikanie-Thank You mr Turner(1983/2009)
sygn.dat.p.d. Krzysztof Wieczorek 1983/2009 imp/pinx

technika własna, intaglio, akwarela, gwasz (e.a.), 39x31,8 cm

Estymacja:  2.300 - 3.200,-

cena wywoławcza:  2.000,-

57. Wincenty Wodzinowski(1866-1940)

Odpoczynek sygn.p.d. W. Wodzinowski

olej, tektura, 67x98 cm

Estymacja:  13.000 - 16.000,-

cena wywoławcza:  11.500,-

58. Wacław Zawadowski(1891-1982)

Pejzaż z Prowansji sygn.l.d. W.Zawado.

olej, płótno, 50x73 cm

Estymacja:  32.000 - 38.000,-

cena wywoławcza:  29.500,-

59. Stanisław Żukowski(1911-1983)

Połów sygn.p.d. St.Żukowki

drzeworyt, 24x31 cm

Estymacja:  500 - 700,-

cena wywoławcza:  400,-

60. Monogramista L.W.S.(XIX w.)

Król Lear(1850) sygn.monogramem, dat.l.d. L.W.S. 1850

olej, płótno, 112x90 cm

Estymacja:  30.000 - 40.000,-

cena wywoławcza:  29.500,-

61. A.N.(XX w.)

Portret mężczyzny z sumiastymi wąsami nsygn. na odwrociu monogram WK

olej, tektura, 24x20,5 cm

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.200,-

62. A.N.(pocz.XX w.)

Scena w kawiarni nsygn.

olej, tektura, 20x32 cm

Estymacja:  800 - 1.300,-

cena wywoławcza:  750,-

63. A.N.(XX w.)

Akty dwóch kobiet sygn.nieczytelnie p.d.

węgiel, papier, 64x48 cm (w św.p-p)

Estymacja:  2.500 - 5.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

64. A.N.(XX w.)

Alegoria wiosny nsygn.

olej, tektura, 56,5x43,5 cm (w św.p-p)

Estymacja:  3.000 - 4.500,-

cena wywoławcza:  2.500,-

65. A.N.(XX w.)

Portret Żyda(1951) sygn.monogramem, dat.p.d. S.W. 1951

olej, płyta, 28,7x17,8 cm (w św.p-p)

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

66. Rafał Olbiński(ur.1943)

Plakat Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie do przedstawienia „Elektra”(2006)

offset, papier, 98x68 cm

Estymacja:  200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-

67. Rafał Olbiński(ur.1943)

Plakat Teatru Nowego w Łodzi do przedstawienia „Wszystko z miłości”(2008)

offset, papier, 95x67,5 cm

Estymacja:  200 - 400,-

cena wywoławcza:  150,-

68. Franciszek Starowieyski(1930-2009)

Plakat do filmu „Zabawa w masakrę”(1968) sygn.dat.na płycie l.g. F.STAROWIEYSKI.68.

offset, papier, nakład 8500 (uszkodzenia papieru przy krawędziach), 82,8x58,5 cm

Estymacja:  600 - 1.000,-

cena wywoławcza:  500,-

69. Dzbanek do herbaty Rosenthal Racine(Niemcy, 1898-1906)

sygn. korona między pałkami berła / R.C. / RACINE

porcelana biała, kalka, złocenie, wys.15,5 cm

Estymacja:  300 - 500,-

cena wywoławcza:  250,-

70. Dzbanuszek(Polska, III ćw.XX w.) nsygn.

porcelana biała, natrysk wybierany, 12,5x5,5x4,7 cm

Estymacja:  400 - 700,-

cena wywoławcza:  300,-

71. Figurka Grzybiarka(Ćmielów, l.60.XX w.)

sygn. Ć w trójkącie / ĆMIELÓW / MADE / IN POLAND / C - 506 - 967
[proj. 1957 Zbigniewa Śliwowska-Wawrzyniak (1931-2003)]

porcelana biała malowana, wys. 17 cm

Estymacja:  800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

72. Figurka Kobieta czytająca książkę(Niemcy, 1900-1919)

sygn. KVE, ryte: 2959, wycisk: A. Berger [Fabryka Porcelany Karla Ensa czynna 1898-1972 w Turyngii, proj. A. Berger]

porcelana biała malowana, natrysk 24,5x21,5x11 cm

Estymacja:  1.500 - 2.200,-

cena wywoławcza:  1.300,-

73. Figurka Młodzieniec(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn.

porcelana biała malowana, złocenie, wys. 15 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

74. Misa na owoce w typie Imari(Anglia, po 1934)

sygn. QUALITY / ARTHUR WOOD / ENGLAND

fajans malowany, szkliwiony, kobalt, złocenie, śr. 24 cm, intensywna krakelura

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

75. Mlecznik(Wałbrzych, III ćw.XX w.)

sygn. W / WAŁBRZYCH / MADE IN POLAND / 7, naszkliwnie czarną farbą: 22720 / 5 [Zakłady Porcelany Stołowej „Wałbrzych” w Wałbrzychu]

porcelana biała, natrysk wybierany, 12,x10,7x7,2 cm

Estymacja: 300 - 550,-

cena wywoławcza:  250,-

76. Mlecznik(Polska pod zaborami, ok.1850) sygn. 12

srebro pr. 12, 160 g, 11,5x13,5x9 cm

Estymacja:  1.800 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.500,-

77. Patera srebrna(Rosja, Petersburg, 1888)

sygn. cyrylicą AP / 84 / ИE / orzeł carski dwugłowy / 1888 / kotwica i hak przecinający berło [probierz Ivan Vonifatiyevich Yestigneyev, czynny w Petersburgu 1870-1894]

srebro pr. 84, 1470 g, grawerka, wys. 33, śr. 26,2 cm

Estymacja:  9.000 - 13.000,-

cena wywoławcza:  8.500,-

78. Patera z ażurową dekoracją kwiatową(Kraków, 1931-1939)

sygn. JG / 3 głowka K / głowa kobiety [Józef Gross, Wytwórnia naczyń srebrnych H. Hirschprung Kraków, czynna 1931-1939]

srebro pr. 3, 278,4 g, 5,4x26x26 cm

Estymacja:  1.500 - 2.300,-

cena wywoławcza:  1.300,-

79. Patera z jaszczurkami(Niemcy, XX w.)

szkło nsygn., podstawa sygn. księżyc korona 800

szkło barwione w masie w kolorze liliowym, iryzowane, srebro pr. 800, 16,5x21x21 cm, podstawa dobierana

Estymacja:  2.800 - 3.300,-

cena wywoławcza:  2.500,-

80. Patera dekoracyjna „Sieci”(Chodzież, l.60.XX w.)

sygn. C w trójkącie / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND, naszkliwnie: Hand Painted / 14428h. [Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego Chodzież,
proj. Marian Pasich]

porcelana biała malowana, natrysk wybierany, śr.32 cm

Estymacja:  1.200 - 1.700,-

cena wywoławcza:  1.000,-

81. Patera(Waldenburg, 1880-1890)

sygn. orzeł, w otoku: C.TIELSCH ALTWASSER [Carl Tielsch]

porcelana biała wytłaczana, malowana, przetarcia, ślady dawnego złocenia, niewielkie pęknięcie z wypału, 8x33,5x22,5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

82. Patera Rosenthal Sylvia(Niemcy, Kronach, 1901)

sygn. korona między pałkami berła / R.C. / KRONACH - BAVARIA / SYLVIA, naszkliwnie złotem: Sorrent / 1

porcelana biała, kalka, złocenie, przetarcia złocenia, 4x30x27,5 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

83. Popielniczka(Chodzież, l.60.XX w.)

sygn. P w wieńcu / CHODZIEŻ / MADE IN POLAND, naszkliwnie: Ręcznie / malowane / 15637 [Zakłady Porcelany i Porcelitu Stołowego Chodzież]

porcelit, natrysk wybierany, 2x14x10 cm

Estymacja:  250 - 400,-

cena wywoławcza:  200,-

84. Puzderko w kształcie serca(Anglia, Birmingham, 1890-1905)

sygn. E&Co.LD. / kotwica / g / lew kroczący [Firma Elkington & Co Ltd, czynna 1861-1963]

srebro pr. 925, wnętrze złocone, nieznaczne wgniecenia, 5x9x10,5 cm

Estymacja:  600 - 900,-

cena wywoławcza:  500,-

85. Serwis śniadaniowy dla 6 osób(Czechosłowacja, ok. poł.XX w.)

sygn. korona / Czechoslowakia

porcelana biała, natrysk, szkliwo opalizujące, nadruk barwny „Anioł Pański” wg Jeana-François Milleta, na każdej części zestawu napis: IMPORTE DE TCHECOSLOVAQUIE

Estymacja:  1.500 - 2.500,-

cena wywoławcza:  1.300,-

86. Świeczniki stylizowane-para(pocz.XX w.) nsygn.

brąz złocony, wys. 29,3 cm

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-

87. Tabakierki w etui-para(Chiny, XX w.) nsygn.

szkło malowane od wewnątrz, tabakierki 7,9x4x2 cm, etui 3,5x10,5x9,5 cm

Estymacja:  500 - 900,-

cena wywoławcza:  400,-

88. Talerze secesyjne-para(Niemcy, Monachium, 1895-1910)

sygn. herb / Nymphenburg

porcelana biała, malowana, kobalt, złocenie, śr. 21,5 cm, jeden talerz pęknięty

Estymacja:  1.200 - 1.800,-

cena wywoławcza:  1.000,-

89. Talerzyki secesyjne-3 szt.(Niemcy, Monachium, 1895-1910)

sygn. wycisk: herb

porcelana biała, malowana, kobalt, złocenie, śr.13,5 cm, pęknięcia

Estymacja:  900 - 1.200,-

cena wywoławcza:  750,-

90. Wazonik(Wałbrzych, l.60.XX w.)

sygn. W / WAWEL / MADE IN / POLAND [Zakład Porcelany Stołowej „Wawel”, dawniej „KPM Krister” w Wałbrzychu]

porcelana biała, natrysk wybierany, wys. 14,2 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  300,-

91. Wazonik(Jaworzyna Śląska, l.60.XX w.)

sygn. korona / Karolina / MADE IN POLAND / 1 [Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej]

porcelana biała, natrysk wybierany, wys. 11,8 cm

Estymacja: 300 - 500,-

cena wywoławcza: 250,-

92. Wazonik z figurką chłopca(Niemcy, XX w.) nsygn.

biskwit malowany, złocenie, wys. 11 cm

Estymacja: 400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

93. Wazon(Tarnowiec, l.90.XX w.) nsygn.

[Huta Szkła Inco Veritas w Tarnowcu, proj. Jerzy Maraj (1946 - 2016), wazon reprodukowany w katalogu Huty pod numerem 5 - VASE 584]

szkło sodowe, warstwowe, barwione w masie hialitowe i bezbarwne, szlifowane, trawione, wys. 31 cm

Estymacja: 800 - 1.200,-

cena wywoławcza:  650,-

94. Wazon(Tarnowiec, l.80.XX w.)

nsygn. [Huta Szkła Tarnowiec, proj. Jerzy Słuczan-Orkusz (1924-2002)]

szkło sodowe, barwione w masie na kolor rubinowy, wys.34 cm

Estymacja: 200 - 300,-

cena wywoławcza:  150,-

95. Wazony-para(Tarnowiec, l.80.XX w.) nsygn.

[Huta Szkła Tarnowiec, proj. Jerzy Słuczan-Orkusz (1924-2002)]

szkło sodowe, barwione w masie na kolor rubinowy, ucho bezbarwne, wys. 24 i 25 cm

Estymacja:  400 - 600,-

cena wywoławcza:  350,-

96. Zestaw na biurko(pocz.XX w.) nsygn.

marmur, brąz, mosiądz, szkło, w zestawie ekrytuar z świecznikami, kałamarzami i listownikiem 16x35x22 cm, suszka 8x12x6,5 cm, przycisk do papieru 6x19x8,5 cm, pojemnik na pióra 11,5x8,5x8,5 cm,

ubytek szkła w jednym kałamarzu, nieznaczne ubytki marmuru

Estymacja:  2.000 - 3.000,-

cena wywoławcza:  1.800,-