171 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. R. Adgamow(ur.1951) Królewskie Łazienki-gondole(1996) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 46x55 cm Estymacja: 3.500 - 4.800,- |
2. Władysław Bielecki(1896-1943) Wenecja. Palazzo Ducale(1933) sygn.dat.p.d. drzeworyt barwny, relief, 23.5x27 cm Estymacja: 750 - 1.200,- |
3. Ignacy Bieniek(1925-1993) W ogrodzie sygn.p.d. olej, płótno, 45x60 cm Estymacja: 2.200 - 3.000,- |
4. Jan Bocheński(1888-1944) Zagroda(1920) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 34x42.5 cm Estymacja: 3.800 - 4.500,- |
5. Marian Bogusz(1920-1980) Kompozycja(1961) sygn.dat.na odwrociu gwasz, papier/blacha, 34x47 cm Estymacja: 2.100 - 3.000,- |
6. Konstanty Brandel(1880-1970) Ex libris Augusta Zalewskiego(ok.1927) sygn.na płycie p.d. sucha igła, 6.6x5 cm Estymacja: 380 - 500,- |
7. Konstanty Brandel(1880-1970) Sic itur ad astra. Ex libris F.Frankowskiej(1909) nsygn. akwaforta, rylec, 8.9x5.9 cm Estymacja: 380 - 500,- |
8. Konstanty Brandel(1880-1970) Krajobraz z Zadusznik w lipnowskiem, zagajnik(1913) sygn.p.d. akwaforta, 6x9 cm Estymacja: 850 - 1.200,- |
9. Tadeusz Brzozowski(1918-1987) Portret kobiety(ok.1946-52) nsygn. (nr kat.TB.MNW/97 643) tusz, papier, 35x25 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
10. Henry Bursztynowicz(1922-2001) Doktor nsygn. (na podstawie naklejka Arts & Crafts Center of Pittsbourgh) odlew, metal mosiądzowany, wys.13 cm Estymacja: 750 - 1.500,- |
11. Marc Chagall(1887-1985) Biały Clown(“Derriere le Mirroir” no 147, 1964, Mourlot #411) nsygn. litografia, 37.2x27.7 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
12. Marc Chagall(1887-1985) Kobieta z kozą(“XXe Siecle” no 34, 1970, Mourlot #608) nsygn. litografia barwna, 31.1x23.8cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
13. Władysław Chmieliński(1911-1979) Krakowskie Przedmieście sygn.p.d. akwarela, papier, 32.5x48.5 (w św.p-p) Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
14. Antoni Chrzanowski(1905-2000) Bukiet bzów(1942) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 49x61 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
15. Tadeusz Cieślewski(1870-1956) Łazienki sygn.l.d. olej, papier, 13.5x22 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
16. Maria Dawska(1909-1993) Bajki malowane(1980) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, tektura, 22x18.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
17. Jan Dębowski [Juliusz Holzmuller](1876-1932) Myśliwy na polowaniu(1909) sygn.dat.l.d. gwasz, papier, 25.5x55 cm (w św.p-p) Estymacja: 5.600 - 7.500,- |
18. Jan Dębowski [Juliusz Holzmuller](1876-1932) Samotny wilk nocą(1910) sygn.dat.l.d. gwasz, papier, 27x55 cm (w św.p-p) Estymacja: 5.600 - 7.500,- |
19. Edward Dwurnik(ur.1943) Abstrakcja(2006) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 30x30 cm Estymacja: 2.100 - 2.900,- |
20. Wojciech Fangor(ur.1922) Magazyn(1988) sygn.dat.p.d. collage, gwasz, papier, 43x35.5 cm Estymacja: 6.500 - 9.000,- |
21. Jerzy Fedkowicz(1891-1959) Martwa natura sygn.l.g. olej, płótno, 55x63 cm Estymacja: 16.000 - 21.000,- |
22. Leonor Fini(1907-1996) Sfinksy sygn.p.d. litografia barwna (53/95), 70x52.6 cm Estymacja: 850 - 1.200,- |
23. Antoni Gawiński(1876-1954) Portret Dawida Zicmana(1923) sygn.dat.l.śr. akwarela, papier, 53x42.5 cm (owal) Estymacja: 2.800 - 3.500,- |
24. Stanisław Gibiński(1882-1971) W drodze do kościoła zimą sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 35x50 cm Estymacja: 2.700 - 3.500,- |
25. Aleksander Gierymski(1850-1901) Szkice aktu męskiego i kobiecej głowy w kapeluszu sygn.p.d. ołówek, papier, 54x39.5 cm Estymacja: 12.500 - 18.000,- |
26. Janusz Grabiański(1929-1976) Trzmiel sygn.p.d. akwarela, papier, 29x20 cm (w św.p-p) Estymacja: 650 - 800,- |
27. Hugo Grossmann(I poł.XX w.) Drewniany kościółek sygn.l.d. olej, sklejka, 80x55 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
28. Edward Harrison Compton(1881-1960) Pejzaż z zamkiem(1927) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 45x54 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
29. Hilbert(XX w.) Ponte Rialto w Wenecji sygn.l.d. olej, płótno, 47x70.5 cm Estymacja: 4.300 - 5.000,- |
30. Bolesław Hochlinger(1898-1979) Malbork(1975) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 60x90 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
31. Józef Hollak(1890-1949) Kosiarz sygn.p.d. drzeworyt, akwarela, gwasz, 23.3x17.8 cm Estymacja: 350 - 450,- |
32. Joseph Jansen(1829-1905) Pejzaż(1861) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 68.5x55 cm Estymacja: 6.100 - 7.500,- |
33. Tomasz Jaśkiewicz(1932-1991) Kompozycja sygn.na odwrociu technika własna, drewno, pilśnia, 53x33.5 cm Estymacja: 7.000 - 10.000,- |
34. Stefan Just(1905-1977) Odpoczynek po żniwach sygn.p.d. olej, płótno, 80x100 cm Estymacja: 6.300 - 7.500,- |
35. Maria Kantor-Lizuniec(ur.1925) Katedra wawelska(1948) sygn.dat.śr.d. kredka, papier, 43x30.5 cm Estymacja: 750 - 1.000,- |
36. Johan Daniel Koelman(1831-1857) Pejzaż z młynem(1854) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 68.5x55 cm Estymacja: 6.100 - 8.000,- |
37. Wacław Kondek(1917-1976) Z cyklu „Drobiazgi” (1957-58) sygn.dat. i nsygn. 10 szt. tusz, akwarela, gwasz, papier/tektura, 18x13 i 13x18 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
38. Wacław Kondek(1917-1976) Młyn w Nowym Bidaczowie(1967) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek) litografia (10/12), 42.5x61 cm Estymacja: 500 - 700,- |
39. Wacław Kondek(1917-1976) Nowe Miasto(1966) nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez Marię Kondek) litografia (1/5), 45x64.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
40. Józef Korolkiewicz(1902-1988) Portret kobiety(1943) sygn.dat.p.g. olej, płótno, 58x50 cm Estymacja: 4.400 - 5.500,- |
41. Janina Kraupe-Świderska(ur.1921) Ideogramy na błękicie(2008) sygn.p.d.,dat.na odwrociu olej, płótno, 33.5x33.5 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
42. Jerzy Krawczyk(1920-1961) Łodzie sygn.p.d. olej, sklejka, 41x36 cm Estymacja: 2.500 - 4.500,- |
43. Emil Krcha(1894-1972) Ruska wioska sygn.p.d. olej, tektura, 16x22 cm Estymacja: 1.900 - 2.700,- |
44. Zygmunt Kwiryński(ur.1949) Z cyklu „Moje kompozycje”(2014) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 60x80 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
45. Zdzisław Lachur(1920-2007) Ucieczka do Egiptu-3 rysunki(1957) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 16.5x17, 12.5x13, 12x15 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
46. Jan Lenica(1928-2001) Kompozycja zielona sygn.p.d. serigrafia (112/200), 45.8x63.8 cm Estymacja: 650 - 800,- |
47. Leopold Lewicki(1906-1973) Gitarzysta sygn.l.d. olej, tektura, 20x30.5 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
48. Krystyna Liberska(1926-2010) Pejzaż jesienny(1991) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 27x35 cm Estymacja: 750 - 1.500,- |
49. Łódź Kaliska(rok zał.1979) Śniadanie na trawie pierwsze(1989) sygn.na odwrociu fotografia (4/6), 30x39.8 cm Estymacja: 8.000 - 10.000,- |
50. Łódź Kaliska(rok zał.1979) Wg Grosza(1996) sygn.na odwrociu fot. (4/6), 37.3x30.2 cm Estymacja: 8.000 - 10.000,- |
51. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż letni ze stawem sygn.p.d. olej, płótno, 65x81 cm Estymacja: 8.000 - 12.000,- |
52. S. Mackiewicz(XX w.) Widok Łodzi(1946) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 33x24 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
53. Kazimierz Mikulski(1918-1998) Kompozycja(pocz.l.90.) nsygn. (potwierdzenie żony artysty na odwrociu) tusz, papier, 29.6x21 cm Estymacja: 4.400 - 5.500,- |
54. Gustav Moise(1879-1955) Kwiaty(1948) sygn.dat.l.d. akwarela, papier 33.5x28.5 cm Estymacja: 500 - 800,- |
56. Frantisek Mrazek(1876-1933) Targ sygn.l.d. olej, płótno, 24.5x32 cm Estymacja: 3.800 - 4.700,- |
57. Nikifor Krynicki(1895-1968) Pamiątka z Krynicy sygn.na odwrociu pieczęciami autorskimi akwarela, gwasz, tektura, 24x16.3 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
58. Sergiej Nikiforow(1920-2005) Las(2004) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 20x26 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
60. Jan Opaliński(1956-2014) Bez tytułu sygn.na odwrociu olej, płótno, 70x60 cm Estymacja: 1.800 - 2.800,- |
61. Janusz Orbitowski(ur.1940) Kompozycja 30/03(2003) sygn.dat.na odwrociu technika własna, 80x60 cm Estymacja: 16.500 - 20.000,- |
62. Felicja Pacanowska(1907-2002) Kompozycje(1966) sygn.p.d.i nsygn. 2 szt. akwaforta, akwatinta, 8.9x6.8 i 8.8x6.9 cm Estymacja: 380 - 600,- |
63. Felicja Pacanowska(1907-2002) Bez tytułu sygn.p.d. technika własna, 3.5x14.5 cm Estymacja: 190 - 300,- |
64. Felicja Pacanowska(1907-2002) Kompozycje sygn.p.d. 2 szt. technika własna (15/20, 7/100), 10.4x5.2 i 9.9x4.2 cm Estymacja: 380 - 600,- |
65. Marek Paluch(ur.1954) Stary sad sygn.p.d. olej, tektura, 18x34.5 cm Estymacja: 1.800 - 2.700,- |
66. Józef Panfil(ur.1958) Martwe natury-poliptyk sygn.śr.d. i na odwrociu olej, płótno/pilśnia, 22x22.5 cm (każdy z elementów) Estymacja: 7.500 - 9.000,- |
67. Józef Panfil(ur.1958) Motyw z Lublina(2014) sygn.l.d. akryl, płótno/tektura, 24x15 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
68. Jerzy Pawłowski(1909-?) Katedra św.Jana w Warszawie sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 21x29.5 cm Estymacja: 1.100 - 1.500,- |
69. Jerzy Pawłowski(1909-?) Pejzaż zimowy sygn.l.d. akwarela, tektura, 17.5x26 cm Estymacja: 500 - 800,- |
70. Lutka Pink(1906-1998) Martwa natura sygn.l.d. olej, płótno, 60x80 cm Estymacja: 5.700 - 7.000,- |
71. Antoni Piotrowski(1853-1924) Dzieci przed chatą sygn.p.d. olej, płótno, 87x69 cm Estymacja: 25.000 - 35.000,- |
72. Henryk Płóciennik(ur.1933) Charlie Mingus(1968) sygn.p.d.dat.śr.d. autocynkografia (e.a.), 64.5x49.8 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
73. Józef Puacz(1863-1927) Chata sygn.l.d. olej, płótno/tektura, 23.5x31.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
74. Karol Rutkowski(1885-1960) Ogród z altaną sygn.p.d. olej, tektura, 48x68 cm Estymacja: 2.200 - 3.000,- |
75. Karol Rutkowski(1885-1960) Chata w słońcu sygn.l.d. olej, tektura, 21.4x26.7 cm Estymacja: 1.400 - 2.000,- |
76. Sylweriusz Saski(1863-1954) Portret mężczyzny w stroju historycznym(1890) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 73x58.5 cm Estymacja: 6.500 - 9.000,- |
77. Victor Schivert(1863-1926) ortret kobiety sygn.l.d. olej, tektura, 30x25 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
78. Władysław Skoczylas(1883-1924) Martwa natura z zegarem sygn.l.d. akwarela, papier, 28.5x18.5 cm Estymacja: 1.250 - 1.800,- |
79. Antoni Starczewski(1924-2000) CLG no(1998) sygn.dat.p.d. serigrafia, 55.3x56.7 cm Estymacja: 1.400 - 2.000,- |
80. Franciszek Starowieyski(1930-2009) Rycerz sygn.p.d. kredka, papier, 29.5x20 cm Estymacja: 2.200 - 3.000,- |
81. Ferdinand Stifter(XIX/XX w.) Gra w karty sygn.p.g. olej, deska, 31x36.5 cm Estymacja: 2.800 - 4.000,- |
82. Suchodolski(XX w.) Pejzaż górski z chatami sygn.na odwrociu olej, sklejka, 30x36 cm Estymacja: 1.250 - 2.000,- |
83. Walentyna Sulikowska(1899-1963) Bieszczady sygn.na odwrociu technika, mieszana, olej, płótno, 60x73 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
84. Jan Szancenbach(1928-1998) Krab i cebule(1993) sygn.l.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 55.5x63 cm Estymacja: 24.000 - 30.000,- |
85. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Na łące sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 19.8x27.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
86. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Na grzyby sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 19.8x28 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
87. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Kaczątko sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 19.5x28 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
88. Antoni Szydłowski(1895-?) Wieża kościoła(1929) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 30x21 cm Estymacja: 630 - 700,- |
89. Jan Tarasin(1926-2009) Dalmatyńczyk sygn.p.d. serigrafia, 36.8x27.4 cm Estymacja: 500 - 800,- |
90. Włodzimierz Terlikowski(1873-1951) Portret mężczyzny sygn.p.d. olej, płótno, 55x46 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
91. Feliks Zbigniew Turski(1894-1981) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, tektura, 33x27 cm Estymacja: 380 - 500,- |
92. Antoni Uniechowski(1903-1976) Dorożki na krakowskim rynku sygn.p.d. tusz, papier, 20x29 cm Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
93. Wilhelm Wachtel(1875-1942) Portret kobiety sygn.p.d. kredka, papier/tektura, 55x41 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
95. Franciszek Wójcik(1903-1984) Pejzaż zimowy z Giewontem sygn.p.d. olej, tektura, 17.5x25.3 cm Estymacja: 500 - 800,- |
96. Stanisław Wróblewski(1884-1954) Chryzantemy w wazonie sygn.p.d. olej, tektura, 65.5x57 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
97. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944) Arab palący papierosa sygn.p.g. pastel, papier, 56x47 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
98. M. Wysocki(XX w.) Chłopiec w zielonym fotelu(1923) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 100x74 cm Estymacja: 6.200 - 7.800,- |
99. Krystyn Zieliński(1929-2007) M.XI.66(1966) sygn.na odwrociu technika własna, blacha, 84x69 cm Estymacja: 12.500 - 20.000,- |
100. Krystyn Zieliński(1929-2007) CVIII-91A(1991) sygn.dat.p.d. technika własna, papier, 52x63 cm Estymacja: 2.700 - 4.000,- |
101. Krystyn Zieliński(1929-2007) II-1989[Pruski mur] nsygn. (na odwrociu nalepka ewidencyjna) technika własna, akryl, metal, pilśnia, 65x65 cm Estymacja: 7.500 - 12.000,- |
102. Wiktor Zin(1927-2007) Pejzaż z torami[Krajobraz socjalistyczny] sygn.p.d. węgiel, papier, 27x42.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 900 - 1.300,- |
103. Stanisław Żurawski(1889-1976) Akt w plenerze sygn.l.g. olej, tektura, 50x35 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
104. A.N.(XX w.) Artyleria konna sygn.p.d.monogramem CR pastel, papier, 41.5x43 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
105. A.N.(XIX w.) Scena miłosna nsygn. olej, płótno, 37x30.5 cm Estymacja: 3.800 - 4.500,- |
106. A.N. Pejzaż śródziemnomorski sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 50x61 cm Estymacja: 3.800 - 4.800,- |
107. A.N.(XIX w.) Portret arystokratki nsygn. olej, płótno, 64x54 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
108. A.N. Portret dzieci w strojach marynarskich(1915) sygn.p.d.swastyką,dat. pastel, papier, 72x56 cm Estymacja: 15.000 - 20.000,- |
109. A.N. Pejzaż zimowy z klasztorem nsygn. olej, płótno, 30.5x41 cm Estymacja: 750 - 1.000,- |
110. A.N. Szuwary nsygn. olej, tektura, 20x31 cm Estymacja: 500 - 800,- |
111. Caché-pot z dekoracją secesyjną (I połowa XX w.) nsygn. fajans malowany, złocenia (pęknięcia w szkliwie), wys.20, śr.27 cm Estymacja: 500 - 800,- |
112. Cocktail cobbler shaker(Anglia, I połowa XX w.) sygn.Gaskell&Chambers B'Ham plater, 18.5x9x9 cm Estymacja: 320 - 500,- |
113. Dzbanek kryształowy w srebrnej oprawie (Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą Chlebnikow szkło, srebro pr. 84, wys.31 cm Estymacja: 2.500 - 3.200,- |
114. Figurka dziecka z rozgwiazdą(Kopenhaga, II połowa XX w.) sygn.B&G Kopenhagen Danmark (Bing&Grondhal) porcelana biała, wys.11 cm Estymacja: 320 - 500,- |
115. Ikona Chrystus Ukrzyżowany(II połowa XX w.) nsygn. emalia na blasze miedzianej nabitej na deskę, 19x14.3 cm Estymacja: 500 - 1.000,- |
116. Komplet solniczek z łyżeczkami w etui-4 szt. (Francja, I połowa XX w.) nsygn. srebro pr. 800, szkło Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
117. Kompozycja dekoracyjna na biurko-chłopiec z kozicami (I połowa XX w.) nsygn. metal patynowany, marmur, 37x52.5x13 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
118. Korona tory(Warszawa, 1850-1893) sygn.ptaszek, L.O (Aron Lewek Oksenberg) srebro, filigran, 1040 g, 44x22x22 cm Estymacja: 8.000 - 12.000,- |
119. Lampa naftowa na kolumnie(Belgia, pocz.XX w.) sygn.L&B Brevetes (Lempreur&Bernard) mosiądz na podstawie marmurowej (szkła pasowane), wys.87 cm Estymacja: 1.350 - 1.900,- |
120. Lustro secesyjne(pocz.XX w.) sygn.nieczytelnie cyna srebrzona, szkło (tafla lustra współczesna, niewielkie pęknięcie oprawy), 48x30.5 cm Estymacja: 1.100 -1.600,- |
121. Łyżeczki do kawy-12 szt.(Rosja, I połowa XX w.) srebro pr. 84, 131.4 g Estymacja: 750 - 1.000,- |
122. Patera z wkładem szklanym(Austria, I połowa XX w.) sygn.Argentor AS szkło, plater, wys. 21, śr. 22cm Estymacja: 900 - 1.400,- |
123. Pojemnik wiktoriański ażurowy (Anglia, połowa XIX w.) nsygn. miedź srebrzona (przetarcia), dno drewniane (ubytki), 12x19x19 cm Estymacja: 250 - 350,- |
124. Popielnica(Polska, Poznań, l.30.XX w.) sygn.Rytosztuka srebro, pr. 3, podstawa drewniana, 9.5x9x9 cm Estymacja: 630 - 950,- |
125. Szkatuła kryształowa z okuciem (I połowa XX w.) sygn.B szkło bezbarwne, plater, 11x22x14 cm Estymacja: 500 - 800,- |
127. Sztaluga atelierowa dekoracyjna(pocz.XX w.) nsygn. snycerka, drewno dębowe, politura, wys.183 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
128. Wazonik ze sceną antyczną (Anglia, Wedgwood, II połowa XX w.) sygn.Wedgwood biskwit oliwkowy z białą dekoracją, 10x8.5x8.5 cm Estymacja: 130 - 200,- |
129. Wazon dekoracyjny(Czechy, I połowa XX w.) nsygn. szkło opalizujące fioletowo-turkusowe, wys.34.5 cm Estymacja: 1.250 - 1.700,- |
130. Wizytownik z figurkami kuropatw(pocz.XX w.) nsygn. alabaster, brąz, wys.9, śr.15 cm Estymacja: 900 - 1.200,- |
131. Zegarek męski naręczny (Modro-Warszawa, k.XIX w.) Estymacja: 1.250 - 1.600,- |
132. A.N. Madonna nsygn. plakieta: plater, emalia, 15.5x11.5 cm Estymacja: 650 - 800,- |
133. Bransoleta złoto 14 K, 47 brylantów łącznie 1.17 ct H-I/VS2-Si2, perły słodkowodne, 39.5 g Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
134. Broszka złoto 14 K, brylant, 3.8x1.6 cm Estymacja: 900 - 1.400,- |
135. Broszka złoto 14 K, syntetyczny rubin, perły, 4.1x1 cm Estymacja: 900 - 1.400,- |
136. Pierścionek złoto 14 K, szafir 1 ct, rozety diamentowe, 2.8 g Estymacja: 2.300 - 3.000,- |
137. Pierścionek złoto 14 K, 6 brylantów łącznie 0.65 ct, 6 szafirów naturalnych łącznie 0.74 ct H-I/VS-P1, 3.6 g Estymacja: 3.800 - 4.600,- |
138. Sygnet rodowy z herbem Ślepowron złoto, szafir Estymacja: 3.800 - 4.900,- |