166 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
niedziela, 19 stycznia 2014 r., godz. 12:00
1. Tadeusz Ajdukiewicz(1852-1916) Przed polowaniem sygn.p.d. olej, płótno, 83x151.5 cm Estymacja: 120.000 - 150.000,- |
2. Zofia Bocheńska(ur.1918) Portret dziewczyny sygn.p.g. olej, sklejka, 30.5x23.3 cm Estymacja: 1.900 - 2.700,- |
3. Tadeusz Brzozowski(1918-1987) Menuet(1963) sygn.dat.p.d. tusz, akwarela, papier, 48.5x28.5 cm Estymacja: 7.700 - 10.000,- |
4. Marc Chagall(1887-1985) Mistyczne Ukrzyżowanie(„Derriere le Miroir” no. 27-28, 1950) sygn.na kam.p.d. litografia barwna, 35.8x51.5 cm Estymacja: 1.800 - 2.300,- |
5. Dariusz Ciężak(XX/XXI w.) Kazimierz Dolny(1999) sygn.l.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 46.5x54 cm Estymacja: 1.500 - 2.300,- |
6. Tadeusz Dąbrowski(1911-1981) Akt kobiecy sygn.p.d. pastel, papier, 95.5x45 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
7. Edward Dwurnik(ur.1943) Krynica(2012) sygn.dat.p.d. akwarela, tempera, papier, 46x55 cm Estymacja: 3.600 - 4.800,- |
8. Edward Dwurnik(ur.1943) Męćmierz(2006) sygn.dat.p.d. akwarela, tempera, papier, 46x55 cm Estymacja: 2.800 - 3.500,- |
9. Julian Fałat(1853-1929) Portret ojca artysty-Kazimierza Fałata sygn.p.d. ołówek, papier, 45.5x34.5 cm Estymacja: 10.500 - 13.000,- |
10. Stanisław Fijałkowski(ur.1922) 10 X 2012 sygn.p.d. serigrafia (20/60), 77x50 cm Estymacja: 1.900 - 2.800,- |
11. Kazimierz Grus(1886-1955) Sceny satyryczne i ilustracje do „Szpilek”- 7 szt. tusz, akwarela, papier Estymacja: 1.700 - 2.500,- |
12. Marian Jaeschke(1904-1980) Martwa natura z reprodukcją F.Kowarskiego(1974) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 33x41 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
13. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Pejzaż(1959) sygn.dat.l.d. akwarela, papier, 42.8x60.5 cm Estymacja: 2.000 - 2.500,- |
14. Wacław Kondek(1917-1976) Łódź - Ul.Targowa 47 nsygn. olej, płótno, 50x69 cm Estymacja: 1.700 - 2.500,- |
15. Wacław Kondek(1917-1976) Dziadek Frasobliwy(1961) sygn. ceramika, siwak, 37x15.5x10 cm Estymacja: 1.900 -2.900,- |
16. Wacław Kondek(1917-1976) Dziewczyna(1961) sygn. ceramika, siwak, 30x18x12 cm Estymacja: 1.900 - 2.900,- |
17. Wacław Kondek(1917-1976) Madonna(1971) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek) litografia (1/10), 60.5x34.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
18. Wacław Kondek(1917-1976) Dobry kolega(1971) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek) litografia barwna (6/10), 60.5x34.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
19. Wiktor Korecki(1890-1980) Pejzaż ze stogami siana sygn.p.d. olej, tektura, 25x35 cm Estymacja: 3.800 - 4.500,- |
20. Marian Kruczek(1927-1983) Kompozycja(1967) sygn.l.g.:M,p.g.:K oraz sygn.dat.na odwrociu relief, technika własna, 64x49 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
21. Zofia Kunach(ur.1924) Wisła-Widok na Kozińce sygn.l.d. olej, płótno, 53x73 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
22. Toyohara Kunichika(1835-1900) Eawase z serii „Genji Goju-yo Jo”(1884) sygn.na klocku l.d. drzeworyt barwny, 34.3x22.8 cm Estymacja: 1.600 - 2.300,- |
23. Utagawa Kunisada(1786-1865) Aktorzy Bando Kamezo I i Ichikawa Kodanji IV z serii „Odori keiyo gedai jin”(1856) sygn.na klocku śr.d. drzeworyt barwny, 34.5x22.8 cm Estymacja: 1.600 - 2.300,- |
24. Roger Ambroise Lafont(XX w.) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, płótno, 100x81 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
25. Jan Lebenstein(1930-1999) Figura(1967) sygn.dat.p.d. tusz, akwarela, papier milimetrowy, 42x59.2 cm Estymacja: 6.500 - 10.000,- |
26. Krystyna Liberska(1926-2010) Pierrot z kotem(1986) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 28.5x18 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
27. Krystyna Liberska(1926-2010) Pierrot z papugami(1988) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 32.5x33.5 cm Estymacja: 3.200 - 3.900,- |
28. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż zimowy z rzeką sygn.l.d. olej, płótno, 64x80 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
29. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż ze stawem sygn.p.d. olej, płótno, 46x80 cm Estymacja: 8.700 - 12.000,- |
30. Soter Jaxa-Małachowski(1867-1952) Brzeg morza nocą sygn.p.d. gwasz, papier/tektura, 21x34 cm Estymacja: 5.000 - 6.000,- |
32. Grzegorz Stefanoff Mendoly(1898-1966) Łódź na morzu(1934) sygn.dat.p.g. olej, tektura, 50.5x35 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
33. Kazimierz Mikulski(1918-1998) Ptaki sygn.p.d. kserografia, akwarela, papier, 31x26.5 cm Estymacja: 580 - 750,- |
34. Ludwik Misky(1884-1938) Pejzaż z drogą sygn.p.d. olej, tektura, 33x24 cm Estymacja: 1.500 - 2.300,- |
35. Maciej Modzelewski(1938-2000) Ilustracje do „Sposobu bycia” Kazimierza Brandysa(1967) sygn.dat.p.d. 5 szt. akwaforty (3/10 i 4/10), ok.17.5x12.5 cm Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
36. Mela Muter(1876-1967) Portret rybaka sygn.p.g. olej, płótno, 64x46 cm Estymacja: 85.000 - 120.000,- |
37. Siergiej I.Nikiforow(1920-2005) W parku(1974) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 12.8x17.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
38. Stanisław Noakowski(1867-1928) Wnętrze salonu(1922) sygn.dat.l.d. akwarela, gwasz, papier, 29x28.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.600 - 2.000,- |
39. Antoni Oleszczyński(1794-1879) Ojców sygn.na płycie p.d. staloryt, 10x13.7 cm Estymacja: 130 - 200,- |
40. Władysław Oleszczyński(1807-1866) i Antoni Oleszczyński(1794-1879) Ilustracja z albumu „Rozmaitości Polskie”(1830) sygn.na płycie l.d. staloryt, 12.8x17 cm Estymacja: 130 - 200,- |
41. Józef Panfil(ur.1958) Motyw z Pomorza sygn.p.d. olej, płótno, 55x140 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
42. Władysław Podrazik(ur.1953) Epifania(2013) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 41x27 cm Estymacja: 3.200 - 4.000,- |
43. Zenobiusz Poduszko(1887-1963) Pejzaż sygn.p.d. olej, sklejka, 32.5x53.3 cm Estymacja: 2.300 - 3.000,- |
44. B. Sapierski(XX w.) Widok Wenecji sygn.p.d. pastel, papier, 22.2x35 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
45. Tadeusz Sprusiak(1907-1985) Kołobrzeg-port sygn.p.d. olej, płótno, 60x70 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
46. Jonasz Stern(1904-1988) Kompozycja(l.50.XX w.) nsygn. graficzna technika własna, 16.5x47 cm Estymacja: 2.200 - 3.500,- |
47. Henryk Strumiłło(1934-2001) Kompozycja(1964) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 90x60 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
48. Henryk Strumiłło(1934-2001) Obraz IV(1964) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 120x90 cm Estymacja: 7.000 - 10.000,- |
49. Władysław Strzemiński(1893-1952) 2 Fotokopie plakatów propagandowych(l.50.XX w.) nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa plakatów przez H.Modzelewską) papier fotograficzny, 39.5x28.4, 39.5x28.5 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
50. Henryk Szadkowski(I połowa XX w.) Portret wieśniaczki sygn.p.d. pastel, papier, 56.5x47.5 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
51. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Na łące sygn.p.d. akwarela, tusz, papier, 19.8x28.5cm Estymacja: 750 - 900,- |
52. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Owady i kwiat sygn.p.d. akwarela, tusz, papier, 19.8x28.5 cm Estymacja: 750 - 900,- |
53. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Podwórko sygn.p.d. akwarela, tusz, papier, 19.8x28.5 cm Estymacja: 750 - 900,- |
54. Jan Świderski(1913-2004) Opowieść o Leninie(1954) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 165.5x55.5 cm Estymacja: 9.300 - 11.000,- |
55. Jan Tarasin(ur.1926) Puls I(2006) sygn.dat.l.d. akwarela, papier, 47x68 cm Estymacja: 11.500 - 14.000,- |
56. Jerzy Tchórzewski(1928-1999) W głębinach morskich(1976) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 45x55 cm Estymacja: 13.000 - 20.000,- |
57. Wilhelm Wachtel(1875-1942) Pionierzy sygn.p.d.i na kamieniu l.d. litografia, 54x46.8 cm Estymacja: 630 - 800,- |
58. Wilhelm Wachtel(1875-1942) Młodzież w kibucu sygn.p.d.i na kamieniu l.d. litografia, 48.5x64.7 cm Estymacja: 630 - 800,- |
59. Wilhelm Wachtel(1875-1942) Przy ognisku sygn.p.d. litografia, 48x64 cm Estymacja: 630 - 800,- |
60. Józef Wasiołek(1921-2008) Nad Popradem(1965) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, pilśnia, 24x31.5 cm Estymacja: 750 - 1.500,- |
61. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty sygn.p.d. olej, pilśnia, 30.5x20 cm Estymacja: 1.000 - 1.800,- |
62. Józef Wasiołek(1921-2008) Szkice rysunkowe-11 szt.(postaci, konie, pejzaż) sygn.p.d. ołówek, tusz, papier, 21x30 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
63. Georg Wichmann(1876-1944) Karkonosze sygn.p.d. olej, sklejka, 23.8x38.6 cm Estymacja: 3.800 - 4.800,- |
64. Jerzy Zaruba(1891-1971) Taniec sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29.5x20.8 cm Estymacja: 650 - 800,- |
65. W.K.(XX w.) Martwa natura z winogronami sygn.p.d. olej, tektura, 35x50 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
66. A.N.(XIX w.) Szarża kawalerii nsygn. akwarela, papier, 16x12 cm Estymacja: 2.800 - 3.800,- |
67. A.N.(XIX/XX w.) Portret kobiety sygn.nieczytelnie p.g. olej, płótno, 51.5x32.8 cm Estymacja: 1.900 - 2.600,- |
68. A.N.(XIX/XX w.) Wnętrze izby sygn.p.d.monogramem CF olej, tektura, 47.5x44.5 cm Estymacja: 3.200 - 4.000,- |
69. A.N. (XX w.) Pejzaż jesienny z wrzosowiskiem sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 69x98 cm Estymacja: 9.300 - 11.000,- |
70. A.N.(XX w.) Pejzaż górski z kobietą(1936) sygn.nieczytelnie dat.l.d. olej, płótno, 48.5x62.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
71. Bombonierki w stylu art déco-3 szt. (Niemcy, l.50.XXw.) sygn.Elke Weimar porcelana, kalka, wys.13, śr.19 cm Estymacja: 450 - 570,- |
72. Caché-pot w formie secesyjnej (Belgia, II połowa XX w.) sygn. HIMY Manufacture Imperial Royal fajans szkliwiony, malowany, złocenie, wys.24, śr.26 cm Estymacja: 600 - 800,- |
73. Dzbanek(II połowa XX w.) szkło, plater, wys.28 cm Estymacja: 500 - 700,- |
74. Figurka-Foka(Polska, l.60.XX w.) sygn.S porcelana malowana, drobne uszkodzenie, 15x19x15 cm Estymacja: 400 - 700,- |
75. Kabaret w formie secesyjnej(II połowa XX w.) szkło, metal, 22x22x7 cm Estymacja: 630 - 900,- |
76. Lampa elektryczna(Niemcy, II połowa XX w.) nsygn.(WMF, przewody wtórne) szkło, metal (brak abażura), wys. 63.5 cm Estymacja: 750 - 1.000,- |
77. Lampa naftowa(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.Kosmos Brenner brąz, szkło trawione (klosz pasowany), wys.60 cm Estymacja: 1.700 - 2.000,- |
78. Łyżka wazowa(Warszawa, pocz.XX w.) sygn.W.Juwelir Warszawa plater (na uchwycie grawerowany napis hebrajski: na święto Paschy), dł.35.5 cm (wgniecenia) Estymacja: 100 - 150,- |
79. Obrączki serwetniki art déco-2 szt. (Kraków,1932-1939) sygn.SS srebro pr.3, 46 g, 3x4x4 cm Estymacja: 630 - 800,- |
80. Paterka art déco(Warszawa, l.20-30.XX w.) sygn.Norblin i Ska. plater, szkło, 24x20 cm Estymacja: 870 - 1.000,- |
81. Patera neobarokowa(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn. plater, szkło, 11x15.5 cm Estymacja: 750 - 900,- |
82. Patera ażurowa(Warszawa, l.30.XX w.) sygn.Plewkiewicz plater, szkło, wys.31, śr.31 cm Estymacja: 2.500 - 3.000,- |
83. Patera eklektyczna(l.30.XX w.) nsygn. plater, szkło, wys.19.5, śr.27 cm Estymacja: 880 - 1.200,- |
84. Patera secesyjna(I połowa XX w.) sygn.CED blacha miedziana tłoczona, mosiądz, 7x39x22 cm Estymacja: 630 - 800,- |
85. Plafon z głową Minerwy(Francja, pocz.XX w.) nsygn. mosiądz, odlew cyzelowany, śr.46 cm Estymacja: 2.200 - 3.000,- |
86. Półmisek z wizerunkiem ryby(Francja, pocz.XX w.) sygn.wycisk w masie TH (Theodore Haviland) porcelana biała malowana (malatura sygn.MAX), 48x33.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
87. Puchar w typie biedermeier(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn. kryształ biały z rubinowymi medalionami-wizerunki miast: Linz, Steyr, Wels, wys. 23.5 cm Estymacja: 320 - 450,- |
88. Puchar w typie biedermeier (Niemcy, pocz.XX w.) nsygn. kryształ zielony z rubinowymi medalionami-wizerunki miast: Sulzfeld, Bamberg, Nurnberg, wys.19.5 cm Estymacja: 320 - 450,- |
89. Puzderko z puttami(Warszawa, l.20-30.XX w.) nsygn. srebro pr.3, 50.4 g, 1.2x7.3x4.5 cm Estymacja: 560 - 800,- |
90. Salaterka i 6 talerzy(Niemcy, po 1966) sygn.Furstenberg porcelana biała, kalka, złocenie, 9x38x25.5, śr. talerzy 20 cm Estymacja: 1.800 - 2.300,- |
91. Salaterka, patera, paterka, bombonierka i 12 talerzyków (Niemcy, II połowa XX w.) sygn.Oskar Schlegelmilch Ludwigsburg porcelana biała, kalka, złocenie Estymacja: 3.100 - 3.800,- |
92. Solniczka(Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą FI srebro pr.84, 67.2 g, 8.5x9.5x5 m Estymacja: 1.200 - 1.500,- |
93. Solniczki-para(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn. szkło kobaltowe, srebro pr.800, 24.4 g, 3x5x4 cm Estymacja: 630 - 900,- |
94. Talerzyk pamiątkowy(Rosja, pocz.XX w.) srebro złocone pr.84, monety srebrne (1 rubel z 1899 oraz 4 mniejsze), 77 g, 2x9.5x9.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
95. Zegar secesyjny-budzik (Polska, okres międzywojenny) nsygn. cyna, wys.36 cm Estymacja: 1.900 - 3.000,- |
96. A.N. Posłaniec od szewca (Rosja, I połowa XX w.) sygn.nieczytelnie żeliwo patynowane, wys.34 cm Estymacja: 6.300 - 7.500,- |
97. Bransoletka(Francja) srebro, emalia Estymacja: 600 - 750,- |
98. Broszka(Dania, 1949-1965) sygn.Georg Jensen&Wendel sterling Denmark 239 [projekt Arno Malinowski(1899-1976)] srebro pr.925, 14.4 g Estymacja: 1.100 - 1.500,- |
99. Kamea(Polska, II połowa XX w.) muszla, złoto 12 k, 21.3 g Estymacja: 6.500 - 7.500,- |
100. Kamea-broszka muszla,stop metali Estymacja: 400 - 500,- |
101. Kolczyki(Rosja, II połowa XIX w.) złoto 14 k, 2 brylanty 0.41 ct łącznie H/Si-P1, 3.3 g Estymacja: 4.700 - 6.000,- |
102. Kolczyki z koralem(Polska, II połowa XX w.) koral naturalny, złoto 14 k, 25.2 g Estymacja: 8.000 - 9.500,- |
103. Naszyjnik(Polska, XIX/XX w.) złoto 14 k, srebro, centralny brylant 1.35 ct J/Si i 3 brylanty 0.15ct H-I/Si2-P1 Estymacja: 37.000 - 48.000,- |
104. Pierścionek(Austro-Węgry, XIX/XX w.) złoto 14 k, platyna 2 brylanty 0.35 ct łącznie H/Si-P1, 12 brylancików szlif 8/8, 0.15 ct łącznie, 2.9 g Estymacja: 4.300 - 5.000,- |
105. Spinki do mankietów sygn.Tiffany&Co. srebro pr.925, 15.7 g Estymacja: 630 - 800,- |
106. Wisiorek(Austro-Węgry) koral naturalny, złoto 14 k, 17.4 g, 2 brylanty i rozeta diamentowa Estymacja: 6.500 - 7.500,- |
107. Zegarek kieszonkowy (Francja, XIX/XX w.) sygn.Richard złoto 14 k, 36.7 g Estymacja: 8.500 - 9.500,- |