169 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Zdzisław Beksiński(1929-2005) P0743(1999) sygn.dat.l.d. grafika komputerowa, 52.4x39.3 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
2. Zdzisław Beksiński(1929-2005) P0896 sygn.p.d. grafika komputerowa (1/25), 59.5x79 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
3. Marc Chagall(1887-1985) Dafne i Chloe z „Le Ballet”(1969, Mourlot #581) nsygn. litografia barwna, 35x26 cm Estymacja: 1.650 - 2.500,- |
4. Toyohara Chikanobu(1838-1912) Kobieta odbijająca piłeczkę temari z serii „Azuma”(1896) sygn.na klocku l.śr. drzeworyt barwny, 35.5x24 cm Estymacja: 1.400 - 2.000,- |
5. Tadeusz Dąbrowski(1911-1981) Akty sygn.p.g. węgiel, pastel, papier, 100x52 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
6. Tadeusz Dominik(1928-2014) Pejzaż(2010) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 73x92 cm Estymacja: 38.000 - 45.000,- |
7. Edward Dwurnik(ur.1943) Sopot(2013) sygn.dat.p.d. akwarela, tempera, papier, 46x55 cm Estymacja: 3.600 - 4.500,- |
8. Edward Dwurnik(ur.1943) Złotoryja(2013) sygn.dat.p.d. akwarela, tempera, papier, 46x55 cm Estymacja: 3.600 - 4.500,- |
9. Elias Erdtman(1863-1945) Pejzaż szwedzki(1919) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 24.5x42 cm Estymacja: 850 - 1.300,- |
10. Józef Faworski?(czynny 1790-1805) Tadeusz Kościuszko(1795) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 67x50 cm Estymacja: 9.500 - 13.000,- |
11. Maksymilian Feuerring(1896-1985) Pejzaż zimowy sygn.p.d. gwasz, papier, 29x41 cm Estymacja: 3.200 - 4.000,- |
12. Józef Gądek(XX w.) Ułan z koniem sygn.p.d. olej, tektura, 26.5x45 cm Estymacja: 1.900 - 2.700,- |
13. Pia Maria Górska(1878-1977) Pod Twoją obronę uciekamy się!(1916) sygn.dat.na kam.p.d. litografia barwna, 81.5x57.5 cm Estymacja: 600 - 900,- |
14. Jerzy R.Groszang(1929-2004) Pejzaż z brzozą sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier/tektura, 44.5x38.2 cm (w św.p-p) Estymacja: 3.800 - 4.900,- |
15. Kazimierz Grus(1886-1955) Ilustracja satyryczna sygn.p.d. tusz, papier, 23x15 cm Estymacja: 630 - 900,- |
16. Kazimierz Grus(1886-1955) Ilustracja satyryczna sygn.na odwrociu tusz, akwarela, papier, 24.5x16.2 cm Estymacja: 630 - 900,- |
17. Fryderyk Hayder(1905-1994) Akt leżący(1975) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 55.5x75.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
18. M. Hifter(czynny 1880-1920) Scena w salonie sygn.l.d. olej, deska, 31.5x21 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
19. H. Hildebrand(XIX w.) Pejzaż włoski(1883) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 37x55 cm Estymacja: 3.800 - 4.600,- |
20. Bolesław Hochlinger(1898-1979) Kompozycja V(1962) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 57x74 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
21. Wlastimil Hofman(1881-1970) Młodzi grajkowie(1927) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 51x75 cm Estymacja: 22.500 - 35.000,- |
22. Wlastimil Hofman(1881-1970) Portret Adama Kruczkowskiego(1942) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 27.5x20.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
23. Wlastimil Hofman(1881-1970) Błogosławieństwo sygn.p.d. ołówek, tusz, papier, 16.5x20.3 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
24. Wlastimil Hofman(1881-1970) Amor i dziewczyna sygn.p.d. tusz, papier, 21x12 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
25. Błażej Iwanowski(1889-1966) Chryzantemy(1937) sygn.dat.śr.d. olej, płótno, 100x82 cm Estymacja: 7.500 - 10.000,- |
26. Stanisław S.Jackowski(1881-1951) Plakieta secesyjna z głową kobiety sygn.p.d. brąz patynowany, 47x34x15 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
27. Soter Jaxa-Małachowski(1867-1952) Noc na morzu(1938) sygn.dat.p.d. gwasz, tektura, 25x35 cm Estymacja: 4.700 - 5.900,- |
28. Zygmunt Kaczówka(1915-1996) Nokturn z sarnami sygn.p.d. olej, tektura, 70x50 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
29. Wassily Kandinsky(1866-1944) Sąd Ostateczny(z „Hommage à Wassily Kandinsky. XXème Siècle”, 1974) sygn.na klocku l.d. drzeworyt, 16x21 cm Estymacja: 630 - 1.000,- |
30. Wassily Kandinsky(1866-1944) 10 Origin(z „Hommage à Wassily Kandinsky. XXème Siècle”, 1974) sygn.na klocku l.d. drzeworyt, 20.9x16.7 cm Estymacja: 630 - 1.000,- |
31. Kazimierz Kędzia(ur.1923) Piotrków - ul. Rycerska(z teki „Ziemia łódzka w grafice”, 1960) sygn.dat.p.d. litografia, tinta, 21.8x30.2 cm Estymacja: 320 - 450,- |
32. Antoni Kierpal(1898-1960) Fałszywy pocałunek sygn.l.d. gwasz, papier/tektura, 39.5x55.5 cm Estymacja: 1.250 - 2.000,- |
33. Antoni Kierpal(1898-1960) Martwa natura z warzywami sygn.l.d. olej, płótno, 70x98 cm Estymacja: 3.20 - 4.500,- |
34. Szymon Kobyliński(1927-2002) Sufler sygn.l.śr. tusz, papier, 19.2x12.8 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.400 - 1.900,- |
35. Szymon Kobyliński(1927-2002) „Ty brudna świnio!”(III.1968) sygn.dat.śr. tusz, papier, 19.2x12.8 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.400 - 1.900,- |
36. Wacław Kondek(1917-1976) Wieluń(1965) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek) litografia (4/5), 44.4x63.7 cm Estymacja: 500 - 700,- |
37. Wacław Kondek(1917-1976) Młyn nad Tanwią(1967) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek) litografia (7/10), 44x59 cm Estymacja: 1.500,- |
38. Wiktor Korecki(1890-1980) Pejzaż zimowy sygn.p.d. olej, płótno, 50x70 cm Estymacja: 7.000 - 9.000,- |
39. Wiktor Korecki(1890-1980) Pejzaż zimowy z drogą sygn.l.d. olej, płótno, 64x95.5 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
40. Wojciech Kossak(1856-1942) Patrol ułański sygn.p.d. olej, płótno dublowane, 51x68 cm Estymacja: 12.500 - 20.000,- |
41. Helena Kowalewicz(1924-1989) Abstrakcja(1965) sygn.dat.na odwrociu technika własna, płótno, 32.5x23.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
42. Stefan Krygier(1923-1997) Z wizytą sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 39.5x29.5 cm Estymacja: 300 -500,- |
43. Nikifor Krynicki(1895-1968) Kościół nsygn. ołówek, papier, 23.8x13.5 cm Estymacja: 750 - 1.000,- |
44. Jan Książek(1900-1964) Martwa natura z gruszkami(1943) sygn.dat.p.d. akwarela, tektura, 68x48 cm Estymacja: 2.300 - 3.000,- |
45. Toyohara Kunichika(1835-1900) Malwa. Nakamura Fukuske jako Fukuoka Mitsugu z cyklu „Sanju-roku Kaso no Uchi”(1865) sygn.na klocku l.d. drzeworyt barwny, 36x24.4 cm Estymacja: 1.400 - 2.000,- |
46. Utagawa Kunisada II(1823-1880) Agemaki z serii „Murasaki Shikibu Genji karuta”(1857) sygn.na klocku p.d. drzeworyt barwny, 36.5x24.5 cm Estymacja: 1.400 - 2.000,- |
47. Zygmunt Kwiryński(ur.1949) Wiosna w Chrustach(2014) sygn.dat.l.d. olej, płótno/tektura, 50x60 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
48. Tadeusz Łakomski(1911-1988) E.Manet „Śniadanie na trawie” ino patrzeć(1974) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 21x18 cm Estymacja: 630 - 900,- |
49. Łódź Kaliska(rok zał.1979) La Strico(1989) sygn.dat.na odwrociu fotografia (1/6), 30x39.5 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
51. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Martwa natura sygn.l.d. olej, płótno, 60x82 cm Estymacja: 11.000 - 15.000,- |
52. Rafał Malczewski(1892-1965) Pejzaż sygn.l.d. akwarela, papier, 37x47.8 cm Estymacja: 4.400 - 5.500,- |
53. Artur Markowicz(1872-1934) Grający w szachy sygn.p.d. pastel, papier, 25.3x35.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
54. Joan Miró(1893-1983) Le Taureau(„Derriere le Miroir” no. 125-126, 1961) nsygn. litografia barwna, 38x83.5 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
55. Ludwik Misky(1884-1938) Konie sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 25x40.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
56. Jan Młodożeniec(1929-2000) Kompozycja sygn.śr.g. gwasz, papier, 29.5x21 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
57. Jarosław Modzelewski(ur.1955) Szkice(2006) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 21x29cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
58. Barbara Narębska-Dębska(1921-2000) Bułgaria-Ryła(1954) sygn.dat.p.d. akwaforta, 16.8x14.2 cm Estymacja: 250 - 350,- |
59. Irena Nowakowska-Acedańska(1906-1983) Kościół oo.Dominikanów we Lwowie sygn.p.d. ołówek, akwarela, papier, 35x23.6 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
60. Irena Nowakowska-Acedańska(1906-1983) Sobór św.Jura we Lwowie sygn.p.d. gwasz, papier, 25x31.2 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
61. Janusz Orbitowski(ur.1940) Relief 2/87/06 sygn.dat.na odwrociu technika własna, 60x75 cm Estymacja: 9.800 - 12.000,- |
62. Felicja Pacanowska(1907-2002) Kompozycja geometryczna sygn.p.d. druk wypukły barwny, 10.9x10.9 cm Estymacja: 250 - 400,- |
63. Felicja Pacanowska(1907-2002) Ilôt(1975) sygn.p.śr.dat.na odwrociu technika mieszana, relief (10/90), 14.3x9.5 cm Estymacja: 250 - 400,- |
64. Jacek Pałucha(ur.1966) Razem po Świąteczną Rybkę(2013) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 38x33 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
65. Józef Panfil(ur.1958) Martwa natura sygn.p.d. olej, akryl, płótno, 22.5x42.5 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
66. Feliks Paszkowski(1904-1986) Tum-Łęczyca(z teki „Ziemia łódzka w grafice”, 1960) sygn.p.d. litografia, tinta, 21.8x30.2 cm Estymacja: 320 - 400,- |
67. Antoni Piotrowicz(1869-1923) Młody Żyd z monetą(1921) sygn.dat.p.d.(cop.A.Piotrowicz) olej, płótno, 95x61 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
68. Aleksiej Pisemski(1859-1909) Pejzaż nadmorski sygn.cyrlicą p.d. akwarela, papier/tektura, 33.2x51 cm Estymacja: 6.300 - 7.500,- |
69. Kasper Pochwalski(1899-1971) Barbakan(1967) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 53.5x38.5 cm Estymacja: 8.500 - 9.700,- |
70. Kazimierz Poczmański(1900-1982) Martwa natura(1937) sygn.monogramem, dat.l.d. olej, płótno, 80x70 cm Estymacja: 19.000 - 25.000,- |
71. Kazimierz Podsadecki(1904-1970) Drzewa sygn.l.d. akwarela, papier, 31x28.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.800 - 3.000,- |
72. Józef Rapacki(1871-1929) Szuwary(1928) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 57.5x40.2 cm Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
73. Mieczysław Reyzner(1861-1941) Pejzaż z sosną sygn.p.d. olej, tektura, 17x14 cm Estymacja: 1.900 - 3.000,- |
74. Tadeusz Roman(1906-1983) Na skwerze(1964) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 80x100 cm Estymacja: 3.200 - 5.000,- |
75. Leszek Rózga(ur.1924) Bez tytułu(z teki „50 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ludwika Waryńskiego w Łodzi”, 1967) sygn.dat.p.d. akwaforta, 15x9.9 cm Estymacja: 500 - 900,- |
76. Leszek Rózga(ur.1924) Bez tytułu(z teki „50 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Ludwika Waryńskiego w Łodzi”, 1967) sygn.dat.p.d. akwaforta, 14.8x9.9 cm Estymacja: 500 - 900,- |
77. Leszek Rózga(ur.1924) Krajobraz znad Pilicy - Tomaszów Maz.(z teki „Ziemia łódzka w grafice”, 1960) sygn.dat.p.d. litografia, tinta, 21.8x30 cm Estymacja: 320 - 400,- |
78. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953) Antyczne ruiny we Włoszech sygn.p.d. olej, tektura, 35x50 cm Estymacja: 7.500 - 9.000,- |
79. Czesław Rzepiński(1905-1995) Pejzaż śródziemnomorski z ruinami sygn.p.d. gwasz, tektura, 41x58 cm (w św.p-p) Estymacja: 6.200 - 7.500,- |
80. Henryk Siedlanowski(1906-1979) Ulica Uniwersytecka w Łodzi sygn.p.d. olej, płótno, 81x100 cm Estymacja: 3.200 - 5.000,- |
81. Roman Sielski(1903-1990) Pejzaż ze stogami sygn.p.d. olej, tektura, 24.5x34.5 cm Estymacja: 3.200 - 4.500,- |
82. Józef Skrobiński(1910-1979) Fara w Brzezinach(z teki „Ziemia łódzka w grafice”, 1960) sygn.p.d. litografia, tinta, 21.7x31.2 cm Estymacja: 320 - 450,- |
83. Juliusz Słabiak(1917-1973) Wesele krakowskie sygn.l.d. olej, tektura, 35x50 cm Estymacja: 3.800 - 4.800,- |
84. Judyta Sobel(1924-2012) Dom w sadzie sygn.p.d. olej, płótno, 51x60.5 cm Estymacja: 6.300 - 7.500,- |
85. Staba(XX w.) Pejzaż zimowy z saniami(1978) sygn.dat.l.d. akwarela, papier, 27x70 cm (w św.p-p) Estymacja: 630 - 1.000,- |
86. Henryk Strumiłło(1934-2001) Wrześniowi II(1969) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 110x80 cm Estymacja: 5.500 - 8.000,- |
87. Stanisław Szczepański(1895-1973) Zagroda sygn.p.d. olej, płótno, 27x33 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
88. Grzegorz Sztabiński(ur.1946) Dom sygn.na odwrociu olej, płótno, 65x45 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
89. Artur Szyk wg(1894-1951) Cegiełka na budowę Domu Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi sygn.na płycie p.d. offset, 17x12 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
90. Włodzimierz Terechowicz(ur.1933) Wiśnie I(2005) sygn.l.d.dat.na odwrociu olej, płyta, 17x23 cm Estymacja: 1.250 - 1.900,- |
91. Stanisław Turewicz(XX w.) Dama z psem sygn.l.d. akwarela, papier, 34x24.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
92. Józef Unierzyski(1863-1948) Natchnienie malarza(wg obrazu J. Malczewskiego) sygn.l.g. olej, tektura, 97x59 cm Estymacja: 5.600 - 7.500,- |
93. Henryk Uziembło(1879-1949) Krakowianka(1943) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 50x34.5 cm Estymacja: 4.300 - 5.500,- |
94. Stefan Wegner(1901-1965) Chłopiec na plaży(1955) sygn.dat.p.d.(na p-p) olej, papier, 45x38.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 7.000 - 10.000,- |
95. Wojciech Weiss(1875-1950) Na plaży(1935) sygn.p.d. olej, płótno, 19.5x27 cm Estymacja: 17.500 - 19.000,- |
96. M. Wojciechowski(XX w.) Pejzaż z chatami(1934) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 48x70 cm Estymacja: 1.800 - 3.000,- |
98. F. Wouters(XIX w.) Pejzaż alpejski [Tyrol Wschodni] sygn.p.d. olej, płótno (liczne uszkodzenia), 47x92 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
99. F. Wouters(XIX w.) Jezioro Hintersee w Alpach sygn.l.d. olej, płótno (liczne uszkodzenia), 47x92 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
100. Krystyn Zieliński(1929-2007) IV-94(1994) sygn.dat.na odwrociu technika własna, 51x51 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
101. Krystyn Zieliński(1929-2007) I-1989 [Pruski mur](1989) sygn.dat.na odwrociu technika własna, 72x72 cm Estymacja: 7.500 - 9.500,- |
102. Krystyn Zieliński(1929-2007) XXXII-87-A(1987) sygn.p.d.dat.na odwrociu technika własna, 34x34 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
103. Wiktor Zin(1925-2007) Fragment architektury(1968) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 30x20.3 cm Estymacja: 850 - 1.200,- |
104. A.N. Święta nsygn. olej, płótno dublowane, 39x33 cm Estymacja: 3.800 - 4.800,- |
105. A.N.(XX w.) Plac Św.Marka w Wenecji sygn.l.d. akwarela, papier, 31.7x16 cm Estymacja: 1.250 - 1.900,- |
106. A.N.(XX w.) Kanał w Wenecji sygn.p.d. akwarela, papier, 32x16.6 cm Estymacja: 1.250 - 1.900,- |
107. A.N.(XX w.) Canale Grande w Wenecji sygn.p.d. akwarela, papier, 16.3x31.5 cm Estymacja: 1.250 - 1.900,- |
108. A.N.(XX w.) Ruiny nsygn. olej, płótno, 55x45.5cm Estymacja: 1.900 - 2.900,- |
109. A.N.(XX w.) Portret młodego Żyda sygn.p.d. pastel, papier, 41.5x25.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
110. Balsaminka w kształcie słonecznika(pocz.XX w.) imiennik HP (monogram wiązany) srebro pr.84; kwiat późniejszy, pasowany, wys.20 cm Estymacja: 2.100 - 2.500,- |
111. Cukiernica skrzynkowa (Niemcy, I połowa XX w.) sygn.Kayser plater, 6.5x16.3x10.7 cm Estymacja: 500 - 700,- |
112. Cukiernica(Francja, pocz.XX w.) srebro pr.950 (Minerwa 1) 429.5g, złocona wewnątrz, 16x15x12 cm Estymacja: 2.100 - 2.900,- |
113. Cukiernica(Francja, pocz.XX w.) srebro pr.nieczytelna (Minerwa), 447.9 g, złocona wewnątrz, 17.5x16x12 cm Estymacja: 2.100 - 2.900,- |
114. Cukiernica-koszyk art déco(I połowa XX w.) nsygn. plater, szkło kobaltowe pasowane, 18x16x12 cm Estymacja: 500 - 700,- |
115. Figurka Pies-Terier groteskowy(Niemcy, Bahnhof-Selb, 1932) sygn.Rosenthal, nr modelu 685 (proj. Max Daniel Herman Fritz) porcelana biała malowana, wys.21.8 cm Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
116. Figurka Pies-Terier(Wiedeń, Goldscheider, ok.1928) sygn.Goldscheider/Vienna/F/4/5937/173/Meisinger (proj. Ida Meisinger) porcelana biała malowana, wys.10.8 cm Estymacja: 1.700 - 2.900,- |
117. Karafka(Anglia?, I połowa XX w.) sygn. szkło, srebro (imiennik i próba nieczytelne), wys.31.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
118. Lustro secesyjne(1907) sygn.Paul Libert/1907 ceramika malowana, szkło kryształowe fazowane, pasowane, 56x47x35 cm Estymacja: 2.200 - 3.500,- |
119. Łopatka w etui(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.MN plater, srebro pr. 800, dł. 30 cm Estymacja: 250 - 400,- |
120. Pierre-Jules Mêne(1810-1879) Puchar myśliwski sygn.MENE brąz patynowany, wys. 40 cm Estymacja: 7.500 - 10.000,- |
121. Orzeł w koronie-Godło Polski (Polska, I ćwierć XX w.) nsygn. haft nicią srebrną, 50x42 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
122. Patera(Czechy, I połowa XX w.) nsygn. szkło barwione miodowe, złocenie, 11x23.5x23.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.500,- |
123. Patera art déco(Polska?, I połowa XX w.) nsygn. plater, drewno, 6x35.5x22.5 cm Estymacja: 380 - 500,- |
124. Patera eklektyczna(I połowa XX w.) nsygn. plater, szkło, wys.21 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
125. Pojemnik na ser(pocz.XX w.) nsygn. fajans malowany, kalka, 13x24.5x20 cm Estymacja: 500 - 700,- |
126. Solniczka neoklasycystyczna (I połowa XX w.) sygn.Phenu/15 plater, szkło kobaltowe, wys.19 cm Estymacja: 440 - 600,- |
127. Solniczka neoklasycystyczna(I połowa XX w.) nsygn. srebro pr.700, szkło, wys.14.3 cm Estymacja: 850 - 1.100,- |
128. Szufelka i zmiotka(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.Urania nr modelu 1143 cyna, dł. zmiotki 31, szufelka 29.5x23 cm Estymacja: 630 - 800,- |
129. Świeczniki-para(Niemcy?, pocz.XX w.) nsygn. plater (niewielkie wgniecenia), wys.27 cm Estymacja: 380 - 500,- |
130. Talerz dekoracyjny zwiebelmuster(Niemcy, I poł. XX w.) sygn.(naśladownictwo Miśni) porcelana biała, kobalt, złocenie, śr.27 cm Estymacja: 750 - 900,- |
131. Żardiniera(Francja, I połowa XX w.) sygn.Fres srebro pr.950 (Minerwa 1), 780.5 g, 12x39x19.5 cm Estymacja: 5.300 - 7.000,- |
132. Brosza-kamea złoto 14 K, 18.3 g Estymacja: 4.400 - 5.500,- |
133. Medalion z motywem hippicznym metal pozłacany, szafiry Estymacja: 1.100 - 1.500,- |
134. Medalion metal pozłacany, niello Estymacja: 750 - 900,- |
135. Medalion z gałązką metal pozłacany Estymacja: 750 - 900,- |
136. Pierścionek złoto 14 K, koral, 8 g Estymacja: 2.300 - 3.000,- |
137. Spinki do mankietów złoto 14 K, 7.5 g Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
138. Wisiorek-serce(Francja, II połowa XX w.) sygn.Lalique szkło barwione, metal złocony, 3x2.8 cm Estymacja: 380 - 450,- |