182 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Angelo Achini(1850-1930) Kobieta z dzieckiem na nabrzeżu sygn.p.d. akwarela, papier, 45x28 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
2. Bednarski?(pocz.XX w.) Dziewczynka z globusem sygn.na odwrociu kredka, papier, 32.5x23 cm Estymacja: 550 -1.000,- |
3. Jan Dobkowski(ur.1942) Kompozycja(1966) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 65x50 cm Estymacja: 10.000 -16.000,- |
4. Erno Erb(1890-1943) Przekupki lwowskie sygn.l.d. olej, tektura, 34.5x50 cm Estymacja: 12.600 - 15.500,- |
5. Erno Erb(1890-1943) Kwiaty sygn.p.d. olej, tektura, 39x52.5 cm Estymacja: 7.500 - 9.500,- |
6. Stanisław Fabijański(1865-1947) Kościół św. Barbary nocą sygn.l.d. akwarela, papier, 69x48.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
7. Julian Fałat(1853-1929) Pejzaż wiejski(1924) sygn.dat.śr.d. akwarela, papier/tektura, 16.5x27.5 cm Estymacja: 7.500 - 10.000,- |
8. Stanisław Fijałkowski(ur.1922) 30.V.2016a.psd sygn.p.d. grafika komputerowa (e.a.), 25.7x17.8 cm Estymacja: 450 - 700,- |
9. Wojciech Fleck(1903-1972) W ogrodzie sygn.p.d. olej, pilśnia, 33.5x29.5 cm Estymacja: 3.200 - 4.500,- |
10. Kazimiera Frymark-Błaszczyk(ur.1931) Woda sygn. dzianina, aplikacja, poliamid, 180x115 cm Estymacja: 8.500 - 12.000,- |
11. Kazimiera Frymark-Błaszczyk(ur.1931) Inicjał sygn. technika własna, metal, 45x31 cm Estymacja: 2.100 - 3.700,- |
12. Jerzy Grabowski(1933-2004) Transfiguracja klucza „Transcendencji”(1986-88) sygn.p.d.dat.l.d. linoryt barwny, relief (15/50), 51.2x39.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
13. Antoni Gramatyka(1841-1922) Tatry sygn.p.d. olej, płótno, 66x130 cm Estymacja: 35.000 - 45.000,- |
14. Teodor Grott(1884-1972) Kwiaty w wazonie(1947) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 99x75 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
15. Eugeniusz Grotto-Ślepikowski(1903-1968) Nad stawem sygn.p.d. olej, płótno/tektura, 41x55 cm Estymacja: 1.800 - 2.600,- |
16. Henryk Grunwald(1904-1958) Kamień i roślina(1957) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 51x35.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
17. Hjalmar Hansson[Ganson](1864-po 1932) Łódź wpływająca do portu w Ustce sygn.l.d. olej, płótno, 65x81 cm Estymacja: 4.300 - 6.500,- |
18. Władysław Hasior(1928-1999) Scena w parku(1986) sygn.dat.na odwrociu technika własna, 73x147x7 cm Estymacja: 149.000 - 165.000,- |
19. Feliks Jabłczyński(1865-1928) Stare Miasto sygn.l.d. ceratoryt, podbarwiany akwarelą, 35.3x26.2 cm Estymacja: 900 - 1.400,- |
20. Stefan Just(1905-1977) Wesele chłopskie sygn.l.d. akwarela, gwasz, tektura, 50x70 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
21. Wassily Kandinsky(1866-1944) 10 Origin(z „Hommage a Wassily Kandinsky. XXeme Siecle”, 1974) sygn.na klocku l.d. drzeworyt, 20.9x16.7 cm Estymacja: 650 - 1.100,- |
22. Wassily Kandinsky wg Kompozycja(z „Derriére le Miroir” no.101-102-103, 1957) sygn.na kam.l.d. litografia barwna, 34.7x50 cm Estymacja: 1.250 - 2.000,- |
23. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Szarża(1946) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 94x120 cm Estymacja: 15.000 - 24.000,- |
24. Oskar Kokoschka(1886-1980) Zmartwychwstanie z cyklu „Pasja”(z „Der Bildermann” 1916, vol.1, no.14) sygn.na kam.p.d. litografia 25.5x30 cm na odwrociu: Ottomar Starke(1886-1962) Nowa socjeta, pl. 5 sygn.na kam.p.d. litografia 29x23 cm Estymacja: 650 - 950,- |
25. Wacław Kondek(1917-1976) Rodzina diabelska-portret zbiorowy sygn.na odwrociu olej, płótno, 100x81 cm Estymacja: 1.800 - 3.500,- |
26. Wacław Kondek(1917-1976) Zwierzak czerwony(1963) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 60x81.5 cm Estymacja: 1.800 - 3.500,- |
27. Wacław Kondek(1917-1976) Młyn(1968) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 23x29 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
28. Wacław Kondek(1917-1976) Domy sygn.l.d. tusz, papier, 28.5x42 cm Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
29. Anatol Kozłowski(ur.1955) Układ geometryczny sygn.na odwrociu technika własna, sklejka, 50x37 cm Estymacja: 1.900 - 3.300,- |
30. Jerzy Ryszard Krauze(1903-1978) Nad Prutem(1932) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 35x45 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
31. Lech Kunka(1920-1978) Malarz przy sztaludze(Autoportret?) nsygn. olej, płótno, 60x50 cm Estymacja: 4.400 - 6.500,- |
32. Lech Kunka(1920-1978) Pejzaż miejski-kubistyczny(1947) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 72x59 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
33. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja sygn.l.d. technika własna, sklejka, 91x53 cm Estymacja: 13.000 - 20.000,- |
34. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, pilśnia, 112x60 cm Estymacja: 13.000 - 20.000,- |
35. Alfred Lenica(1899-1977) Kompozycja sygn.p.d. akwarela, papier, 21x29.2 cm Estymacja: 650 - 1.200,- |
36. Leon Levkovitch(ur.1936) Trzy pierwsze lepsze(1975) sygn.dat.p.d. technika własna, płótno, 27x41 cm Estymacja: 5.600 - 8.000,- |
37. Edward Łazikowski(ur.1939) Obiekt-Sylfa(2000) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 71x64 cm Estymacja: 1.900 - 2.800,- |
38. Janina Maliszewska-Zakrzewska(1909–1982) Góralski chłopiec sygn.l.d. olej, sklejka, 52x41 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
39. Jacek Markunas(ur.1952) Akt(2003) sygn.dat.d. tusz, papier 29x22.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 500 - 800,- |
40. Franciszek Maśluszczak(ur.1948) Razem(2015) sygn.dat.l.d. akryl, płótno, 73x100 cm Estymacja: 18.000 - 25.000,- |
41. Grzegorz [Christo] Mendoly-Steffanoff(1898-1966) Łodzie przy nabrzeżu(1937) sygn.dat.p.g. olej, sklejka, 29.4x24 cm Estymacja: 1.800 - 3.200,- |
42. Dariusz Miliński(ur.1957) Autoportret z królewiczem zaklętym w żabę(2012) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 60x50 cm Estymacja: 6.300 - 8.000,- |
43. Maciej Nehring(1901-1977) Pejzaż(1931) sygn.dat.l.d. akwarela, papier, 34.5x42.8 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
44. Erich Nikutowski(1872-1921) W porcie sygn.p.d. akwarela, papier, 29.5x43.5 cm Estymacja: 4.000 -5.500,- |
45. Włodzimierz Pawlak(ur.1957) Dziennik(1997) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 24x33 cm Estymacja: 7.000 - 10.000,- |
46. Jan Perdzyński(1869-1902) Widok Krakowa(1888) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 22.5x22.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
47. Pablo Picasso(1881-1973) Mała corrida(z „Hommage to Pablo Picasso. XXeme Siecle”, 1971) sygn.dat.na kam.l.d. litografia barwna, 31x24 cm Estymacja: 1.250 - 2.000,- |
48. Otto Pippel(1878-1960) Pejzaż z Wiesental w Szwarzwaldzie sygn.p.d. olej, płótno, 80x70 cm Estymacja: 21.000 - 28.000,- |
49. Alice Plato(1889-1961?) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, płótno, 75x64.5 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
50. Alice Plato(1889-1961?) Żółte róże sygn.p.d. olej, płótno, 65x75 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
51. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt stojący(1987) sygn.dat.l.d. tusz, papier, 30x21.2 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
52. Kazimierz Podsadecki(1904-1970) Pejzaż(1968) sygn.l.d.dat.p.d. akwarela, papier, 24x34.5 (w św.p-p) Estymacja: 1.700 - 2.400,- |
53. Hanna Rudzka-Cybisowa(1897-1988) Martwa natura sygn.p.d. olej, płótno, 60x70 cm Estymacja: 7.500 - 9.000,- |
54. Jolanta Rudzka-Habisiak(ur.1958) Z cyklu „Stronice”(2008) sygn.p.d.dat.śr.d. technika własna, papier, 29x21 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
55. Czesław Rzepiński(1905-1995) Pejzaż ze stawem(1946) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 23.5x31 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
56. Andrzej Adam Sadowski(ur.1946) Mielno-łodzie rybackie(1981) sygn.dat.l.d. akryl, płótno, 60x73 cm Estymacja: 4.300 - 5.800,- |
57. Shalom Sechvi(1928-2013) Z cyklu Znak „A”(1994) sygn.p.l.d.dat.śr.d. 5 szt. technika własna, 10.6x10.6, 10.1x10.5, 10.8x10.5, 10.6x10.4, 10.5x10.5 cm Estymacja: 1.300 - 2.000,- |
58. Jan Stanisławski(1860-1907) Wiejska chata(z „Życie” 1899, nr 6) sygn.na kam.l.d. litografia, 21.7x28 cm Estymacja: 2.800 - 3.900,- |
59. Antoni Starczewski(1924-2000) Patera kobaltowa nsygn. ceramika szkliwiona, 34x22.5x3 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
60. Jonasz Stern(1904-1988) Kompozycja(1948) nsygn.(potwierdzenie autorstwa przez Barbarę Jaroszyńską-Stern) monotypia, 41x29.5 cm Estymacja: 7.500 - 10.000,- |
61. Jan Szancenbach(1928-1998) Pejzaż nocny z Paryża(1996) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 85x95cm Estymacja: 29.000 - 38.000,- |
62. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Pusta miska sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 40x29 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
63. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Kot na drzewie sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 40x29 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
64. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Chłopiec z flagą(projekt kostiumu do baletu „Pan Twardowski” Ludomira Różyckiego) sygn.p.d. gwasz, papier, 32.5x22.2 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
65. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Chłopiec z kogucikiem(projekt kostiumu do baletu „Pan Twardowski” Ludomira Różyckiego) sygn.p.d. gwasz, papier, 32.5x22.2 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
66. Henryk Szczygliński(1881-1944) Kobieta we wnętrzu sygn.p.d. olej, płótno, 100x110 cm Estymacja: 35.000 - 45.000,- |
67. Alfred Terlecki(1883-1973) Widok z werandy(1932) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 50x70.5 cm Estymacja: 9.000 - 14.000,- |
68. Antoni Uniechowski(1903-1976) Prezentacja sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 30x20.6 cm Estymacja: 800 - 1.400,- |
69. Antoni Uniechowski(1903-1976) Bombardierzy sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29x20.6 cm Estymacja: 800 - 1.400,- |
70. Antoni Uniechowski(1903-1976) Dama w kapeluszu z piórem sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 15.7x13.7 cm Estymacja: 450 - 700,- |
71. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty sygn.l.d. olej, płótno, 52x38 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
72. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty sygn.l.d. olej, płótno, 33x24 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
73. Wojciech Weiss(1875-1950) Gołębniki-Kalwaria(1921) sygn.p.d.dat.na odwrociu akwarela, papier, 25.5x35.5 cm Estymacja: 6.200 - 7.500,- |
74. Wojciech Weiss(1875-1950) Aneri zadumana sygn.l.d. ołówek, papier 20x25.2 cm Estymacja: 1.700 - 2.500,- |
75. Stanisław Witkiewicz(1851-1915) Studium pejzażowe z chatą i drzewami sygn.p.d. olej, papier/płótno, 24x41.2 cm Estymacja: 19.000 - 24.000,- |
76. Helena Zaremba-Cybisowa(1911-1986) Ryby sygn.p.d. olej, płótno, 33x41 cm Estymacja: 6.600 - 8.400,- |
77. Jerzy Zaruba(1891-1971) Rysunki satyryczne-3 szt.(1966) sygn.dat.p.d. tusz, akwarela, papier Bar Cybernetyk 28.7x22.8 cm Kibice 29x16.5 cm Bar Nirwana 24x17 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
78. Jan Wacław Zawadowski(1891-1982) Pomarańcze(1936) sygn.p.d.dat.na nalepce wystawowej na odwrociu olej, płótno, 38x55 cm Estymacja: 13.500 - 18.000,- |
79. A.N.(XX w.) Kobieta jedząca czereśnie sygn.l.d. akwarela, papier, śr.42.5 cm Estymacja: 350 - 550,- |
80. A.N.(XX w.) Martwa natura z jabłkami sygn.nieczytelnie p.d. olej, pilśnia, 48x58 cm Estymacja: 1.800 - 2.800,- |
81. A.N.(XX w.) Pejzaż z drzewami sygn.nieczytelnie l.d. gwasz, papier, 23.5x32 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
82. A.N.(XX w.) Martwa natura orientalna(1915) sygn.nieczytelnie.dat.l.d. olej, płótno, 79x58 cm Estymacja: 9.000 - 14.000,- |
83. Cukiernica klasycystyczna(Francja, XIX/XX w.) nsygn. srebro pr.1 (Minerwa 1), 495 g, wnętrze złocone, na brzuśćcu monogram wiązany BB, 15x14 x11 cm Estymacja: 3.500 - 4.700,- |
84. Cukiernica(Warszawa, pocz.XX w.) sygn.WARSZAWA/NORBLIN/&Co/PLAQUE plater, 9.5x15x11.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
85. Figurka-Śpiące świnki(Kopenhaga, I poł.XX w.) sygn.ROYAL COPENHAGEN/ DENMARK/ potrójna fala/ B/ 683, wycisk: 683 porcelana biała, malowana, 7.5x11.3x10 cm Estymacja: 500 - 650,- |
86. Karafka(Turcja, I poł.XX w.) sygn.gwiazda/półksiężyc/AL/950M szkło kryształowe, srebro pr.950, wys.32 cm Estymacja: 500 - 600,- |
87. Koszyk-cukiernica(II poł.XX w.) nsygn. plater, szkło, wys. z uchwytem 20 cm Estymacja: 500 - 800,- |
88. Podstawka pod butelkę w formie lawety(pocz.XX w.) nsygn. cyna srebrzona (przetarcia), 22.5x28x15 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
89. Puchar w typie biedermeier(k.XIX w.) nsygn. szkło szlifowane, barwione rubinowo-białe, 4 medaliony malowane (przetarcia), wys.18 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
90. Żardiniera(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.B/WMF/I/O/OX, nr 537 cyna srebrzona (przetarcia), 15.5x47x19.5 cm Estymacja: 2.100 - 2.900,- |
91. Żardiniera(I poł.XX w.) nsygn.wycisk:106 majolika, 22x48x23 cm Estymacja: 1.900 - 2.500,- |