197 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Michel Adlen(1898-1980) Montmartre sygn.p.d. litografia, kredka (e.a.), 30x24 cm Estymacja: 400 - 600,- |
2. Michel Adlen(1898-1980) Vue sous le Pont St.Michel sygn.p.d. litografia, akwarela (e.a.), 26x35 cm Estymacja: 400 - 600,- |
3. Eugène Gabriel André(XIX/XX w.) Na pastwisku sygn.p.d. olej, płótno, 53x44 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
4. Henoch Barciński(1896-1941) Babuleńka(1918) sygn.dat.p.śr. pastel, papier, 41x32.5 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
5. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
6. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
7. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa 60x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
8. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu nsygn. grafika komputerowa, 60.2x80 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
9. Zdzisław Beksiński(1929-2005) Bez tytułu(1997) nsygn. grafika komputerowa, 80x60 cm Estymacja: 1.300 - 2.500,- |
10. Jan Berdyszak(1934-2014) In silence(1975) sygn.dat.śr.d. akryl, papier, 55x67 cm Estymacja: 13.000 -19.000,- |
11. G. Brodnicki Zamyślony mężczyzna(Polska, 1933) sygn.G.Brodnicki/8.10.33 / monogram wiązany GB ceramika szkliwiona, 15.5x11x14 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
12. Marc Chagall(1887-1985) Pantomime(okładka „Derriere le Miroir” no 198, 1972, Mourlot #649) sygn.na kam.p.d. litografia barwna, 38x27.8 cm Estymacja: 650 - 1.000,- |
13. Marc Chagall(1929-2005) Devant St-Jeannet, Avril 1972(„Les céramiques et sculptures de Chagall”, 1972, Mourlot #646) nsygn. litografia barwna, 31.9x24 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
14. Marc Chagall(1929-2005) Marzenie(„Derriere le Miroir” no 182, 1969, Mourlot #605) nsygn. litografia barwna, 30.5x41 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
15. Marc Chagall(1929-2005) Zielona rzeka(1974, Mourlot #728) nsygn. litografia barwna, 27.7x56.7 cm Estymacja: 900 - 1.500,- |
16. Jas Van Dyke(XX w.) Martwa natura(1968) sygn.p.g.dat.na odwrociu olej, płótno, 40x80.5 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
17. Stasys Eidrigevičius(ur.1949) Postać na koniu(1984) sygn.dat.p.d. akwarela, gwasz, papier, 20x16.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
18. S.Fedorowski(XX w.) Na polowaniu sygn.p.d. olej, płótno, 47x63 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
19. Samuel Finkelstein(1890-1942) Kazimierz nad Wisłą(1931) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 45x52 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
20. Wojciech Fleck(1903-1972) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, płótno, 36x31 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
21. Wojciech Fleck(1903-1972) Kwiaty sygn.l.d. olej, pilśnia, 30x30 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
22. Wojciech Fleck(1903-1972) Kwiaty sygn.l.d. olej, pilśnia, 29.5x12 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
23. Andrzej Gieraga(ur.1934) Kompozycja(2007) sygn.dat.na odwrociu akryl, relief, płyta, 70x70 cm Estymacja: 10.000 - 17.000,- |
24. Stefan Gierowski(ur.1925) Kompozycja pomarańczowa(1990) sygn.dat.na odwrociu akwarela, papier, 62x49 cm Estymacja: 15.000 - 18.000,- |
25. Jerzy Gnatowski(1928-2012) Pejzaż ze strugą(1963) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 63x77.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
26. Stanisław Górski(1887-1955) Krakowianka(przed 1939) sygn.l.śr. pastel, tektura, 36x25 cm Estymacja: 3.000 - 4.000,- |
27. Wlastimil Hofman(1881-1970) Dzieci przy karmniku dla ptaków(1960) sygn.dat.śr.d. olej, pilśnia, 35x80 cm Estymacja: 15.000 - 22.000,- |
28. Z. Hohindler(XX w.) Las(1941) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 37x50 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
29. Bartek Jarmoliński(ur.1975) Skok(2018) sygn.dat.l.d. collage, papier, 50x50 cm Estymacja: 600 - 1.000,- |
30. Wassily Kandinsky(1866-1944) Orientalisches(z „Hommage à Wassily Kandinsky. XXème Siècle”, 1974) nsygn. drzeworyt barwny, 12.5x19 cm Estymacja: 500 - 900,- |
31. Mojżesz Kisling(1891-1953) Maki w wazonie sygn.na kam.l.d. litografia barwna, 27.8x20.4 cm Estymacja: 800 - 1.400,- |
32. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Don Kichot szalony(1963) sygn.dat.l.d. gwasz, akwarela, papier/tektura, 69x49 cm Estymacja: 5.000 - 7.000,- |
33. Janina Kraupe(1921-2016) Zima w mieście(2004) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 130x90 cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
34. Andrzej Kreutz-Majewski(1934-2011) Mechaniczny ptak sygn.śr.d. technika mieszana, tektura, 100x70 cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
35. Andrzej Kreutz-Majewski(1934-2011) „Tragedia szkocka” Lady Macbeth sygn.p.d. technika mieszana, papier, 69.5x49.5 cm Estymacja: 5.000 - 6.500,- |
36. Stefan Krygier(1923-1997) Kompozycja(1964) sygn.dat.p.d. technika własna, płótno, 58x58.5 cm Estymacja: 20.000 - 30.000,- |
37. Iwan Kulik(ur.1959) Krawiec(2006) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 140x80 cm Estymacja: 7.000 - 9.000,- |
38. Lech Kunka(1920-1978) Kuszenie nsygn. tempera, werniks szelakowy, collage, papier 125x98 cm Estymacja: 9.000 - 16.000,- |
39. Zdzisław Lachur(1920-2007) Symfonia przetrwania sygn.p.d. technika własna, papier/pilśnia, 100x71 cm Estymacja: 3.000 - 5.000,- |
40. Jean Lambert-Rucki(1888-1967) Medalik Madonna z Dzieciątkiem(Francja, III ćw.XX w.) sygn.J.LAMBERT/ RUCKI/ FRANCE srebro pr.800, 2.02 g, 2.3x1.8 cm Estymacja: 200 - 350,- |
41. Krystyna Liberska(1926-2010) Krajobraz z księżycem(1986) sygn.dat.l.d. olej, pilśnia, 71x86 cm Estymacja: 3.400 - 4.200,- |
42. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż zimowy z rzeką sygn.p.d. olej, płótno, 45.5x55 cm Estymacja: 4.000 - 5.500,- |
43. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Późne lato sygn.p.d. olej, płótno, 65x81cm Estymacja: 7.000 - 12.000,- |
44. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Pejzaż z wodą sygn.l.d. olej, płótno, 46.5x61 cm Estymacja: 4.000 - 5.500,- |
45. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Zakole rzeki ze zwalonym pniem sygn.l.d. olej, płótno, 54x65 cm Estymacja: 7.000 - 12.000,- |
46. Konstanty Mackiewicz(1894-1985) Zima w górach sygn.l.d. olej, płótno, 60.5x82 cm Estymacja: 8.000 - 13.000,- |
47. Salomon Meisner(1886-1942) Wędkarz sygn.p.d. olej, tektura, 33x22 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
48. Kazimierz Mikulski(1918-1998) Kompozycja fantastyczna(1988) sygn.dat.p.d. akwarela, tusz, papier, 32x24 cm Estymacja: 6.000 - 9.000,- |
49. Juliusz Narzyński(ur.1934) Pomieszanie pojęć(1999) sygn.l.d.dat.na odwrociu akwarela, gwasz, papier, 29.8x42 cm Estymacja: 1.300 - 2.400,- |
50. R. Neuhäuser(XX w.) Las jesienią sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier, 32.5x47.5 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
51. Nikifor Krynicki(1895-1968) Milicjant pieczęć autorska na odwrociu akwarela, gwasz, tektura, 23x16.7 cm Estymacja: 1.900 - 2.700,- |
52. Jerzy Pawłowski(1909-1991) Kościół P. Marii w Warszawie sygn.p.d. akwarela, tektura, 48x35 cm Estymacja: 2.600 - 3.800,- |
53. Włodzimierz Pękalski(1932-2000) Dmuchawce(1996) sygn.dat.p.d. akwarela, tusz, papier 32.4x22.2 cm Estymacja: 400 - 600,- |
54. Louis Emil Picault(1833-1915) Alegoria żelaza-Kowal sygn.E.PICAULT brąz, wys.54.5 cm Estymacja: 2.500 -3.700,- |
55. Wojciech Piekarski(ur.1980) Akt(2017) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 100x120 cm Estymacja: 4.000 - 5.000,- |
56. Henryk Płóciennik(ur.1933) Miodowy miesiąc I A(1980) sygn.p.d.dat.śr.d. autocynkografia (e.a.), 48x35.2 cm Estymacja: 1.200 - 1.800,- |
57. Józef Popczyk(1890-1971) Le Palais de l'Élysée sygn.p.d. olej, tektura, 40x31.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
58. Tadeusz Radwan(XX w.) Żółte róże w wazonie sygn.l.d. olej, tektura, 50x65 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
59. Geza Rozmus(1896-1980) Sanna sygn.p.d. olej, płótno, 65x82 cm Estymacja: 3.800 - 5.000,- |
60. Geza Rozmus(1896-1980) Lisowczyk z luzakiem sygn.l.d. olej, pilśnia, 60x80 cm Estymacja: 3.500 - 4.500,- |
61. Leszek Rózga(1924-2015) Bez tytułu(2006) sygn.dat.p.d. akwaforta, akwarela, 7.8x6.2 cm Estymacja: 350 - 500,- |
62. Adam Setkowicz(1876-1945) Przed chałupą sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier/tektura, 16x30.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
63. Adam Setkowicz(1876-1945) Wieś zimą sygn.l.d. akwarela, gwasz, papier/tektura, 15.5x31 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
64. Maria Stangret(ur.1929) Z cyklu „Anus Mundi”(2009) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, 92x65 cm Estymacja: 19.000 - 27.000,- |
65. Michał Stańko(1901-1969) Hala Kasprowa sygn.p.d. olej, tektura, 35x50 cm Estymacja: 3.500 - 5.200,- |
66. Władysław Strzemiński wg(1893-1952) Kompozycja unistyczna 13 sygn.na płycie p.d.(faksymile podpisu, grafika z l.70.XX w.) litografia barwna (30/150), 50x50 cm Estymacja: 6.000 - 8.000,- |
67. Józef Szczęsny(1885-1968) Starość i młodość sygn.l.śr. pastel, papier, 64x48 cm Estymacja: 6.500 - 9.500,- |
68. Włodzimierz Tetmajer(1862-1923) Grzech królewski zdemaskowany sygn.l.d. olej, tektura, 54.5x67 cm Estymacja: 30.000 - 40.000,- |
69. Maurycy Trębacz(1861-1941) Wiejska chata(1927) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 40x51 cm Estymacja: 12.000 - 18.000,- |
70. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja z kołem sygn.l.d. technika własna, pilśnia, 78x58 cm Estymacja: 10.000 - 16.000,- |
71. P. Viering(XIX w.) Portret mężczyzny sygn.na odwrociu olej, płótno, 38x30 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
72. Czesław Wasilewski(1875-1946/47) Sanna sygn.p.d. olej, płótno, 50x80 cm Estymacja: 10.000 - 16.000,- |
73. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty w wazonie sygn.p.d. olej, płótno, 55.5x38 cm Estymacja: 2.800 - 3.600,- |
74. Józef Wasiołek(1921-2008) Pejzaż zimowy(1995) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 50x61 cm Estymacja: 4.500 - 6.500,- |
75. Wojciech Weiss(1875-1950) Kwiat naparstnicy sygn.l.d. tusz, papier, 34x21 cm Estymacja: 2.000 - 3.000,- |
76. Witold Wejchert(1867-1904) Wyjazd z dworu na polowanie(1897) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 90x150 cm Estymacja: 13.000 - 19.000,- |
77. Stanisław Wejman(ur.1944) Drewniana klacz(1980) sygn.dat.p.d. akwaforta, 9x6.8 cm Estymacja: 250 - 400,- |
78. Stanisław Wejman(ur.1944) Fasada(1980) sygn.dat.p.d. akwaforta, 9.4x7.5 cm Estymacja: 250 - 400,- |
79. Stanisław Wejman(ur.1944) Walka z rybą(1980) sygn.dat.p.d. akwaforta, akwatinta, 9x6.8 cm Estymacja: 250 - 400,- |
80. K. Wilde(XX w.) Scena bajkowa(1946) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 39x48 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
81. Feliks Michał Wygrzywalski(1875-1944) Modlitwa Arabów sygn.p.d. pastel, papier/tektura, 49x69 cm Estymacja: 6.500 - 10.000,- |
82. Kazimierz Zieleniewski(1888-1931) Zabudowania nad rzeką sygn.l.d. olej, płótno/tektura, 32x49 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
83. Ignacy Zygmuntowicz(1875-1946/47) Wyjazd na polowanie sygn.p.d. olej, płótno, 33x42 cm Estymacja: 3.200 - 4.900,- |
84. A.N.(XIX w.) Pejzaż alpejski z jeziorem nsygn. olej, płótno dublowane, 82x102 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
85. A.N.(XIX w.) W przytułku nsygn. olej, płótno, 52.5x45.5 cm Estymacja: 4.800 - 6.200,- |
86. A.N.(pocz.XIX w.) Portret Walentego Sariusza Wilkoszewskiego(1776-1851) nsygn. olej, płótno 62x50 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
87. A.N.(XX w.) Portret kobiety z kameą sygn.monogramem A.S. p.d. olej, tektura, 59x47 cm Estymacja: 1.300 - 1.900,- |
88. A.N.(XX w.) Rybak nsygn. pastel, gwasz, papier, 37x50 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
89. A.N.(XX w.) Modlitwa Beduina na pustyni sygn.nieczytelnie p.d. olej, płótno, 49x68 cm Estymacja: 2.800 - 3.900,- |
90. A.N.(XX w.) Amor z dziewczyną nsygn. brąz, podstawa marmurowa, wys.43 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
92. A.N.(k.XX w.) Portret kobiety-miniatura nsygn. akwarela, papier, 6.5x4.7 cm Estymacja: 350 - 500,- |
93. Amfora stylizowana klasycyzująca(Warszawa, l.20.XX w.) sygn.NORBLIN i Ska/GALW./WARSZAWA/2750 plater, wys.31.5 cm, niewielkie przetarcia i niewielkie wgniecenie Estymacja: 300 - 500,- |
95. Filiżanka secesyjna do herbaty(pocz.XX w.) nsygn. porcelana biała, kalka podmalowana, złocenie (przetarcia), wys.6, spodek 13.7x13.7 cm Estymacja: 800 - 1.500,- |
96. Filiżanki ze spodkami-12 szt.(Wietnam, II poł.XX w.) sygn.VIET NAM 0.900 V.H/P.L/główka Z porcelana biała, malowana, złocenie (przetarcia), srebro pr.900, spodki srebrne, grawerowane, brzeg ażurowy (jedna filiżanka klejona), wys. filiżanki 4.8, spodki oktogonalne 11.5x11.5 cm Estymacja: 2.000 - 3.500,- |
97. Karafka i 4 kieliszki art déco z motywem weneckim (ok. poł.XX w.) nsygn. szkło kryształowe, barwione, srebrzenie, wys. karafki 23.5 cm (niewielkie ubytki srebrzenia) Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
98. Kieliszki do wina-6 szt.(I poł.XX w.) nsygn. szkło kryształowe, szlifowane, złocenie, wys.23.5 cm Estymacja: 1.000 - 2.000,- |
99. Koszyk neoklasycystyczny(Niemcy, WMF, pocz.XX w.) sygn.B/WMF/ I/0/ cyna srebrzona (przetarcia), szkło, 13x24x24.5 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
100. Kufel(II poł.XX w.) nsygn. szkło lane, barwione, wys.16 cm Estymacja: 300 - 500,- |
101. Łyżeczki do kawy z herbem Krakowa-6 szt. w etui (Kraków, II poł.XX w.) sygn.sztaluga [Imago-Artis]/K główka 3 srebro pr.3, filigran, 59.2 g, dł. 10 cm Estymacja: 600 - 900,- |
102. Łyżeczki do herbaty-6 szt. w etui Jubiler(Warszawa, III ćw.XX w.) sygn.imiennik producenta mało czytelny/3 główka W srebro pr.3, 220 g Estymacja: 700 - 900,- |
105. Szpadki na stojaku do koreczków w etui (Wietnam, II poł.XX w.) sygn.VIETNAM 0.900 P.L/W główka 2 srebro pr.900, 98.7 g, wys.12 cm Estymacja: 450 - 650,- |
106. Żardiniera secesyjna (Niemcy, pocz.XX w.) sygn.as/WMF/B I/0 cyna srebrzona (przetarcia srebrzenia), szkło, 13.5x41.5x25 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
107. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.B/WMF/I/0/as cyna srebrzona, szkło, 9x41x16 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |