175 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Erich Brodkorb(1896-1968) Widok Neuwerk sygn.p.d. olej, pilśnia, 67.5x82.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.200,- |
2. Paul Chabas(1869-1937) Nimfa sygn.p.d. olej, płótno, 77x53 cm Estymacja: 5.000 - 9.000,- |
3. Marc Chagall(1887-1985) Malarz i jego sobowtór(„Derriere le Mirroir” nr 246, 1981, Mourlot #992) nsygn. litografia barwna, 32x47 cm Estymacja: 1.900 - 3.400,- |
4. Marc Chagall(1887-1985) Słońce z czerwonym koniem(„Derriere le Mirroir” nr 235, 1979, Mourlot #945) nsygn. litografia barwna, 30.5x42 cm Estymacja: 1.900 - 3.400,- |
5. Marc Chagall(1887-1985) Wędrujący muzykanci(„Chagall Lithographe II”, 1963, Mourlot #396) nsygn. litografia, 31.8x24.4 cm Estymacja: 630 - 900,- |
6. Edmund Cieczkiewicz(1872-1958) Góralka w zimowym pejzażu sygn.l.d. olej, pilśnia, 41x59 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
7. Zdzisław Cyankiewicz(1912-1981) Podróż saniami(1936) sygn.p.d.dat.l.d. drzeworyt, 9.6x8.2 cm Estymacja: 130 - 200,- |
8. Zdzisław Czermański(1900-1970) Karykatura płk. Zdzisława Latawca sygn.l.d. kredka, papier, 31.5x41 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
10. Edward Dwurnik(ur.1943) Planty krakowskie(1967) sygn.dat.p.g. technika mieszana, papier, 29.5x42 cm Estymacja: 2.200 - 2.900,- |
11. Emil Ekman(1880-1951) Żaglówka na morzu sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 23x23 cm Estymacja: 1.600 - 2.000,- |
12. Albert Feuillastre(XIX/XX w.) L’Arrivée Cour du Carrousel sygn.na kam.l.d. litografia barwna, 45x89 cm Estymacja: 500 - 800,- |
13. Erich Feyerabend(1889-1943) Wimpfen am Neckar(1941) sygn.dat.p.d. drzeworyt, 20.3x65 cm Estymacja: 250 - 400,- |
14. Brunon Franowski(1894-1957) Łodzie na brzegu sygn.p.d. olej, płótno, 100.5x70 cm Estymacja: 6.500 - 8.000,- |
16. Ludwik Gędłek(1847-1904) Patrol sygn.p.d. (opinia Elżbiety Delong) olej, deska, 18.5x25.5 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
18. Zygmunt Grajnert(1896-?) W Bukowinie Tatrzańskiej sygn.p.g. olej, tektura, 29.5x39.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.500,- |
19. Jerzy R.Groszang(1929-2004) Altany wśród drzew(1973) sygn.dat.p.d. akwarela, gwasz, papier, 25.5x41.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.100 - 3.000,- |
20. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968) Nad jeziorem sygn.p.d. olej, tektura, 35x50 cm Estymacja: 1.700 - 2.500,- |
21. Berthold Hellingrath(1877-1945) Nad Motławą(1910) sygn.dat.p.d. akwaforta, 23x31 cm Estymacja: 400 - 700,- |
22. Melchior de Hondecoeter(ok.1636-1695)-krąg Krajobraz z ptakami nsygn. olej, płótno, 95x144 cm Estymacja: 56.000 - 80.000,- |
23. Marian Jaeschke(1904-1980) Kobieta szyjąca przy stole(1945) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 36.5x51 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
24. Stanisław Jakubowski(1885-1964) Teka „Prasłowiańskie motywa architektoniczne”(Kraków, 1923) sygn.na klocku drzeworyty 27 szt., 33x24 cm (wym. teki) Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
25. Johannes Janson(1729-1784) Pejzaż z pasterzem i krowami(1782) sygn.dat.p.d. akwarela, tusz, papier, 14.8x17.3 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
27. Teresa Klink(ur.1940) Kompozycja(1967) sygn.dat.na odwrociu technika własna, pilśnia, 72x51 cm Estymacja: 3.800 - 4.500,- |
28. Wacław Kondek(1917-1976) Sień w Zamościu(1965) sygn.dat.p.d. litografia (e.a.), 42x60.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
30. Wojciech Kosowski(1933-1999) Wiatrak sygn.l.d.(dedykacja na odwrociu) olej, płótno, 45x50 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
31. Franciszek Kostrzewski(1826-1911) Waza czy kobieta?(1894) sygn.dat.p.d. olej, płótno dublowane, 39.5x60 cm Estymacja: 50.000 - 80.000,- |
32. Jerzy Krawczyk(1929-1969) Przy sklepowej ladzie(1950) sygn.dat.p.d. tusz, gwasz, papier, 24.5x33 cm (w św.p-p) Estymacja: 3.700 - 4.500,- |
33. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011) Projekt dekoracji do Aidy sygn.p.d. technika mieszana, tektura, 49.5x69.5 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
34. Andrzej Kreutz-Majewski(1936-2011) Projekt dekoracji do Elektry sygn.p.d. technika mieszana, tektura, 53.5x99 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
35. Jan Lebenstein(1930-1999) Susanne(1973) sygn.dat.l.g. litografia barwna ( 96/100 ), 70x49.7 cm Estymacja: 2.900 - 3.800,- |
36. Tadeusz Łapiński(ur.1928) Kompozycja(1957) sygn.dat.p.d. technika własna, płótno, 91x60 cm Estymacja: 12.500 - 15.000,- |
37. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Kobiety nad stawem sygn.p.d. olej, płótno, 60x73 cm Estymacja: 7.500 - 9.500,- |
38. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Czarny Staw Gąsienicowy sygn.l.d. gwasz, tektura, 35x50 cm Estymacja: 1.900 - 2.800,- |
39. Kazimierz Mikulski(1918-1998) Abstrakcja geometryczna sygn.l.d. tusz, papier, 29x24.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
40. Roman Modzelewski(1912-1997) Tragon(1959) sygn.dat.p.d. technika własna, płótno, 62x51 cm Estymacja: 10.000 - 17.000,- |
41. Roman Modzelewski(1912-1997) Kompozycja II(1968) sygn.dat.l.d technika własna, pilśnia, 68x108 cm Estymacja: 25.000 - 38.000,- |
43. Janusz Orbitowski(ur.1940) Bez tytułu(1966) sygn.dat.p.d. akryl, papier, 17x31.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 3.100 - 3.900,- |
44. Janusz Orbitowski(ur.1940) Kompozycja 3/88(1988) sygn.dat.na odwrociu technika własna, pilśnia, 60x42 cm Estymacja: 13.500 - 18.000,- |
45. Józef Panfil(ur.1958) Dworek wiejski sygn.p.d. olej, płótno, 18x33 cm Estymacja: 3.200 - 4.000,- |
46. Fryderyk Pautsch(1877-1950) Pejzaż górski sygn.l.g. akwarela, gwasz, papier, 23.5x30.7 cm Estymacja: 1.250 - 1.700,- |
47. Urszula Plewka-Schmidt(1939-2008) Kompozycja sygn.na odwrociu technika własna, 62x53 cm Estymacja: 2.500 - 5.000,- |
48. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt stojący(1989) sygn.dat.l.d. tusz, papier, 29.7x21 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
49. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt leżący(1991) sygn.dat.l.d. tusz, papier, 30x21.2 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
50. Stanisław Podgórski(1882-1964) Pejzaż górski sygn.p.d. olej, pilśnia, 38.5x48.5 cm Estymacja: 3.200 - 4.500,- |
51. Jerzy Potrzebowski(1921-1974) Zagroda sygn.l.d. olej, tektura, 34x48 cm Estymacja: 3.200 - 4.000,- |
52. Jerzy Potrzebowski(1921-1974) Konie na pastwisku sygn.p.d. olej, tektura, 36x47.5 cm Estymacja: 3.200 - 4.000,- |
53. Marian Puchalski(1912-1970) Kolumna Zygmunta sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 14.8x11.3 cm Estymacja: 650 - 800,- |
54. Stanisław Raczyński(1903-1982) Teka „Tematy ludowe” 6 drzeworytów sygn.p.d. drzeworyt barwny, drzeworyt, ok.16.5x13 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
55. Stanisław Radziejowski(1863-1950) Scena symboliczna sygn.l.d. olej, płótno, 90x154 cm Estymacja: 2.500 - 4.500,- |
56. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958) Z cyklu „Stronice”(2008) sygn.p.d.dat.l.d. technika własna, skóra, papier, 31.5x24.5 cm Estymacja: 5.500 - 8.000,- |
57. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958) Poduszka sygn. technika własna, skóra, 36.5x56x20 cm Estymacja: 750 - 1.400,- |
58. Ernst Peter Ruhrig(XX w.) Odpoczynek nad jeziorem sygn.p.d. olej, tektura, 37x46 cm Estymacja: 750 - 1.200,- |
59. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953) Capri(1904) sygn.l.d.dat.na odwrociu olej, tektura, 16x24 cm Estymacja: 6.200 - 8.000,- |
60. Tadeusz Sprusiak(19070-1985) Port rybacki w Jastarni(1977) sygn.l.d.dat.na odwrociu akwarela, gwasz, papier, 34x47.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 900 - 1.700,- |
61. Małgorzata Spychalska-Komar(ur.1942) Projekt okładki do „Nagiej małpy” nsygn. technika mieszana, papier, 18x11.5 cm Estymacja: 380 - 550,- |
62. Jan Szancenbach(1928-1998) Martwa natura z samowarem sygn.p.d. olej, płótno, 24x27 cm Estymacja: 8.500 - 13.000,- |
63. Iwan Trusz(1869-1940) Willa Hadriana w Tivoli sygn.l.d. olej, sklejka, 34x36.5 cm Estymacja: 26.000 - 30.000,- |
64. Antoni Uniechowski(1903-1976) Zaloty sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 20.3x14.5 cm Estymacja: 380 - 600,- |
65. Antoni Uniechowski(1903-1976) W parku sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29x20.7 cm Estymacja: 650 - 1.100,- |
66. Antoni Uniechowski(1903-1976) Męskie rozmowy sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29.5x20.5 cm Estymacja: 650 - 1.100,- |
67. Antoni Uniechowski(1903-1976) Scena batalistyczna sygn.p.d. tusz, papier, 30x20.7 cm Estymacja: 650 - 1.100,- |
68. Wilhelm Wachtel(1875-1942) Pionierzy sygn.p.d.i na kam.l.d. litografia, 54x46.8 cm Estymacja: 500 - 1.000,- |
69. T. Wagner(II poł.XIX w.) Otwarcie fabryki w Ozorkowie(1899) sygn.dat.l.d. olej, collage, płótno, 58x88 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
70. Czesław Wasilewski(1875-1947) Powrót z polowania na łosia sygn.p.d. (opinia Jadwigi Oczko-Kozłowskiej) olej, płótno, 45x70 cm Estymacja: 16.000 - 19.000,- |
71. Stanisław Wasilewski(ur.1949) Młyn sygn.p.d. olej, tektura/pilśnia, 11x19.8 cm Estymacja: 650 -1.200,- |
72. Józef Wasiołek(1921-2008) Pejzaż górski sygn.l.d. olej, tektura, 30x40 cm Estymacja: 2.300 - 3.000,- |
73. Tadeusz Waśkowski(1883-1966) Powrót syna marnotrawnego(1953) sygn.dat.l.d. tusz, akwarela, papier, 49.8x34.8 cm Estymacja: 1.250 - 1.800,- |
74. Wojciech Weiss(1875-1950) Wenecja sygn.p.d. ołówek, papier, 22x27.3 cm Estymacja: 750 - 1.200,- |
75. Wojciech Weiss(1875-1950) Pejzaż w deszczu sygn.l.d. akwarela, papier, 21.5x29.8 cm Estymacja: 1.900 - 2.500,- |
76. Wojciech Weiss(1875-1950) Autoportret II(1940) sygn.p.d. drzeworyt, 27.9x21.5 cm Estymacja: 630 - 1.000,- |
77. L. Wiarda(XIX w.) Pejzaż leśny ze strumieniem sygn.l.d. olej, płótno, 68x104 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
78. B. von Wobeser(XIX/XX w.) Młoda cyrkówka sygn.p.d. olej, płótno, 82.5x62 cm Estymacja: 6.900 - 9.000,- |
79. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944) Rybacy wyciągający sieć sygn.p.d. pastel, papier/tektura, 50x70 cm Estymacja: 10.000 - 14.000,- |
80. Romuald Wypychowski(1901-1981) Widok na Giewont sygn.p.d. olej, tektura, 32x37 cm Estymacja: 1.500 -2.200,- |
81. Władysław Zakrzewski(1903-1944) Noc księżycowa nad Bałtykiem sygn.p.d. akwaforta, akwatinta barwna, 29x20.8 cm Estymacja: 350 - 500,- |
82. J. Zamachowski(XX w.) Podole(1932) sygn.dat.p.d. olej, sklejka, 15x21 cm Estymacja: 500 - 800,- |
83. Krystyn Zieliński(1929-2007) VII-1958(1958) sygn.dat.na odwrociu technika własna, płótno, 64x52 cm Estymacja: 5.700 - 9.000,- |
84. Krystyn Zieliński(1929-2007) Pruski mur III-1989(1989) sygn.dat.na odwrociu technika własna, pilśnia, 62x63 cm Estymacja: 7.500 - 12.000,- |
85. Stanisław Żarnecki(1877-1956) Portret żony(1915) sygn.dat.l.d. olej, sklejka, 35x25.5 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
86. A.N.(XX w.) Słoneczniki w wazonie sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 70x60 cm Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
87. A.N.(XX w.) Pejzaż alpejski sygn.nieczytelnie p.d. olej, tektura, 21x31 cm Estymacja: 850 - 1.200,- |
88. Barometr empirowy(Francja, XIX w.) nsygn. drewno, brąz, odlew, wys.61 cm Estymacja: 380 - 1.000,- |
89. Barometr eklektyczny(Francja, XIX/XX w.) nsygn. drewno, stolarka, snycerka, 70x28 cm Estymacja: 440 - 1.000,- |
90. Demetre Haralamb Chiparus(1886-1947) Akt-Dziewczyna na krześle sygn.D.H.Chipar.S brąz, odlew cyzelowany, 25.5x7x7.5 cm Estymacja: 1.250 - 1.900,- |
92. Cukiernica „Królewskie jabłko”- projekt Julia Keilowa (Warszawa,1933) sygn.Fraget/N/Plaque nr14/3947 plater, wnętrze złocone, 15x15x15 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
93. Cukiernica(Warszawa, 1896-1908) sygn.S.K srebro pr.84, 331 g, dekoracja grawerowana o charakterze orientalnym, 10x13x11 cm Estymacja: 1.900 - 2.800,- |
94. Figurka Para małp(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.(wycisk obrazkowy nie określony)/GESCH/ 6429/ SCH brąz, odlew cyzelowany, 9.5x12x13.5 cm Estymacja: 630 - 900,- |
95. Figurka Chart(Niemcy, I poł. XX w.) sygn.(wycisk obrazkowy nie określony) nr modelu 8008 brąz, odlew cyzelowany, 12x17.5x4 cm Estymacja: 250 - 450,- |
97. Koszyk pleciony(II poł.XX w.) nsygn. plater, 15x22x22.5 cm Estymacja: 380 - 600,- |
98. Koziołki pod sztućce-6 szt.(Wiedeń, I poł.XX w.) sygn.ARGENTOR plater, 2.2x8.7x4.2 cm Estymacja: 380 - 550,- |
99. Krzyż Zasługi ZUPRO 1 klasy(Związek Uczestników Polskiego Ruchu Oporu we Francji) komandoria, wstążka oryginalna, stop metali Estymacja: 750 - 1.200,- |
100. Stanisław Roman Lewandowski(1858-1940) Medal Józef Piłsudski Wódz Legionów Polskich(1916) sygn.LEWANDOWSKI 1916 cyna, śr.5 cm Estymacja: 820 - 1.400,- |
102. Patera z gryfami(I poł.XXw.) sygn.nieczytelnie brąz (gryfy srebrzone), szkło, wys.23, śr.21 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
103. Szczypce do cukru(1846) sygn.(sygnatura nie określona) srebro pr.13, 39.7 g Estymacja: 600 - 800,- |
104. Sztućce-3 łopatki(Warszawa, 1908-1915) sygn.P.Ł.[Piotr Łątkowski] trzonki srebrne pr.84, łopatki metal złocony Estymacja: 1.500 - 1.900,- |
106. Zegarek damski DOXA(Szwajcaria, I poł.XX w.) sygn.Doxa Anti-Magnetic/Swiss Made nr 14/13714/1158995 złote koperty 14 K, śr. 2.1 cm Estymacja: 1.250 - 2.000,- |
107. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.WMFB I/0 OX cyna, szkło, 17x45x14 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |