142 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
niedziela, 19 września 2010 r., godz. 12:00
Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15 % opłata manipulacyjna.
1. Gottfried Arnegger(1905-?) Skaliste wybrzeże sygn.l.d. olej, płótno, 69x100 cm cena: 4.500,- |
2. Aleksander Augustynowicz(1865-1944) Dziewczynka w stroju ludowym sygn.l.d. pastel, tektura, 30,6x24,2 cm cena: 8.800,- |
3. Otto Bachmann(1915-1996) Cyrkowcy(1976) sygn.dat.p.d. litografia barwna, 76x56 cm cena: 690,- |
4. Pierre François Basan(1723-1797) wg Cornelis van Poelenburg(1586-1667) Niewolnica sprzedana na aukcji sygn.na płycie p.d. akwaforta, 33,2x41,8 cm cena: 480,- |
5. Stanisław Borysowski(1901-1988) Wnętrze sygn.l.d. olej, sklejka, 73,5x73,5 cm cena: 10.000,- |
7. Nicolas Toussaint Charlet-krąg(1792-1845) Pogawędka żołnierzy sygn.p.d. olej, płótno dublowane, 72x59 cm cena: 17.500,- |
8. Toyohara Chikanobu(1838-1912) Kobieta przy krosnach z cyklu "Nijushiko Mitate Awase" sygn.na klocku p.d. drzeworyt barwny, 33,7x22,4 cm cena: 1.500,- |
9. Władysław Chmieliński(1911-1979) Kościół sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier, 33,2x23,3 cm (w św.p-p) cena: 5.600,- |
10. Bronisław Chromy(ur.1925) Nietoperze(2002) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 81x100 cm cena: 5.000,- |
11. Bronisław Chromy(ur.1925) Nimfa z perłą nsygn. brąz, krzemień pasiasty, wys.61 cm cena: 3.950,- |
12. Leon Chwistek(1884-1944) Akt leżący nsygn. ołówek, papier, 19,2x24,2 cm (w św.p-p) cena: 8.800,- |
13. Jadwiga Cielecka-Głowacka(ur.1919) Zamek w Wiśniczu Nowym(1977) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 60x73 cm cena: 1.900,- |
14. W. i G. Cooke(XVIII/XIX w.) wg Benjamin Marshall(1767-1835) Koń wyścigowy Muly Moloch(1805) sygn.na płycie śr.d. miedzioryt, akwaforta, 51,7x64,8 cm cena: 650,- |
15. Jacques Louis Copia(1764-1799) wg Jean-Baptiste Isabey(1767-1855) Ulubiony kotek sygn.na płycie p.d. miedzioryt, akwaforta, 51x39 cm (w św.p-p) cena: 690,- |
16. Stanisław Czajkowski(1878-1954) Kopy siana sygn.l.d. olej, tektura, 32,5x22,5 cm cena: 3.800,- |
17. Stanisław Czajkowski(1878-1954) Pejzaż z drogą sygn.p.d. olej, karton, 36x50 cm cena: 3.200,- |
18. Stanisław Czajkowski(1878-1954) Kaplica cmentarna(1946) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 25,5x50,5 cm cena: 1.900,- |
19. Stanisław Dębicki(1866-1924) Muzyka-Dramat-Balet - 3 szkice do plafonu teatru we Lwowie nsygn. akwarela, papier, 13,5x10,2 cm (każdy) cena: 6.300,- |
20. Edward Dwurnik(ur.1943) Kraków zimą(2009) sygn.dat.p.d. gwasz, papier, 46x55 cm cena: 3.700,- |
21. Eugeniusz Eibisch(1895-1987) Martwa natura z owocami sygn.l.d. olej, tektura, 22,5x27,5 cm cena: 6.300,- |
22. Stanisław Eleszkiewicz(1900-1963) Szczęście rodzinne sygn.l.d. olej, tektura, 33x20 cm cena: 9.200,- |
23. |
24. Max Friese(1883-1958) Akt sygn.p.d. ołówek, tusz, gwasz, papier, 32,2x19 cm cena: 630,- |
25. Max Friese(1883-1958) Akt siedzący sygn.p.d. ołówek, gwasz, papier, 27,7x22,2 cm cena: 630,- |
26. Erich Fuchs(1890-1960) Wnętrze(1930) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 29,5x30 cm (w św.p-p) cena: 2.500,- |
27. Oskar Gofman(1851-1913) Brzeg Krymu(1902?) sygn.dat.l.d. olej, płótno/sklejka, 87,5x58 cm cena: 11.500,- |
28. Konstanty Górski(1868-1934) Po pojedynku sygn.l.d. gwasz, papier, 22,5x17,5 cm cena: 3.800,- |
29. Max Haneman(1882-1944) Zima w górach sygn.l.d. olej, tektura, 40x50,5 cm cena: 3.200,- |
30. |
31. Fryderyk Hayder(1905-1990) Martwa natura z paletą(1961) sygn.dat.p.d. gwasz, tektura, 50x69,5 cm cena: 1.400,- |
32. Louis Pierre H. Henriquel-Dupont(1797-1892) wg Antoine-Jean Gros(1771-1835) Generał Lariboisière z synem(1852) sygn.dat.na płycie p.d. miedzioryt, 47,5x38 cm (w św.p-p) cena: 500,- |
33. Wlastimil Hofman(1881-1970)
Portret chłopa w sukmanie(1954) sygn.dat.p.g. olej, tektura, 48x32 cm cena: 12.500,- |
34. Wlastimil Hofman(1881-1970) Suchy kwiatek(1955) sygn.dat.l.d. olej, sklejka, 35x22 cm cena: 5.000,- |
35. Francis Holl(1815-1884) wg William Powell Frith(1819-1909) Pokojówka(1853) sygn.dat.na płycie staloryt, 42,5x35 cm (w św.p-p) cena: 690,- |
36. Mieszko Jabłoński(1892-1965) Pożegnanie(1938) sygn.dat.p.g. ołówek, akwarela, tektura, 54,5x80 cm cena: 6.300,- |
37. Witold Jańczak(1912-1985) Gromadka dzieci(1949) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 64,5x82 cm cena: 2.500,- |
38. Zygmunt Kaczówka(1915-1996) Nocna podróż powozem sygn.p.d. olej, płótno, 73x100 cm cena: 7.500,- |
39. Tadeusz Kasprzycki(1902-1978) Kompozycja sygn.na odwrociu gwasz, papier, 64,5x40,5m cena: 2.500,- |
40. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Jeźdźcy - szkic do sceny historycznej nsygn. ołówek, papier, 49,5x68 cm cena: 1.250,- |
41. Wacław Kondek(1917-1976) Madonna ze świętymi(1965) sygn.dat.śr.d. tempera, deska, 46x64 cm cena: 5.000,- |
42. Wacław Kondek(1917-1976) Matka Boska(1964) sygn.dat.p.d. tempera, deska, 53x40 cm cena: 4.400,- |
43. Wiktor Korecki(1890-1980) Pejzaż zimowy sygn.p.d. olej, sklejka, 56x75,5 cm cena: 8.000,- |
44. Wiktor Korecki(1890-1980) Zima sygn.p.d. olej, płótno, 49,5x69,5 cm cena: 9.000,- |
45. Wojciech Kossak(1856-1942) Głowa konia(1920) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 44,5x35 cm cena: 6.300,- |
46. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja(1965) sygn.dat.l.d. technika własna, 109x56 cm cena: 6.300,- |
47. Zygmunt Kwiryński(ur.1949) Futurystyczny ogród(2010) sygn.dat.l.d. olej, akryl, płótno/pilśnia, 65x54 cm cena: 2.300,- |
48. Jolanta Leszczyńska(ur.1941) Akt sygn.na odwrociu olej, płótno, 72x60 cm cena: 1.500,- |
49. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż sygn.p.d. olej, płótno, 46x55 cm cena: 4.400,- |
50. Emmanuel Mané-Katz(1894-1962) Rabin sygn.p.d. tusz, papier, 29x27 cm cena: 5.600,- |
51. Józef Mehoffer(1869-1946) Putta sygn.l.d. ołówek, papier, 16,5x40,5 cm cena: 6.300,- |
52. Henryk Mikolasch(1872-1931) Przy klasztornej furcie(1906) sygn.dat.p.g. akwarela, gwasz, papier, 52,5x32 cm cena: 1.900,- |
53. Jarosław Modzelewski(ur.1955) Manao tupapau-Duch zmarłych czuwa wg P.Gauguina sygn.p.d. ołówek, papier, 20,5x29,5 cm cena: 1.250,- |
54. Adela von Molnar(XIX/XX w.) Jeleń na rykowisku sygn.p.d. ołówek, akwarela, papier, 33,5x44 cm cena: 1.250,- |
55. Jan Czesław Moniuszko(1853-1908) Rozmowy dyplomatyczne sygn.l.d. olej, płótno, 60x80 cm cena: 25.000,- |
56. Charles Motte(1785-1836) wg Louis Boulanger(1736-1816) i Pierre Martinet(1731-?) Napoleon podczas przeglądu wojsk sygn.na kam.p.d. litografia, akwarela, 30,5x43,5 cm cena: 940,- |
57. Czesław Mystkowski(1898-1938) Drzewo(1936) sygn.dat.p.d. olej, sklejka, 38x46 cm cena: 2.500,- |
58. Z. Nowakowski(XX w.) Warszawa-tryptyk sygn.śr.d. akwarela, tektura, 14x9,8, 14x18, 14x10,7 cm cena: 500,- |
59. Jerzy Nowosielski(ur.1923) Akt(2004) sygn.dat.p.d. ołówek, papier, 31x23,5 cm cena: 2.500,- |
60. Jerzy Nowosielski(ur.1923) Cerkiew(2005) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 20,3x29 cm cena: 5.000,- |
61. Janina Nowotnowa(1883-1963) Cynerarie sygn.l.d. akwarela, papier, 35x49,5 cm cena: 1.250,- |
62. Stanisław Olszewski(1924-1996) Ulica Nowomiejska-tryptyk sygn.l.d. akwarela, papier, 12.7x10,12.7x15,12.7x10 cm cena: 630,- |
63. Józef Panfil(ur.1958) Motyw z Orebiča(2010) sygn.p.d. akryl, płótno, 92x73 cm cena: 12.000,- |
64. Jerzy Potrzebowski(1921-1974) Planty(1947) sygn.dat.d. akwarela, papier/tektura, 33x45 cm cena: 1.250,- |
65. Józef Rapacki(1871-1929) Kopy siana sygn.l.d. pastel, papier, 41,5x65 cm cena: 12.500,- |
66. |
67. Maria Ritter(1896-1976) Odpoczywające robotnice sygn.p.d. ołówek, akwarela, papier, 56x70 cm cena: 3.200,- |
69. Jan Rubczak(1884-1942) Samotne drzewo sygn.l.d. akwarela, papier, 32x27,5 cm (w św.p-p) cena: 5.000,- |
70. Jerzy Rupniewski(1888-1950) Portret mężczyzny sygn.p.d. olej, tektura, 35,5x26,5 cm cena: 1.250,- |
71. Władysław Rząb(1910-1992) Zgierz-Stary Rynek sygn.p.d. olej, płótno, 56x66 cm cena: 3.600,- |
72. Władysław Serafin(1905-1988) Widok na Wawel sygn.l.d. pastel, papier, 37x46,8 cm cena: 1.500,- |
73. Adam Setkowicz(1876-1945) Przy studni(1917) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 32,5x41 cm cena: 12.500,- |
74. Adam Setkowicz(1876-1945) Przy zaprzęgu sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier, 15,5x30 cm (w św.p-p) cena: 2.500,- |
75. Kazimierz Sichulski(1879-1942) Mściciel(1904) sygn.dat.l.d. pastel, akwarela, olej, tektura, 118x145 cm cena: 25.000,- |
76. Henryk Stażewski(1894-1988) Kompozycja nr 23(1977) sygn.dat.na odwrociu technika własna, 44x44 cm cena: 12.500,- |
77. Józef Szajna(1922-2008) Grudzień '81(1982) sygn.dat.p.d. technika mieszana, papier, 47x56 cm cena: 4.200,- |
78. Marek Szapiro(1884-1941) Miasteczko sygn.l.d. olej, płótno, 79x62,5 cm cena: 9.500,- sprzedane |
79. Jan Tarasin(1926-2009) Dalmatyńczyk(1980) sygn.dat.l.d. serigrafia, 37x28,5 cm (w św.p-p) cena: 1.000,- |
80. Jan Tarasin(1926-2009) Perspektywa sygn.p.d. ołówek, papier, 14,8x22,5 cm cena: 650,- |
81. Jan Tarasin(1926-2009) Fale sygn.p.d. ołówek, papier, 14,8x22,5 cm cena: 650,- sprzedane |
82. John Frederick Tayler(1802-1889) Dziecko z kozami sygn na kam.l.d. litografia, 21x27 cm cena: 380,- |
83. John Frederick Tayler(1802-1889) W oborze sygn na kam.l.d. litografia, 22,7x30,6 cm cena: 380,- |
84. Emil Ukleja(1902-1975) Pejzaż górski sygn.p.d. technika mieszana, tektura, 50x35,5 cm cena: 1.250,- |
85. Emil Ukleja(1902-1975) Drzewa nsygn. technika mieszana, tektura, 14x12 cm (w św.p-p) cena: 440,- |
86. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, 68x47 cm cena: 5.000,- |
87. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.l.d. technika własna, 70x70 cm cena: 6.300,- |
88. Henryk Uziembło(1879-1949) Podwórko wiejskie sygn.l.d. olej, tektura, 25,5x33 cm cena: 2.500,- |
89. Henryk Waniek(ur.1942) Śniadanie o północy - czyli jeszcze jedna ostatnia wieczerza (1994) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno/deska, 54x80 cm cena: 8.800,- |
90. Czesław Wasilewski(1875-1946/47) Dyliżans sygn.p.d. olej, tektura, 12,3x17,5 cm cena: 3.800,- |
91. Czesław Wasilewski(1875-1946/47) Polowanie par force sygn.l.d. olej, płótno, 48x80 cm cena: 25.000,- |
92. Józef Wasiołek(1921-2008) Kościół św.Doroty w Mileszkach zimą(1996) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 50x65 cm cena: 3.500,- |
93. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty(1978) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 63x48 cm cena: 3.200,- |
94. Tadeusz Waśkowski(1883-1966) Targ sygn.p.d. gwasz, papier, 46,5x33 cm (w św.p-p) |
95. Wojciech Weiss(1875-1950) Martwa natura z wachlarzem(1937) sygn.dat.l.śr. olej, tektura, 66,5x50 cm cena: 29.000,- |
96. J.S.Wending?(XIX/XX w.) Praca w zagrodzie(1893) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 23x29 cm cena: 600,- |
97. Ryszard Winiarski(1936-2006) Kompozycja(1991) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 16,3x11,8 cm cena: 1.400,- |
98. Leon Wyczółkowski(1852-1936) Anemony sygn.p.d. akwarela, papier, 54.5x33 cm (w św.p-p) cena: 9.800,- |
99. Leon Wyczółkowski(1852-1936) W kościele(1903) sygn.l.d.dat.p.d. (dedykacja dla p.Żuka Skarszewskiego) pastel, papier, 48x22 cm cena: 18.800,- |
100. Feliks Kazimierz Wygrzywalski(1903-1966) Modlitwa na pustyni sygn.p.d. olej, płótno, 50x70 cm cena: 8.800,- |
101. Michał Gorstkin Wywiórski(1861-1926) Pejzaż morski sygn.p.d. olej, tektura, 50,5x69 cm cena: 42.000,- |
102. Franciszek Żmurko(1859-1910) Portret kobiety sygn.l.g. olej, płótno/tektura, 55,5x48 cm cena: 20.000,- |
103. Stanisław Żurawski(1889-1976) Półakt sygn.p.g. olej, pilśnia, 71x51 cm cena: 8.200,- |
104. A.N. Zagroda(1895) sygn.nieczyt.dat.p.d. olej, deska, 20,5x31 cm cena: 1.900,- |
105. A.N.(XX w.) Bretonki nsygn. olej, płótno, 70x100 cm cena: 7.500,- |
106. A.N. Pejzaż włoski(1913) sygn.nieczyt.dat.p.d. olej, płótno/tektura, 24x32 cm cena: 5.000,- |
107. A.N.(XX w.) Pejzaż z sosną sygn.nieczyt.l.d. olej, płótno, 80x700 cm cena: 4.000,- |
108. A.N. Portret porucznika(1919) sygn.dat.p.d. pastel, papier, 50x31 cm cena: 1.250,- |
110. Cache-pot(Niemcy, l.30.XX w.) sygn.Rudolfstadt porcelana, natrysk, kalkomania, malatura podszkliwna, ślady napraw i konserwacji, wys.22, śr.14 cm cena: 3.000,- |
111. Cukiernica skrzynkowa(Polska, I ćw.XX w.) nsygn. srebro pr.800, 230 g, wys.6,5, dł.13,5 cm, grawerowana dekoracja o motywach floralnych cena: 2.200,- |
112. Cukiernica w stylu art deco (Polska, l.30.XX w.) sygn.Henneberg plater, nieznaczna naprawa pokrywki, wys. 12, śr.12 cm cena: 1.000,- |
113. Figurka rozmawiających balerin (Rosja lub Niemcy, I poł.XX w.) sygn.nieokreślona porcelana biała, malatura naszkliwna i podszkliwna, natrysk, wys.20, dł.16,5 cm cena: 1.200,- |
114. Figurka siedzącego niedźwiedzia (Polska, l.50/60.XX w.) sygn.Bogucice porcelana biała, drobne uszkodzenia powierzchniowe, wys.16,5 cm cena: 190,- |
115. Kandelabr pięciopłomienny neoempirowy (Francja, III ćw.XIX w.) nsygn. mosiądz, odlew, marmur lub jaspis, jedna z profitek wtórna, wys.54 cm cena: 3.800,- |
117. Patera i 4 talerzyki deserowe (Niemcy, I ćw.XX w.) sygn.Villeroy&Boch-Drezno fajans, dekoracja reliefowa, natrysk, malatura podszkliwna, dł.34, śr.17,5 cm cena: 500,- |
118. Serwis do kawy: dzbanek, mlecznik, cukiernica, 5 filiżanek, talerzyki deserowe (Niemcy, l.60.XX w.) sygn.Windisch-Eschenbach porcelana biała, dekoracja natryskowa cena: 400,- |
119. Serwis do kawy: dzbanek, mlecznik, cukiernica, 6 filiżanek (Polska, I ćw.XX w.) nsygn.(Ćmielów) porcelana biała, kalkomania z motywem fiołków cena: 500,- |
120. Szabla skandynawska wg wzoru szabli pruskiej artylerii polowej(Szwecja, I ćw.XX w.) nsygn. wzór 1896, w pochwie, stal, mosiądz, skóra lakierowana, dł.106 cm cena: 1.600,- sprzedane |
121. Sztućce do ryb z kompletem koziołków dla 8 osób (Niemcy, l.10.XX w.) sygn.WMF plater, stop cynowy srebrzony cena: 1.200,- |
122. Tacka modernistyczna(Polska, I ćw.XX w.) sygn.Wytwórnia Wyrobów Metalowych i Srebrnych Marcin Jarra-Kraków plater, drobne przetarcia, srebrzenie wtórne, dł.47 cm cena: 500,- |
123. Talerzyk(Anglia, I poł.XIX w.) sygn.Stoke-on-Trent Josiah Spode&William Copeland fajans, druk podszkliwny-motywy kwiatowe, śr.18,5 cm cena: 130,- |
124. Talerz dekoracyjny(Niemcy, I ćw..XX w.) sygn.Miśnia-Ernst Teichert porcelana biała, malatura naszkliwna i podszkliwna z motywem letnich kwiatów, złocenia, śr.24 cm cena: 630,- |
125. Talerzyki kolekcjonerskie-6 szt.(Niemcy, 1992-1993) sygn.Rosenthal, proj.Gerhard Bluhm edycja limitowana, numerowana, porcelana, kalkomania-różne gatunki ptaków, śr.19 cm cena: 1.500,- |
126. Zegar kominkowy neorokokowy z alegorią jesieni (Niemcy, XIX/XX w.) sygn.Plaue porcelana, natrysk, malatura podszkliwna, ślady niewielkich napraw, wys.24,5, dł.30 cm cena: 2.200,- |
127. Zegar kominkowy neorenesansowy z figurą Don Kichota (Francja, III ćw.XIX w.) sygn.H&F Paris brąz złocony, plakietki porcelanowe w typie Sèvres, wys.29,5, dł.43,5 cm cena: 3.800,- |
129. Brosza-kamea na muszli z wizerunkiem bogini Ceres (Włochy, oprawa Francja lub Austro-Wegry, k.XIX w.) złoto 14 karatów, kamea na muszli, 26.3 g cena: 9.400,- |
131. Medalion secesyjny z łańcuszkiem (Austro-Węgry lub Francja, l.10.XX w.) złoto 18 karatów i 14 karatów, 28.3 g, szafir kaboszon naturalny, kameryzacja rozetami diamentowymi cena: 4.000,- |
132. Naszyjnik(Rosja, pocz.XX w.) złoto 14 karatów, srebro, 24 brylanty 1.22 ct, barwa J, czystość VS2-Si2, sł/sł, 2 perły, 8.6 g
cena: 15.000,- |
133. Pierścionek(Rosja, pocz.XX w.) złoto 14 karatów, brylant 0.76 ct, 5 brylantów 0.62 ct, barwa H, czystość VS-Si2, sł/sł, rubiny syntetyczne, 5.8 g
cena: 11.900,- |
134. Pierścionek(Polska, l.30.XX w.) złoto 14 karatów, brylant 0.65 ct, barwa K, czystość Si2, sł/sł, rubiny 0.70 ct, 2.8 g cena: 10.700,- |
135. Pierścionek(Polska, I poł.XX w.) złoto 14 karatów, akwamaryn 7 ct, 6.4 g cena: 1.900,- |
136. Spinki do mankietów(Niemcy, I ćw.XX w.) złoto 18 karatów, 4 brylanty 0.16 ct, barwa H/I, czystość VVS2 - Si2, sł/sł, 6.6 g cena: 4.400,- |
137. Zegarek kieszonkowy damski w formie zawieszki do broszki-kokardki(Francja, I poł.XX w.) złoto 18 karatów, wielobarwna emalia na giloszu, 19.2 g cena: 10.000,- |