181 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Teodor Axentowicz(1859-1938) Portret starego górala sygn.l.d. pastel, tektura, 69x48 cm Estymacja: 11.000 - 20.000,- |
2. Stanisław Bagieński(1876-1948) Stary wiarus i młody żołnierz sygn.p.d. akwarela, papier, 36x24 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
3. Franz Xaver Bergmann(1861-1936) Arab na szezlongu nsygn. brąz polichromowany, 10x18x18 cm Estymacja: 3.500 - 5.000,- |
4. Henri Georges Breard(1873-1939) Portret mężczyzny z kwiatem w butonierce sygn.l.d. olej, płótno, 54.5x38 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
5. Grzegorz Chojnacki(ur.1955) Mały czarodziej sygn.p.d. akwaforta, akwatinta barwna (e.a.), 16.5x10.6 cm Estymacja: 250 - 400,- |
6. Jolanta Ciesielska(ur.1951) Ogrodniczka sygn.p.d. akwaforta, akwatinta (e.a.), 27.5x20.8 cm Estymacja: 350 - 600,- |
7. Harrison Compton(1881-1960) Górskie jezioro(1919) sygn.dat.l.d. akwarela, papier, 22x34 cm Estymacja: 1.200 - 2.000,- |
8. Stanisław Fijałkowski(ur.1922) 17.IX.2015a.psd(2015) sygn.p.d. grafika komputerowa (e.a.), 25.3x18.5 cm Estymacja: 450 -700,- |
9. Stanisław Fijałkowski(ur.1922) 6.XI.2015dd.jpg(2015) sygn.p.d. grafika komputerowa (e.a.), 25.9x18.2 cm Estymacja: 450 - 700,- |
10. Leopold Gottlieb(1879-1934) Akt sygn.p.d. akwarela, papier, 32.5x24.5 cm Estymacja: 7.000 - 9.000,- |
11. Władysław Grudziński(1875-1942) Pejzaż zimowy sygn.p.d. akwarela, papier, 20.5x30.5 cm Estymacja: 1.700 - 2.500,- |
12. Edward Habdas(ur.1939) My z Kosmosu sygn.p.d. litografia barwna, 44.3x34.8 cm Estymacja: 300 - 450,- |
13. Fryderyk Hayder(1905-1990) Martwa natura(1974) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 70x50 cm Estymacja: 3.500 - 4.800,- |
14. Jerzy Hulewicz(1886-1941) Dziewczyna na Pegazie(1927) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 66x96 cm Estymacja: 90.000 - 140.000,- |
15. Abraham Hulk?(1813-1897) Łodzie przy brzegu sygn.p.d. olej, płótno, 30x46 cm Estymacja: 2.500 - 3.200,- |
16. Bronisław Jamontt(1886-1957) Trakt Lidzki(1940) sygn.dat.l.d. olej, sklejka, 51x66.5 cm Estymacja: 15.000 - 20.000,- |
17. Bronisław Jamontt(1886-1957) Stara cerkiew(1943) sygn.dat.p.d. tempera, tektura, 26x34.5 cm Estymacja: 4.400 - 6.500,- |
18. Irena Jarosz(ur.1932) Pejzaż sygn.l.d. olej, płótno, 53.5x90 cm Estymacja: 4.000 - 5.500,- |
19. Stanisław Kamocki(1875-1944) Koń ze stadniny w Dęblinie(1917) sygn.dat.p.d. akwarela, ołówek, papier, 18x23 cm Estymacja: 3.800 - 4.900,- |
20. Tadeusz Kantor(1915-1990) Z cyklu „Multipart”-szkice(1970) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 29.5x20.5 cm Estymacja: 5.800 - 7.000,- |
21. Alfons Karpiński(1875-1961) Żółte róże(przed 1936) sygn.p.śr. olej, tektura, 50x70 cm Estymacja: 19.000 - 25.000,- |
22. Tsuchiya Koitsu(1870-1949) Zamek w Nagoi sygn.na klocku p.d.(odbitka późniejsza) drzeworyt barwny, 39.3x26 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
23. Wacław Kondek(1917-1976) Ballady XXXI(1968) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 29x23 cm Estymacja: 1.000 -1.500,- |
24. Wacław Kondek(1917-1976) Ballady XXVII(1968) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 23x29 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
25. Janina Kraupe(ur.1921) Kontemplacja I(1953) sygn.dat.p.d. monotypia, papier, 53x35 cm Estymacja: 2.800 - 4.200,- |
26. Tadeusz Kulisiewicz(1899-1988) Portret kobiety w turbanie nsygn. akwarela, papier, 24x19 cm Estymacja: 650 - 1.200,- |
27. Lech Kunka(1920-1978) Kobieta w fotelu(1950) sygn.dat.p.d. tempera, papier, 63.8x49.3 cm Estymacja: 7.500 - 10.000,- |
28. Zygmunt Kwiryński(ur.1949) Kompozycja własna(1992) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 73x60 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
29. Włodzimierz Łuskina(1849-1894) Na stanowisku(1891) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 57x37 cm Estymacja: 17.000 - 25.000,- |
30. Jacek Malczewski(1854-1929) Siostra Bronisława w Lusławicach sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier/tektura, 49.5x35 cm Estymacja: 28.000 - 40.000,- |
31. Jacek Malczewski(1854-1929) Szkic do obrazu Matka Boska i pasterze nsygn.(na odwrociu pieczątka „Ze zbiorów Marji Malczewskiej”) tusz, papier, 32.5x20 cm Estymacja: 3.800 - 5.200,- |
32. Jacek Malczewski(1854-1929) Studia portretowe sióstr artysty-Heleny i Bronisławy nsygn. ołówek, papier, 23x30 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
33. Jacek Malczewski(1854-1929) Szkic głowy młodej kobiety (na odwrociu: Kobiety pracujące w polu) nsygn.,p.g. pieczątka „Ze zbiorów Marji Malczewskiej” ołówek, papier, 21.5x13.5 cm Estymacja: 2.300 - 4.000,- |
34. Jacek Markunas(ur.1952) Akt(2013) sygn.dat.p.d. kredka, papier, 43x30.5 cm Estymacja: 650 - 800,- |
35. Anna Maślakiewicz-Brozowska(1912-1986) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, tektura, 29.4x24.2 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
36. Franciszek Maśluszczak(ur.1948) Przed balem(2015) sygn.dat.p.g. akryl, płótno, 50x40 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
37. Maurycy Minkowski(1881-1930) Malwy przed chatą sygn.p.d. olej, tektura, 32.5x28 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
38. Ryszard Nowakowski(ur.1927) Miasto(1957) sygn.dat.p.d. kredka, papier/tektura, 28.3x41.8 cm Estymacja: 500 - 700,- |
39. Józef Panfil(ur.1958) Motyw z Krakowa(2014) sygn.l.d. akryl, płótno/tektura, 24x15 cm Estymacja: 2.500 - 3.700,- |
40. A. Patkow(XX w.) Pejzaż czarnomorski(1969) sygn.cyrylicą l.d. olej, tektura, 24x54 cm Estymacja: 850 - 1.400,- |
41. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt(1986) sygn.dat.l.d. tusz, papier, 24.8x17.3 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
42. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt pomarańczowy sygn.p.d. akwarela, tusz, papier, 35.7x21.8 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
43. Kazimierz Podsadecki(1904-1970) Pieją koguty(1968) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 18x27 cm Estymacja: 2.200 - 3.900,- |
44. Maria Ritter(1896-1976) Odpoczywające sygn.p.d. akwarela, papier, 51x65 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
45. Tadeusz Roman(1906-1983) W parku sygn.p.d. olej, płótno, 60x70 cm Estymacja: 2.600 - 3.800,- |
46. Barbara Rosiak(ur.1955) Żal sygn.p.d. akwaforta barwna (23/100), 13.2x9.8 cm Estymacja: 250 - 400,- |
47. Leszek Rózga(1924-2015) Gniazdko(1972) sygn.dat.p.d. akwaforta barwna (e.a.), 32.5x24.9 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
48. Leszek Rózga(1924-2015) Dwie gałązki jabłoni(1985) sygn.dat.p.d. akwaforta, 18x21.8 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
49. Leszek Rózga(1924-2015) Odpływ(1984) sygn.dat.p.d. akwaforta barwna (e.a.), 10x14.8 cm Estymacja: 300 - 500,- |
50. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953) Dworek polski jesienią(1942) sygn.dat.l.d. akwarela, papier, 10.5x15 cm Estymacja: 3.200 - 4.500,- |
51. Kasamatsu Shiro(1898-1991) Widok Fuji znad Jeziora Ashinoko sygn.na klocku l.d. drzeworyt barwny, 36.2x24 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
52. Kasamatsu Shiro(1898-1991) Wieczorny deszcz. Pagoda w dzielnicy Yanaka sygn.na klocku p.d. drzeworyt barwny, 36.3x24.2 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
53. Roman Sielski(1903-1990) Pastwisko sygn.l.d. olej, tektura, 29.5x41.5 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
54. Roman Sielski(1903-1990) Akt(1972) sygn.l.d.dat.na odwrociu olej, pilśnia, 25.5x34 cm Estymacja: 5.600 - 7.000,- |
55. Roman Sielski(1903-1990) Pejzaż sygn.l.d. olej, tektura, 17x25 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
56. Franciszek Starowieyski(1930-2009) Postać z zegarem(1973) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 41.5x29.5 cm Estymacja: 4.400 - 5.800,- |
57. Franciszek Starowieyski(1930-2009) Szkic do plakatu do filmu Krzysztofa Zanussiego „Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest”(1989) sygn.dat.p.śr. kredka, papier, 21x29.5 cm Estymacja: 5.600 - 8.400,- |
58. Janusz (Jast) Strzałecki(1902-1983) Martwa natura sygn.p.d. (na odwrociu: Martwa natura z paterą sygn.l.d.) olej, tektura, 69.5x49.5 cm Estymacja: 3.800 - 5.200,- |
59. Jan Szancenbach(1928-1998) Żółte kwiaty(1987) sygn.p.d., sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 70x77.5 cm Estymacja: 17.000 - 24.000,- |
60. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Gniazdo sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29.5x20.8 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
61. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Spotkanie na łące sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 20.8x29.5 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
62. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Owady wśród kwiatów sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29.5x20.8 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
63. A. Szepietowski(XIX/XX w.) Pejzaż z krowami sygn.p.d. olej, płótno, 32.5x55 cm Estymacja: 3.200 - 4.600,- |
64. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w ciemnym wazonie sygn.p.d. olej, pilśnia, 30x40.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
65. Wojciech Weiss(1875-1950) Modelka(1922) sygn.p.d., sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 73x58 cm Estymacja: 75.000 - 90.000,- |
66. Wojciech Weiss(1875-1950) Kwitnąca jabłoń sygn.l.d. olej, tektura, 12.7x21 cm Estymacja: 8.000 - 10.000,- |
67. Wojciech Weiss(1875-1950) Akt leżący sygn.l.d. ołówek, papier, 45x62.8 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
68. Bolesław Zacharek(1911-?) W kręgu - studia siedzących postaci sygn.p.d. kredka, papier, 29x41 cm Estymacja: 650 - 800,- |
69. Edmund Zobczyński(1879-1964) Pejzaż zimowy ze strumieniem(1938) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 67x76 cm Estymacja: 6.500 - 8.000,- |
70. A.N.(Niemcy, pocz.XX w.) Scena w karczmie nsygn. olej, deska, 27x20.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.700,- |
71. A.N. Portret arystokraty w zbroi nsygn. olej, płótno, 89.5x66.5 cm Estymacja: 15.000 - 20.000,- |
72. A.N.(XIX/XX w.) Martwa natura z cytryną nsygn. olej, płótno, 110x90 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
73. A.N.(I poł.XX w.) Stary Ratusz w Lipsku sygn.nieczytelnie p.d. akwaforta, 29x20 cm Estymacja: 250 - 350,- |
74. Amfora secesyjna(Austria, pocz.XX w.) sygn.AMPHORA/AUSTRIA/ Campina ceramika wytłaczana, malowana, szkliwiona, wys.26.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.400,- |
75. Amfora ze śpiącym amorem(Wiedeń, XIX/XX w.) sygn.tarcza/ gwiazdka porcelana biała, malowana, złocenie, medaliony malowane, wys.37.5 cm (brak pokrywy) Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
76. Figurka-Chińczyk(Volkstedt, pocz.XX w.) sygn.N(pod koroną) porcelana biała, malowana, złocenie, wys.18.5 cm Estymacja: 900 - 1.200,- |
77. Figurka-Raczkujące dziecko(Kopenhaga, I poł.XX w.) sygn.potrójna fala/GE/1510 porcelana biała, malowana, 7x9x5 cm Estymacja: 400 - 550,- |
78. Filiżanki do mokki-3 szt.(Niemcy, poł.XX w.) sygn.ILMENAU/ echt Kobalt porcelana kobalt, złocenie, wys. filiżanki 4, śr.spodka 11; sygn.ILMENAU/ echt Kobalt porcelana kobalt, złocenie, wys. filiżanki 5.5, śr. spodka 11.5; sygn.Herbena (Berlin, I poł.XX w.) porcelana biała, kalka, złocenie, wys. filiżanki 4.2, śr. spodka 11.2 cm Estymacja: 200 - 350,- |
79. Kandelabr z figurą anioła(II poł.XIX w.) nsygn.(Bracia Łopieńscy?) brąz patynowany, złocenie, wys.75 cm Estymacja: 7.000 - 9.000,- |
80. Kieliszki art déco na podstawie(l.20-30.XX w.) nsygn. szkło białe i szarozielone, podstawa 29.5x5, wys. kieliszka 7 (niewielkie ubytki w 2 kieliszkach) Estymacja: 500 - 700,- |
81. Kinkiety neoklasycystyczne-para(pocz.XX w.) nsygn. brąz złocony, 23x28x16 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
82. Lampa neoklasycystyczna kolumnowa(pocz.XX w.) nsygn. brąz patynowany, złocony, wys.106 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
83. Lampa buduarowa z figurą kawalera(Francja, pocz.XX w.) nsygn. metal, szkło mleczne, malowane, koraliki, wys.63 cm Estymacja: 2.100 - 2.900,- |
84. Patera(Warszawa, l.20-30.XX w.) sygn.FRAGET W WARSZAWIE plater, szkło, wys.10.5, śr.21 cm Estymacja: 690 - 850,- |
85. Patera dekoracyjna(Miśnia, XIX/XX w.) sygn.skrzyżowane miecze, wycisk:obrazkowy nieokreślony/ 55/ Y porcelana biała, wytłaczana, kobalt, złocenie (przetarcia), śr.27.5 cm Estymacja: 560 - 900,- |
86. Postument pod rzeźbę(pocz.XX w.) nsygn. drewno toczone, bejcowane, wys.111 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
87. Serwis śniadaniowy art déco 6-osobowy(Ćmielów, l.20.XX w.) sygn.Ć/ ĆMIELÓW/ 5010,wycisk: Ć (w trójkącie) porcelana kremowa, kalka, złocenie (brak 1 filiżanki) Estymacja: 750 - 1.000,- |
88. Tabakiera z portretem cara Mikołaja II(Rosja, 1880) sygn.cyrylicą I.ZUJEW/ I.CZ.1880/orzeł dwugłowy carski 84 srebro, pr.84, 204.6 g, emalia, miniatura portretowa malowana na emalii (późniejsza), 3.5x8x6.8 cm Estymacja: 7.500 - 10.000,- |
90. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn. cyna srebrzona, szkło, 20x58x30 cm Estymacja: 2.900 - 3.600,- |
91. Żardiniera eklektyczna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.tarcza z pegazem/ półksiężyc/ korona/800 srebro pr.800, 292 g, szkło (pasowane), 12.5x35.5x15 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |