NIEZWYKŁE ŚWIATY WACŁAWA KONDKA
Malarstwo, rzeźba, grafika
16 grudnia 2013 - 31 stycznia 2014 r.
Wacław Kondek(1917-1976)
Malarstwo:
1. Ballada łagiewnicka(1969) sygn.dat.p.d. tempera, deska, 71,5x50,5 cm cena: 5.700,- |
2. O moja cudowna willo(1970) sygn.dat.l.d. tempera, deska, 70x50 cm cena: 5.600,- |
3. Bałuty(1970) sygn.dat.śr.d. tempera, deska, 53x40 cm cena: 3.800,- |
4. Scherzo sygn.l.d. tempera, deska, 33x15 cm cena: 1.600,- |
5. Scherzo-Alfabeta(1974) sygn.dat.śr.g. tempera, deska, 43,5x20,5 cm cena: 1.500,- |
6. Czterooki(1965) sygn.dat.p.d. tempera, deska, 45x20 cm cena: 2.150,- |
7. Madonna ze świętymi(1965) sygn.dat.śr.d. tempera, deska, 46x64 cm cena: 5.500,- |
8. Matka Boska(1964) sygn.dat.p.d. tempera, deska, 53x40 cm cena: 4.900,- |
9. Portret pojedyńczy z cyklu „Rodzina diabelska“ nsygn.opisany na odwrociu olej, pilśnia, 92x61 cm cena: 2.200,- |
10. Błękitne góry nsygn. olej, pilśnia, 61,5x91,5 cm cena: 2.100,- |
11. Łódź - Ul.Targowa 47 nsygn. olej, płótno, 50x69 cm |
12. Okno III(1963) nsygn. olej, pilśnia, 61,5x90,5 cm cena: 2.100,- |
13. Martwa natura z siwakiem nsygn. olej, płótno, 68x55 cm cena: 1.500,- |
Rzeźba:
14. Dziadek Frasobliwy(1961) sygn. ceramika, siwak, 37x15,5x10 cm |
ceramika, siwak, 30x18x12 cm
16. Macierzyństwo(ok.1960) sygn. drewno, 30x14x7 cm cena: 2.100,- |
Grafika:
17. Portret nr II(1965) sygn.dat.p.d. litografia (5/5), 39x24,5 cm cena: 490,- |
18. Portret nr XIII(1965) sygn.dat.p.d. litografia (6/5), 44x32 cm cena: 490,- |
19. Portret nr XXXII [Teresa Tyszkiewicz](1965) sygn.dat.p.d. litografia (4/5), 30x24 cm cena: 490,- |
20. Portret nr XXXVIII(1965) sygn.dat.p.d. litografia (5/5), 33x24 cm cena: 490,- |