MOTYWY MARYNISTYCZNE W MALARSTWIE JÓZEFA PANFILA
7 - 31 grudnia 2015 r.
wernisaż wystawy - 7 grudnia, godz. 17:00
Józef Panfil (ur. 1958, Tomaszów Mazowiecki)
W roku 1984 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie uzyskał dyplom w Pracowni Litografii pod kierunkiem Jerzego Grabowskiego. W latach 1986 – 1994 wykładał na Wydziale Malarstwa i Grafiki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Od 2000 roku był wykładowcą w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Maluje cykle obrazów: pejzaże polskie i śródziemnomorskie, architekturę i wnętrza świątyń, widoki z pracowni, portrety i martwe natury. Uprawia malarstwo olejne i rysunek.
1. Motyw z Kołobrzegu I sygn.p.d. olej, płótno, 30x60 cm cena: 4.600,- |
2. Motyw z Kołobrzegu II sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 18x13 cm cena: 1.900,- |
3. Motyw z Kołobrzegu III sygn.l.d. akryl, płótno/tektura, 18x13 cm cena: 1.900,- |
4. Motyw z Kołobrzegu IV sygn.l.d. akryl, płótno/tektura, 18x13 cm cena: 1.900,- |
5. Motyw z Jarosławca III sygn.l.d. akryl, płótno/tektura, 13x24 cm cena: 2.200,- |
6. Motyw z Kołobrzegu VI sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 13x18 cm cena: 1.900,- |
7. Motyw z Kołobrzegu VII sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 10x18 cm cena: 1.500,- |
8. Motyw z Kołobrzegu VIII sygn.l.d. akryl, płótno/tektura, 10x22 cm cena: 1.900,- |
9. Motyw z Kołobrzegu IX sygn.l.d. akryl, płótno/tektura, 10x22 cm cena: 1.900,- |
10. Motyw z Kołobrzegu X sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 10x22 cm cena: 1.900,- |
11. Motyw z Kołobrzegu XI sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 10x22 cm cena: 1.900,- |
12. Motyw z Kołobrzegu XII sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 9x24 cm cena: 1.900,- |
13. Motyw z Kołobrzegu XIII sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 9x24 cm cena: 1.900,- |
14. Motyw z Kołobrzegu XIV sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 9x24 cm cena: 1.900,- |
15. Motyw z Kołobrzegu XV sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 9x24 cm cena: 1.900,- |
16. Motyw z Kołobrzegu XVI sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 9x24 cm cena: 1.900,- |
17. Motyw z Jarosławca I sygn.p.d. akryl, płótno/tektura, 13x18 cm cena: 1.900,- |
18. Motyw z Jarosławca II sygn.l.d. akryl, płótno/tektura, 9x24 cm cm cena: 1.900,- |
Wybrane wystawy indywidualne:
1987 – Piotrków Trybunalski, Galeria BWA
1988 – Tomaszów Mazowiecki, Muzeum
– Sieradz, Galeria BWA
1991 – Piotrków Trybunalski, Galeria BWA
– Lublin, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych
– Zamość, Galeria Sztuki Współczesnej
– Tomaszów Mazowiecki, Muzeum
1993 – Piotrków Trybunalski, Galeria BWA
1995 – Piotrków Trybunalski, Galeria BWA
1998 – Oslo, Galleri Heer
1999 – Piotrków Trybunalski, Galeria BWA
– Sieradz, Galeria BWA
– Łódź, Miejska Galeria Sztuki, Galeria Bałucka
– Włocławek, Galeria Sztuki Współczesnej
– Toruń, Państwowa Galeria Sztuki
– Nadrzecze k. Biłgoraja, Galeria Fundacji „Kresy 2000”
2000 – Tomaszów Mazowiecki, Muzeum
– Oslo, Galleri Heer
2001 – Warszawa, Galeria SD
2002 – Oslo, Galleri Heer
2004 – Radziejowice, Galeria Domu Pracy Twórczej
2007 – Łódź, Galeria i Dom Aukcyjny „Rynek Sztuki”
2008 – Głogówek, Galeria „Styl”
– Łódź, Galeria i Dom Aukcyjny „Rynek Sztuki”
2010 – Łódź, Muzeum Miasta Łodzi
2011 – Lublin, Galeria Wirydarz
2015 – Lublin, Galeria Wirydarz