195 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Michel Adlen(1898-1980) Rue de l'Abreuvoir a Montmartre sygn.p.d. litografia (e.a.), 24.5x30.5 cm Estymacja: 300 - 450,- |
2. Maurice Blond(1899-1974) Maska na krześle sygn.l.śr. akwarela, papier, 59x40 cm (w św.p-p) Estymacja: 5.800 - 6.600,- |
3. Roman Bratkowski(1869-1954) Mewy nad morzem sygn.p.d. olej, płótno, 44x60 cm Estymacja: 4.800 - 5.700,- |
4. C. Breckwoldt(XX w.) Pejzaż zimowy sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier, 46x59 cm Estymacja: 500 - 700,- |
5. Marc Chagall(1887-1985) Frontispis. Para(„Chagall Lithographe III”, 1969, Mourlot #578) nsygn. litografia barwna, 31.7x24.2 cm Estymacja: 1.000 - 1.800,- |
6. Marc Chagall(1887-1985) Mistyczne Ukrzyżowanie(„Derriere le Miroir” no.27-28, 1950) sygn.na kam.p.d. litografia barwna, 35.8x51.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
7. Bolesław Czedekowski(1885-1969) Kąpiące się(1910) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 77x51.5 cm Estymacja: 25.000 - 33.000,- |
8. Claude Duflos(1665-1727) David Blondel sygn.na płycie l.d. miedzioryt, 25x19.2 cm Estymacja: 220 - 360,- |
9. Edward Dwurnik(ur.1943) Jakieś kwiatki(2013) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 46x27 cm Estymacja: 2.800 - 3.800,- |
10. Edward Dwurnik(ur.1943) Sasanka(2013) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 46x27 cm Estymacja: 2.800 - 3.800,- |
11. Gerard Edelinck(1640-1707) wg Vercelin(czynny ok.1669) Claude Perrault sygn.na płycie p.śr. miedzioryt, 24.1x16.9 cm Estymacja: 220 - 360,- |
12. Gerard Edelinck(1640-1707) Jacques Sarrazin sygn.na płycie p.d. miedzioryt, 25x18.8 cm Estymacja: 220 - 360,- |
13. Stanisław Frasiak(1897-1950) Branka do haremu(1935) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 68x110 cm Estymacja: 3.800 - 5.200,- |
14. Jerzy Gnatowski(1928-2012) Brzeg morza(1961) sygn.dat.p.d. olej, blacha, 60x45 cm Estymacja: 3.000 - 4.300,- |
15. Jerzy Gnatowski(1928-2012) Wioska o zachodzie słońca(1967) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 50x69.5 cm Estymacja: 2.800 - 3.900,- |
16. Ludwik Grabowski(1884-1982) Widok z Łazienek sygn.l.d. olej, tektura, 50x36 cm Estymacja: 1.000 - 1.700,- |
17. Tadeusz Gronowski(1894-1990) Akt sygn.p.d. olej, sklejka, 115x62.5 cm Estymacja: 11.000 - 17.000,- |
18. Zbylut Grzywacz(1939-2004) I z cyklu „Kobieta”(2002) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 38x46 cm Estymacja: 15.000 - 18.000,- |
19. Max Hanemann(1882-1944?) Zima w górach(1935) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 33x48 cm Estymacja: 5.000 - 6.000,- |
20. Fryderyk Hayder(1905-1990) Martwa natura(1971) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 50x70 cm Estymacja: 4.700 - 5.500,- |
21. Józef Hecht(1891-1952) Młody robotnik(ok.1915) sygn.p.d. olej, płótno, 50x40 cm Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
22. Karol Heimroth(1860-1930) Hucułka w zimowym pejzażu(1906) sygn.dat.l.d. olej, płótno/tektura, 65.5x61 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
23. Tadeusz Hołówko(ur.1929) Pejzaż z chatami sygn.p.d. olej, płótno, 65x86 cm Estymacja: 1.300 - 2.200,- |
24. Władysław Jagoda(ur.1928) Samo życie sygn.l.d. olej, collage, płótno, 116x89 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
25. Klara Joskowicz(1918-?) Kwiaty sygn.p.d. pastel, papier, 49.5x59.5 cm Estymacja: 650 - 1.200,- |
26. Maria Kawalerowicz(1916-1996) Kwiaty w wazonie sygn.p.g. olej, tektura, 54x48 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
27. Mojżesz Kisling(1891-1953) Akt nsygn. litografia, 23.5x24 cm Estymacja: 550 - 850,- |
28. Mojżesz Kisling(1891-1953) Vin de Provence sygn.na płycie l.d. litografia, 24x15.5 cm Estymacja: 550 - 850,- |
29. Abraham Krol(1919-2005) Autoportret sygn.na płycie monogramem p.d. miedzioryt, akwatinta,14.8x10.9 cm Estymacja: 250 - 450,- |
30. Iwan Kulik(ur.1959) Góra obfitości(2007) sygn.dat.p.d. gwasz, papier, 70x50 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
31. Lech Kunka(1920-1978) Motyl(1974) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 51.5x67 cm Estymacja: 6.000 - 10.000,- |
32. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja(1972) sygn.dat.p.d. technika własna, płótno, 92x69 cm Estymacja: 10.000 - 18.000,- |
33. Eleonore de Ladvigniere(XIX w.) wg Eugene Delacroix(1798-1863) Barka Dantego(1856) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 90x120 cm Estymacja: 20.000 - 30.000,- |
34. Jan Lebenstein(1930-1999) Teatr sygn.p.g. litografia barwna (64/100), 43.2x33.5 cm Estymacja: 2.800 - 3.500,- |
35. Leon Lewkowicz(1888-1950) Lektura listu(1924) sygn.dat.p.g. olej, płótno, 32.5x39.5 cm Estymacja: 9.000 - 13.000,- |
36. Krystyna Liberska(1926-2010) Pejzaż z kosem(1990) sygn.dat.l.d. olej, pilśnia, 50.5x43 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
37. Krystyna Liberska(1926-2010) Pierrot(1991) sygn.dat.p.d. olej, pilśnia, 32x23 cm Estymacja: 1.000 - 1.800,- |
38. Katarzyna Librowicz(1912-1991) Portret dziecka sygn.p.d. olej, tektura, 33x23 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
39. Gaston Albert Manchon(1855-1951) wg Théodore Géricault(1791-1834) Oficer szaserów sygn.p.d. akwaforta, 55.5x43 cm Estymacja: 650 - 850,- |
40. Władysław Matlęga(ur.1942) Polska gola taka jest kibiców wola(2016) sygn.dat.l.d. akryl, płótno, 50x70 cm Estymacja: 2.000 - 2.500,- |
41. Carl Wilhelm Mosblech(1868-1934) Łodzie przy brzegu sygn.p.d. olej, płótno, 70x80.5 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
42. Wilhelm (Wilk) Ossecki(1892-1958) Most Bolesława Chrobrego(z Teki „Stary Poznań”, 1929) sygn.p.d. miedzioryt (20/24), 17.7x24.8 cm Estymacja: 500 - 700,- |
43. Wilhelm (Wilk) Ossecki(1892-1958) Kościół św. Marcina(z Teki „Stary Poznań”, 1929) sygn.p.d. miedzioryt (20/24), 24.8x17.7 cm Estymacja: 500 - 700,- |
44. Otto Pippel(1878-1960) Żniwa sygn.p.d. olej, płótno, 97x116 cm Estymacja: 18.000 - 28.000,- |
45. Kasper Pochwalski(1899-1971) Odnowa(1932) sygn.dat.p.d. olej, gwasz, karton, 41x33 cm Estymacja: 2.800 - 3.800,- |
46. Antoni Procajłowicz(1876-1949) Pejzaż sygn.p.d. olej, tektura, 15x18 cm Estymacja: 1.000 - 1.800,- |
47. Ryszard Radwański(1873-1948) Tratwy na rzece Niemen sygn.l.d. olej, płótno, 48x70 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
48. Leszek Rózga(1924-2015) Pianie koguta(2005) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 48.5x62.5 cm Estymacja: 2.200 - 3.800,- |
49. Bronisława Rychter-Janowska(1868-1953) Scena w dworku sygn.l.d. olej, tektura, 17x24 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
50. Władysław Serafin(1905-1988) Uliczka w Nesebyrze sygn.p.d. olej, płótno, 64x50 cm Estymacja: 4.400 - 5.800,- |
51. Adam Setkowicz(1876-1945) Sanna sygn.l.d. olej, tektura, 45x74 cm Estymacja: 7.500 - 9.500,- |
52. Antoni Starczewski(1924-2000) Kompozycja nsygn. gobelin, wełna, len, 121x96 cm Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
53. Jonasz Stern(1904-1988) Bez tytułu sygn.p.d. akwarela, gwasz, papier/tektura, 35x25 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
54. Zofia Stryjeńska(1894-1976) Strój kujawski(1939) sygn.p.d. pochoir, papier, 45.5x29.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
55. Grzegorz Śmigielski(ur.1960) Maki(2013) sygn.l.d. akryl, płótno, 32x24 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
56. Grzegorz Śmigielski(ur.1960) Wirujące świecące(2006) sygn.l.d. akryl, płótno, 92x73 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
57. Helena Tchórzewska(1939-1998) Relacje końskie(1993) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 49x33.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
58. Helena Tchórzewska(1939-1998) Kompozycja(1996) sygn.dat.p.d. technika własna, collage, tektura, 62x47 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
59. Kazimierz Trzebiatowski(ur.1924) Rozlewisko(1984) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 50.5x75 cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
60. Emil Ukleja(1902-1975) Pejzaż sygn.p.d. akwarela, gwasz, tektura, 11.5x19.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 350 - 500,- |
61. Antoni Uniechowski(1903-1976) Dama i oficer sygn.p.d. akwarela, papier, 8.5x9.5 cm Estymacja: 350 - 500,- |
62. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, pilśnia, 63x63 cm Estymacja: 14.000 - 23.000,- |
63. Gustave Van Vaerenbergh(1873-1927) Popiersie młodej kobiety(po 1900) sygn.G.V. Varenbergh/1173/7 terakota patynowana, złocenie, wys.62 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
64. Wojciech Weiss(1875-1950) Portret mężczyzny sygn.l.d. kredki, papier, 21x25 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
65. Antoni Wippel(1882-1969) Capri sygn.p.d. akwarela, papier/tektura, 26x33.5 cm Estymacja: 450 - 600,- |
66. Michał Zaborowski(ur.1960) Toreador sygn.p.d. olej, płótno, 40x50 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
67. Heinrich von Zügel(1850-1941) Krowy u wodopoju(1912) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 60x80 cm Estymacja: 40.000 - 55.000,- |
68. A.N.(XX w.) Wnętrze kościoła sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 66x45 cm Estymacja: 1.300 - 2.200,- |
69. A.N.(XIX w.) Myśliciel ze szpadlem nsygn. olej, płótno/sklejka, 52x30 cm Estymacja: 800 - 1.600,- |
70. A.N.(XX w.) Kwiaty w wazonie sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 31x26.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.600,- |
71. A.N.(XIX w.) Portret kobiety nsygn. olej, deska, 40x29.4 cm Estymacja: 1.500 - 2.300,- |
72. A.N.(Chiny, XX w.) Ptaki na gałęziach kwitnących drzew-4 sztuki sygn. akwarela, tusz, tkanina/papier, 33.5x22.8 cm (każdy) Estymacja: 2.400 - 3.600,- |
73. Qi Baishi(1864-1957) Baishi mo miao(Pekin 1959) - Album 12 drzeworytów, 32.5x24 cm Estymacja: 5.500 - 7.500,- |
74. Bank Gospodarstwa Krajowego. 5 1 % List zastawny na 1720 złotych, VII Emisja(1932), projekt Zofia Stryjeńska(1894-1976) Estymacja: 650 - 850,- |
75. Bracia Feiwel S.A. 5 Akcji na okaziciela po zł 100,- każda(1931) Estymacja: 280 - 330,- |
76. Jurata. Uzdrowisko na Półwyspie Helu S.A. 1 Akcja, I Emisja(1930) projekt Stanisław Ostoja Chrostowski(1897-1947) Estymacja: 450 - 600,- |
77. Sierszańskie Zakłady Górnicze. Akcja na 100 złotych, VI Emisja(1929), projekt Henryk Uziembło(1879-1949) Estymacja: 230 - 350,- |
78. Towarzystwo Kredytowe Ziemskie w Warszawie. 6% List zastawny na 1000 franków(1929), projekt Zofia Stryjeńska(1894-1976) Estymacja: 280 - 330,- |
79. Zakłady Amunicyjne „Pocisk” S.A. 100 Akcji imiennych po 100 złotych każda(1932?), projekt Adam Półtawski(1881-1952) Estymacja: 450 - 600,- |
82. Dzbanek do kawy(Austria?, pocz.XX w.) sygn.kwiatek/lilia herbowa/800 srebro, ucho drewniane, wys.19, 685 g, wgniecenia na spodzie, wys.19 cm Estymacja: 3.200 - 4.200,- |
84. Odznaki 2 Korpusu Polskiego Polskich Sił Zbrojnych-2 szt. (Włochy, 1943-1947) 1. Odznaka Pamiątkowa 2 Korpusu Polskiego Polskich Sił Zbrojnych sygn.na odwrociu 103058 (brak nakrętki), miedź srebrzona, 3.6x2 cm 2. analogiczna odznaka (miniatura poprzedniej), 2.7x1.4 cm Estymacja: 700 - 900,- |
85. Odznaka Pamiątkowa 3 Dywizji Strzelców Karpackich (Włochy,1945) sygn.na nakrętce F.M. LORIOLI MILANO ROMA, na rewersie: WIARA-WYTRWAŁOŚĆ-ZWYCIĘSTWO alpaka, 4.3x3.9 cm Estymacja: 700 - 850,- |
86. Odznaka Pamiątkowa 5 Kresowej Dywizji Piechoty (Włochy, 1945?) nakrętka brąz z napisem F.M. LORIOLI MILANO - ROMA srebro, 4.2x4 cm Estymacja: 700 - 900,- |
87. Srebrna Odznaka Wzorowy Żołnierz WOP(Warszawa, 1950) nakrętka sygn.MENNICA PAŃSTWOWA brąz srebrzony, emalia (niewielkie przetarcie emalii), 4.7x3.4 cm Estymacja: 270 - 330,- |
88. Patera z herbem(Francja, pocz.XX w.) sygn.2 punce mało czytelne, minerwa 1(925) herb: 2 anioły pod koroną srebro pr. 925, 904.1 g, śr.32.2 cm Estymacja: 4.900 - 6.200,- |
90. Róg obfitości(pocz.XX w.) sygn.A M róg zwierzęcy, brąz złocony, niewielki ubytek w powierzchni rogu, wys.52 cm Estymacja: 2.800 - 3.800,- |
91. Sosjerka(Niemcy, k.XIX w.) sygn.NETTER/40598/kielich/(?)/półksiężyc/korona srebro pr. 800, 666.6 g, wnętrze złocone, 15.5x23.5x11.5 cm Estymacja: 3.500 - 4.400,- |
92. Szczypce do cukru w etui(Francja, I poł.XX w.) sygn.punca mało czytelna w rombie/minerwa srebro pr.925, 32.3 g, dł. 13.5 cm, etui A LA RENAISSANCE M.Lecocq/Amiens Estymacja: 450 - 550,- |
93. Świeczniki neorokokowe-para(pocz.XX w.) sygn.Marroch? cyna, ślady dawnego srebrzenie, wys.29 cm Estymacja: 950 - 1.200,- |
94. Talerz ażurowy(Potschappel, pocz.XX w.) sygn.T/skrzyżowane miecze porcelana biała, wytłaczana, malowana, złocenie, śr.24.2 cm Estymacja: 200 - 300,- |
95. Wazon(Ćmielów, l.60.XX w.) sygn.Ć w trójkącie/ĆMIELÓW/MADE/IN POLAND porcelana biała, malowana, wys.28.5 cm Estymacja: 200 - 300,- |
96. Wazon w typie Gallé(I poł.XX w.) sygn.galle szkło barwione, dwuwarstwowe, wys.23 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |