WOJCIECH PIEKARSKI. PEJZAŻE PODŁÓDZKIE I MARTWE NATURY
4 - 23 maja 2015 r.
Wojciech Piekarski (ur.1980, Łask) ukończył Politechnikę Łódzką w 2007 roku na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska. Mieszka nieopodal Pabianic koło Łodzi.
Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, tworząc martwe natury, akty, pejzaże i widoki architektury. Maluje także na zamówienia duże sceny sakralne (m.in. obraz do ołtarza głównego w Parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Pabianicach) oraz portrety. W swojej twórczości wzoruje się na dawnych mistrzach, przede wszystkim malarstwie Caravaggia.
Od 2007 roku uczestniczy w programie promowania twórczości łódzkich artystów, który został wprowadzony przez dom aukcyjny Rynek Sztuki w 2006 roku. Jego twórczość cieszy się dużym uznaniem amatorów malarstwa realistycznego. W ramach działania Galerii Młodych Talentów zaprezentował swoje malarstwo na dwóch indywidualnych wystawach w 2009 i 2010 roku.
Jego twórczość można było również oglądać na zborowych wystawach: „ELart” w Muzeum Miasta Łodzi, „Pierwszy Niezależny Salon Łódzkich Młodych Twórców” w łódzkiej Wytwórni, „Filmowe Inspiracje” w Muzeum Kinematografii w Łodzi, „Elanie-ze zbiorów Rodziny Majdas” w Galerii Urzędu Miasta Łodzi w 2014 roku oraz „Gorące kasztany” w Galerii Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki Kamienica 56 w Łodzi w 2012 roku.
1. Las koło Wymysłowa sygn.l.d. olej, płótno, 46x38 cm cena: 750,- |
2. Leśne mokradło sygn.l.d. olej, płótno, 46x38 cm cena: 750,- |
3. Młyn w Ldzaniu sygn.l.d. olej, płótno, 50x64,5 cm cena: 1.450,- |
4. Leśny dukt sygn.l.d. olej, płótno, 50x64,5 cm cena: 1.300,- |
5. Polana sygn.l.d. olej, płótno, 50x64,5 cm cena: 1.300,- |
6. Samotna brzoza I sygn.l.d. olej, płótno, 50x64,5 cm cena: 1.150,- |
7. Samotna brzoza II sygn.l.d. olej, płótno, 50x64,5 cm cena: 1.150,- |
8. Staw koło Poleszyna sygn.l.d. olej, płótno, 52,5x78,5 cm cena: 1.700,- |
9. Zimowa droga sygn.l.d. olej, płótno, 50x60 cm cena: 1.000,- |
10. Domy nad rzeką sygn.l.d. olej, płótno 54x64.8 cm cena: 750,- |
11. Martwa natura ze srebrnym dzbankiem sygn.l.g. olej, płótno, 50x64,5 cm cena: 1.450,- |
12. Martwa natura z karafką pełną wina sygn.l.g. olej, płótno, 50x64,5 cm cena: 1.450,- |
13. Martwa natura z koszem sygn.p.g. olej, płótno, 54x65 cm cena: 1.600,- |
14. Martwa natura z ciastkiem sygn.p.g. olej, płótno, 40,5x50 cm cena: 1.200,- |
15. Martwa natura z cytrynami(2011) sygn.dat.p.g. olej, płótno, 50x61 cm cena: 1.200,- |
16. Martwa natura z cytryną(2011) sygn.dat.p.g. olej, płótno, 46x61 cm cena: 1.500,- |
17. Martwa natura z kociołkiem(2012) sygn.dat.l.g. olej, płótno, 50x40 cm cena: 730,- |
18. Lilia I sygn.l.d. olej, płótno, 50x40 cm cena: 870,- |
19. Lilia II sygn.l.d. olej, płótno, 46x38 cm cena: 750,- |