173 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Otto Axer(1906-1983) Portret kobiety sygn.p.d. olej, płótno, 52x34.5 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
2. Jan Berdyszak(1934-2014) Kompozycja kół rozwartych(1970) sygn.śr.d. technika własna, papier, 79.5x59.5 cm Estymacja: 8.000 - 13.000,- |
3. Maja Berezowska(1898-1978) W antycznym Rzymie sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 31.8x31.5 cm Estymacja: 1.400 - 2.200,- |
4. Maja Berezowska(1898-1978) Koncert damy dworu sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 39.7x29 cm Estymacja: 1.400 - 2.000,- |
5. Bernhard Christian Borchert(1863-1945) Akt z łabędziem sygn.l.d. olej, płótno, 60x45 cm Estymacja: 15.000 - 20.000,- |
7. Piotr Bubak(ur.1959) Koza(2014) sygn.dat.p.d. akryl, płótno, 70x50 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
8. Alexander Calder(1898-1976) „Derriere le Miroir” no. 173(1968, zawiera 8 litografii) nsygn. litografia, 38x28 i 38x55.8 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
9. Bronisław Chromy(ur.1925) Rodzina nsygn. brąz patynowany, 33x26x43 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
10. Jan Cybis(1897-1972) Bażant(1970) sygn.l.d. olej, płótno, 55x61 cm Estymacja: 46.000 - 55.000,- |
11. Czerny(XX w.) Sala zamkowa(1959) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 63.5x45 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
12. Teodor Durski(ur.1976) Syberia(2007-2010) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 27x27 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
13. Edward Dwurnik(ur.1943) Polish Jokes(2003) sygn.dat.na odwrociu akryl, płótno, 60x50 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
14. Erwin Elster(1887-1997) Żydowskie święto(1957) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 61x52 cm Estymacja: 2.400 - 4.000,- |
15. Erwin Elster(1887-1997) Brama Wyżynna w Gdańsku sygn.l.d. akwarela, papier, 49.5x57.5 (w św.p-p) Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
16. Stanisław Fabijański(1865-1947) Ogrójec przy kościele św.Barbary(1920) sygn.dat.l.d. akwarela, gwasz, papier, 31x45.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
17. Anatolij Nikiforovicz Fomin(ur.1925) Nokturn sygn.p.d. olej, tektura, 50x35 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
18. Wiesław Garboliński(1927-2014) Sen o raju Mahometa(2004) sygn.dat.l.d. offset (13/100), 36.5x55.8 cm Estymacja: 500 - 800,- |
19. Wilhelm Gdanietz(1893-1962) Naprawa sieci sygn.l.d. olej, płótno, 81x71 cm Estymacja: 4.300 - 5.500,- |
20. Stanisław Górski(1887-1955) Góralka sygn.p.śr. pastel, papier, 70x50 cm Estymacja: 6.900 - 8.500,- |
21. Stanisław Górski(1887-1955) Góral sygn.p.d. pastel, papier, 50x34 cm Estymacja: 4.500 - 5.000,- |
22. Adam Grabowski(1875-1941) Dekoracje kwiatowe - 2 szt. sygn.p.d. akwarela, gwasz, tektura, 100.5x33.5 cm (każda część) Estymacja: 6.200 - 8.000,- |
23. Jerzy Grochocki(ur.1931) Kompozycja(2011) sygn.dat.na odwrociu technika własna, 78x52 cm Estymacja: 2.500 - 3.800,- |
24. Tadeusz Gronowski(1894-1990) Akt z tulipanem sygn.p.d. olej, sklejka, 120x67.5 cm Estymacja: 12.500 - 17.000,- |
25. Henryk Hayden(1883-1970) Wioska rybacka(1952) sygn.dat.l.d. gwasz, akwarela, tektura, 31x47.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
26. Fryderyk Hayder(1905-1990) Kompozycja kwiatowa(1967) sygn.dat.p.d. technika mieszana, olej, collage, pilśnia, 41x120 cm Estymacja: 3.100 - 4.000,- |
28. Teofil Jóźwiak(1926-1996) Łódzka architektura: Muzeum Historii Miasta, Zabytkowa Willa, Plac Wolności, Ulica Zielona sygn. i sygn.na płycie p.d. technika mieszana, wklęsłodruk 4 szt. 23.2x29.8, 21x27.7, 23.5x30, 24.7x31 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
29. Antoni Kamieński(1860-1933) Zawały(z teki „Szkice z Puszczy Białowieskiej”, 1912) sygn.na kam.l.d. litografia, tinta, 27.9x21.5 cm Estymacja: 200 - 350,- |
30. Antoni Kamieński(1860-1933) Spotkanie w drodze(z teki „Szkice z Puszczy Białowieskiej”, 1912) sygn.na kam.p.d. litografia, tinta, 21.1x27.4 cm Estymacja: 200 - 350,- |
31. Stanisław Kamocki(1875-1944) Szałas na hali sygn.l.d. olej, tektura, 50x69 cm Estymacja: 7.000 - 10.000,- |
32. Jerzy Karszniewicz(1878-1945) Pejzaż sygn.l.d. olej, tektura, 11.2x18 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
33. Jerzy Karszniewicz(1878-1945) Pejzaż z chatami sygn.l.d. olej, tektura, 11.4x17.2 cm Estymacja: 1.250 - 1.800,- |
34. Jerzy Karszniewicz(1878-1945) Chaty sygn.l.d. olej, tektura, 8.7x13.6 cm Estymacja: 1.000 - 1.300,- |
35. Teresa Klink(ur.1940) Późne popołudnie(2005) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 35x30 cm Estymacja: 650 - 800,- |
36. Edward Kokoszko(1900-1962) Orka sygn.l.d. olej, płótno/tektura, 15x20 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
37. Wacław Kondek(1917-1976) Sień w Zamościu III(1965) sygn.dat.p.d. litografia (3/5), 43x61 cm Estymacja: 500 - 700,- |
38. Jerzy Kossak(1886-1955) Ułan przy ognisku(1930) sygn.dat.p.d.(na odwrociu pieczęcie autorskie) olej, tektura, 30x40 cm Estymacja: 7.500 - 10.000,- |
39. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja z kołami sygn.p.śr. technika własna, sklejka, 48.5x48.5 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
40. Ludwig Adam Kunz(1857-1929) Martwa natura z owocami nsygn. olej, płótno, 42.5x55.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.700,- |
41. Pierre Labrouche(1876-1956) Łodzie na przystani sygn.p.d. akwatinta, akwaforta barwna, 40x50.7 cm Estymacja: 400 - 500,- |
42. Jan Lebenstein(1930-1999) Pigalle(1971) sygn.dat.p.d. tusz, kredka, pastel, papier, 51x42.5 (w św.p-p) Estymacja: 16.000 - 20.000,- |
43. Krystyna Liberska(1926-2010) Pejzaż(2001) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 53x101 cm Estymacja: 1.800 - 3.500,- |
44. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Martwa natura sygn.p.d. olej, płótno, 65x81 cm Estymacja: 6.300 - 9.500,- |
45. Franciszek Maśluszczak(ur.1948) Zakochany artysta i jego muza(1991) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 31x25 cm Estymacja: 1.800 - 2.700,- |
46. Franciszek Maśluszczak(ur.1948) Jesień(2012) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 17x26 cm (w św.p-p) Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
47. Kalaman Mesterhazy(1857-1898) Koty sygn.p.d. olej, tektura, 24.5x34.5 cm Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
48. S.Mirecki(XX w.) Portret dziewczyny(1943) sygn.dat.p.d. sangwina, papier, 19x14 cm (w św.p-p) Estymacja: 650 - 1.000,- |
49. Jan Młodożeniec(1929-2000) Kompozycja sygn.p.d. gwasz, papier, 29.5x20.8 cm Estymacja: 2.700 - 3.500,- |
50. Eugeniusz Mucha(1927-2012) Frasobliwy nsygn. olej, płótno, 40x30 cm Estymacja: 5.600 - 6.500,- |
51. Samuel Obodowski(1892-1963) Port w Hajfie sygn.l.d. olej, płótno, 66x74.5 cm Estymacja: 15.000 - 23.000,- |
52. Maria Orłowa-Moczałowa(1898-1958) Ilustracje do poematu M.Lermontowa „Mcyri”-10 szt. sygn.na klocku i nsygn. drzeworyt, ok. 12x9 cm Estymacja: 400 - 500,- |
53. Józef Panfil(ur.1958) Martwa natura z chlebami i dzbanem sygn.p.d. olej, płótno, 40x60 cm Estymacja: 5.500 - 8.000,- |
54. Krzysztof Pasternak(1953-2014) Malarz przy pracy(2005) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 40x29.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 450 - 900,- |
55. B. Piasecki(XX w.) Góralskie chaty sygn.l.d. olej, pilśnia, 40x60.5 cm Estymacja: 3.800 - 4.900,- |
56. Henryk Plich(1904-1986) Pejzaż z kościołem sygn.l.d. olej, pilśnia, 52x72 cm Estymacja: 4.000 - 6.500,- |
57. Henryk Plich(1904-1986) Góralskie amory(1933) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 60x80 cm Estymacja: 4.000 - 6.500,- |
58. Henryk Policht(1888-1967) Tulipany(1963) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 42x58 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
59. Ryszard Radwański(1873-1948) Pejzaż z jeziorem sygn.p.d. akwarela, papier, 19.5x28.3 cm Estymacja: 250 - 450,- |
60. Izabela Rapf-Sławikowska(1920-2010) Pejzaż z domami(1972) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 55x46 cm Estymacja: 1.250 - 1.600,- |
61. Franz Rausch(1876-?) Zbiór siana sygn.l.d. olej, deska, 11x14.8 cm Estymacja: 1.500 - 2.800,- |
62. N. Riccardi(XIX w.) Pierwszy bal(1892) sygn.dat.l.d. akwarela, papier, 50x40 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
63. Leszek Rózga(ur.1924) Dwie gałązki jabłoni(1985) sygn.dat.p.d. akwaforta (10/70), 18x21.8 cm Estymacja: 1.100 -1.700,- |
64. A. Salkow(XIX w.) Martwa natura(1894) sygn.dat.p.d. olej, blacha, 25x35 cm Estymacja: 4.000 - 8.000,- |
65. Georg Friedrich Schmidt(1712-1775) Pierre Comte de Schuwalow(1760) sygn.dat.na płycie śr.d. miedzioryt, 29x21 cm Estymacja: 400 - 550,- |
66. Hans Seydel(1866-1916) Forum Romanum - Basilica Aemilia(1910) sygn.dat.l.d. akwarela, gwasz, tektura, 43x36.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 10.000 - 13.000,- |
67. Szczepan Skorupka(1903-1997) Pejzaż z jeziorem(1989) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 56.5x75 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
68. Szczepan Skorupka(1903-1997) Pejzaż(1980) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 49x62.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
69. Szczepan Skorupka(1903-1997) Pejzaż(1980) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 49x62.5 cm Estymacja: 3.800 - 4.800,- |
70. Krzysztof Skórczewski(ur.1947) Stare Miasto sygn.p.d. miedzioryt, ruletka (53/100), 14.8x20.8 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
71. Tadeusz Sprusiak(1907-1985) Pejzaż z łodziami sygn.p.d olej, płótno, 39.5x44.5 cm Estymacja: 1.250 - 2.500,- |
72. Piotr Stachiewicz(1858-1938) Piękna Zośka sygn.p.d. pastel, tektura, 99x66.5 cm Estymacja: 10.000 - 18.000,- |
73. Franciszek Starowieyski(1930-2009) Sonata św.Sebastiana(2000) sygn.dat.śr.d. pastel, tektura, 72x52 cm Estymacja: 17.000 - 23.000,- |
74. Bolesław Stawiński(1908-1983) Pejzaż z drzewami sygn.p.d. akwarela, papier, 22x28 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
75. Paweł Steller(1895-1974) Wodospady u źródeł Wisły(1933) sygn.dat.p.d. drzeworyt barwny, 21.6x16.3 cm Estymacja: 250 - 400,- |
76. Jonasz Stern(1904-1988) Szkic do cyklu „Getto lwowskie” nsygn. tusz, akwarela, papier, 18.3x9.5 (w św.p-p) Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
77. Jonasz Stern(1904-1988) Kompozycja nsygn. drzeworyt, 11.9x14.7 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
78. Jonasz Stern(1904-1988) Głowa nsygn.(sygn.l.d.stemplem) drzeworyt, 28.1x18.5 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
79. Jonasz Stern(1904-1988) Głowa nsygn. monotypia, 18.5x17.5 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
80. Juliusz Studnicki(1905-1978) Solo na gitarze sygn.l.d. gwasz, kredka, papier, 30x21.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.200 - 3.500,- |
81. Juliusz Studnicki(1905-1978) Dziewczyna sygn.l.d. gwasz, kredka, papier, 29x42 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
82. Juliusz Studnicki(1905-1978) Wystawa psów sygn.p.d.i p.g. akwarela, kredka, papier, 28.5x38 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.900 - 3.000,- |
83. Ghislain Swimberghe(XX w.) Stary wóz sygn.l.d. tusz, akwarela, papier, 22.5x32 cm Estymacja: 1.900 - 2.800,- |
84. Jan Szancenbach(1928-1998) Kwiaty i owoce(1996) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 63x70 cm Estymacja: 23.000 - 29.000,- |
85. Iwan Trusz(1869-1941) Cyprysy sygn.p.d. olej, tektura, 21x15.5 cm Estymacja: 19.500 - 26.000,- |
86. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, pilśnia, 61x47 cm Estymacja: 6.000 - 10.000,- |
87. Józef Wasiołek(1921-2008) Chata w lesie sygn.l.d. olej, płótno, 50x61 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
88. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty sygn.p.d. akryl, płótno, 46x33 cm Estymacja: 2.200 - 3.000,- |
89. Wincenty Wodzinowski(1866-1942) Dziewczyna w stroju ludowym(1931) sygn.dat.l.d. kredka, papier, 13.5x20 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.000 - 1.400,- |
90. Leon Wyczółkowski(1852-1936) Szymon Tatar. Głowa górala z fajką sygn.p.d. miękki werniks, ruletka, 26.2x29 cm Estymacja: 2.000 - 4.000,- |
91. A.N.(Japonia, XIX w.) Aktorzy Ichikawa Sadanji jako Kagekiyo i Ichikawa Yonezo jako jego córka Hitomaru sygn.na klocku p.śr. drzeworyt barwny, 35.1x23.3 cm Estymacja: 1.500 - 1.900,- |
92. A.N.(XX w.) Pejzaż orientalny sygn.nieczytelnie p.d. akwarela, tektura, 24.5x35 (w św.p-p) Estymacja: 1.900 - 2.800,- |
93. A.N.(XX w.) Portret dziewczyny nsygn. olej, tektura, 36x27.5 cm Estymacja: 2.300 - 3.000,- |
94. A.N.(XX w.) Żurawie na gałęzi sygn.nieczytelnie p.d. technika własna, płótno, 51x76 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
95. A.N.(XX w.) Podwórko nsygn. pastel, tektura, 56.5x38.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.200,- |
96. A.N.(XX w.) Portret żołnierza(1940) sygn.nieczytelnie dat.p.d. ołówek, papier, 35x26.5 cm Estymacja: 650 - 900,- |
97. A.N.(XX w.) Pejzaż śródziemnomorski nsygn. olej, sklejka, 40x50 cm Estymacja: 1.400 - 2.200,- |
98. A.N.(XIX w.) Justice nsygn. olej, deska, 25.3x19 cm Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
99. A.N.(XVIII w.) Kobieta z psem [Alegoria zmysłu powonienia] nsygn. olej, deska, 30x41.5 cm Estymacja: 3.200 - 6.000,- |
100. A.N.(XVII/XVIII w.) Kobieta z papugą [Alegoria zmysłu dotyku] nsygn. olej, deska, 32x42 cm Estymacja: 3.200 - 6.000,- |
101. Kultura Zrzuty (z udziałem Łodzi Kaliskiej) „Tango” nr 1, 1983, format A4, nakład 100 egz. Estymacja: 12.000 - 15.000,- |
102. Łódź Kaliska. Manifesty, katalog BWA Łódź, 1989, z autografami artystów oraz „Łódź Kaliska” nr 6, 1988 Estymacja: 200 - 400,- |
103. Caché-pot(Bonn, I poł.XX w.) sygn.Wessel/Bonn nr modelu 1009/ II ceramika wytłaczana, malowana, szkliwiona, 22.5x27x27 cm Estymacja: 500 - 600,- |
104. Cukiernica(Warszawa, I ćw.XX w.) sygn.B.Henneberg /Warszawa /Galw/N plater (brak kluczyka), 9.5x14x11 cm Estymacja: 700 - 900,- |
105. Cukiernica art déco(Wiedeń, I poł.XX w.) sygn.Argentor plater, szkło, 10.5x21.5x13 cm (przetarcia na pokrywie) Estymacja: 750 - 1.000,- |
106. Dzbanek secesyjny(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.księżyc, korona szkło, srebro pr. 800, wys.28 cm Estymacja: 850 - 1.000,- |
107. Figura-Chrystus Frasobliwy(Polska, pocz.XX w.) nsygn. drewno polichromowane, wys.31 cm (fragment podstawy i fragment stopy Chrystusa klejony) Estymacja: 1.250 - 2.000,- |
109. Karafka i 6 kieliszków do wódki art deco (Czechy, I poł.XX w.) szkło barwione fioletowe, karafka: 21.5x17x9.5, kieliszki: 6.5x5.2x3.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
110. Kieliszki do likieru-8 szt.(Polska, poł.XX w.) nsygn.(Huta Hortensja) kryształ, wys.13.5 cm Estymacja: 320 - 500,- |
111. Odznaka 40 pułku piechoty Dzieci Lwowskich (Lwów, po 1928) nakrętka sygn.Wł.Buszek/Lwów(Władysław Buszek) srebro, mosiądz, emalia, 3.6x2.6x0.5 cm Estymacja: 1.350 - 1.800,- |
112. Odznaki: Sołtysa oraz Wójta Gminy R.P. Kiernozia zawieszona na łańcuchu(Polska,1919-1945) na odwrociu sygn.Br. Łopieńscy/ Warszawa brąz, na godle srebrzony (przetarcia), śr. 5.5 i 11.7x8.5 cm Estymacja: 3.200 - 4.000,- |
113. Patera(Rosja, pocz.XX w.) sygn.cyrylicą Twa/M.S.Kuzniecowa/RF porcelana biała, kalka, śr.24, wys.14 cm Estymacja: 400 - 600,- |
114. Przycisk na biurko(Polska, I poł.XX w.) plakieta patriotyczna na podstawie, metal wytłaczany, szkło białe mleczne, plakieta: 6x5, podstawa: 10x7 cm Estymacja: 400 - 500,- |
115. Solniczka empirowa(Warszawa, I połowa XIX w.) sygn.Malcz srebro pr.12, 232.8 g, 14.5x15.5x6.5 cm (naprawiana) Estymacja: 1.900 - 3.000,- |
116. Szkatuła(Warszawa,1867) sygn.Schraider, ptaszek, I.S./1867/84, dwugłowy orzeł carski (Edward Schraider) srebro pr.84, 967.2 g, 14x18x13 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
117. Sztućce środka stołu w etui: nóż do masła, nóż do sera, 2 widelce do wędliny(Francja, I poł.XX w.) sygn.punce nieczytelne trzonki srebrne, ostrza metal złocony, dł.18.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
118. Sztućce-komplet dla 6 osób - 51 szt. (Warszawa, II połowa XX w.) sygn.HF(Hefra, wzór Rapsodia) srebro pr.800, 2583.5 g cm Estymacja: 8.500 - 12.000,- |
119. Tortownica(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.Villeroy&Boch fajans, kalka, metal, 5x39x31.5 cm Estymacja: 380 - 500,- |
120. Broszka-księżyc z gwiazdą(pocz.XX w.) nsygn. metal, granaty, 3.5x2.7 cm Estymacja: 300 - 400,- |
121. Kolczyki(II poł.XX w.) nsygn. złoto, koral, 3 g Estymacja: 600 - 800,- |
122. Kamea brosza-zawieszka(II poł.XX w.) sygn.ZJ/9/375 złoto 9 K, macica perłowa, 5.2x4.3 cm Estymacja: 1.700 - 2.000,- |
123. Kamea brosza-zawieszka(II poł.XX w.) sygn. NB/375 złoto 9 K, macica perłowa, 5x4.1 cm Estymacja: 1.700 - 2.000,- |
124. Kamea brosza-zawieszka(II poł.XX w.) sygn. ZJ/9/375 złoto 9 K, macica perłowa, 5x4 cm Estymacja: 1.700 - 2.000,- |