145 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
niedziela, 23 stycznia 2011 r., godz. 12:00
Do ceny wylicytowanej doliczana jest 15 % opłata manipulacyjna.
1. Hanns Anker(1873-1950) Zadumana sygn.na kam.l.d. litografia, 18x12,8 cm cena: 160,- |
2. F.Aschenbrenner(I poł.XX w.) Wiosenna orka(1934) sygn.dat.l.d. olej, sklejka, 31,5x43,4 cm cena: 3.200,- |
3. Henryk Baranowski(1932-2005) Checze [kaszubskie chaty] rybackie w Rewie(1938) sygn.p.d., dat. na odwrociu olej, pilśnia, 50x70 cm cena: 2.500,- |
4. Nicolaus Barthelmess(1829-1889) wg Franz von Deffreger(1835-1921) Tyrolska gospoda sygn.na płycie p.d. akwaforta, 51,5x69 cm cena: 630,- |
5. H.Bergel(XX w.) Nad kanałem sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier, 19,5x26,5 cm cena: 1.500,- |
6. Jan Chełmiński(1851-1925) Scena z polowania sygn.p.d. akwarela, papier, 33,5x42,5 cm cena: 8.900,- |
7. Bronisław Chromy(ur.1925) Butelki(1992) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 70x100 cm cena: 5.000,- |
8. Adam Kazimierz Ciemniewski(1866-1915) Powrót z pastwiska(1893) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 53x88,5 cm cena: 35.000,- |
9. Hein van Doren(ur.1930) Posiłek sygn.l.d. olej, płótno, 50x40 cm cena: 2.250,- |
10. Hein van Doren(ur.1930) Mężczyzna czytający list sygn.p.d. olej, płótno, 30x24 cm cena: 1.250,- |
11. Keisai Eisen(1790-1848) Gejsza Katsuragi(1815-18) sygn.na klocku l.d. drzeworyt barwny, 35,5x24,1 cm cena: 3.300,- |
12. St. Filipowicz(XX w.) Chłopiec z fajką sygn.p.d. pastel, papier, 45x30,5 cm cena: 1.500,- |
13. R. Flavinio(XX w.) Na targu sygn.l.d. olej, płótno, 61,5x92 cm cena: 5.700,- |
14. Anatolij Fomin Nikiforovich(ur.1925) Martwa natura sygn.p.d. olej, tektura, 54x44,5 cm cena: 3.200,- |
15. Erna Frank(1881-1931) Węgierska wioska sygn.p.d. algrafia, 18,5x24 cm cena: 450,- |
16. Erna Frank(1881-1931) Portret kobiety sygn.p.d. sucha igła, 14,5x10,5 cm cena: 250,- |
17. Jacek Gaj(ur.1938) Odysseusz dla B.(1969) sygn.dat.p.d. miedzioryt (III/1/50), 12,5x14 cm cena: 570,- |
18. Karl Goldschmidt(XX w.) Akt sygn.l.d. olej, płótno, 80x30 cm cena: 2.500,- |
19. Stanisław Górski(1887-1955) Portret dziewczyny w stroju ludowym sygn.p.g. pastel, papier, 49x34 cm cena: 5.400,- |
20. Tadeusz Gronowski(1894-1990) Kompozycja sygn.p.g. olej, sklejka, 104,5x53 cm cena: 19.000,- |
21. H. Hansson(XX w.) Pejzaż zimowy sygn.p.d. olej, płótno, 41,5x50 cm cena: 1.600,- |
22. Wlastimil Hofman(1881-1971) Dziewczyna z wróblem(1924) sygn.dat.l.g. olej, tektura, 70x49 cm cena: 25.000,- |
23. Wlastimil Hofman(1881-1971) Portret mężczyzny z łopatą(1957) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 44x55 cm cena: 4.400,- |
24. Marian Jaeschke(1904-1980) Martwa natura z Mestrovicem(1973) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 60x73 cm cena: 3.300,- |
25. Zbigniew Jaskierski(1928-1969) Pejzaż z Jugosławii sygn.l.d. akwarela, ołówek, papier, 24x34,5 cm cena: 3.200,- |
26. Teofil Jóźwiak(1926-1996) Pejzaż(1957) sygn.dat.p.d. miękki werniks, 21,1x27,7 cm cena: 150,- |
27. Alfons Karpiński(1875-1961) Martwa natura sygn.p.d. olej, tektura, 50x69 cm cena: 15.000,- |
28. Helena Kowalewicz(1924-1989) Kompozycja sygn.l.śr. olej, tektura, 42,5x68 cm cena: 1.900,- |
29. |
30. Jerzy Krawczyk(1921-1969) Akt siedzący nsygn. litografia, tinta, 31x26,3 cm cena: 900,- |
31. Toyohara Kunichika(1835-1900) Aktor kabuki Bando Hikosaburo sygn.na klocku l.śr. drzeworyt barwny, 35,5x25 cm cena: 1.300,- |
32. Utagawa Kuniyoshi(1769-1861) Kobieta wycierająca ręce (z cyklu "Myôdensu jûroku rikan") sygn.na klocku p.śr. drzeworyt barwny, 33,5x24,4 cm cena: 2.500,- |
33. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja sygn.p.g. technika własna, 114x51 cm cena: 7.500,- |
34. Bolesław Kurzawiński(1898-1897) Roztopy nsygn. olej, płótno, 51x70 cm cena: 3.000,- |
35. Zygmunt Kwiryński(ur.1949) Ogród sygn.l.d. olej, pilśnia, 60x70 cm cena: 2.500,- |
36. Jan Lebenstein(1930-1999) Figura nr 196(1963) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 81x53,5 cm cena: 60.000,- |
37. Leon Lewkowicz(1890-1950) Modlący się Żydzi sygn.p.d. olej, tektura, 47,5x34 cm cena: 12.500,- |
38. Józef Mehoffer(1869-1946) Św. Hildegarda sygn.l.d. olej, sklejka, 50x34,5 cm cena: 22.000,- |
39. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966) Ponte Rialto(1938) sygn.dat.p.g. olej, płótno, 70x100 cm cena: 11.000,- |
40. Christo Stefanoff-Mendoly(1898-1966) Wenecja sygn.p.g. olej, tektura, 49,5x69 cm cena: 6.300,- |
41. Jarosław Modzelewski(ur.1955) Płomień sygn.p.d. ołówek, papier, 20x29,5 cm cena: 1.150,- |
42. Roman Modzelewski(1912-1997) Kompozycja przestrzenna nsygn. (potwierdzenie autorstwa przez H.Modzelewską) gips, 36x36x40 cm cena: 22.000,- |
43. |
44. Abraham Neuman?(1873-1942) Portret starca w turbanie dedykacja na odwrociu olej, sklejka, 45,5x36,2 cm cena: 3.800,- |
45. Jerzy Nowosielski(ur.1923) Akt sygn.na odwrociu tusz, papier czerpany, 43x30 (w św.p-p) cm cena: 6.900,- |
46. Jerzy Nowosielski(ur.1923) Szkic - akt tyłem sygn.śr.d. ołówek, papier, 22,5x14 (w św.p-p) cm cena: 1.950,- |
50. Roman Orłow(ur.1922) Pejzaż zimowy z drzewami sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier, 34x48 cm cena: 800,- |
51. Roman Orłow(ur.1922) Zimowy pejzaż leśny sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier, 34x48 cm cena: 800,- |
52. Roman Orłow(ur.1922) Pejzaż zimowy sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier, 46x58 cm cena: 1.200,- |
53. Stanisław Paciorek(1889-1952) Widok klasztoru w Tyńcu(1929) sygn.dat.p.d. olej, sklejka, 73x60 cm cena: 5.800,- |
54. Józef Panfil(ur.1958) Klasztor w Smardzewicach sygn.p.d. olej, płótno, 73x92 cm cena: 12.000,- |
55. Józef Panfil(ur.1958) Dwór w Bukowiu sygn.p.d. olej, płótno, 41x61 cm cena: 5.900,- |
56. Kazimierz Podsadecki(1904-1970) Na targu(1955) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 32x48 (w św.p-p) cm cena: 750,- |
57. Andrzej Rajch(1948-2009) Gracje AR63 sygn. gobelin, wełna, len, 130x135 cm cena: 17.500,- |
58. Józef Rapacki(1871-1929) Harfistka(1926, z teki "Z dawnej i niedawnej Warszawy") sygn.na kam.l.d. litografia, 34,5x26,5 cm cena: 300,- |
59. Zygmunt Rozwadowski(1870-1950) Zaprzęg sygn.p.d. olej, tektura, 23,5x34,5 cm cena: 1.900,- |
60. Czesław Sadowski(1902-1959) Martwa natura ze świecznikiem sygn.p.d. olej, tektura, 69x88,5 cm cena: 5.000,- |
61. Józef Skrobiński(1910-1979) Podwórko II nsygn. olej, tektura, 70x60 cm cena: 1.500,- |
62. Józef Skrobiński(1910-1979) Widok miejski sygn.p.d. olej, karton, 22,8x30,8 (w św.p-p) cm cena: 630,- |
63. Józef Skrobiński(1910-1979) Pejzaż z rzeką sygn.p.d. akwarela, papier, 23x31 (w św.p-p) cm cena: 500,- |
64. Tadeusz Sprusiak(1907-1985) Kompozycja sygn.l.d. olej, płótno, 47x67 cm cena: 2.500,- |
65. van Straten Osada rybacka sygn.p.d. olej, płótno, 50x100 cm cena: 3.800,- |
66. Jan Marcin Szancer(1902-1972) Projekty kostiumów i scenografii do baletu "Pan Twardowski" - 5 szt. sygn.p.d. akwarela, ołówek, papier, 32,5x23 (4 szt.) i 23,5x33,2 cm cena: 4.400,- |
67. Henryk Szczygliński(1881-1944) Pejzaż wieczorny sygn.l.d. olej, tektura, 15,5x18,5 cm cena: 3.200,- |
68. Maria Śnieżko-Krystek(ur.1943) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. pastel, tektura, 63x47 cm cena: 1.500,- |
69. Jan Tarasin(1926-2009) Bez tytułu(2002) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 14x20 (w św.p-p) cm cena: 1.500,- |
70. Teresa Tyszkiewicz(1906-1992) Kwiaty w wazonie(1946) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 60x45 cm cena: 2.300,- |
71. Emil Ukleja(1902-1975) Scena symboliczna sygn.l.d. gwasz, papier, 77x56 (w św.p-p) cm cena: 2.500,- |
72. Bohdan Tadeusz Urbanowicz(1911-1994) Kompozycja z okularami sygn.l.d. technika własna, płótno, 75x55 cm cena: 5.000,- |
73. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, 70x67,5 cm cena: 5.000,- |
74. Stanisław Wałach(1919-1983) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, 72,5x51 cm cena: 2.500,- |
75. Marian Wawrzeniecki(1863-1943) Akt podwójny(1893) sygn.pieczęcią autorską,dat.l.d. kredka, papier, 34,7x21,3 cm cena: 890,- |
76. Marian Wawrzeniecki(1863-1943) Akt(1925) nsygn.dat.p.d. kredka, gwasz, papier, 40,2x19,4 cm cena: 890,- |
77. Stefan Wegner(1901-1965) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, 53x75 cm cena: 25.000,- |
78. Wojciech Weiss(1875-1950) Odpoczynek. Renia śpiąca sygn.p.d. olej, tektura, 35x50 cm cena: 21.000,- |
79. A.N.(XX w.) Pejzaż górski sygn.p.d. olej, płótno, 50x40 cm cena: 1.300,- |
80. A.N.(XIX/XX w.) Portret dziewczyny w stroju ludowym nsygn. pastel, papier, 32x40,5 cm cena: 1.900,- |
81. A.N.(XIX w.) Portret mężczyzny w czerwonym berecie nsygn. olej, płótno, 42,5x36 cm cena: 7.000,- |
82. Donica secesyjna(Francja, I ćw.XX w.) sygn.nieczytelnie majolika, szkliwo natryskowe, dekoracja reliefowa z motywem stylizowanych liści i kwiatów, wys.23, śr.25 cm cena: 880,- |
83. Dzban na wino w stylu neorenesansowym (Niemcy, XIX/XX w.) nsygn. szkło bezbarwne, trawione, szlifowane, grawerowane, stop cynowo-cynkowy, wys.36 cm cena: 1.500,- |
84. Filiżanka do mokki(Niemcy, I poł.XIX w.) sygn.Volkstedt ? porcelana biała, malatura naszkliwna z motywem girland róż, złocenie cena: 850,- |
85. Filiżanka do kawy (Dania, I poł.XIX w.) sygn.Royal Copenhagen porcelana biała, malatura naszkliwna z motywem kwiatów europejskich, na spodku widoczna niewielka wada produkcyjna cena: 400,- |
86. Filiżanka do kawy(Francja?, I poł.XIX w.) nsygn. porcelana biała, malatura naszkliwna i podszkliwna: sceny krajobrazowe, złocenia, na spodku widoczne niewielkie uszkodzenie cena: 900,- |
87. Komplet mebli do sypialni w stylu art deco: szafa, podwójne łóżko, dwie szafki nocne, toaletka (Polska, l.30.XX w.) nsygn. drewno iglaste, fornir czeczotowy cena: 10.000,- |
88. Kratery-para(Francja?, II poł.XIX w.) nsygn. porcelana, malatura naszkliwna i podszkliwna: sceny krajobrazowe, złocenia, wys. 19 cm cena: 2.500,- |
89. Kufel do piwa(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.Grenzhausen R.Merkelbach kamionka, stop cynowo-cynkowy, wys. 16 cm cena: 440,- |
90. Para bażantów w stylu art deco (Francja, l.30.XX w.) nsygn. brąz polichromowany, marmur, dł.90, wys.28 cm cena: 2.500,- |
91. Skarbonki Jolly Nigger-para(Anglia, I ćw.XX w.) sygn.Patent Robert Estwood Starkie-Burnley żeliwo, odlew polichromowany, wys. 16,5, 20,5 cm cena: 1.250,- |
92. Taca owalna(Niemcy, pocz.XX w.) nsygn. srebro pr.800, 1103 g cena: 8.000,- |
93. Torebka balowa(Polska, l.20/30.XX w.) nsygn. srebro pr.800, 435,7 g cena: 3.000,- |
94. Torebka balowa(Rosja, pocz.XX w.) nsygn. srebro pr.84 złotnik, grawerowana dekoracja kwiatowa, wtórnie dobrany łańcuszek, 267,3 g cena: 1.500,- |
95. Waza dekoracyjna(Japonia, XIX/XX w.) nsygn. blacha mosiężna, emalia komórkowa - motywy rajskich ptaków, wys. 95,5 cm cena: 8.000,- |
96. Wazon neorokokowy(Francja, pocz. XX w.) nsygn. majolika, druk ceramiczny ze scenami bawiących się amorków, natrysk, złocenia, ślady napraw i konserwacji podstawy i wlewu, wys.27,5 cm cena: 630,- |
MAPY I WIDOKI POLSKI I INNYCH KRAJÓW
98. [AVIGNON] Georg BRAUN i Franz HOGENBERG: Avignon(Kolonia, 1575) miedzioryt kolorowany w epoce, mapa 31x47, arkusz 40x50 cm cena: 1.400,- |
99. [HARLEM] Georg BRAUN i Franz HOGENBERG: Harlemum(Kolonia, 1575) miedzioryt kolorowany w epoce, mapa 34x47, arkusz 40x50.5 cm cena: 1.500,- |
112. [ŚLĄSK] E. LEEDER: Karte der Provinz Schlesien (Goerlitz – Leipzig) litografia kolorowana liniowo, mapa 34x46.3, arkusz 39.5x53 cm Rzadka szkolna mapa Śląska cena: 240,- |
114. [AFRYKA] Le Sr.JANVIER: L’Afrique divise en ses Principaux Etats(Paris, 1762) miedzioryt kolorowany liniowo w epoce, 32x45.5, arkusz 35x51 cm Wczesna mapa Czarnego Lądu cena: 480,- |
118. [KRÓLESTWO POLSKIE] M.J.BAZEWICZ: Atlas Geograficzny Ilustrowany Królestwa Polskiego. Powiaty: koniński, słupecki, chełmski, łomżyński, lipnowski, rypiński, radzyński, augustowski, sejneński, wołkowyski (Warszawa, 1907) litografia barwna, około 31x22.7 cm Barwne litografowane mapy regionalne z małymi widokami najatrakcyjniejszych miejsc danego regionu, z Atlasu Geograficznego Królestwa Polskiego cena: 1.500,- |