PORTRET DUCHOWY
LILIANA GAŁĄZKA. MALARSTWO I RYSUNEK
29 września - 10 października 2014 r.
wernisaż wystawy - 29 września, poniedziałek, godz. 17:00
Liliana Gałązka (ur. 1977, Łódź) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Artystka od 2002 do 2010 roku zdobywała doświadczenie związane z projektowaniem ubioru m.in. w Akademii Sztuk Pięknych jako samodzielny projektant i konstruktor odzieży realizując kolekcje dyplomowe. Pani Gałązka, we wcześniejszych latach swojej twórczości zajmowała się projektowaniem, doborem tkanin jak i dodatków w firmach takich jak: „2x2”, „Iwona”, „Telimena”.
Artystka zaprezentuje na wystawie cykl przedstawiających obrazów olejnych oraz rysunków ołówkiem, ukazujących postać kobiecą, bądź części ciała kobiecego w surowej formie, kontrastujących z bielą zagruntowanego płótna czy kartki papieru. Sama artystka o swojej sztuce mówi: „Obrazy z cyklu „Duchowy portret" są próbą nadania materialnego wymiaru moim emocjom i stanom ducha. Chciałam aby siłą tych prac była emocjonalność i wewnętrzny ekshibicjonizm, stąd odejście od estetyczności, pewna surowość, szorstkość warsztatu i ascetyzm środków wyrazu. Postaci kobiece odarte z piękna są nadwrażliwe, świadome swojej słabości, ale jednocześnie ta wrażliwość stanowi ich siłę.”
Wystawy:
2004 - Zbiorowa wystawa malarstwa studentów pracowni prof. Marka Wagnera w Galerii Wydziału Edukacji Wizualnej,
2002 - Udział w Gali Dyplomowej studentów łódzkiej ASP w Krajowej Izbie Mody i ASP w Łodzi,
2002 - Zbiorowa wystawa malarstwa studentów pracowni prof. Marka Wagnera w Galerii Akwarium w ASP w Łodzi,
2000 - Wystawa projektów i ubioru studentów ASP w Galerii ZPAP w Łodzi.
1. Akt(2014) sygn.p.d. olej, płótno, 81x65 cm cena: 1.450,- |
2. Portret II(2014) sygn.p.d. olej, płótno, 50x35 cm cena: 520,- |
3. Portret V(2014) sygn.p.d. olej płótno, 46x38 cm cena: 520,- |
4. Dłonie I(2014) sygn.p.d. olej, płótno, 46x38 cm cena: 500,- |
5. Portret VI(2014) sygn.p.d. olej, papier, 50x35 cm cena: 290,- |
6. Portret z dłonią I(2014) sygn.p.d. ołówek, papier, 40x33 cm cena: 290,- |
7. Siostry(2014) sygn.p.d. ołówek, papier, 35x50 cm cena: 500,- |
8. Portret I(2014) sygn.p.d. ołówek, papier, 37x30 cm cena: 150,- |
9. Portret z dłonią II(2014) sygn.p.d. ołówek, papier, 50x35 cm cena: 580,- |
10. Portret III(2014) sygn.p.d. olej, płótno, 65x54 cm cena: 860,- |
11. Portret VII(2014) sygn.p.d. olej, płótno, 46x38 cm (kolekcja własna) |
12. Dłonie II(2014) sygn.p.d. olej, płótno, 43x31 cm cena: 220,- |
13. Portret IV(2014) sygn.p.d. olej, papier, 50x35 cm cena: 220,- |