180 AUKCJA DZIEŁ SZTUKI
1. Aleksander Augustynowicz(1865-1944) Kobieta z kwiatami we włosach sygn.p.d. akwarela, papier, 43x33.5 cm Estymacja: 4.400 - 6.400,- |
2. Teodor Axentowicz(1859-1938) Święto Jordanu sygn.p.d. olej, płótno, 43.5x60.5 cm Estymacja: 31.000 - 39.000,- |
3. Maja Berezowska(1898-1978) Trzej rycerze sygn.p.d. tusz, papier 30.5x21 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.600 - 2.700,- |
4. Czesław Borowczyk(1912-1995) Widoki Warszawy: Barbakan, Plac Zamkowy, Zamek Królewski sygn.p.d. 3 szt. drzeworyt, 13.2x6.3, 13.5x6, 15.5x8.8 cm Estymacja: 400 - 600,- |
5. Antoni Chrzanowski(1905-2000) Stary kościół wśród drzew(1963) sygn.dat.l.d. akwarela, papier, 30.5x41 cm Estymacja: 1.500 - 2.600,- |
6. Philibert-Louis Debucourt(1755-1832) Bukiety lub Święto Babci(1788) sygn.na płycie l.d.(edycja późniejsza) akwaforta, akwatinta barwna, 40x31 cm Estymacja: 500 - 700,- |
7. Philibert-Louis Debucourt(1755-1832) Życzenia lub Poranek Nowego Roku(1787) sygn.na płycie l.d.(edycja późniejsza) akwaforta, akwatinta barwna, 40x30.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
8. Odo Dobrowolski(1883-1917) Nokturn(1907) sygn.dat.l.d. pastel, papier, 54.5x38 cm Estymacja: 3.800 - 5.600,- |
9. Teodor Durski(ur.1976) Tajemnica Ulicy Dorszowej(2007) sygn.dat.na odwrociu olej, płótno, śr.110 cm Estymacja: 4.000 - 5.500,- |
10. Edward Dwurnik(ur.1943) Kowary(2008) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 46x55 cm Estymacja: 6.200 - 7.900,- |
11. Eugeniusz Eibisch(1896-1987) Martwa natura sygn.l.d. olej, tektura, 23x30 cm Estymacja: 6.200 - 9.000,- |
12. Julius Fehling(1869-?) Byk sygn.p.d. olej, płótno, 52x66 cm Estymacja: 1.400 - 2.500,- |
13. Julius Fehling(1869-?) Krowa sygn.p.d. olej, płótno, 45.5x56 cm Estymacja: 1.100 - 2.000,- |
14. Stanisław Fijałkowski(ur.1922) 3.XI.2012 sygn.dat.na odwrociu akryl, węgiel, płótno, 100x81 cm Estymacja: 75.000 - 100.000,- |
15. Stefan Filipkiewicz(1879-1944) Morze sygn.p.d. olej, tektura, 34x44cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
16. Samuel Finkelstein(1890-1942) Pejzaż leśny sygn.l.d. akwarela, papier, 31x46 cm Estymacja: 6.500 - 9.000,- |
17. Wojciech Fleck(1903-1972) Kwiaty w koszu sygn.l.d. olej, tektura, 10x14.5 cm Estymacja: 500 - 900,- |
18. Stanisław Gałek(1876-1961) Kościół w Dębnie sygn.l.d. olej, tektura, 30x38cm Estymacja: 8.000 - 10.000,- |
19. Zbigniew Gostwicki(1906-2003) Widok Krzemieńca z Górą Królowej Bony sygn.l.d. olej, płótno, 45x47 cm Estymacja: 8.100 - 9.500,- |
20. Stanisław Górski(1887-1955) Na Gromniczną sygn.l.d. pastel, papier, 50x35 cm Estymacja: 3.700 - 5.400,- |
21. Maks Haneman(1882-1944) Morskie Oko sygn.p.d. olej, płótno, 67x90 cm Estymacja: 10.000 - 13.000,- |
22. Karol Hiller(1891-1939) Podwórko(1936) sygn.dat.p.d. akwarela, gwasz, papier, 22.5x33.5 cm (w św.p-p) Estymacja: 13.000 - 17.000,- |
23. Wlastimil Hofman(1881-1970) Kopuła na Skale w Jerozolimie(1942) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 18x34 cm Estymacja: 5.000 - 8.000,- |
24. Heinrich Hübner(1869-1945) Koncert sygn.p.d. węgiel, papier, 22.5x19 cm Estymacja: 200 - 350,- |
25. Hendrick Hulk(1842-1937) Rybacy wyciągający sieć sygn.p.d. olej, płótno, 40x50 cm Estymacja: 2.200 - 3.500,- |
26. Marian Jaeschke(1904-1980) Pejzaż z balkonem(1978) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 33x41 cm Estymacja: 2.700 - 4.200,- |
27. Stanisław Kamocki(1875-1944) Kwitnący sad sygn.p.d. olej, płótno, 36.5x49 cm Estymacja: 25.500 - 32.000,- |
28. Kazimierz Kędzia(1922-2011) Baszta(1965) sygn.dat.p.d. olej, płótno, 93x68 cm Estymacja: 2.500 - 4.000,- |
29. Tadeusz Kokietek(1920-1982) Jeźdźcy(1975) sygn.dat.l.d. olej, płótno, 65.5x73.5 cm Estymacja: 10.000 - 15.000,- |
30. Oskar Kokoschka(1886-1980) Kobieta triumfująca nad ciałem zmarłego(z „Der Gefesselte Columbus”, wyd.1921) sygn.na płycie l.d. litografia, 21.5x18 cm Estymacja: 630 - 950,- |
31. Wacław Kondek(1917-1976) Ballady XVII(1968) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 29x23 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
32. Wacław Kondek(1917-1976) Ballady XIX(1968) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 23x29 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
33. Wacław Kondek(1917-1976) Dom do rozbiórki IV sygn.p.d. tusz, papier, 50x70 cm Estymacja: 1.400 - 2.200,- |
34. Karol Kossak(1896-1975) Wieś sygn.p.d. akwarela, papier, 10x23.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.500,- |
35. Karol Kossak(1896-1975) Sanie(1934) sygn.dat.p.d. akwarela, papier, 17.5x34.5 (w św.p-p) Estymacja: 2.900 - 3.900,- |
36. Jan Kostka(1859-1937) Ulica Kopernika sygn.p.d. olej, sklejka, 21x27 cm Estymacja: 1.900 - 2.600,- |
37. Janina Kraupe-Świderska(ur.1921) Zaduszki(1958) sygn.dat.p.d. monotypia, 52.5x34.5 cm Estymacja: 4.000 - 6.000,- |
38. Lech Kunka(1920-1978) Kompozycja(1968) sygn.dat.l.d. technika własna, pilśnia, 74x44 cm Estymacja: 7.000 - 10.000,- |
39. Ludwik Leszko(1890-1957) Widok na klasztor w Tyńcu(1941) sygn.dat.p.d. olej, tektura, 54x70 cm Estymacja: 8.700 - 12.500,- |
40. Emil Lindeman(1864-1945) Neapol(1908) sygn.dat.l.d. olej, papier/płótno, 26.5x36.5 cm Estymacja: 3.100 - 4.500,- |
41. Eugen Lindenberg(1877-?) Dom Goethego w Weimarze sygn.p.d. akwaforta, 14.8x14.8 cm Estymacja: 150 - 250,- |
42. Albin Łubniewicz(1910-1986) Wilno sygn.p.d. gwasz, tektura, 27.5x19 (w św.p-p) Estymacja: 1.700 - 2.500,- |
43. Jacek Malczewski(1854-1929) Dziecko z klockami(1916) sygn.dat.śr.d. ołówek, papier, 22.3x12.9 cm Estymacja: 2.200 - 3.300,- |
44. Rafał Malczewski(1892-1965) Kwiaty sygn.p.d. akwarela, papier, 55x36.5 cm Estymacja: 5.600 - 7.700,- |
45. Kazimierz Mikulski(1918-1998) Kobieta(1975) sygn.dat.p.d. tusz, akwarela, gwasz, papier, 23.5x16 cm Estymacja: 13.000 - 18.000,- |
46. Milcamps(XX w.) Martwa natura z brzoskwiniami sygn.p.d.dedykacja p.g. olej, płótno, 38x46 cm Estymacja: 1.900 -3.000,- |
47. A. Mougue(XIX w.) Osiołek(1846) sygn.dat.p.d. olej, deska, 14.8x18.2 cm Estymacja: 2.000 - 4.000,- |
48. Hans Muller(1873-1937) Żniwiarze-para figur sygn.H.Muller brąz, wys. żniwiarza 39.5 i żniwiarki 38 cm Estymacja: 10.000 -14.000,- |
49. Felicja Pacanowska(1907-2002) Nudystki(1941) sygn.p.d.dat.l.d. akwaforta (13/40), 17.8x23.8 cm Estymacja: 690 - 950,- |
50. Felicja Pacanowska(1907-2002) Karuzela(1951) sygn.p.d.(dedykacja) dat.l.d. akwaforta, akwatinta (19/35), 26.3x34.8 cm Estymacja: 690 - 950,- |
51. Stanisław Paciorek(1889-1952) Zakole Wisły pod Bielanami jesienią(1929) sygn.dat.śr.d. olej, tektura, 28x60 cm Estymacja: 4.500 - 6.000,- |
52. Józef Panfil(ur.1958) Motyw z Kołobrzegu XII(2015) sygn.p.d.dat.na odwrociu akryl, płótno/tektura, 9x24 cm Estymacja: 1.900 - 2.500,- |
53. Pablo Picasso(1881-1973) La Comedie Humaine - 30.I.54.II(“Verve” no. 29/30, 1954) nsygn.dat.na kam.l.g. litografia barwna, 24x32 cm Estymacja: 1.300 - 1.650,- |
54. Henryk Płóciennik(ur.1933) Akt sygn.l.d. akwarela, gwasz, tusz, papier, 34x24.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
55. Otto Josef Potuznik(XX w.) Stary Żuraw w Gdańsku sygn.l.d. tusz, papier, 12x9.5 cm Estymacja: 200 - 400,- |
56. Felicja Potyńska(1903-1994) Widoki Warszawy: Stare Miasto, Rynek, Ul.Piwna, Pod zegarem, Dachy, Gotycki portal(1953) sygn.dat.p.d. 6 szt. litografia barwna, ok. 25x19.5 cm Estymacja: 750 - 1.200,- |
57. Zdzisław Przebindowski(1902-1986) Pastwisko jesienią sygn.l.d. olej, płótno, 101x109 cm Estymacja: 6.300 - 9.000,- |
58. Zdzisław Przebindowski(1902-1986) Pejzaż zimowy(l.40.XX w.) sygn.l.d. olej, tektura, 45.5x33.5 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
59. Józef Rapacki(1871-1929) Brzozy sygn.p.d. akwarela, papier, 45.5x31 (w św.p-p) Estymacja: 3.200 - 4.500,- |
60. J.C. Reimann(XX w.) Ośnieżony szczyt górski sygn.p.d. olej, płótno, 70x100 cm Estymacja: 1.900 - 4.000,- |
61. Fritz Scholl(1873-1952) Stary Bawarczyk z fajką sygn.l.d. olej, tektura, 15.5x13 cm Estymacja: 400 - 700,- |
62. Fritz Scholl(1873-1952) Bawarczyk na tle pejzażu sygn.l.d. olej, tektura, 15.5x13 cm Estymacja: 400 - 700,- |
63. Władysława Serafin(1905-1988) Pejzaż górski zimą sygn.p.d. pastel, papier, 27x44 cm (w św.p-p) Estymacja: 2.800 - 3.900,- |
64. Henryk Siedlanowski(1906-1979) Łódź-Bałuty(1960) sygn.p.d. litografia, 20.5x30 cm Estymacja: 250 - 350,- |
65. Roman Sielski(1903-1990) Pejzaż ze stogami sygn.p.d. olej, tektura, 24.3x34.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.900,- |
66. Roman Sielski(1903-1990) Pejzaż sygn.l.d. olej, tektura, 24.3x34.5 cm Estymacja: 1.900 - 2.900,- |
67. Franciszek Starowieyski(1930-2009) Szkice(1981) sygn.dat.śr.d. ołówek, akwarela, papier, 23x30.5 cm Estymacja: 3.100 - 4.500,- |
68. Jonasz Stern(1904-1988) Bez tytułu nsygn.(na odwrociu potwierdzenie autorstwa przez Barbarę Jaroszyńską-Stern) monotypia, ołówek, papier, 42x29.8 cm Estymacja: 6.200 - 8.300,- |
69. Zofia Stryjeńska(1894-1976) Kujawiak sygn.p.d. szablon ręcznie kolorowany gwaszem, papier, 27.5x21 cm Estymacja: 1.500 - 2.000,- |
70. Jan Szancenbach(1928-1998) Martwa natura ze śliwkami sygn.p.d. olej, płótno, 75x90 cm Estymacja: 20.000 - 25.000,- |
71. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Wiolonczelista sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29.5x20.8 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
72. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Koncert skrzypcowy sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 20.8x29.5 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
73. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Rady starego kruka sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 20.8x29.5 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
74. Jan Marcin Szancer(1902-1973) Konik polny - badacz kwiatów sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 20.8x29.5 cm Estymacja: 800 - 1.200,- |
75. Anna Szymańska(XX w.) Kwiaty z owocami sygn.l.d. olej, płótno, 58x48 cm Estymacja: 650 - 950,- |
76. Anna Szymańska(XX w.) Bukiet jarzębiny nsygn. olej, płótno, 36x47 cm Estymacja: 400 - 700,- |
77. Antoni Uniechowski(1903-1976) Teatr Słowackiego w Krakowie(1946) sygn.dat.p.d. tusz, papier, 20.5x20 (w św.p-p) cm Estymacja: 1.800 - 2.500,- |
78. Antoni Uniechowski(1903-1976) Dorożka przed Teatrem Wielkim w Warszawie sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 9x42 cm Estymacja: 1.500 - 2.500,- |
79. Antoni Uniechowski(1903-1976) Scena rokokowa sygn.p.d. tusz, akwarela, papier, 29.8x20.6 cm Estymacja: 700 - 1.200,- |
80. Bolesław Utkin(1913-1993) Kompozycja sygn.p.d. technika własna, 60x52 cm Estymacja: 6.000 - 10.000,- |
81. Marek Wagner(ur.1949) Green space from my child room(1985) sygn.dat.na odwrociu olej, pilśnia, 100x70 cm Estymacja: 2.800 - 4.000,- |
82. Eugeniusz Waniek(1906-2009) Drzewo wolności(1964) sygn.p.d.dat.na odwrociu olej, płótno, 70x50 cm Estymacja: 15.000 - 19.000,- |
83. Józef Wasiołek(1921-2008) Kwiaty sygn.p.d. olej, płótno, 54x45 cm Estymacja: 4.400 - 6.500,- |
84. Dariusz Wąsowicz(1910-1973) Róg Celnej - Dom Skargi sygn.p.d. akwaforta, akwarela, 11.4x14.8 cm Estymacja: 250 - 350,- |
85. Wojciech Weiss(1875-1950) Kwitnąca róża sygn.l.d. olej, tektura, 23.5x34 cm Estymacja: 11.500 - 15.500,- |
86. Leonard Winterowski(1886-1927) Upadek Chrystusa pod krzyżem(1909) sygn.dat.l.d. olej, tektura, 23x16 cm Estymacja: 2.500 - 3.800,- |
87. Friedrich Ernst Wolfrom(1857-1920) Śluby(1891) sygn.dat.l.d. olej, deska, 40x29.5 cm Estymacja: 2.600 - 4.000,- |
88. Wolski(XX w.) Łodzie na brzegu sygn.l.d. olej, tektura, 23x33 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
90. Jan Wroniecki(1890-1948) Dorożka(1920) sygn.dat.p.d. pastel, papier, 41.5x29 cm (w św.p-p) Estymacja: 1.100 - 1.900,- |
91. A.N.[Moncchener] Wioska(1960) sygn.dat.p.g. olej, tektura, 31.5x45 cm Estymacja: 2.500 - 3.500,- |
92. A.N.(pocz.XX w.) Portret kobiety sygn.nieczytelnie l.d.(dedykacja) olej, tektura, 20.5x17 cm Estymacja: 1.000 - 1.600,- |
93. A.N.(XIX w.) Portret kobiety z perłami nsygn. olej, papier/tektura, 18x13 cm (w św.p-p) Estymacja: 800 - 1.300,- |
94. A.N.(XX w.) Świątynia Wang w Bierutowicach sygn.nieczytelnie l.d. tusz, papier, 21x16 cm Estymacja: 200 - 400,- |
95. A.N.(XX w.) Ruiny zamku na górze Chojnik sygn.nieczytelnie p.d. tusz, papier, 11.5x7.5 cm Estymacja: 200 - 400,- |
96. A.N.(XIX/XX w.) Portal Ratusza w Rothenburgu(1907) sygn.nieczytelnie p.d.dat.l.d. akwaforta, 27x19 cm Estymacja: 650 - 900,- |
97. A.N.(XX w.) Baszta Bracka w Lubaniu sygn.p.d.Jensen? akwaforta, akwarela, 27.5x19.5 cm Estymacja: 250 - 350,- |
98. Amfora(pocz.XX w.) nsygn. plater, wys.67.5 cm Estymacja: 1.000 - 1.800,- |
99. Bransoleta(połowa XX w.) nsygn. srebro, pr.800, filigran, 18x2.5 cm Estymacja: 560 - 750,- |
100. Figura Wojownik rzymski(I poł.XX w.) sygn.nieczytelnie/1920 ceramika patynowana, wys.59 cm Estymacja: 900 - 1.600,- |
101. Figura art déco Jeleń(I poł.XX w.) sygn.na podstawie Gilot cynkal patynowany, podstawa marmur i onyks, 42.5x47x9 cm Estymacja: 1.000 - 1.500,- |
103. Figurka Dziewczyna z Amager(Kopenhaga, I poł. XX w.) sygn.ROYAL COPENHAGEN/DANMARK/potrójna fala UF/1251/wycisk:BN/Lotte Benter porcelana biała, malowana, wys.20 cm Estymacja: 600 - 700,- |
104. Figurka Niedźwiedź(Chodzież, l.60.XX w.) sygn.P/CHODZIEŻ/MADE IN POLAND porcelit biały, malowany, 18x34x14 cm Estymacja: 180 - 250,- |
105. Figurka Siedzący niedźwiedź (Katowice-Bogucice, l.60.XX w.) sygn.B w otoku porcelana biała, 17x22x16 cm Estymacja: 250 - 300,- |
106. Kałamarz art déco(l.30.XX w.) nsygn. onyks, metal, 7x20.5x13 cm Estymacja: 500 - 700,- |
107. Koziołki neorokokowe-6 szt.(Bruksela, pocz.XX w.) sygn.WISKEMANN plater, 4x9x3.7 cm Estymacja: 380 - 520,- |
108. Lampa z abażurem(pocz.XX w.) sygn.A.Dahl/Sc. plater, szkło, marmur, wys.43 cm Estymacja: 1.200 - 1.600,- |
109. Laska z głową słonia(pocz.XX w.) nsygn. drewno, kość, pęknięcia, dł.90 cm Estymacja: 1.000 - 1.400,- |
110. Lornetka teatralna(pocz.XX w.) nsygn. kość, metal, szkło, 4x10.4x6 cm Estymacja: 370 - 520,- |
111. Łyżka do ponczu(Niemcy, I poł.XX w.) sygn.WFMN I/0 alpaka, dł.38.5 cm Estymacja: 500 - 600,- |
112. Patera stylizowana(Polska, l.20-30.XX w.) sygn.SP srebro pr.3, 240.3 g, 4.5x22x22 cm Estymacja: 800 - 1.100,- |
113. Pojemnik na herbatę(I poł.XX w.) nsygn. szkło opalizujące, plater, wys. z uchwytem 25.5 cm Estymacja: 500 - 700,- |
115. Pudełko(pocz.XX w.) nsygn. srebro, 120.5 g, wys.8, śr.8 cm Estymacja: 400 - 500,- |
116. Wazon z chryzantemami(Bonn, przed 1931) sygn.pieczęć:Royal/FM/1755/Bonn/GERMANY/wycisk: FRANZ ANT. MEHLEM BONN/2800 ceramika wytłaczana, malowana, szkliwiona, wys.35 cm Estymacja: 700 - 1.000,- |
117. Wazony z żurawiami-para(Włocławek, po 1923) sygn.Lavinit/Włocławek/Patent/WZÓR ZDOB.ZAREJESTR./27 [Lawinit Krupka i Perlicz] lawinit wytłaczany, wys.32.5 cm Estymacja: 3.000 - 4.500,- |
118. Żardiniera z głowami słoni(Włocławek, po 1923) sygn.Lavinit/Włocławek/Patent/WZÓR ZDOB.ZAREJESTR./782 [Lawinit Krupka i Perlicz] lawinit wytłaczany, 18x40 cm Estymacja: 1.100 - 1.800,- |
119. Żardiniera secesyjna(Niemcy, pocz.XX w.) sygn.WMF/G/B/I/0/as cyna srebrzona, wkład szklany, 15.5x50x16.5 cm Estymacja: 2.200 - 3.400,- |
120. Żyrandol art déco 5-ramienny,7 świecowy (Polska, l.20-30.XX w.) nsygn. metal, szkło matowe, tkanina, 132x62x62 cm Estymacja: 2.200 - 3.400,- |